Esileht Pereelu ja suhted Kui mees lajatab naisele nii..

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Kui mees lajatab naisele nii..

Postitas:
Kägu

Et naine ei võikski suvalisel hetkel suvalisel toonil tema kallal näägutada. Et äkki naiste poolne vaimne ja verbaalne irriteerimine ei tohikski olla lubatud. Milline ülbus! Kolmejalgsed märgaku oma privileege ja ärgu tulgu naiste vabadusi piirama! Kui naine tahab meest stressiolukorda panna, talle halba enesetunnet tekitada, või muid ebamugavusi põhjustada, siis ei tohi seda pidada võrdseks vägivallaga.

Naine lihtsalt tahtis oma mehega rääkida. Kui sinu jaoks on see “vaimne vägivald ja irriteerimine”, äkki sa tegeleks oma vihaga mingil moel?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et naine ei võikski suvalisel hetkel suvalisel toonil tema kallal näägutada. Et äkki naiste poolne vaimne ja verbaalne irriteerimine ei tohikski olla lubatud. Milline ülbus! Kolmejalgsed märgaku oma privileege ja ärgu tulgu naiste vabadusi piirama! Kui naine tahab meest stressiolukorda panna, talle halba enesetunnet tekitada, või muid ebamugavusi põhjustada, siis ei tohi seda pidada võrdseks vägivallaga.

Naine lihtsalt tahtis oma mehega rääkida. Kui sinu jaoks on see “vaimne vägivald ja irriteerimine”, äkki sa tegeleks oma vihaga mingil moel?

See on siit mitmest teemast läbi käinud, mille see TA on algatanud, et eelkõige on probleem naises, kellele käib närvidele tema mees. Jälgib mehe iga väikest liigutust ja sõna ja kõik on valesti. Naine ise on rase, tal on väikesed lapsed ja see kombo seda põhjustabki. Muidugi mees läheb kaitsesse, sest kellele ikka meeldiks olla luubi all ja saada kriitikat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Mind väga huvitaks kõrvaltnäijate arvamus sellest, et kui mina kurdan oma muret kaaslale..ehk et ühel teemal mis mind otseseselt tema käitumisega seoses häiris..siis tema lajatab automaatselt vastu,…kui sul midagi tarka öelda pole..ole vaitt…ja mind kohe nii nii häirib see…proovisin siis natuke veel edasi arutada..siis tema närviliselt ütles..et tal on pikk väsitav päev selja taga ja tema ei suvatse arutada midagi praegu ja et läheb magama…

Kas see on okey?

Minu arvates nii probleeme lahendada ei ole okey .

See on vägivald kui inimene hakkab teise jaoks ootamatult rääkima probleemidest ja tahab jõuga teise panna arutama seda, mis endal hetkel rääkimist vajav. Ootamatult probleemidest rääkima hakkamine on vägivald. Nii et miks sa kasutad vägivalda, olgu su probleemi milline tahes. tahad arutada, tuleb aeg kokkuleppida või vähemalt küsida ENNE kui rääkima hakkab, et sul on probleem, et kas teisel on aega ja jaksu kuulata. Selline käitumine vägivaldne, nii et olete üsna ühesugused.

Kui naine pöördub viisakalt ja saab vastuseks, et “ole vait”,  siis see on äärmiselt ebaviisakas ja lugupidamatu vastus.  Minu puhul tuleks sellel mehel väga palju vaeva näha, et ma jälle kuuldele tuleksin.

