Esileht Pereelu ja suhted Kui mees on löönud.. avalduse kirjutamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Kui mees on löönud.. avalduse kirjutamine

Postitas:

Varasemalt on esinenud mehepoolset kinnihoidmist, käte väänamist, pikalitõukamist ning näkku löömise imiteerimist. Hiljuti saingi 3 laksu näkku, kuna mehele ei meeldinud, et talle vastu vaidlesin. Peale eelviimast tõukamist ja mahasurumist võtsin ühendust kriisinõustajaga, kelle soovitus oli, juhul kui toimub järjekordne füüsiline konflikt, vigastused fikseerida. Kuna mul olid näos punased jäljed mehe löökidest, sain suure hädaga telefoni oma kätte ja kutsusin politsei. Tuldi kohale ja märk jäi maha. Kohapeal ma avaldust ei kirjutanud, kuid nüüd ei suuda otsustada.

Meil on pisike laps kodus kasvamas, mees lapsega lahkuda ei luba, samas vihjab suitsiidile, pärast löömist võttis köögist noa, tõstis särgi üles ja ütles, et pussitab ennast ning siis väidab, et hoopis mina teda ründasin.

Avalduse esitamine vaid valaks õli tulle. Saime soovituse mõneks ajaks laiali minna ning leida edasine lahendus. Aga kuidas ma saan minna, kui mees last kaasa ei luba viia. Olen lapsehoolduspuhkusel ning lapsega algusest peale tegelenud. Olen korduvalt öelnud, et lapsega suhtlemist ei keela ning mingeid alimente peale ei pane (eelmisest suhtest tal juba on alimendid ning on tunnistanud, et ka eelmist naist lõi ning uute alimentide puhul tapab ennast ära).

Palun nõu. Lapse heaolu on number üks prioriteet. Lubas, et saadab mulle politsei kaela, kui lapsega lahkun. Mis on minu valikud?

 

+5
-38
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 04:38; 26.10 13:58; 28.10 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun nõu. Lapse heaolu on number üks prioriteet. Lubas, et saadab mulle politsei kaela, kui lapsega lahkun. Mis on minu valikud?

Lapsega lahkuda.

+76
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitavalt hetkel kui meest kodus pole, et rüselust vältida. Ja igaks juhuks keegi appi/tunnistajaks kutsuda lahkumise juurde. Hiljem pussitagu end palju tahab, see pole enam sinu mure.

+65
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunned kaasa inimesele, kes saab aru, et käitub valesti, kuid muutuda ei soovi.

Väga raske on sinu kirjeldaatu puhul kujutleda muud lahendust kui võimalikult kiiret lahkumist. Kui kardad enda ja lapse tervise pärast, on võimalik pöörduda turvakodusse.

+42
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei keela sul lapsega lahkuda vägivaldse mehe juurest, mõne või mõnda naiste varjupaika esialgu – seal saad nõustamist.

+28
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 07:11; 26.10 08:16; 31.10 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähete lahku, mees nõuab suhtluskorda ja kohus ütleb, et lapsele ta pole ohtlik ja saab temale sobiliku suhtluskorra. Seega pigem kui jõuad talu lapse pärast edasi seda olukorda, muidu jääd lapsest ka ilma. Mis siis, et laps saab trauma, aga vähemalt oled sina koguaeg lapsele olemas, muidu kui mees lapsega siis tegelikult ju vägivaldse mehe iseloom avaldub ükskõik kellega lõpuks, kes temaga lähedasemaks on saanud, oled sina ja saavad ka lapsed tema jõhkrust tunda elate koos v mitte. Seega talu edasi, sest muidu jääd lõpuks nkn lapsest ilma, sest hooldusõigus ja suhtluskord ei puutu üldse mehe vägivaldsusesse.

+1
-65
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 07:41; 26.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine tee avaldus ja siis paki vaikselt asjad kokku! Hädavajalikud eraldi, mitte hädavajalikud eraldi. Viimased katsu viia/lase viia vanemate /sõbrannade juurde. Seejärel helista naiste turvakodusse, nad aitavad. Mõistlikum on esialgu sinna minna. Sinna ei saa mees politseid järgi saata, samuti ei saa ta sind seal hirmutada. Last ei tule ka turvakodust keegi naise käest ära võtma. Suitsiidiähvardustega mehele võiks muidugi kutsuda psühhoneuroloogia haiglast auto järele. Aga sellised tavaliselt ainult ähvardavad. Loomulikult nõua hiljem elatist.

+37
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähete lahku, mees nõuab suhtluskorda ja kohus ütleb, et lapsele ta pole ohtlik ja saab temale sobiliku suhtluskorra.

Sellepärast ongi vaja avaldus teha, et vägivaldsus oleks tõendatav.

Seega pigem kui jõuad talu lapse pärast edasi seda olukorda, muidu jääd lapsest ka ilma. Mis siis, et laps saab trauma, aga vähemalt oled sina koguaeg lapsele olemas,

Ülimalt rumal soovitus.

+48
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube soovitus küll, et ehki laps saab trauma ja naine edasi peksa – tuleb jääda sellise mehe juurde.

Suhtlemiskord ja hooldusõigus on teisejärguline teema, kõige tähtsam on see, et naine saaks pääseks vaimsest ja füüsilisest vägivallast. Vigastused tuleb alati fikseerida EMO’s .

