Esileht Pereelu ja suhted Kui mees ei saa lastega hakkama

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kui mees ei saa lastega hakkama

Postitas:

Laps sai aastaseks, mul avanes võimalus mõnda aega tööle saada, aga laps ei lepi isaga. Ainult nutab temaga, kui mina silmapiiril kaon.On olnud sünnist peale emmekas, ajaga süveneb. Täna oli juhus, kus laps nuttis ja isa käratas mitu korda, et ole tasa ja tahtis aastat tutistada. Sain ausalt öeldes šoki. Mis mõttes isa paneb käe lapsele külge. Varem pole sellist asja olnud. Läksin mehega peale seda ikka päris tülli. Nüüd ongi mure,et ei julge last isaga jätta, nii tahaks kodust välja saada ja ka raha teenida. Aga on hirm, et isa võib lapsele halba teha.

+9
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 00:45; 02.07 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vanemale toetused ongi ju selleks ,et ei peaks nii väikest last jätma ema hoolest ilma. Saad ju toetusi, vanemapalka. Ole see aeg siis lõpuni kodus ja las mees panustab rahaliselt rohkem kui ta ei oska lapsega toime tulla. Kas isa väikest last siis ei hoidnud, et laps niimoodi võõrastab. Lapsel mähkmeid vahetas, söötis kui laps väike oli. Siin on isal vaja oskused omandada, kui tal neid pole.

+14
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei raatsiks küll nii väikese juurest kuhugi minna. Täiesti normaalne, et vähemalt lapse kolmeaastaseks saamiseni on ema kodune. Võimalusel kauemgi.

+4
-42
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 01:27; 02.07 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kui on ikka mingi põnev projekt, siis võib aastase kõrvalt seda teha küll. Kahju, et kui see ludri mehe pärast katki jääb. Aidata ei oska, aga ole tugev!

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea kah, mis teil seal kodus toimub. Laps võib vabalt olla emmekas, aga püüda aastast tutistada?! Minu jaoks oleks see kahtlane veidi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei raatsiks küll nii väikese juurest kuhugi minna. Täiesti normaalne, et vähemalt lapse kolmeaastaseks saamiseni on ema kodune. Võimalusel kauemgi.

Tead mina läksin ka tööle kui laps oli poole aastane ainult. Mulle ei sobinud see kodus istumine, ja mis siis? Olen sellepärats halvem ema? Ei ole, laps on ikka kallis, isegi tööl olles on kallis.
Teemasse, ehk pakud enda emale või ämmale, et ta hoiaks last? Muidugi raha eest

+28
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi raha eest

Ludri maksab selle kinni ju.
Kuna ise ei saa hakkama, mis teha. Kui pea ei kanna, siis kannab rahakott.

…….

Aga üldiselt, on muidugi lahe teema.

Tutvumiskuulutuse tekst: “perekoolikas otsib ludrit, kellega saada laps. Normaalsed mehed on välistatud.”

Sõbrannad omavahel:”Kas sul on oma ludri juba olemas? – Ok, siis saad ju last hakata tegema…”
VÕI, et “krt üks on, aga see pole ludri” – “noojah, paha lugu, siis pead lapsesaamisega veel ootama….”