Nüüd lähtudes tsiteeritu loogikast, tuleks mul pöörduda oma abikaasa poole ehk isegi  kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, küsides järgnevalt: “Kallis, kas Sulle sobib, kui ma pühapäeva hommikul, kui Sa oled välja maganud, pannkooke söönud ja seksi saanud, oleksid valmis minuga arutama teemat, kuidas me saaksime teha nii, et Sa oma poriseid ja haisevaid jalanõusid ei jätaks keset elutoa vaipa? Vestlus võtab aega 5-35 minutit, sealjuures ei kasuta ma inisevat hääletooni ja kuulan Sind ja Sinu põhjendusi aktiivselt ning ei kasuta ebatsensuurset või alandavat kõnepruuki”

Kas nii oleks siis normaalne?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui naine pöördub viisakalt ja saab vastuseks, et “ole vait” …

… siis on alust oletada, et naine ei pöördunud viisakalt. Reeglina kipub olema suhtes nii, et saad vastu seda, mida ise annad. Kui vastus tuli “ole vait”, siis tõenäoliselt oli ka naise pöördumine sarnases toonis.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. … siis on alust oletada, et naine ei pöördunud viisakalt. Reeglina kipub olema suhtes nii, et saad vastu seda, mida ise annad. Kui vastus tuli “ole vait”, siis tõenäoliselt oli ka naise pöördumine sarnases toonis.

Loodame, et on lahku tänaseks läinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. … siis on alust oletada, et naine ei pöördunud viisakalt. Reeglina kipub olema suhtes nii, et saad vastu seda, mida ise annad. Kui vastus tuli “ole vait”, siis tõenäoliselt oli ka naise pöördumine sarnases toonis.

Loodame, et on lahku tänaseks läinud.

Ei, pidasid ju just sünnipäeva. Loe teemat mehe käitumine seltskonnas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, pidasid ju just sünnipäeva. Loe teemat mehe käitumine seltskonnas.

Kahju siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Mind väga huvitaks kõrvaltnäijate arvamus sellest, et kui mina kurdan oma muret kaaslale..ehk et ühel teemal mis mind otseseselt tema käitumisega seoses häiris..siis tema lajatab automaatselt vastu,…kui sul midagi tarka öelda pole..ole vaitt…ja mind kohe nii nii häirib see…proovisin siis natuke veel edasi arutada..siis tema närviliselt ütles..et tal on pikk väsitav päev selja taga ja tema ei suvatse arutada midagi praegu ja et läheb magama…

Kas see on okey?

Minu arvates nii probleeme lahendada ei ole okey .

See on vägivald kui inimene hakkab teise jaoks ootamatult rääkima probleemidest ja tahab jõuga teise panna arutama seda, mis endal hetkel rääkimist vajav. Ootamatult probleemidest rääkima hakkamine on vägivald. Nii et miks sa kasutad vägivalda, olgu su probleemi milline tahes. tahad arutada, tuleb aeg kokkuleppida või vähemalt küsida ENNE kui rääkima hakkab, et sul on probleem, et kas teisel on aega ja jaksu kuulata. Selline käitumine vägivaldne, nii et olete üsna ühesugused.

Kui naine pöördub viisakalt ja saab vastuseks, et “ole vait”, siis see on äärmiselt ebaviisakas ja lugupidamatu vastus. Minu puhul tuleks sellel mehel väga palju vaeva näha, et ma jälle kuuldele tuleksin.

Nüüd lähtudes tsiteeritu loogikast, tuleks mul pöörduda oma abikaasa poole ehk isegi kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, küsides järgnevalt: “Kallis, kas Sulle sobib, kui ma pühapäeva hommikul, kui Sa oled välja maganud, pannkooke söönud ja seksi saanud, oleksid valmis minuga arutama teemat, kuidas me saaksime teha nii, et Sa oma poriseid ja haisevaid jalanõusid ei jätaks keset elutoa vaipa? Vestlus võtab aega 5-35 minutit, sealjuures ei kasuta ma inisevat hääletooni ja kuulan Sind ja Sinu põhjendusi aktiivselt ning ei kasuta ebatsensuurset või alandavat kõnepruuki”

Kas nii oleks siis normaalne?

Aeg kokku leppida rääkimiseks, igati normaalne. Mitte küll kirja teel, aga muidu. Vastuseks öelda rumalaid sõnu ja mühatada midagi väsinud olemisest- pole kindlasti normaalne.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis värk selle kokkuleppimisega on? Kes tahab lepib, kes ei taha, ei hakka leppima kokku ja need suhted purunevad lõpuks. Nii ongi ja ongi nii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis värk selle kokkuleppimisega on? Kes tahab lepib, kes ei taha, ei hakka leppima kokku ja need suhted purunevad lõpuks. Nii ongi ja ongi nii.

