Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui ma tahan osta korterit laenuga…

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kui ma tahan osta korterit laenuga…

Postitas:

…mis maksab 27000eur. Kui suur peab sellisel juhul olema omaosalus(vähemalt) ja millised ja kui suured kulud veel kaasnevad(kas need saab ka laenusummasse lisada, või peab endal olema)? Olen sel alal täielik võhik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 15:56; 06.02 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata oma panga lehelt netist, seal võiks olla laenu kalkulaator, palju on kuumakse, kui suurt laenu võid saada ja kulude kalkulaator. SEB lehel on olemas igatahes.

Sissemakseks tahetakse saada enamasti 30%, nii räägitakse siin foorumis tavaliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenu antakse sulle ostetava vara TURUväärtusest 70%. Mitte korteri müügihind ei mängi rolli, vaid see, milliseks hinnatakse korteri tegelik turuväärtus. Sageli tahab kinnisvara müüja rohkem saada, kui vara tegelikult turul väärt on.

Oletame, et korteri turuväärtus ongi 27 000 eurot, siis peab sul omafinantseeringut olema ca 8100 eurot. Kui sul omafinantseeringut pole, siis saab ka ilma selleta, kui sul on olemas lisatagatis.

Laenu sõlmimisega seonduvad kulud on hindamine, laenulepingutasu, võimalik riskitasu, notaritasud. Arvesta päris kopsaka summaga.

Edaspidi on vaja lisaks igakuisele laenumaksele tasuda ka kindlustusmakseid, kuna tagatiseks oleva vara peab ära kindlustama. Kui omafinantseeringu puudumisel pannakse tagatiseks ka lisatagatis, siis on vaja ka see ära hinnata ja kindlustada. Seega, lisakulu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 21:04; 05.02 23:31; 06.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odavam tuleb üürida kui panga kuumaksed ja kindlustus ja kommunaalid iga kuu.. Mõtle järgi kas terve tulevik on seal, nt mis saab siis kui lapsed suured ja korter suurena tundub.. Ja juhul kui töötuna pikaaegselt mis siis saab..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Odavam tuleb üürida kui panga kuumaksed ja kindlustus ja kommunaalid iga kuu.. Mõtle järgi kas terve tulevik on seal, nt mis saab siis kui lapsed suured ja korter suurena tundub.. Ja juhul kui töötuna pikaaegselt mis siis saab.. [/tsitaat]Miks peab terve tulevik ühes korteris olema?
Kas arvad, et vastavalt vajadustele ja võimalustele kohanduda ei või ega saa?
Et kui oled omale 30-ks aastaks laenu võtnud, siis oled kinni keevitatud selle korteri külge 30-ks aastaks?

Pangalaen läheb üldjoontes siiski õigesse kohta, aga üürimakse läheb täiesti kindlalt tuulde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 21:04; 05.02 23:31; 06.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb – sissemakse 10-30%.

Mis puutub laenuga ostmisesse või üürimisse, siis iseenesest antud juhul on väljatoodud ostuhind nii madal – vaid mõne aasta töötasu – et ostmine on siiski mõistlikum. Tegemist pole antud juhul miljonilise laenu ja 30-40-aastase laenukoormusega.

Aga üldised laenutingimused ja laenukalkulaatorid on olemas kõikide pankade kodulehtedel – saad esmase ettekujutuse asjast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga üldised laenutingimused ja laenukalkulaatorid on olemas kõikide pankade kodulehtedel – saad esmase ettekujutuse asjast.[/tsitaat]
No need laenukalkulaatorid ,,,,;(, mine parem panka nõustamisele ja näed kuidas illusioonid purunevad..
Soovitan pigem SEB-i…oma kogemused sept 2011, kui kodune Hansapank laenu ei andnud, aga SEB-ist oli vastus positiivne.Toimuski pangavahetuskuu 🙂
Minul oli muidugi 20% omal tagataskust välja käia muidu poleks saanud, Lepingutasuks võttis pank 1% laenusummast ( minul 460 eur , pidi kh omal olemas olema) ja notarisse läks kh veidi yle 400 euri vist, pidi ka omal olema— 46000 siis oli summa, mis sai võetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sellepärast mõtlengi ostule, et korter meeldib, aga on ka vigu ja ei taha ned parandada nö võõras korteris. Kasulikum oleks sama summa mis hetkel üürile maksan, maksta pangale, siis tean et see korter on nende aastakümnete pärast MINU OMA….Aga et maksan võõrale taskuraha ja ise endale elu mugavamaks teha ei saa..see ei ole ka nagu hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 15:56; 06.02 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma sellepärast mõtlengi ostule, et korter meeldib, aga on ka vigu ja ei taha ned parandada nö võõras korteris. Kasulikum oleks sama summa mis hetkel üürile maksan, maksta pangale, siis tean et see korter on nende aastakümnete pärast MINU OMA….Aga et maksan võõrale taskuraha ja ise endale elu mugavamaks teha ei saa..see ei ole ka nagu hea.[/tsitaat]Täiesti õige mõtteviis!

Ja ära kuula soovitusi stiilis ära hansapanka mine, mine võta kohe SEBist, vaid esita laenutaotlus kõikidesse suurematesse pankadesse ja siis vali nendest parim pakkumine.
See, et ühele kommenteerijale ühest konkreetsest pangast laenu ei antud (või pakkumine ei sobinud), ei tähenda, et sinule ka ei anta (või, et ka sulle tehakse kehv pakkumine).

Ja laenukalkulaator ei ütle sulle kas sa laenu saad või mis tingimustega sa laenu saad, vaid annab mingisuguse üldpildi ja suurusjärgu, mida võiksid vaadata, seda siis juhul, kui sa oma andmed sinna ausalt sisestad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 21:04; 05.02 23:31; 06.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui ma tahan osta korterit laenuga…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.