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kolmas laps, kes lutti ei kasutanud, keeldus ka mehega olemast. Kuigi minu mees on vana rahu ise ja päris kindlasti aastast ei tutistanud. Mingi lõbustamine, nägude tegemine või söök ei aidanud. Laps konkreetselt röökis akna all kõik kaks tundi kui ma ära olin. Muud moodi ei saanudki, kui käisin ära minimaalselt. See periood läks siiski üsna kiirelt üle, 1,5 aastaselt oli ta koos õdedega nõus juba hoidjatädi juures päev otsa olema ilma nututa. Väikelastega lihtsalt ongi nii, et pead oma plaane veidi modifitseerima kui just elu ja surma küsimus pole. Näiteks minu plaanid väikelastega kogu aeg ringi sõita ja üliaktiivne olla modifitseerusid seetõttu, et niipea kui tegime rohkem kui ühe päeva pikkuseid sôite ja ööbimisi, tõusis ûhe lapse stressitase sellest nii kõrgele, et ta jäi raudselt alati korralikult kõrge palavikuga haigeks. Aasta hiljem sai jälle vähehaaval seiklemisi pikemaks venitada. Samas kui ikka väga vaja tööle minna, lepite rahulikus õhkkonnas mehega kokku, kuidas ta toime tuleks ärritusega ( sest katkematu röökimine paratamatult ärritab igaühte). Ja tegelikult kui mees suudab rahulikuks jääda, siis tasapisi läheb see röökimine üle ka, kuigi ega see harjutamine meeldiv protsess ei ole. Lapsed kuidagi tajuvad seda, kui lapsevanem on närvis, kas kuulevad hingamisest, südame pekslemisest või tunnevad stressihormoone, mine tea. Ma mäletan, et kõige efektiivsem viis lapse maharahustamiseks oli kõigepealt iseenda maha rahustamine.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 08:23; 02.07 08:55; 02.07 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tulime sünnitusmajast koju, siis järgmisel päeval jätsin beebi isa hoole alla ja läksin raamatukokku raamtuid tooma. Minu lapsed on koheselt jäänud isa hoida, algusest peale. Teise lapse puhul tuli nagunii leida aega ka vanema lapse jaoks, siis õhtuti oli beebi isaga, meie vanema lapsega käisime poes, kohvikus, kinos jne.
Kui laps oli aastane, siis mees jäi koju paariks päevaks nädalas ja ma käisin 2 päeva nädalas tööl.
Seega – laps tuleb jätta kohe isaga, saavad hakkama küll.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 08:41; 02.07 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tulime sünnitusmajast koju, siis järgmisel päeval jätsin beebi isa hoole alla ja läksin raamatukokku raamtuid tooma. Minu lapsed on koheselt jäänud isa hoida, algusest peale. Teise lapse puhul tuli nagunii leida aega ka vanema lapse jaoks, siis õhtuti oli beebi isaga, meie vanema lapsega käisime poes, kohvikus, kinos jne.

Kui laps oli aastane, siis mees jäi koju paariks päevaks nädalas ja ma käisin 2 päeva nädalas tööl.

Seega – laps tuleb jätta kohe isaga, saavad hakkama küll.

See ei pruugi alati töötada, mina tegin samuti, paraku olid piimaga rinnad ainult minu küljes ja kolmas laps otsustas kindlalt, et see on miski väärtus omaette, mis on ainus asi, mis rahustab. Teised lapsed olid täiesti rahul ka koos isaga. Teised lapsed leidsid endale mingi muu rahustamisviisi, luti, närimiseluka jne. Kolmas lihtsalt keeldus lutist ja kõigest muust, ainult rinna lähedus rahustas.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 08:23; 02.07 08:55; 02.07 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tulime sünnitusmajast koju, siis järgmisel päeval jätsin beebi isa hoole alla ja läksin raamatukokku raamtuid tooma. Minu lapsed on koheselt jäänud isa hoida, algusest peale. Teise lapse puhul tuli nagunii leida aega ka vanema lapse jaoks, siis õhtuti oli beebi isaga, meie vanema lapsega käisime poes, kohvikus, kinos jne.

Kui laps oli aastane, siis mees jäi koju paariks päevaks nädalas ja ma käisin 2 päeva nädalas tööl.

Seega – laps tuleb jätta kohe isaga, saavad hakkama küll.

See ei pruugi alati töötada, mina tegin samuti, paraku olid piimaga rinnad ainult minu küljes ja kolmas laps otsustas kindlalt, et see on miski väärtus omaette, mis on ainus asi, mis rahustab. Teised lapsed olid täiesti rahul ka koos isaga. Teised lapsed leidsid endale mingi muu rahustamisviisi, luti, närimiseluka jne. Kolmas lihtsalt keeldus lutist ja kõigest muust, ainult rinna lähedus rahustas.