Rääkimine suhtes oluline asi ju, mida aga ei ole mõtet teha kui emotsioonid endal laes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis värk selle kokkuleppimisega on? Kes tahab lepib, kes ei taha, ei hakka leppima kokku ja need suhted purunevad lõpuks. Nii ongi ja ongi nii.

Miks peaks suhe purunema? Kas on raske rääkida? Uhkus ei luba või ei julge enda vigu tunnistada, või pole soovi areneda ja end parandada? Palutakse ju rääkimise võimalust ja sina ei räägiks, kui sult palutaks?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks suhe purunema? Kas on raske rääkida? Uhkus ei luba või ei julge enda vigu tunnistada, või pole soovi areneda ja end parandada? Palutakse ju rääkimise võimalust ja sina ei räägiks, kui sult palutaks?

Mõned “vead” on vead ainult tinglikult. Neist rääkida tahtmine on ainult ettekääne ventileerimiseks. Rääkida tahtja tahab lihtsalt teise peal ennast välja elada. Sa võid olla muidu igati perfektne aga vana kuu kolmandas segmendis saad ikka mingi pa*arahe kaela, kui sul pole meeles sel ajal silmaalt ära olla. Põhjuse leiab alati – parandada pole midagi. Ja kui sa oled pärast pikka päeva väsinud, siis tõesti ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks suhe purunema? Kas on raske rääkida? Uhkus ei luba või ei julge enda vigu tunnistada, või pole soovi areneda ja end parandada? Palutakse ju rääkimise võimalust ja sina ei räägiks, kui sult palutaks?

Mis see uhkus siia puutub? Mis areneda, inimesed on nagu on ja ei oota teiselt muutumist, ammugi ei muuda ennast. Silmakirjalikkuse tipp oleks, kui teistelt nõuaks teades ise et ei muutu.
Kogemus on ka säärane, et samade inimestega on pidevalt tülid ja teistega mitte kunagi. Kui juba öeldakse ole vait, siis on selge pilt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see uhkus siia puutub? Mis areneda, inimesed on nagu on ja ei oota teiselt muutumist, ammugi ei muuda ennast. Silmakirjalikkuse tipp oleks, kui teistelt nõuaks teades ise et ei muutu.

Kogemus on ka säärane, et samade inimestega on pidevalt tülid ja teistega mitte kunagi. Kui juba öeldakse ole vait, siis on selge pilt.

 

Inimesed on siiski pidevas muutumises ja arengus, mitte pole nad pidevalt nii nagu nad on. Suhegi areneb ja muutub pidevalt.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks suhe purunema? Kas on raske rääkida? Uhkus ei luba või ei julge enda vigu tunnistada, või pole soovi areneda ja end parandada? Palutakse ju rääkimise võimalust ja sina ei räägiks, kui sult palutaks?

Mis see uhkus siia puutub? Mis areneda, inimesed on nagu on ja ei oota teiselt muutumist, ammugi ei muuda ennast. Silmakirjalikkuse tipp oleks, kui teistelt nõuaks teades ise et ei muutu.

Kogemus on ka säärane, et samade inimestega on pidevalt tülid ja teistega mitte kunagi. Kui juba öeldakse ole vait, siis on selge pilt.

Öelda võib palju, aga mis on sõnade taga? Mida taheti öelda, tasuks mõelda. Tuleb toetudagi kogemusele. Kui ikka tead, et mees on õhtuti väsimusest pahuram, ongi see kogemus, et pole hea aeg arutada. Kui tead, et mees pole aldis sinu kriitikale, tasub mõelda, kuidas asju öelda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öelda võib palju, aga mis on sõnade taga? Mida taheti öelda, tasuks mõelda. Tuleb toetudagi kogemusele. Kui ikka tead, et mees on õhtuti väsimusest pahuram, ongi see kogemus, et pole hea aeg arutada. Kui tead, et mees pole aldis sinu kriitikale, tasub mõelda, kuidas asju öelda.

