Esileht Pereelu ja suhted kui ma korterit ei maksa? kas siis maksab käendaja?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: kui ma korterit ei maksa? kas siis maksab käendaja?

Postitas:

läksin naisest lahku ja maksan elatist ja ühiselt soetatud korterit. Nüüd aga lugu selline, et mul lihtsalt ei ole iga kuu välja käia kahe lapse elatistraha +korterilaenu? kuid elatist s.o. 280 eur ma suudaksin maksta, jääks sellest pool raha veel omalegi elamiseks(uus pere), kuid korterit 290 eur ei suuda enam mitte. Mis saab, kui jätan korteri maksmata, kas siis maksab seda edasi naise vend, kes oli käendaja kunagi ja kelle korter on tagatiseks? Mis siis minust saab, kui ma enam korterit ei maksa? või tullakse mulle kohtu kaudu välja nõudma neid maksmata jäänud makse? Vbl teab keegi tartumaal head advokaatigi, kes aitaks mind nende asjadega, kui ise siin lühidalt nõu anda ei oska. Mis teha, elu ju liigub edasi ja elada vaja-ma ei saa tööl käia nii, et kogu mu 600 eur -ne palk läheb ainult võlgadele-elatise suhtes pole mul mingit kobinat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.07 18:27; 24.07 19:48; 25.07 07:59; 25.07 09:39; 25.07 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa lahkusid ja korteri naisele jätsid, miks siis pead maksma laenu? Las naine maksab, või müüge korter ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüge korter maha kui naine üksi maksta ei taha. Maksmata jätmine on kõige hullem \”lahendus\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sina ei maksa, siis hakatakse käendajalt sisse nõudma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 19:38; 24.07 19:55; 25.07 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi ei ela seal korteris, ja müügis see on aga keegi ei taha seda(selle hind nii kukkunud, ei ole enam see, millega mina ostsin)…aga kui käendajalt sisse nõutakse, siis ühel hetkel on kohus minul ka ju nn. kaelas? omanik olen ju siiski mina-mis saab, kui käendaja ka ei maksa(tema korter on minu korteri tagatis, ehk siis ühishüpoteek on)…naine elab oma uut ja õnnelikku elu teises maakonnas juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.07 18:27; 24.07 19:48; 25.07 07:59; 25.07 09:39; 25.07 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hüpoteegi nõudeks läheb ikka see korter,mis on tagatiseks pandud,ehk kui sina ei maksa ja käendaja ei maksa, siis läheb see käendaja korter (aresti ja) sundmüüki.
üüri parem välja see tühjalt seisev korter. saad osagi laenu katteks tagasi niikaua kui korter müügis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 19:38; 24.07 19:55; 25.07 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raha saadakse käendajalt kätte, siis ei hakka pank sind kohtusse andma. Käendaja on samamoodi vastutav laenu ees,kui sinagi. Aga siis on õigus käendajal sinult raha välja nõuda, läbi kohtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pank üritab ikkagi kõigepealt sinult endalt võlga kätte saada, käendajani minnakse alles siis kui muud lahendust ei tundu olevat.
kas sa ikka tahad käendajale seda jama? tema ju ometi heast tahtest pani oma korteri sulle tagatiseks, usaldas sind.

ära riku oma (ja käendaja) krediidiajalugu ära, sest endistele võlgnikele ei taha pangad ka tulevikus eriti laene anda.
nüüd tuli mul küll selline manitsev jutt, aga proovi pigem mingil moel kokku leppida, maksepuhkus või midagi kuniks saad korteri üürile anda või müüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]keegi ei ela seal korteris, ja müügis see on aga keegi ei taha seda(selle hind nii kukkunud, ei ole enam see, millega mina ostsin)…aga kui käendajalt sisse nõutakse, siis ühel hetkel on kohus minul ka ju nn. kaelas? omanik olen ju siiski mina-mis saab, kui käendaja ka ei maksa(tema korter on minu korteri tagatis, ehk siis ühishüpoteek on)…naine elab oma uut ja õnnelikku elu teises maakonnas juba.[/tsitaat]

