Esileht Väikelaps Kui lasteaedadeni jõuab karantiin?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kui lasteaedadeni jõuab karantiin?

Postitas:

Kas teie olete valmis selleks kui lasteaedades tehakse pikemaajaline karantiin? Ausaltöeldes mina pole küll kindel kas minu tööandja võimaldab mul lapsega nii pikalt puhkusevälisel ajal kodus istuda? Meil on reaalsed tööd, mis tuleb ära teha ja kodukontorit ei võimaldata. Kuidas teil?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie olete valmis selleks kui lasteaedades tehakse pikemaajaline karantiin? Ausaltöeldes mina pole küll kindel kas minu tööandja võimaldab mul lapsega nii pikalt puhkusevälisel ajal kodus istuda? Meil on reaalsed tööd, mis tuleb ära teha ja kodukontorit ei võimaldata. Kuidas teil?

Siis istud lapsega hoolduslehel.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 08:57; 09.03 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan olla kodukontoris, kuigi pikaajaline kodukontor vähendab mu efektiivsust ja motivatsiooni kindlasti. Kui garantiin on igaks juhuks, mitte kinkreetse juhtumi pärast (st puudub kahtlus, et mu laps vliks olla kontaktne ja seeläbi ka mina), siis jagaksin kuidagi mehega, kuna 2 ndl kodukontorit 2 lapsega sööks mu närvid läbi. Mees peaks olema hoolduslehel.

Kui aga lasteaias viirus sees, siis peaksimegi ka ise karantiinis olema nagunii.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näe vahet, sest tööle nagunii minna ei saa lapse kõrvalt põhjusel, et lasteaias kasvatajad tahavad õhtuti mitu tundi varem ametlikust tööajast koju minna.

+1
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 16:40; 08.03 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näe vahet, sest tööle nagunii minna ei saa lapse kõrvalt põhjusel, et lasteaias kasvatajad tahavad õhtuti mitu tundi varem ametlikust tööajast koju minna.

Ettekäändeks tuuakse lapse närvikava. Kogetud.
Eriti tore oli poolaasta, kui pidime lapse poolest päevast koju tooma.

+4
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näe vahet, sest tööle nagunii minna ei saa lapse kõrvalt põhjusel, et lasteaias kasvatajad tahavad õhtuti mitu tundi varem ametlikust tööajast koju minna.

Ettekäändeks tuuakse lapse närvikava. Kogetud.

Eriti tore oli poolaasta, kui pidime lapse poolest päevast koju tooma.

Ehk siis tõlgituna kasvatajate enda närvikava ????
Ilusti muidu näha, et kui palju on siin kasvatajaid, kes miinustavad tõde ????
Lisan veel, et mu laps on vaikne ja tagasihoidlik lasteaias, aga talle väga meeldib seal käia. Mida iganes vaja välja mõelda, et võimalikult vara koju saada töölt.

+5
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 16:40; 08.03 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie olete valmis selleks kui lasteaedades tehakse pikemaajaline karantiin? Ausaltöeldes mina pole küll kindel kas minu tööandja võimaldab mul lapsega nii pikalt puhkusevälisel ajal kodus istuda? Meil on reaalsed tööd, mis tuleb ära teha ja kodukontorit ei võimaldata. Kuidas teil?

Siis istud lapsega hoolduslehel.

ehk seletaks keegi, kuidas saab hoolduslehel olla, kui laps pole haige, vaid saadetakse koju, kuna keegi on lasteaias haige ehk pannakse aed karantiini.
Hooldushüvitust saab: haige perekonnaliikme kodus põetamisel kuni seitsme järjestikuse päeva eest;

Kui haige pole, istun tasuta kodus ja mu makse maksab püha Jumal ise ?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.03 19:39; 10.03 06:20; 12.03 16:32; 18.04 17:31; 18.04 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie olete valmis selleks kui lasteaedades tehakse pikemaajaline karantiin? Ausaltöeldes mina pole küll kindel kas minu tööandja võimaldab mul lapsega nii pikalt puhkusevälisel ajal kodus istuda? Meil on reaalsed tööd, mis tuleb ära teha ja kodukontorit ei võimaldata. Kuidas teil?