Pole teema algataja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed on siiski pidevas muutumises ja arengus,

Ei. Inimese olemus on sama, ta võtab maski ära ja vahetab neid, üldiselt siiski ei.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Mind väga huvitaks kõrvaltnäijate arvamus sellest, et kui mina kurdan oma muret kaaslale..ehk et ühel teemal mis mind otseseselt tema käitumisega seoses häiris..siis tema lajatab automaatselt vastu,…kui sul midagi tarka öelda pole..ole vaitt…ja mind kohe nii nii häirib see…proovisin siis natuke veel edasi arutada..siis tema närviliselt ütles..et tal on pikk väsitav päev selja taga ja tema ei suvatse arutada midagi praegu ja et läheb magama…

Kas see on okey?

Minu arvates nii probleeme lahendada ei ole okey .

See on vägivald kui inimene hakkab teise jaoks ootamatult rääkima probleemidest ja tahab jõuga teise panna arutama seda, mis endal hetkel rääkimist vajav. Ootamatult probleemidest rääkima hakkamine on vägivald. Nii et miks sa kasutad vägivalda, olgu su probleemi milline tahes. tahad arutada, tuleb aeg kokkuleppida või vähemalt küsida ENNE kui rääkima hakkab, et sul on probleem, et kas teisel on aega ja jaksu kuulata. Selline käitumine vägivaldne, nii et olete üsna ühesugused.

Kui naine pöördub viisakalt ja saab vastuseks, et “ole vait”, siis see on äärmiselt ebaviisakas ja lugupidamatu vastus. Minu puhul tuleks sellel mehel väga palju vaeva näha, et ma jälle kuuldele tuleksin.

Nüüd lähtudes tsiteeritu loogikast, tuleks mul pöörduda oma abikaasa poole ehk isegi kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, küsides järgnevalt: “Kallis, kas Sulle sobib, kui ma pühapäeva hommikul, kui Sa oled välja maganud, pannkooke söönud ja seksi saanud, oleksid valmis minuga arutama teemat, kuidas me saaksime teha nii, et Sa oma poriseid ja haisevaid jalanõusid ei jätaks keset elutoa vaipa? Vestlus võtab aega 5-35 minutit, sealjuures ei kasuta ma inisevat hääletooni ja kuulan Sind ja Sinu põhjendusi aktiivselt ning ei kasuta ebatsensuurset või alandavat kõnepruuki”

Kas nii oleks siis normaalne?

Aeg kokku leppida rääkimiseks, igati normaalne. Mitte küll kirja teel, aga muidu. Vastuseks öelda rumalaid sõnu ja mühatada midagi väsinud olemisest- pole kindlasti normaalne.

Lumehelbeke

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aeg kokku leppida rääkimiseks, igati normaalne. Mitte küll kirja teel, aga muidu. Vastuseks öelda rumalaid sõnu ja mühatada midagi väsinud olemisest- pole kindlasti normaalne.

Soovitad perekoolis rääkimist? Siin materdati alles pool aastat tagasi maha üks või paar Kägu, kes julgesid arvata, et mehe suhtumine lastesse, vanuritesse, elukohta, laste arvu, koertesse, rahasse jne tuleks selgeks teha enne, kui temaga lapsi saama või peret looma hakata. Perekooli lugejate suurem ja sõnakam osa sülgas tuld ja tõrva (kohe saan ma ka peksa piltliku sõnakujundi eest) , et see oleks ülekuulamine ning küll hakkab lapsi tahtma, kui isaks saab. Vähemalt peab hakkama. Ja kes siis küsiks enne pulmi oma tulevaselt, et mis oleks tema ideaalne elukoht tulevikus??? Ebahuvitav. Selistest asjadest ometi ei räägita!!
Perekooli keskmine kommentaator ei räägi oma mehega ja imestab hiljem, et mees ei huvitugi välisreisidest või tahab kalal käia või armastab oma ema juures käia. Selle juures jääb muidugi segaseks, et millega nad enne pereloomist siis peale seksi veel tegelevad. Suhtlus siis ilmelt koopainimese tasemel: “Öh?” “Mäkää” “ÖHHH?” “Mhhhh” “ÖHHHHHH-ÖHHH-ÄÄÄÄÄÄÄ” “Ohhhhh, mähmh”

