Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui maksuamet küsib infot minu tehingute kohta?

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Kui maksuamet küsib infot minu tehingute kohta?

Postitas:

Tänan, neid linke tean isegi. Aga kus on kirjas info, ehitisregistri kande kohta? Just see on punkt, mille peale ma ise kyll ei tulnud ning netiavarustest samuti silma ei jäänud.

See on kirjas http://www.ehr.ee
Paraku peab täpse info saamiseks mõned eurid loovutama. Loodetavasti on teada katastriüksuse number? Seda saab lihtsasti maaameti kaardirakendusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 20:38; 09.10 11:07; 09.10 16:03; 10.10 15:55; 10.10 19:46; 12.10 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

/Aga kus on kurjas info, ehitisregistri kande kohta?/

Sa ei tea, mis hoone sa müüsid? St kuidas see ehitusregistrisse kantud oli? Või mida sa küsid?

Sulle on üllatus, et kui müüd suvilat, siis peab see ka ehitusregistris ikka suvilana mitte elamuna kirjas olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 16:43; 12.10 11:13; 12.10 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

/Aga kus on kurjas info, ehitisregistri kande kohta?/

Sa ei tea, mis hoone sa müüsid? St kuidas see ehitusregistrisse kantud oli? Või mida sa küsid?

Sulle on üllatus, et kui müüd suvilat, siis peab see ka ehitusregistris ikka suvilana mitte elamuna kirjas olema?

kui teemaalgataja kirju lugeda, siis jah, ta ei teadnud, mida ta müüb. müüs talumaja, aga arvas, et see on suvila, kuna tema seda ainult suvel kasutas. ja nüüd on ta tagantjärgi kuri, et ei taibanud kasutusteatist esitada ja oma majakest suvilana registrisse kanda. arusaadav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 10:52; 09.10 14:31; 11.10 10:57; 12.10 12:12; 12.10 18:06; 16.10 01:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Kas EMTA- l on õigus niimoodi e-maili teel infot küsida? Olen kuulnud, et enne peaksid nad alustama ametlikku menetlust ning sellest ka teavitama.

Kui oled Mati Polli, siis teenid niimoodi miljoneid, kui aga tavakodanik, siis kaotad parimal juhul tuhandeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas linnas asuvat korterit ka suvilana kirja saab panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

/Aga kus on kurjas info, ehitisregistri kande kohta?/

Sa ei tea, mis hoone sa müüsid? St kuidas see ehitusregistrisse kantud oli? Või mida sa küsid?

Sulle on üllatus, et kui müüd suvilat, siis peab see ka ehitusregistris ikka suvilana mitte elamuna kirjas olema?

kui teemaalgataja kirju lugeda, siis jah, ta ei teadnud, mida ta müüb. müüs talumaja, aga arvas, et see on suvila, kuna tema seda ainult suvel kasutas. ja nüüd on ta tagantjärgi kuri, et ei taibanud kasutusteatist esitada ja oma majakest suvilana registrisse kanda. arusaadav.

Seaduse ja kinnisvara-kauge inimesena olin tõesti loll. Ei lugenud kusagilt välja ja ei tulnud selle peale, et veel kusagilt midagi kontrollida. Kuri ei ole, lihtsalt tobe tunne. Õnneks oli tehingust saadud raha alles ja nüüd juba ka maksud makstud. Intressid koolirahaks peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.10 21:52; 07.10 22:24; 07.10 22:36; 11.10 10:38; 12.10 11:06; 12.10 12:04; 13.10 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas linnas asuvat korterit ka suvilana kirja saab panna?

Korterit?
Nt üks suvila määrangutest:
HOOAJALINE ELAMU ehk SUVILA on ühe korteriga hooajaliselt kasutatavaks
projekteeritud ja ehitatud hoone vähem kui 150 m2 hoonealuse pindalaga, mida ei
kasutata aastaringselt alaliseks elamiseks ning mis ei pea vastama täielikult elamule
seatud nõuetele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 11:25; 14.10 07:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas linnas asuvat korterit ka suvilana kirja saab panna?

Korterit?
Nt üks suvila määrangutest:
HOOAJALINE ELAMU ehk SUVILA on ühe korteriga hooajaliselt kasutatavaks
projekteeritud ja ehitatud hoone vähem kui 150 m2 hoonealuse pindalaga, mida ei
kasutata aastaringselt alaliseks elamiseks ning mis ei pea vastama täielikult elamule
seatud nõuetele.

Hm, huvitav – ühel mu sugulasel on vanal hallil nõukogude ajal mitme peale ehitatud suvila, sisuliselt paarismaja, kummalgi pool maja (sugulase poolel kaks tuba, köök ja katusealune) omaette aiajupiga. Kas see ei läheks siis suvila kirja, kui kahe korteriga on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas linnas asuvat korterit ka suvilana kirja saab panna?

Korterit?
Nt üks suvila määrangutest:
HOOAJALINE ELAMU ehk SUVILA on ühe korteriga hooajaliselt kasutatavaks
projekteeritud ja ehitatud hoone vähem kui 150 m2 hoonealuse pindalaga, mida ei
kasutata aastaringselt alaliseks elamiseks ning mis ei pea vastama täielikult elamule
seatud nõuetele.

Hm, huvitav – ühel mu sugulasel on vanal hallil nõukogude ajal mitme peale ehitatud suvila, sisuliselt paarismaja, kummalgi pool maja (sugulase poolel kaks tuba, köök ja katusealune) omaette aiajupiga. Kas see ei läheks siis suvila kirja, kui kahe korteriga on?

ei, see on paarismaja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 12:46; 13.10 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, huvitav – ühel mu sugulasel on vanal hallil nõukogude ajal mitme peale ehitatud suvila, sisuliselt paarismaja, kummalgi pool maja (sugulase poolel kaks tuba, köök ja katusealune) omaette aiajupiga. Kas see ei läheks siis suvila kirja, kui kahe korteriga on?

Seda saad uurida KOVist. Toodud näide oli ühe konkreetse linna eeskirjast, mida seal suvilana käsitleda on lubatud. Pole üleüldist definitsiooni ja määratlust, mida suvilaks võib nimetada. Aga kindlasti mitte linna korterelamu üht korterit:) Maja on ju tervik.
Suvilad võivad olla ka mitmekorterilised ridaelamud (nt looduskaunites kohtades). Meie naabruses asuv suvilakooperatiiv ongi üks pikk 9-korteriline ridaelamu, ei asu linnas, on hooajaline hoone. Loomulikult on ta suvilana ka registris.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 11:25; 14.10 07:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie naabruses asuv suvilakooperatiiv ongi üks pikk 9-korteriline ridaelamu, ei asu linnas, on hooajaline hoone. Loomulikult on ta suvilana ka registris.

heliküla ridakas meenus kohe 🙂 ja samas ei ole ju mingit kindlust väita, et kõik omanikud kasutavad oma boksi ainult hooajaliselt – nii mõnigi võib ju ka aastaringselt sees elada. aga see konkreetne maja on kindlasti suvilana kirjas. sest selleks on see maja ju ehitatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 10:52; 09.10 14:31; 11.10 10:57; 12.10 12:12; 12.10 18:06; 16.10 01:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui maksuamet küsib infot minu tehingute kohta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.