1) tissitamisel on ka ajalised vahed 2) piima saab väljalüpsta 3) probleem on selles, et isal ei ole kannatust lapsega tegeleda, tutistab last. Seega tuleb isa koolitada lapsega olema kohe sünnist saadik.
Asja mõte ei ole see, et visata beebi mehe kätele ja panna mitmeks tunniks kodust minema, vaid see, et mees kohe võtaks endale kohustuse beebi eest hoolitseda, teda mähkida, jalutada jne. Lapse kasvatamine nõuab kannatust, seda tulebki kohe hakata õppima.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 08:41; 02.07 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota, kas isa oli lapsega olles nii närviline juba siis, kui sina ka alles kodus olid?
Sellel mehel on tõesti vaja korralikku trenni stressiga hakkama saamisega. Aga hakake vaikselt harjutama. Rääkige läbi, kuidas last rahustada – kuidas sina seda teed, milliseid variante veel on. LAs isa loeb raamatuid jne. Probleem pole ju antud juhul niiväga selles, et laps ei taha harjuda vaid ka isa. Kas ta on üldse nõus su plaaniga, et lähed tööle?
Jah, mõni laps tõesti vajab harjumist ja välja kasvamist. Aga täiskasvanu ja pealegi veel lapse lihane isa võiks end siiski kokku võtta ja otsustada rahulikuks jääda. Saan aru, et väikelapseperiood pole kõigile, aga eks mehegi lohutuseks ole see, et see karjumine läheb lapsel varsti mööda. Kui mitte nädala, kuu, siis vähemalt poole aasta pärast ikka.

Aga sina emana pead ka rahulikuks jääma. Ära regeeri üle. Okej, tutistamine ei ole okej, aga sellest ei pea ka mehega tülli minema. Paljud noored emad/isad regeerivad laste nutule automaatselt nii nagu nende enda nutule on lapsena regeeritud. Ehk tutistati su meest, kui ta oli väike ja karjuti ta peale? Ole ise rahulik, ära tõsta tüli ja aita meest rahuneda ja leida alternatiivseid käitumisviise. Arvatavasti pole isa eriti lapsega saanud kahekesi olla selle esimese aasta jooksul ja kõik ongi uus. See võtabki aega, eriti kui tagaplaanil on enda karm lapsepõlv…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tulime sünnitusmajast koju, siis järgmisel päeval jätsin beebi isa hoole alla ja läksin raamatukokku raamtuid tooma. Minu lapsed on koheselt jäänud isa hoida, algusest peale. Teise lapse puhul tuli nagunii leida aega ka vanema lapse jaoks, siis õhtuti oli beebi isaga, meie vanema lapsega käisime poes, kohvikus, kinos jne.

Kui laps oli aastane, siis mees jäi koju paariks päevaks nädalas ja ma käisin 2 päeva nädalas tööl.

Seega – laps tuleb jätta kohe isaga, saavad hakkama küll.

See ei pruugi alati töötada, mina tegin samuti, paraku olid piimaga rinnad ainult minu küljes ja kolmas laps otsustas kindlalt, et see on miski väärtus omaette, mis on ainus asi, mis rahustab. Teised lapsed olid täiesti rahul ka koos isaga. Teised lapsed leidsid endale mingi muu rahustamisviisi, luti, närimiseluka jne. Kolmas lihtsalt keeldus lutist ja kõigest muust, ainult rinna lähedus rahustas.

1) tissitamisel on ka ajalised vahed 2) piima saab väljalüpsta 3) probleem on selles, et isal ei ole kannatust lapsega tegeleda, tutistab last. Seega tuleb isa koolitada lapsega olema kohe sünnist saadik.