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#3930905: Aeg kokku leppida rääkimiseks, igati normaalne. Mitte küll kirja teel, aga muidu. Vastuseks öelda rumalaid sõnu ja mühatada midagi väsinud olemisest- pole kindlasti normaalne. Soovitad perekoolis rääkimist? Siin materdati alles pool aastat tagasi maha üks või paar Kägu, kes julgesid arvata, et mehe suhtumine lastesse, vanuritesse, elukohta, laste arvu, koertesse, rahasse jne tuleks selgeks teha enne, kui temaga lapsi saama või peret looma hakata. Perekooli lugejate suurem ja sõnakam osa sülgas tuld ja tõrva (kohe saan ma ka peksa piltliku sõnakujundi eest) , et see oleks ülekuulamine ning küll hakkab lapsi tahtma, kui isaks saab. Vähemalt peab hakkama. Ja kes siis küsiks enne pulmi oma tulevaselt, et mis oleks tema ideaalne elukoht tulevikus??? Ebahuvitav. Selistest asjadest ometi ei räägita!! Perekooli keskmine kommentaator ei räägi oma mehega ja imestab hiljem, et mees ei huvitugi välisreisidest või tahab kalal käia või armastab oma ema juures käia. Selle juures jääb muidugi segaseks, et millega nad enne pereloomist siis peale seksi veel tegelevad. Suhtlus siis ilmelt koopainimese tasemel: “Öh?” “Mäkää” “ÖHHH?” “Mhhhh” “ÖHHHHHH-ÖHHH-ÄÄÄÄÄÄÄ” “Ohhhhh, mähmh”

Mis sa luulutad! Vastajad olid arvamusel, et see kokkuleppimine ei tähenda midagi, sest kui inimesel pole reaalset kogemust isakssaamisest või millest iganes, siis ei oska ta ka arvata (ise ja veel vähem mingi kallim), missugune isa või mees vms temast saab, seega see “kokkuleppimine” ja rääkimine on teoreetiline targutamine, millel pole nagunii midagi ühist sellega, milliseks lõppeks kujuneb reaalsus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aeg kokku leppida rääkimiseks, igati normaalne. Mitte küll kirja teel, aga muidu. Vastuseks öelda rumalaid sõnu ja mühatada midagi väsinud olemisest- pole kindlasti normaalne.

Soovitad perekoolis rääkimist? Siin materdati alles pool aastat tagasi maha üks või paar Kägu, kes julgesid arvata, et mehe suhtumine lastesse, vanuritesse, elukohta, laste arvu, koertesse, rahasse jne tuleks selgeks teha enne, kui temaga lapsi saama või peret looma hakata. Perekooli lugejate suurem ja sõnakam osa sülgas tuld ja tõrva (kohe saan ma ka peksa piltliku sõnakujundi eest) , et see oleks ülekuulamine ning küll hakkab lapsi tahtma, kui isaks saab. Vähemalt peab hakkama. Ja kes siis küsiks enne pulmi oma tulevaselt, et mis oleks tema ideaalne elukoht tulevikus??? Ebahuvitav. Selistest asjadest ometi ei räägita!!