Siis istud lapsega hoolduslehel.

ehk seletaks keegi, kuidas saab hoolduslehel olla, kui laps pole haige, vaid saadetakse koju, kuna keegi on lasteaias haige ehk pannakse aed karantiini.

Hooldushüvitust saab: haige perekonnaliikme kodus põetamisel kuni seitsme järjestikuse päeva eest;

Kui haige pole, istun tasuta kodus ja mu makse maksab püha Jumal ise ?

No see on ju hoopis erandlik olukord.
Soome näiteks teatas, et inimesed, kes reisil olles on karantiinis ja ei saa kodumaale naasta, annab erandkorras kela(haigekassa) selleks loa ja maksab ka päevarahad.

Kas Eesti seda rakendab, ei tea aga võib juhtuda, et ka Eesti perearstidel on praeguses erandolukorras õigus hoolduslehte väljastada ka karantiini juhtumite korral.

Pealegi, kui laps on olnud haigusega kokkupuutes, on ka vanemad ju töökohtades potensiaalsed viiruse edasikandjad!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilusti muidu näha, et kui palju on siin kasvatajaid, kes miinustavad tõde

Miinustasin, kuna sa oled abitu lapsevanem. Sellist olukorda, et õpetaja läheb suvalt “mitu tundi varem” koju ei saa ju olla muidu

+26
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 20:15; 13.03 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on reaalsed tööd, mis tuleb ära teha ja kodukontorit ei võimaldata.

Kas kodukontorit lihtsalt tööandja ei võimalda või töö iseloomu tõttu pole võimalik kodus teha? Kui tööandja lihtsalt ei taha, et inimesed kodust töötaksid, siis aeg asjad ümber vaadata.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selleks olukorraks valmis. Ja siis töötangi kodust. Kõike teha ei saa, aga suurema osa siiski.

Ma ei ole nii naiivne, et uskuda, et sellele viiruse levikule siin nii lihtsalt piir pannakse. Okei, hetkel on see Itaalia seltskond isoleeritud ja loodetavasti piir pandud, aga seni kuni inimesed liiguvad üle piiride jätkuvalt on alati võimalus, et mõni tuleb kuskilt veel ja saab järgmine nakkuskolle levima hakata. Seega valmis tuleb olla kõigeks, ka selleks, et kehtestataksegi üleüldine nö “komandanditund”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nagunii elangi nii nagu lasteaed oleks karantiinis, st ma korraldasin selle karantiini meile ise, võttes lapse lasteaiast ära 😀

Tõsi, tegin seda juba paar aastat tagasi, nüüd on laps 6-aastane, käib kord nädalas eelkoolis. Põhjuseks, miks lapse lasteaiast ära võtsin, olidki pidevad haigused, üks häda ajas teist taga, kasvatajad ise ka pidevalt haiged. Õnneks täid, ussid ja sarlakid läksid meist mööda (ptüiptüiptüi) aga e-mailile saabunud kirjade kaudu tean, et needki probleemid selles lasteaias old.

Töötan kodust ja mul oli võimalik laps päriselt lasteaiast ära võtta. Olen lasteaeda asendanud huviringi ja eelkooliga, et saaks ka teiste lastega suhelda, laulda, tantsida. Pärast lasteaiast loobumist on terve pere jälle normaalselt terve, mitte nii, et päriselt terveks nagu ei saagi kui juba uus tõbi kallal.

Kui huviringist või eelkoolist peaks saabuma teade, et ei toimu, no mis siis ikka. Aga ma sel juhul loodan, et toimumata tundide eest ei hakata raha küsima. Lasteaias käiva lapse puhul oleksin samuti väga kuri, kui peaksin karantiiniaja eest täies mahus kohatasu maksma.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie olete valmis selleks kui lasteaedades tehakse pikemaajaline karantiin? Ausaltöeldes mina pole küll kindel kas minu tööandja võimaldab mul lapsega nii pikalt puhkusevälisel ajal kodus istuda? Meil on reaalsed tööd, mis tuleb ära teha ja kodukontorit ei võimaldata. Kuidas teil?