Asja mõte ei ole see, et visata beebi mehe kätele ja panna mitmeks tunniks kodust minema, vaid see, et mees kohe võtaks endale kohustuse beebi eest hoolitseda, teda mähkida, jalutada jne. Lapse kasvatamine nõuab kannatust, seda tulebki kohe hakata õppima.

No meil ei olnud asi selles, et ta kogu aeg oleks tissi söönud. Kui ta ei võtnud lutti, ei söönud ta loomulikult ka midagi lutipudelist, olgu see rinnapiim või muu. Tal oli seda ema ja piima lõhna lähedusse vaja, muidu oli stressis. Jah, kindlasti oleks nädal otsa harjutades see röökimine lõpuks vaibunud, aga niiväga polnud meil vaja, et seda katsetada. Esimese kahe lapsega nagu öeldud, ei olnud sellist probleemi, need said isaga hakkama, ei röökinud kui ema tissitamise vahe ajal kodust ära oli. Lapsed lihtsalt ongi erinevad ja mingit ühte moodust ja reeglit kuidas nii pisikesega toime tulla, pole olemas. Minu mees küll tegeles ja oli juba kahe lapsega väga kogenud isa, aga kasu oli kolmanda lapse puhul sellest null.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 08:23; 02.07 08:55; 02.07 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps pole lihtsalt isaga harjunud. Te peate teda isaga harjutama. Ilmselgelt on isa jaoks mingi võõras suurus, kelle funktsiooni pole laps veel tabanud ja kelle armastust ta veel ei tunne. Mees on sul muidugi jobu. Sa pead temaga tõsiselt rääkima sellest, kuidas lapses enda vastu armastust ja usaldust kasvatada – ei, karistamisega su mees seda ei saa. Ja ära ütle, et mees ju ei kuula. Pane kuulama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) tissitamisel on ka ajalised vahed 2) piima saab väljalüpsta

Jah, minu lapsel olid esimesed 9 kuud need ajalised vahed kahe söögikorra vahel 1,5 tundi. Mingit pudelit ega lutti ei tunnistanud. Olukorrad on erinevad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna oli juhus, kus laps nuttis ja isa käratas mitu korda, et ole tasa ja tahtis aastat tutistada.

Lugedes pealkirja, avasin teema selle mõttega, et sulle öelda, et isal tuleb õppida hakkama saama, las harjutab. Aga kui su teemaalgatuse läbi lugesin, olen sinuga sama meelt – sellise inimese hoolde, olgu või isa, kes aastasele korduvalt käratab ja tutistama kipub, ei julgeks mina oma last jätta. Siin ei aita harjutamine ega rääkimine, mõnel inimesel ongi süütenöör lühem ja käed lahtisemad, kas karistust pooldavas peres üles kasvanud või mis iganes põhjus. Aga minu emasüda ei suudaks jätta nii väikest last, kes veel vastu hakata ei saa ja kes mulle hiljem öelda ei oska, mis juhtus, isa hoolde.

Muide, ma olen ise üsna kannatamatu ja kui laps beebi oli, pidin end kohati väga teadlikult tagasi hoidma, et ma talle haiget ei teeks kui kohati silme eest mustaks kippus tõmbama (magamatus pluss väga rahutu nutune laps). Ja ometigi olen ma tegelikult igati normaalne inimene, armastan oma last väga ja tean väga hästi kui laastavalt vägivald lapsele mõjub. Mõtlesin toona korduvalt, et kui mina emana sellele piirile nii lähedale jõuan (aga seda õnneks siiski ei ületanud), siis kuidas ma saan näiteks hoidjat lapsega üksi jätta? Mis siis kui ta raputab mu last? Võib-olla ainult mõned sekundid, aga sellest piisab, et lapsel elu lõpuni ajukahjustus oleks, et ta pimedaks jääks või üldse elu kaotaks.

Muideks, laste raputajate hulgas on emad ja isad esimesel ja teisel kohal. Isad vist olid esimesed kui õigesti mäletan.