Kui sina omanik oled, siis miks sa ise seal ei ela või kolisid ka ära? Muidu, kui sinul muud vara ei ole, siis läheb korter x hinnaga müüki ja laenujääk-x tuleb käendaja käest tema korteri müügi arvelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas korteri müügi raha läheb jagamisele või see korterimüügist tulev kuulub ainult sulle ?
Korterisse võtaks üürilised. Ja üritaks ikkagi edasi maksta. Ja kui tõesti ei suuda, läheksin panka nõu pidama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

korter nii müügis, kui üürile pakkuda-aga seal kohas, kus see on-keegi lihtsalt ei taha seda.no ei tea, mis saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.07 18:27; 24.07 19:48; 25.07 07:59; 25.07 09:39; 25.07 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas korteri müügi raha läheb jagamisele või see korterimüügist tulev kuulub ainult sulle ?
Korterisse võtaks üürilised. Ja üritaks ikkagi edasi maksta. Ja kui tõesti ei suuda, läheksin panka nõu pidama.[/tsitaat]
ei kuulu see raha ei üksi talle ega lähe ka jagamisele. see raha läheks pangale ja jääks veel puudu ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 08:26; 25.07 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]korter nii müügis, kui üürile pakkuda-aga seal kohas, kus see on-keegi lihtsalt ei taha seda.no ei tea, mis saab.[/tsitaat]
kõigepealt mine räägi pangainimestega. ega sa sellest niikuinii ei pääse, nii et tee seda võimalikult kiiresti. mina isiklikult ei suudaks käkki keerata inimesele, kes on mulle appi tulnud ja mind usaldanud. su exi vend siis. mis ta sulle kurja on teinud?
aga teemast väheke mööda: mispagana põnev korter see selline on? asub sellises imelikus kohas, kuhu keegi minna ei taha, aga laenu kuumakse on nagu pealinna korteril? rohkem veel. äkki on sul laenugraafik tehtud liiga lühikesele ajale? siis aitaks selle maksimaalse aja peale venitamine ja jälle kergem. kas keegi ei läheks sinna ka siis üürile, kui sa näiteks küsiks ainult kommunaalide raha? see on ju ka lisakoormus? on seal üldse arvestatavaid kommunaale? kes sul seda korterit müüb, sa ise või maakler? äkki on hinnas asi? sa tahad selle eest saada rohkem raha, mis on ka mõistetav, kuna ostsid selle ju kallimalt. aga sa ei saa müüdud, kui hind on vale. ikka ma imestan, mis pagana hinna eest sa selle siis ometi ostsid, et selline kuumakse on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 08:26; 25.07 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see sai võetud panga kaudu, kes oli üldse nõus laenu andma ja andis suure intressiga, siis tuli mingi pakkumine, ma loll võtsin vastu kah aga pärast keevitati veel mingi protsent otsa ja lõpuks sihuke suur summa tuligi, maksepuhkuse olen ära kasutanud. no vahet ei ole,kus see täpselt asub jne…ma küsisin adekvaatset nõu-mitte minu mustamist. exi vennale paha ei taha, küll oligi küsimus selline, et mis siis saab…kas tartumaal tegeleb keegi selliste asjadega? pank ütleb et maksa ja kõik-neid ei huvita, nad ei saa enam midagi teha, venitada laenu pikemaks jnejne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.07 18:27; 24.07 19:48; 25.07 07:59; 25.07 09:39; 25.07 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see sai võetud panga kaudu, kes oli üldse nõus laenu andma ja andis suure intressiga, siis tuli mingi pakkumine, ma loll võtsin vastu kah aga pärast keevitati veel mingi protsent otsa ja lõpuks sihuke suur summa tuligi, maksepuhkuse olen ära kasutanud. no vahet ei ole,kus see täpselt asub jne…ma küsisin adekvaatset nõu-mitte minu mustamist. exi vennale paha ei taha, küll oligi küsimus selline, et mis siis saab…kas tartumaal tegeleb keegi selliste asjadega? pank ütleb et maksa ja kõik-neid ei huvita, nad ei saa enam midagi teha, venitada laenu pikemaks jnejne. [/tsitaat]