Siis istud lapsega hoolduslehel.

ehk seletaks keegi, kuidas saab hoolduslehel olla, kui laps pole haige, vaid saadetakse koju, kuna keegi on lasteaias haige ehk pannakse aed karantiini.

Hooldushüvitust saab: haige perekonnaliikme kodus põetamisel kuni seitsme järjestikuse päeva eest;

Kui haige pole, istun tasuta kodus ja mu makse maksab püha Jumal ise ?

Jah, tegu on erandliku olukorraga ja keegi eelda, et tasuta istutakse kodus ja/või võlgadesse jäädakse. Korra jooksis ka läbi, et kui tekivadki meil karantiiolukorrad siis võimalik, et riik võtab kogu hüvitamise enda kaela (ilma tööandja poolse osata) ja esimesest päevast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 08:57; 09.03 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.03 19:39; 10.03 06:20; 12.03 16:32; 18.04 17:31; 18.04 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie olete valmis selleks kui lasteaedades tehakse pikemaajaline karantiin? Ausaltöeldes mina pole küll kindel kas minu tööandja võimaldab mul lapsega nii pikalt puhkusevälisel ajal kodus istuda? Meil on reaalsed tööd, mis tuleb ära teha ja kodukontorit ei võimaldata. Kuidas teil?

siis luuletad perearstile midagi kokku. alguses sina haige, pärast laps jne.
Mina ntx olen yritanud oma perearstile hetkel viirusega saada aga ei saa. öeldakse, et ravige nende asjadega ja haigusleht lihtsalt jookseb

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun õppige ära, et ei ole karantii ega garantiin. Selle pika meedias nämmutamise peale võiks see sõna juba selgeks saada küll.

Teemasse: meil mehega võimalik koduskontoris töötada ja ise kasutangi seda võimalust aktiivselt. Kahjuks ei usu, et eesti haigekassa hakkab midagi peale haigus- või hoolduslehe kompenseerima, kust see raha võetaks? Ilmselt soovitatakse vanavanemaid rakendada või siis loodetakse tööandja südametunnistusele ja vastutulelikkusele nagu Okas ja Siil puhulgi, kus paluti säilitada kutsutu palk nendeks õppusepäevadeks.

Loodame, et asi siiski selleni ei lähe, kuigi väljavaated on pessimistlikud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selline olukord kätte peaks jõudma, siis ilmselt tuleb siis perearstilt hooldusleht küsida. Kui on peres kaks vanemat, siis saab lapsega kodus olemist ju ka jagada.

Mul õnneks selline töö, et saab ka kodus teha ja tööandja on viiruste suhtes väga ettevaatlik, nii et mingit takistust ei tehtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olukord juba nii äärmuslikuks läheb, et lasteaiad ka karantiini pannakse, siis küllap sa ei ole üksi selle probleemiga ja lahendused koju jäämiseks on selleks ajaks ka välja mõeldud. Karantiini ei mõelda välja kiusamiseks ja seda ei kehtestata niisama igaks juhuks, vaid ikka siis, kui asi on piisavalt tõsine ja teistmoodi enam ei saa.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.tallinn.ee/est/Uudis-Lapsevanematele?fbclid=IwAR0Pc7eK1HHP7oi-zJm3-NLJr7ymuv4q6lIuP7tbbAtH8fmU5WKqRIo0XV8

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassal olid vanasti tohutud “varud”. Aeg tuulutada 🙂

Mina võtsin juba nädala palgata puhkust, mees võtab valvekorra üle ja seda kuu lõpuni, eks siis vaatab kuhu edasi.

Praegu on meil aias nii palju tatiseid ja köhivaid lapsi, kelle vanemad peavad normaalseks neid kollektiivis hoida, et ma hoian siis oma tervet last kodus lootuses, et ehk ei korja kohe midagi külge, või siis saame kergemalt hakkama, kui haigus tuleb.
Juhatajalt uurides selgus, et rühma vanematelt on tagasiside, et kodudes on nii enteroviirust, grippi kui ka oksetaudi. Ja lasteaeda tuuaksegi alailma “maapakku” see näiliselt veel terve/just tervenenud pereliige, kui kõik ülejäänud sirakil.