Aga teemasse – usalda oma sisetunnet. Sa oled hea ema! Kui kahtled, kas mees on lapsele ohutu, siis ära jäta neid omapäi. Pikk elu on ees, töövõimalusi tuleb palju. Aga laps on ainult korra nii väike, varsti juba palju suurem. Ära luba talle haiget teha, isegi mitte tutistada ja käratada.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mees on kodune? Tööl ei käi?
Miks sa last lasteaeda ei pane? Mõttetus hakata mõne mehe närvisüsteemi ümber kasvatama. Kui enesekontroll on nõrk, siis on nõrk. Ega siis närvilisi inimesi on igal pool.

Laps nutab esialgu lasteaias ka paar minutit, kaasahaaravat tegevust on siiski nii palju, et kurvastamine ununeb üsna kiiresti.
Jää oma põhimõtete juurde, julge olla teistmoodi ema. Ise tööle, laps lasteaeda. Edu teie perele.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mees on kodune? Tööl ei käi?

Miks sa last lasteaeda ei pane? Mõttetus hakata mõne mehe närvisüsteemi ümber kasvatama. Kui enesekontroll on nõrk, siis on nõrk. Ega siis närvilisi inimesi on igal pool.

Laps nutab esialgu lasteaias ka paar minutit, kaasahaaravat tegevust on siiski nii palju, et kurvastamine ununeb üsna kiiresti.

Jää oma põhimõtete juurde, julge olla teistmoodi ema. Ise tööle, laps lasteaeda. Edu teie perele.

LasteSÕIME saab Eestis minimaalselt alates pooleteise aasta vanusest. Isegi enamus erahoide ei võta nooremaid.

Teemaalgataja laps on aastane.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 10:32; 03.07 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on mitu segast punkti. Esiteks, kas mees teenib täiskohaga raha ja lisaks veidi aega vaatab last ja sina saad vanemahüvitist ja tahad veel lisaks palka saada? Või on see teil kuidagi ära jaotatud, et olete mõlemad osalise koormusega ja see, kes on väiksema koormusega, saab vanemahüvitist lisaks? Küsimus on ajendatud sellest, et kas sinu soov “tahaks natuke raha teenida” sõidab mehele sisse nii, et tal on veel tasuta lisakohustus, mida peaksid kandma sina?

Et last piimaga toita, võib võtta süstla (ilma nõelata muidugi), tõmmata piim sisse ja tilgutada lapsele suhu. See on analoog püreetuubidele, millest saab lapsele püreed suhu pigistada. Ei peaks ootama, et laps tingimata õpib kunstluttidest imema.

Väikelastega on lühikest aega hoidmine kõige lihtsam, kui nendega ollakse mingis tegevuses – käiakse poes või muud sarnast. Siis nad istuvad kärus, uudistavad ümbruskonda, neil on huvitav ja nad ei tüüta teisi. Kes teil poes käib?

Lisaks, ühekordne tutistamine ei ole lapsepeksmine ning tutistamine on ka raputamisest vägagi kaugel. Üheaastase tutistamine on mõttetu eeskätt seetõttu, et põhjus-tagajärg seos pole veel nii hästi kujunenud – ta ei saa aru, mille eest see tutistamine oli. Kõige parem vits on kapi otsas, mida ei pea kunagi kasutama – aga üks kord siiski peab, sest muidu ei tea, miks ta seal varuks on ja mida temaga teha saab.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 10:54; 02.07 10:57; 03.07 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps nutab esialgu lasteaias ka paar minutit, kaasahaaravat tegevust on siiski nii palju, et kurvastamine ununeb üsna kiiresti.
Jää oma põhimõtete juurde, julge olla teistmoodi ema. Ise tööle, laps lasteaeda. Edu teie perele.