Perekooli keskmine kommentaator ei räägi oma mehega ja imestab hiljem, et mees ei huvitugi välisreisidest või tahab kalal käia või armastab oma ema juures käia. Selle juures jääb muidugi segaseks, et millega nad enne pereloomist siis peale seksi veel tegelevad. Suhtlus siis ilmelt koopainimese tasemel: “Öh?” “Mäkää” “ÖHHH?” “Mhhhh” “ÖHHHHHH-ÖHHH-ÄÄÄÄÄÄÄ” “Ohhhhh, mähmh”

Ära liialda. Polnud seal mingit üldist materdamist, puhtalt sinu luulud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, aga kas sul ei kihvataks, kui sina oled unine, tahad magada, iiveldab või muidu väsinud, aga mees tahab just nüüd ja ette hoiatamata arutada mingit vana asja, mis teda ikka häirib jne. Kas sina ei tunneks, et ta sinuga ei arvesta, kuna sul on paha olla, aga teda ei huvita? Muidugi mina ei kasutaks käratamist “ole vait!” jms, aga no ei olnud sobiv aeg jutustamiseks ilmselgelt, või kuidas?

Laste jonnihoogude ennetamiseks nt emad teavad ette valmistada, et linna minnes oleks laps puhanud, mähe kuiv, kõht täis jne. Unustatakse ära, et ka täiskasvanule mõjuvad samad asjad (ja palun nüüd mitte hakata inisema, et kas mehed on nagu tited, see on mõttetu utreerimine, samad asjaolud mõjuvad ka naiste koostöövalmidusele, mehed lihtsalt ei võta ette “me peame rääkima!” aktsioone nii tihti). Kohta ja aega arutamiseks tuleb valida, et teine saaks süveneda ja et sellest arutamisest üldse midagi kasu oleks. Vastasel juhul lõppeb see sama “tagajärjekalt” kui sinu üritus- veel üks tüli, aga selgust ei mingit. Vali oma lahinguid! Ja

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära liialda. Polnud seal mingit üldist materdamist, puhtalt sinu luulud.

Mina mäletan seda nii, kuigi ise teemas kaasa ei rääkinud peale ühe postituse üsna alguses. Ju sa seal materdajate poolel olid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastajad olid arvamusel, et see kokkuleppimine ei tähenda midagi, sest kui inimesel pole reaalset kogemust isakssaamisest või millest iganes, siis ei oska ta ka arvata (ise ja veel vähem mingi kallim), missugune isa või mees vms temast saab, seega see “kokkuleppimine” ja rääkimine on teoreetiline targutamine, millel pole nagunii midagi ühist sellega, milliseks lõppeks kujuneb reaalsus.

Jah, umbes nii nalljakas see oligi 🙂

See tõesti kõlas nagu jutt, et “mehega ei ole vaja rääkida, mitu last ta praegu arvab, et tahab saada. Ka pole temaga mõtet rääkida, kus ta ideaalis tahaks elada või kuidas ta emaga läbi saab. teoreetiline targutamine. Miks teada enne abielu mehe selle hetkeunistusi? Keda kotib tema maailmavaade ja suhtumine, ootused ja lootused? Mis mõttes peaks aru saama, kuidas ta nö naistetöödesse suhtub? Puhas teooria. Rääkida enne pulmi on mõtet ainult praktilistest asjadest, näiteks kas lõunaks kana või kala. Kino või klubi.”

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen eelmine vastaja, ei saa muuta. Lisan, et tolles vanas teemas ei kirjutatud, et peaks kokku leppima. Kirjutati, et võiks rääkida, küsida ja jälgida. Seepeale tõusis pahameeletorm, et miks küsida, kas mehele näiteks loomad ja väikelapsed meeldivad, see oleks ülekuulamine, kooselu alguses seliseid asju ei uurita.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

ühel teemal mis mind otseseselt tema käitumisega seoses häiris..siis tema lajatab automaatselt vastu,…kui sul midagi tarka öelda pole..ole vaitt…ja mind kohe nii nii häirib see…

Minu arvates nii probleeme lahendada ei ole okey .