Ausalt öeldes, ma kohe ootan, et tuleks korraline kodus passimine, nädalast äkki piisaks, et mõni vinduv maimuke saab ka lõpuks terveks ravitud. Koronat ma pelgan ka, sest meiega koos elavad eakad, kellest üksi niisamagi põdur..

Loomulikult ma mõistan, et elu pole mustvalge ja sellest kodus passimisest tuleb paljudele ohtralt muret aga loogiliselt võttes peaks ju inimesele ikkagi tema ligimesed need kõige olulisemad olema. Nii nädala- paari jagu, peaks ikka suutma ise ennast ohvriks tuua 🙂

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 20:13; 14.03 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.tallinn.ee/est/Uudis-Lapsevanematele?fbclid=IwAR0Pc7eK1HHP7oi-zJm3-NLJr7ymuv4q6lIuP7tbbAtH8fmU5WKqRIo0XV8

Hetk tagasi potsas mulle postkasti lasteaia juhataja kiri, ohtrate Kõlvarti tsitaatidega, mis ilmselt pidi puudutama seda teadet, aga mille sõnastus oli selline, millest mina oma kõrgharitud ajuga loen välja, et lapsed peab koju jätma ka iga vanem, kes ilma lasteta välismaal käib. Mitte, et mul midagi mõistliku käitumise vastu oleks, aga kuskil on piir, kustmaalt kruvide kinnikeeramine annab vastupidise efekti ja inimesed, kes muidu käituks mõistlikult, hakkavad protestima. Milles autojuhid ja stjuuardessid süüdi on?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.tallinn.ee/est/Uudis-Lapsevanematele?fbclid=IwAR0Pc7eK1HHP7oi-zJm3-NLJr7ymuv4q6lIuP7tbbAtH8fmU5WKqRIo0XV8

Hetk tagasi potsas mulle postkasti lasteaia juhataja kiri, ohtrate Kõlvarti tsitaatidega, mis ilmselt pidi puudutama seda teadet, aga mille sõnastus oli selline, millest mina oma kõrgharitud ajuga loen välja, et lapsed peab koju jätma ka iga vanem, kes ilma lasteta välismaal käib. Mitte, et mul midagi mõistliku käitumise vastu oleks, aga kuskil on piir, kustmaalt kruvide kinnikeeramine annab vastupidise efekti ja inimesed, kes muidu käituks mõistlikult, hakkavad protestima. Milles autojuhid ja stjuuardessid süüdi on?

Loomulikult pole nemad süüdi oma elukutsevalikutes, aga haigust ei jagata süü järgi.
Kui lapse lähedane pereliige viibib ohupiirkonnas ja nakatumine võib toimuda juba väheste sümptmite puhul (või isegi enne neid), siis on palve jätta sellise pere laps 14 päevaks koju tervist jälgima täiesti ainuvõimalik käitumine mu meelest.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.03 08:03; 12.03 14:13; 13.03 19:34; 19.04 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult pole nemad süüdi oma elukutsevalikutes, aga haigust ei jagata süü järgi.
Kui lapse lähedane pereliige viibib ohupiirkonnas ja nakatumine võib toimuda juba väheste sümptmite puhul (või isegi enne neid), siis on palve jätta sellise pere laps 14 päevaks koju tervist jälgima täiesti ainuvõimalik käitumine mu meelest.

Ehk siis veokijuhi, kes näiteks Eesti-Soome või Eesti-Läti vahet pendeldab põhitööna, laps on kogu aeg kodune?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni nakkusoht on nii suur, nagu praegu, siis olenevalt piirkonnast, mille vahet veokijuht reisib, jah – kuni viiruspuhand vaibub ja saab normaalse elukorralduse, sh lastekollektiivi tagasi mineku juurde naasta. Eks kuni riiklikke konkreetseid juhiseid pole, peab lähtuma ka tervest mõistusest, nt Läti ega Soome veel kuigi ohtlikud ei tundu, aga Rootsi juba küll, rääkimata Itaaliast, Saksamaast, Hispaaniast, Prantsusmaast.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.03 08:03; 12.03 14:13; 13.03 19:34; 19.04 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on reaalsed tööd, mis tuleb ära teha ja kodukontorit ei võimaldata.

