Esileht Väikelaps Kui lasteaedadeni jõuab karantiin?

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Kui lasteaedadeni jõuab karantiin?

Postitas:
Kägu

Liigub vist sinnapoole. Täna hommikul, kui mees lapsed lasteaeda viis, võeti lapsed veel vastu, aga paluti mitte enam tuua.

Stuudiumis on teade, et rühmad töötavad, aga ühisüritused jäävad ära. Ju püütakse siis esialgu lasteaias käivate laste arvu koomale tõmmata ning teades, et meil on veel väiksem laps ning mina olen kodune, anti see soovitus meie pere lapsed koju jätta.

Olen praegu veel kõike väiksemaga kodus, nii et elukorraldust ei muuda. Mõtlen lasteiaga seoses ainult, et kas vanem laps, kellel on viimane aasta, jääb oma lasteaia lõpetamisest ilma – et sellesk ajaks ei toimu lasteaias enam üldse mitte midagi, kõik on kodus, soovitakse ainult elektroonilisel teel õnne lõpetamise puhul ja ongi kõik. Nojah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

teades, et meil on veel väiksem laps ning mina olen kodune, anti see soovitus meie pere lapsed koju jätta.

See võiks su huvi ju vähemalt olla, et suuremad beebile midagi lasteaiast koju ei tooks
Loomulikult suuremad koju jätta praegu ja see peaks teie enda initsiatiivil toimuma

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kodused inimesed peaksidki ju otse loomulikult loobuma mõttest laps(ed) lasteaeda viia, praegu on eriolukord, koolilapsed, kel on tõesti vaja tegelikult haridust omandada tasemel, mida on kodust väga keeruline pakkuda, peavad kodus olema, samal ajal kui kodused pered viivad südamerahus lapsi lasteaeda! Olge nüüd ometi mõistlikud! Lasteaed on eriolukorras avatud ikka üksnes neile lastele, kelle peres kummalgi vanemal mingit muud võimalust pole, kui laps sel päeval aeda viia. See on kooskõlas ka haridusministeeriumi seisukohaga. Lasteaiad jäid avatuks ju üksnes seetõttu, et vältida olukorda, kus kriisis eriti oluliste ametite (nt meditsiinitöötajad vm) esindajad jääksid muidu laste tõttu koju.

Küll aga kutsuksin üles lasteaiaõpetajaid samuti pakkuma õppevõimelust elektrooniliselt, st saatma vanematele materjale ja teemasid, mida võiks lastega koos kodudes teha. Eriti käib see koolieelikute kohta, sest on täitsa reaalne, et enne maid-juunit olukord ei normaliseerugi. Osal vanematest puudub aga võime ja võimekus last õppetegevustes aidata ja lapsed lihtsalt ei teegi nendega õppetöid, mis tähendab, et kooliks ettevalmistus võib jääda puudulikuks. Loodan siiski südamest, et vähemalt lasteaialõpetamise siiski saab läbi viia, ehkki tervisega võrreldes on seegi lihtsalt üks väike sündmus, milleta saab vabalt edasi elada. Kuid nukker ikkagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meie laps jääb koju ja lisaks on kodus kaks koolilast. Ütlen ausalt, et ma ei kujuta seda hullumaja ette, mis saab olema. Ma ise töötan kodukontoris arvuti taga ja töö nõuab vaikust ning asjasse süvenemist. Vigu teha ei tohi. Ma vist alustan hommikul kell 6, et paar tundi rahulikult ilma segajateta töötada.
Kõik tahavad tähelepanu saada. Õnneks on kodus nii palju nutiseadmeid, et ühele tahvel kätte, teisele läpakas ja kõige väiksem lepib telefoniga. Lisaks on vaja neile süüa teha. Abikaasat üldse abis pole, sest tema välismaal tööl ja kui piirid kinni pannakse lõplikult, siis sinna ta jääbki. Kui koju jääks, jääksime nälga. Õnneks pole meil laenusid kaelas. Öösel saab rahulikult magada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil Lätis tuli lasteaiajuhatajalt teade, et lasteaeda võetakse vastu ainult lapsevanema kirjutatud tõendiga, et lapsel pole olnud kokkupuudet koroonahaigetega JA et perel absoluutselt puudub võimalus laps koju jätta. Ja uus selline tõend tuleb tuua IGA kord pärast seda, kui laps kasvõi päeva on kodus olnud – kaasa arvatud siis, kui need päevad on näiteks olnud lihtsalt laupäev ja pühapäev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie laps jääb koju ja lisaks on kodus kaks koolilast. Ütlen ausalt, et ma ei kujuta seda hullumaja ette, mis saab olema. Ma ise töötan kodukontoris arvuti taga ja töö nõuab vaikust ning asjasse süvenemist. Vigu teha ei tohi. Ma vist alustan hommikul kell 6, et paar tundi rahulikult ilma segajateta töötada.

Kõik tahavad tähelepanu saada. Õnneks on kodus nii palju nutiseadmeid, et ühele tahvel kätte, teisele läpakas ja kõige väiksem lepib telefoniga. Lisaks on vaja neile süüa teha. Abikaasat üldse abis pole, sest tema välismaal tööl ja kui piirid kinni pannakse lõplikult, siis sinna ta jääbki. Kui koju jääks, jääksime nälga. Õnneks pole meil laenusid kaelas. Öösel saab rahulikult magada.

Ma ei tea, kuidas teil koolilastega, aga õde sai mul koolisy kirja, kus soovitati lastel ikka samas rütmis toimida (ärkavad hommikul ja tegelevad õppimisega). Stuudium peab olema pidevalt käepärast ja värskendamine on oluline. On tunde skypes, on ajapiiranguga tööd jne.

Lastele tulekski selgeks teha, et tegemist ei ole vaheajaga ja hoida neid mingis režiimis. kui ka kool selleks mingeid piire ei sea, siis ise kehtestada need. Vanemad lapsed saab ju hommikul koos endaga kohe istuma ja tegutsema panna, andes neile siis vahepeal puhkust. Väiksematega aga sättida nii, et kui nemad puhkavad vanem töötab ja kui õppida vaja, siis koos tegutsetakse. Eks selgub peagi, kuidas koolid ise selle asja korraldavad. Alguses kindlasti segadust üksjagu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui lasteaiad kinni pannakse, võimaldatakse ilmselt riikliku otsusega ka hoolduslehe taotlemine lapsevanemale. Sel juhul ei ole tööandjal midagi öelda. Võid mehega kahepeale selle lapsega kodus oldava aja ära jagada, siis äkki tööandjale niigi palju vastu tuldud, et pool ajast saad tööl käia.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Esileht Väikelaps Kui lasteaedadeni jõuab karantiin?