No mis teema see oli siis? Muidu ei saa ju perekooli eksperdid öelda, kas mees käitus normaalselt või mitte. Tahtsid mehe puhul ühe häiriva  asja letti lüüa, said uue ja hullema asemele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind väga huvitaks kõrvaltnäijate arvamus sellest, et kui mina kurdan oma muret kaaslale..ehk et ühel teemal mis mind otseseselt tema käitumisega seoses häiris..siis tema lajatab automaatselt vastu,…kui sul midagi tarka öelda pole..ole vaitt…ja mind kohe nii nii häirib see…proovisin siis natuke veel edasi arutada..siis tema närviliselt ütles..et tal on pikk väsitav päev selja taga ja tema ei suvatse arutada midagi praegu ja et läheb magama… Kas see on okey? Minu arvates nii probleeme lahendada ei ole okey .

Sul on paraku õigus – ei olegi okei 🙁

Lihtsalt närviline, tõrjuv ja magama põgenev võib aeg-ajalt olla igaüks (kasvõi väsimusest), aga siis oleks oleks väljendus olnud kuidagi neutraalsem (“Mina ei tea, ma ei taha seda üldse praegu arutada, olen kohutavalt väsinud ja tahan ainult magada…” – või midagi sellist.) “Kui sul midagi taraka öelda ei ole, siis ole parem vait!” põrutatakse aga ilmselgelt ikka inimesele, keda ei peeta enda vääriliseks. Kellega sõbralikku suhtlemist ei peeta vajalikuks.

Kahjuks ei tasu endale luua illusioone: “Rahuneme lihtsalt maha – see läheb üle, rohkem mees mulle kunagi nii koledasti ei ütle.” Reeglina, mehe suhtumine sinusse ei muutu lihtsalt lambist. Kui ta ükskord lajatas sulle nagu koerale ning ise selles midagi valet ei näe – siis pead valmis olema, et iga järgmise konflikti ajal võidakse sulle midagi sama üleolevat näkku paisata.

Edasi sõltub sellest, kui tuim/tundlik sa ise oled – kas sul jookseb kõik see mööda külge maha või sa nördid iga kord, kui midagi sellist juhtub. Viimasel juhul saab su elu üsna raske olema.

Loomulikult võib püüda ka rääkida – öelda, et sind kohutavalt häiris, et sulle käratati niimoodi alandavalt: “Kui sul midagi tarka öelda pole – siis ole vait!” ja sa ei pea seda normaalseks suhtumiseks endasse. Ja kuulata, mis mehel öelda on. Kuigi – sageli on suhtumine inimesel nii sisse kasvanud, et seda ei taheta muuta ega muudetagi. Õigustatakse või öeldakse: “Mäh? Ma ei saa aru, millest sa probleemi teed” vms.

Ah, tegelikult:  kui olete veel lihtsalt noor paar ja lapsi pole mängus, siis kergem on järgida seda Perekooli kurikuulsat soovitust: “Lahuta!” Ei ütle seda irooniaga. Sest usu, neid lajatamisi hakkab tulema veel. Ja aastate jooksul – mida enam sa mehele uuest ja huvitavast harjumuspäraseks muutud – pigem ikka sagedamini ja rohkem.

Kui mängus on juba ühiste laste elukorraldus (“ei taha kärgperet”  jms.) – noh, siis tasuks muidugi enne igasugu teraapiatega jms. rabeleda rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, aga kas sul ei kihvataks, kui sina oled unine, tahad magada, iiveldab või muidu väsinud, aga mees tahab just nüüd ja ette hoiatamata arutada mingit vana asja, mis teda ikka häirib jne.

Aga siis ei kihvataks, kui mees seksi küsib? PKs räägitakse ikka, et mehe vajadusi ei tohi eirata, vähemalt mitte sageli. Aga väikelapse ema või rase ongi sageli unine, magamata, iiiveldab ja muidu väsinud.
Et siis seksiks peab andma mehele vähemalt mõne korra nädalas aega, sest muidu paneb minema. Aga rääkimiseks ei pea? Rääkimine on siis teile rohkem jõuduvõttev ja ajakulukas, nagu üks korralik seksikord 30-45 minutit?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, aga kas sul ei kihvataks, kui sina oled unine, tahad magada, iiveldab või muidu väsinud, aga mees tahab just nüüd ja ette hoiatamata arutada mingit vana asja, mis teda ikka häirib jne. Kas sina ei tunneks, et ta sinuga ei arvesta, kuna sul on paha olla, aga teda ei huvita? Muidugi mina ei kasutaks käratamist “ole vait!” jms, aga no ei olnud sobiv aeg jutustamiseks ilmselgelt, või kuidas?

