Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui ma elaks 100 aastaseks

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kui ma elaks 100 aastaseks

Postitas:
Kägu

…ja mu juurde tuleks ajakirjanik, et ma räägiks mis ja millal toimus, mida ma tundsin ja mõtlesin..
Siis ei oskaks ma midagi rääkida. Poliitika mind ei huvita. Ma ei teagi mis mind huvitab.
Nii halb on aga nii teadmatu olla. Ei tea poliitikast, kultuurist, kunstist.
Kust te oma teadmised ja eluga kursis olemise saate ja kaua selleks teil päevas aega kulub?

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks räägi siis perekoolist, kuna liitusid, kaua olid, palju teemasid tegid. Aga riigikorrast võiks ikka niipalju teada, et kas põhiseadus veel kehtib ja mis seal põhiseaduses kirjas on, mis hetkel kehtib. Sest kui sa ei tea oma õigusi, siis kuidas sa elada saad? Kuna pealkiri ja teemaarendus on “konksuga”, kaldun arvana, et õngitsed siin endale igapäevast leiba hetkel.

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

loen erinevaid allikaid päevas aga ma Gucci kottidest siiski midagi rääkida ei oska

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milliseid allikaid sa loed?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma loen raamatuid ja vaatan Youtube lehel erinevaid dokumentaale või muid harivaid klippe mind huvitava teema kohta. Näiteks kuidas kasvatada ise avokaadot või mis tehnoloogia arenguid on toimunud. Viimati sattusin üldse hasarti filmi vigade vaatamisest – erinevad videod selle kohta, milliseid eksimusi on tehtud. Näiteks kurikuulus Titanic on film kus mitmes kohas kaadris on näha kaamerat, valgustust või näiliselt keset ookeani lausa tükikest linnatulesid. Blueray versioonis aga olevat kõik need vead väidetavalt ära eemaldatud töötlusega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis ei oskaks ma midagi rääkida. Poliitika mind ei huvita. Ma ei teagi mis mind huvitab.
Nii halb on aga nii teadmatu olla. Ei tea poliitikast, kultuurist, kunstist.

No siis ütlegi noorele ajakirjanikule, et said 100-aastaseks mitte seepärast, et iga päev kohutavalt jõid ja suitsetasid vaid sellepärast, et ei tundnud absoluutselt huvi kunsti, kultuuri ja poliitika vastu. Kui imestunud ajakirjanik lisaküsimusi hakkab esitama, siis too näiteks teatridirektor oma noorusajast, kes mööda kultuuriasutust ringi kondas ja pastojanna masseeritavatele naistele selga hüppas. Siis noor ajakirjanik ajab silmad suureks ja väidab, et oled üks suur fantasöör

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on endale eesmärk seatud elada 120-aastaseks. Mul seega veel üle poole elu aega muljeid luua, aga ajakirjanikule saaksin öelda 120sena, kui jutustada ei viitsi, et ei mäleta 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa pole ju veel sada, mis sa selle pärast siis muretsed 😀 keegi ei tule niipea sind intevjueerima ja tegelikult neid sajaseid on päris palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuna pealkiri ja teemaarendus on “konksuga”, kaldun arvana, et õngitsed siin endale igapäevast leiba hetkel.

Ma pakun, et sa siiski räigelt ülehindad teemaalgatajat. Pole tal seal mingeid konkse.
Lihtsalt ongi selline tavateemataja.

Ja nagu ta isegi ütleb – ta ei tea mitte millestki mitte midagi.

Ma arvan, et selline oli koolis möku. Sest kõikide teadmiste vundament on tal puudu.
Sest ega vundamendiga inimene ei pea hommikust õhtuni kuskilt mingit infot ammutama – ta paneb selle isegi pisikestest kildudest niisamagi kokku.

Sama tark kaaslane (erinevalt perekoolikatest mõned isegi vestlevad veel omavahel), mingi raadiouudis autos, palju arenenud sõpru ja tuttavaid, õige saade TV-st, mida vaatama juhtus, isegi arukas selektsioon perekooli lollide teemade hulgast jne.
Ja pilt ongi olemas, rohkem polegi vaja.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütled, et võimul olid ekretiinid ja midagi hullemat kui see valitsus pole sina oma elus näinud.
Pole ju palju meeles pidada.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

ära muretse, sellel ajal, kui sina 100aastaseks saad, elavadki inimesed palju vanemaks ja 100aasta vanustega ei tulda ainult vanuse pärast intervjuud tegema

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina näiteks ütlekski, et mina rahuldusin oma elu mõttes sellega, et kõik inimesed ei pea olema edasipüüdlikud ja kõiketeadjad, vaid mõni võib olla ka teistsugune ja kulgeda läbi oma elu võimalikult mõnusalt ja mugavalt ja kahe kõrva vahele ahnitseda ja kinni hoida seda, mida just täpselt sel ajahetkel endal vaja on läinud, ega pea ole prügikast, et kõik ilmafaktid meelde jätta ja nende üle pidevalt arutleda. Mind näiteks ei huvita ei poliitika ega ajalugu ja ei hakka ilmselt ka kunagi huvitama ja olgugi, et ma ilmselt üldsuse silmis olen sellepärast mingi poolearuline, siis ma endiselt ei leia, et ma peaksin ennast vaevama mittehuvitavate asjadega. Küll aga võin meenutada, kuidas nõuka ajal lapsed poesabades seisid ja terve küla peale poodi ainult kast vahukoort ja 20 lihapirukat toodi pidupäevade ajal ja kuidas ja mis alustel see siis seal ära jagati 🙂 Ajalugu seegi, aga meelde jäi sellepärast, et ma ise olin üks neist sabatajatest. Kui aga keegi küsiks, et kes samal ajal oli mingi partei boss, siis noh, ega ei viitsiks meenutada küll, hädavajadusel ilmselt leiab kuskilt internetist selle teabe ka.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga seda ju küsitakski, et mida ise mäletad. Mis ajalugu oli, seda saab raamatutest lugeda niigi, aga iseoma mälestusi võiks kõik vanaisad-vanaemad lastelastele jutustada, et polegi alati mobiiltelefonid-arvutid enensestmõistatavad olnud, isegi elektrit polnud jne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

isegi elektrit polnud jne.

Elektrita ajastu inimesi vist enam elus ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen just vastupidist mõelnud. Mul on olnud väga huvitav noorusaeg. Mäletan okupatsiooniaega, mäletan 1980ndate lõppu, 1990ndate alguse pöördelisi sündmusi ja päris paljudes kohtades olin täitsa kohal! Õppisin ülikoolis koos paljude praegu Eestis oluliste tegelastega ja mitmeid ka tunnen. Alustades töötamist, olin paljude asjade esimest korda tegemise juures. Olen elanud väga huvitavatel, pöördelistel aegadel. Teised põlvkonnad, kes samuti on elanud pöördelistel aegadel, on tavaliselt ka väga traagilistel aegadel elanud. Aga minu põlvkonna pöörded toimusid õnneks veretult, rahulikult. Vanemad põlvkonnad, kes elasid tsaariajal ja esimese EW ajal, kogesid ka palju vägivalda, vaesust ja verevalamist. Meil on õnneks siiani paremini läinud.
Kui mu mälu korras oleks, võiksin oma 100. sünnipäeva puhul mõndagi huvitavat meenutada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No siis räägid sellest, mida sa tead. Midagi ikka märkad ju. Täiesti kotis ei ela keegi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kultuur on praegugi juba 300 aastat vana. 100 aasta pärast oleks 400.

0
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui ma elaks 100 aastaseks