Nähtud neid vinguviiuleid. Selle paari minuti jooksul “murdub ema süda”, ta ei suuda uttu tõmmata (nagu lasteaiad soovitavad), vaid kuulab läbi ukse oma lapse nuttu. Tulemusena “ei harju minu laps lasteaiaga” ja lasteaia varianti ei lubata enam lauale.
Teine võimalus on, et naine läheb tööle küll, aga laps on lasteaias 8-15 mõni üksik päev. Pärast on palgalõhe, sest sellise lapsehoiuga ei saa naine täiskohaga tööd teha. Palgalõhes on teatavasti mehed süüdi.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 10:54; 02.07 10:57; 03.07 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleksin tööle saanud kuuks kaheks. 4-5 tundi päevas. Oleks tahtnud seda ära kasutada. Palka makstakse ka hästi. Rahaliselt ka hetkel kitsas. Kuna mees käib vaid paar korda nädalas tööl ja ei teeni sellega eriti midagi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 00:45; 02.07 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei raatsiks küll nii väikese juurest kuhugi minna. Täiesti normaalne, et vähemalt lapse kolmeaastaseks saamiseni on ema kodune. Võimalusel kauemgi.

Anna abi, ausõna.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et Lääne-Euroopa väga rikastes riikides, näiteks Šveitsis, peavad emad tööle minema pärast max pooleaastast puhkust – ja ometigi kasvavad ka sealsetest lastest täiesti normaalsed inimesed.

Aga kui isa selline närvihaige on, siis tema hoolde last jätta ei julgeks tõepoolest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei raatsiks küll nii väikese juurest kuhugi minna. Täiesti normaalne, et vähemalt lapse kolmeaastaseks saamiseni on ema kodune. Võimalusel kauemgi.

Anna abi, ausõna.

Abi vajab ikka see, kes omaenda lapsega üle aasta koos olla ei suuda.

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 01:27; 02.07 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna oli juhus, kus laps nuttis ja isa käratas mitu korda, et ole tasa ja tahtis aastat tutistada. Sain ausalt öeldes šoki. Mis mõttes isa paneb käe lapsele külge. Varem pole sellist asja olnud. Läksin mehega peale seda ikka päris tülli.

Kuna läksite tülli, siis järelikult mees ise peab oma käitumist (käratamine, tutistamine) normaalseks? Eriti nadi lugu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealkiri on veidi eksitav. Minu jaoks on nt väga suur vahe sellel, kas mees ei saa lapsega hakkama (no on veidi loru, ei oska süüa teha, pudelit soojendada ja mähkmeid vahetada) või on vägivaldne. 1aastast tutistada selle eest, et ta karjub, on ikka tase omaette. Kui väga vaja oleks, siis võtaks ma lapsehoidja, aga selle isaga on ikka korralikult tegeleda vaja. Praegu tutistab, tulevikus hakkab lihtsalt läbi peksma, kui laps mõne ulakusega hakkama saab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu tutistab, tulevikus hakkab lihtsalt läbi peksma, kui laps mõne ulakusega hakkama saab.

Täna mängib saksofoni, homme reedab kodumaa.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 10:54; 02.07 10:57; 03.07 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et Lääne-Euroopa väga rikastes riikides, näiteks Šveitsis, peavad emad tööle minema pärast max pooleaastast puhkust – ja ometigi kasvavad ka sealsetest lastest täiesti normaalsed inimesed.

Aga kui isa selline närvihaige on, siis tema hoolde last jätta ei julgeks tõepoolest.

Šveitsi reaalsus on paraku see, et suurem osa naisi jääbki kuni laste piisavalt suureks saamiseni koduperenaisteks. Seal on Euroopa üks madalaimaid naiste tööhõiveid, 43%. Samuti töötab enamus tööl käivaid naisi osaajaga – mis iseenesest on ju laste kõrvalt tervitatav nähtus kuniks naised ise ka seda soovivad.

Šveitsist: https://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_Switzerland

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 10:32; 03.07 13:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui mees ei saa lastega hakkama