veider. tegelikult saavad. ja kui oled kunagi võtnud kodulaenu ulmeintressiga ja tänane intress turul on oluliselt väiksem, saavad ka intressi alandada (mul mitu tuttavat saanud soodsamaks intressi). uuri ka teistelt pankadelt kas nad võtaks su laenu üle (soodsama intressiga). ja kindlasti küsi oma pangast uuesti, sattus äkki nõme teller lihtsalt. seb-s näiteks räägib tihti üks teller üht- ja teine teist juttu.

käendajaga on jah nii, et tema maksab kui sina ei maksa ja tal on õigus sinult kohtu kaudu välja nõuda see summa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

veider jah, telleriga pole tegu, on laenuhaldur, kes ütleb, et mitte midagi enam teha ei saa….kõik tehtud. tegu siis krediidipangaga.aga, et teise panka üle viia-see on väärt mõte-tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.07 18:27; 24.07 19:48; 25.07 07:59; 25.07 09:39; 25.07 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise roti laenu, kellel peale kohustuste täitmist 320 eur kätte jääb, ei võta ükski pank üle.
Ja mis mõttes see korter ühiselt soetatud oli? Kelle nimel on laenuleping ja kes on omanik? Kui ainult sinu, siis on see naisevend küll paras opakas.
Ega seal muud varianti ilmselt ei ole, kui müüd selle hinnaga, millega ostetakse. maksad pangale ära ja kui naisevend ei taha oma korterit müüa, siis puudujääva osa katteks peab ilmselt omakorda laenu taotlema (sest sinusugusele nagunii enam ei anta). Pärast annab su kohtusse, et oma raha tagasi saada.
Praegu parasiteerid ilmselt mõne uue naise elamises.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 10:21; 25.07 10:29; 25.07 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krediidipank – no selge, järelikult oli su sissetulek juba laenu võttes selline, et ükski normaalne pank ei andnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 10:21; 25.07 10:29; 25.07 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see korter siis asub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 19:38; 24.07 19:55; 25.07 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sellise roti laenu, kellel peale kohustuste täitmist 320 eur kätte jääb, ei võta ükski pank üle.
Ja mis mõttes see korter ühiselt soetatud oli? Kelle nimel on laenuleping ja kes on omanik? Kui ainult sinu, siis on see naisevend küll paras opakas.
Ega seal muud varianti ilmselt ei ole, kui müüd selle hinnaga, millega ostetakse. maksad pangale ära ja kui naisevend ei taha oma korterit müüa, siis puudujääva osa katteks peab ilmselt omakorda laenu taotlema (sest sinusugusele nagunii enam ei anta). Pärast annab su kohtusse, et oma raha tagasi saada.
Praegu parasiteerid ilmselt mõne uue naise elamises.[/tsitaat]

Ära nüüd üle ka pinguta.Ajad olid näiteks 4 a tagasi hoopis teised kui praegu.Sellepärast, et muudest kohustustest 320 üle jääb, ei olda veel rott.Kohutav.Ise oled rott, kui selline jutt.Mõni inimene saab 320 euri palka/pensioni ja peab ka ära elama.Ajad on ju praegu totaalselt teised.
Ise soovitan ka lõpuks kui muud üle ei jää mõne teise pangaga läbirääkimisi pidada ehk võtavad üle.Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kete kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mõni inimene saab 320 euri palka/pensioni ja peab ka ära elama.[/tsitaat]
Asi pole äraelamises, vaid selles, et niisugustele laenu ei anta ja kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 10:21; 25.07 10:29; 25.07 19:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Pereelu ja suhted kui ma korterit ei maksa? kas siis maksab käendaja?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.