Kas kodukontorit lihtsalt tööandja ei võimalda või töö iseloomu tõttu pole võimalik kodus teha? Kui tööandja lihtsalt ei taha, et inimesed kodust töötaksid, siis aeg asjad ümber vaadata.

Kõik rõhutavad kodukontori tegemist. Kuidas kassapidaja/saalitöötaja seda tegema peaks ?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on reaalsed tööd, mis tuleb ära teha ja kodukontorit ei võimaldata.

Kas kodukontorit lihtsalt tööandja ei võimalda või töö iseloomu tõttu pole võimalik kodus teha? Kui tööandja lihtsalt ei taha, et inimesed kodust töötaksid, siis aeg asjad ümber vaadata.

Kõik rõhutavad kodukontori tegemist. Kuidas kassapidaja/saalitöötaja seda tegema peaks ?

Jätta lahti vaid iseteenindus ja kontrollijatele maskid/kaitsevahendid, nagu med töötajatel.
Ja inimeste tervis on alati tähtsam igast ametist muidugi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.03 19:39; 10.03 06:20; 12.03 16:32; 18.04 17:31; 18.04 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minus tekitab ka see kodukontor küsimusi. Ma olen raamatukoguhoidja, ei kujuta nagu ette selle töö tegemist kodukontoris 😀 Praegu võib igalt poolt lugeda sellest, kuidas tööandja peab võimaldama kodust tööd – aga on ju nii palju ameteid, kus see töö iseloomu tõttu lihtsalt ei ole võimalik!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minus tekitab ka see kodukontor küsimusi. Ma olen raamatukoguhoidja, ei kujuta nagu ette selle töö tegemist kodukontoris ???? Praegu võib igalt poolt lugeda sellest, kuidas tööandja peab võimaldama kodust tööd – aga on ju nii palju ameteid, kus see töö iseloomu tõttu lihtsalt ei ole võimalik!

Raamatukogud lähevad ju kinni, probleem puudub. Küll aga – kes kompenseerib inimeste palga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kodukontori jutt on absurd- kôik ei ole kontoritöötajad. Mina saan töötada ainult klientidega näost näkku suheldes. Mu mees käib objektidel järelvalvet ja auditeid tegemas. Lähedaste hulgas on veel elektrik, bussijuht, riidepoe müüja ja juuksur. Mis kodukontorit nemad teevad?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik rõhutavad kodukontori tegemist. Kuidas kassapidaja/saalitöötaja seda tegema peaks ?

Need ei teegi, kes ei saa. See on rohkem igasugu arvutiga töötajate ja mingite kunstnike-kirjanike lõbu. Kassapidajal-saalitöötajal on lihtne, pood kinni- tööl ei ole, pood lahti- tööl. V-a juhul, kui oled haige. Või kui oled riskigrupis ja tahad koju jääda, siis ehk saab ülemusega kokkuleppele puhkuse osas või perearstilt tõendi (ma ei ole kindel, kas nad annavad, aga võiks praeguses olukorras küll olla selline asi võimalik) või võtta palgata puhkust. Keerulisem ongi majandusraskustel inimestel, kellele iga palk on nagu hingeõnnistus, samuti samas seisus ettevõtetel, kellel on olnud ka senini aeg-ajalt rahalisi probleeme. Selline olukord paneb väga paljude kannatuse ja toimetulekuoskused proovile. Kui nt turismifirmad kannatavad, siis kaudselt see hakkab ju ka teisi mõjutama, kasvõi riigi sissetulekute vähenemise kaudu.
Samas, mida nüüd teha, kui sel saalitöötajal on väikesed lapsed ja lasteaed kinni? Karta on, et kui koju jääda ei saa, siis viiakse lapsed vanaemale hoida ja seega võib see lasteaedade sulgemine haigusjuhte hoopis suurendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Väikelaps Kui lasteaedadeni jõuab karantiin?