Kohta ja aega arutamiseks tuleb valida, et teine saaks süveneda ja et sellest arutamisest üldse midagi kasu oleks. Vastasel juhul lõppeb see sama “tagajärjekalt” kui sinu üritus- veel üks tüli, aga selgust ei mingit. Vali oma lahinguid!

No niipaljuga ma olen nõus, et kui juba juhtunud see, mis oli juhtunud – siis selle hetkel seda lahingut edasi pidada polnud tõesti enam mõtet polnud, leia teine aeg.

Aga mis puutub sellesse: “Muidugi mina ei kasutaks käratamist “ole vait!” jms.- siis jah, just, sa ei kasutakski. Sest sul on kuklas tunne, et see oleks alandav. Ja et su kaaslane tõenäoliselt ei neelaks sellist alandamist niisama alla. Seetõttu sa alateadlikult ei kasutagi sellist väljendust. Et teemaalgataja kaaslane aga just kasutas sellist väljendusviisi – see näitab jällegi, et temal on istub alateadlikult teistpidine mõtteviis sees: “Kes see naine üldse omaarust on, et julgeb minusugust kõrgemat olendit segada – lajatan ja täie õigusega, milleks mingi pehmem väljendusviis tühise naisega suhtlemisel, häh.”

Nii et me võime siin leida igasugu vabandusi küll (oli väsinud, naine ei valinud seda parimat aega jne.). Aga asi lõhnab pahasti ikka, paraku. Mõtle kasvõi sellele, et ega tööst väsinud ja unine olemine pole tegelikult mingi suur-suur-suur erandolukord. Tööst väsinud olekut tuleb täiskasvanud inimestel ikka ette. Ja iga kord, kui kogemata hakkad rääkima mingit vale juttu – siis niimoodi sulle vastu just kähvataksegi. Normaalne?

Kui naine pöördub viisakalt ja saab vastuseks, et “ole vait”,  siis see on äärmiselt ebaviisakas ja lugupidamatu vastus. Minu puhul tuleks sellel mehel väga palju vaeva näha, et ma jälle kuuldele tuleksin.

Nüüd lähtudes tsiteeritu loogikast, tuleks mul pöörduda oma abikaasa poole ehk isegi  kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, küsides järgnevalt: “Kallis, kas Sulle sobib, kui ma pühapäeva hommikul, kui Sa oled välja maganud, pannkooke söönud ja seksi saanud, oleksid valmis minuga arutama teemat, kuidas me saaksime teha nii, et Sa oma poriseid ja haisevaid jalanõusid ei jätaks keset elutoa vaipa? Vestlus võtab aega 5-35 minutit, sealjuures ei kasuta ma inisevat hääletooni ja kuulan Sind ja Sinu põhjendusi aktiivselt ning ei kasuta ebatsensuurset või alandavat kõnepruuki” Kas nii oleks siis normaalne?

Seda minagi! Lõpuks elab vaene naine kikivarvul, võtab enne iga millegi küsimist või millegi üle arutelu alustamist päevi aega ja püüab mehe näost välja lugeda, et ega ometi jälle vait ei käratata. Noh… see ei ole elu!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda minagi! Lõpuks elab vaene naine kikivarvul, võtab enne iga millegi küsimist või millegi üle arutelu alustamist päevi aega ja püüab mehe näost välja lugeda, et ega ometi jälle vait ei käratata. Noh… see ei ole elu!

Seda minagi! Ammu oleks aeg lõpetada see iganenud hõimusüsteem, kus hõimupealik määrab naisele tema tahte vastaselt mehe, keda naine peab surmani kummardama ja kellele vaene naine peab sünnitusmasinaks olema. Vaene õigusteta naine!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui mees lajatab naisele nii..