+37
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 07:11; 26.10 08:16; 31.10 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jama see kriisinõustaja soovitus, et fikseeri vigastused, kutsu politsei jne. See tähendas ju oma mehe vastu lisajõu ja võimuga sõtta minekut, õli tulle valamist nagu isegi aru said. Samamoodi vigane on soovitus mõneks ajaks lapsega kusagile eraldi minna. Su hea valik on püsida kodus ning püüda rahulikult analüüsida toimunut. Kui see raskeks osutub, siis oleks hea mõne asjatundjaga kontakti võtta. Mõtle hoolega viimasele vaidlusele – miks vaidlesid, kuidas vaidlesid ja kas oleksid ehk saanud suhelda ka vaidlemata

Ise oled ka mingi peksjast mees või? Naine ajas närvi, siis tuleb muidugi litakas kirja panna. Haige inimene.

+51
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 08:19; 28.10 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks suudaks politsei ja kiirabi kindlaks teha vigastuste põhjal, on need ise tekitatud, või on keegi meest noaga löönud. Teiseks kui sa juba said mingi ime läbi abi kutsuda, oleks paslik olnud see ka vastu võtta. Lastekaitse oleks kohe hakanud teie pere vastu huvi tundma, sest teil on väike laps ja kodune olukord ikka väga hullus seisus. Lapse turvalisus ja heaolu kaalub üles sinu turvalisuse ja heaolu. Kui sulle meeldib selline elu, kus mingi mees sulle lakse näkku jagab ja noaga ärpleb, jumal teab mida veel teeb, lase käia, aga väikest last kaitseb lastekaitse ja siis võetakse laps kaasa ja viiakse ise turvakottu kui sina pole nõus lapsega koos sinna minema, sest sa ei saa probleemist aru ja vähendad seda, kaitsed isa ja eitad kõike. Selliseid naisi ja emasid on olemas. Miks sa koos lapsega mehe juurest ära ei lähe? Mees ju ei istu ega valva sind 24/7. Lase jalga vaikselt. Asjad saad kodust ju pärast järgi tuua. Vägivald läheb hullemaks. Mina ei julgeks küll elada sekunditki enam koos inimesega, kes noaga midagi korraldada lubab.

Avalduse saab ju ka nüüd teha. Hullem on kui sa midagi ei tee ja mees muutub aina võimukamaks ja julgemaks, sest lõpuks tekib tal kõikvõimsuse ja karistamatuse tunne.

Mis mõttes mees ei luba lapsega kusagile minna? Sa väidad, et mees valvab iga sinu sammu ja ei luba sul kusagil üksi käia ega väikelapse eest harjumuspäraselt hoolitseda st mänguväljakul, arsti juures käia, lapsega värskes õhus liikuda? Jutust ei saa aru, mida see tähendab, et mees ei luba. Või sa kardad teda nii meeletult, et kuigi mees sind otseselt kinni ei hoia, sa juba ei lähe hirmust ja allaheitlikusest kuigi on võimalus?

+35
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.10 08:38; 27.10 08:57; 27.10 10:29; 03.11 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult kirjuta avaldus ja loomulikult pane sinna kirja ka see, kuidas mees lubas ennast pussitada ja see sinu kaela ajada. Siis on sul juba ennetavalt märk kirjas, kui ta midagi niisugust tegema peaks.

Helista palun tagasi kriisinõustajale või turvakodude abiliinile ja võta nende  nõuandeid kuulda. Nemad on, kahjuks, näinud sadade kaupa samasuguseid mehi nagu sul. See ei ole midagi ebatavalist vägivaldsete meeste puhul, tema käitumine on suhteliselt klassika.

Kõige tähtsam on see, et sa mitte kunagi ei hakka temaga vaidlema või talle teatama, et sa lähed ära. Sinu lahkumine peab olema salaja ja kindlasti teiste inimeste juuresolekul, kes võivad sind füüsiliselt kaitsta (juhuks kui ta peaks ootamatult koju tulema). No kui elu eest tuleb joosta, siis muidugi tee seda kohe. Aga arvesta sellega, et on olemas nähtus nimega lahkumisärevus/lahkumisrünnak, mis paneb vägivaldsed mehed (või naised) oma partnerit surmavalt ründama just sel hetkel, kui teine tõesti lahkuma hakkab. Seega tuleb seda teha ajal, mil meest kodus pole ja väga soovitavalt alati teiste inimeste juuresolekul. Kui tead või kahtlustad, et tal võib olla tulirelv, siis peaks ka sinu abistajad olema relvastatud, st politseinikud.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingeid alimente peale ei pane

Eesti naine on ikka loll. Sest alimente ei “panda juba pikka aega peale” ja teiseks selle pärast, et ise vaene ja loll, aga mehe käest elatist ei soovi.

vihjab suitsiidile, pärast löömist võttis köögist noa, tõstis särgi üles ja ütles, et pussitab ennast ning siis väidab, et hoopis mina teda ründasin.

Kumb siis? Suitsiid on see, kui mees ise teeb omale harakiri ja kui sina ründad, siis ei ole suitsiid? Tundub, et see mees on täpselt samasugune tola, kes ei saa asjadest aru.
Ja seda, kes inimene on ise end vigastanud või on naine noaga äsanud, teeb esimese minutiga selgeks suvaline kohtuarst.

Tegelt on vist harakiri sellises olukorras üleüldse kõige parem lahendus; naine saaks debiilist lahti, laps saaks toitjakaotuspensioni ja kõigi elu oleks parem.
Naine saaks omale uue vägivalduri otsida.
Aga kui palju keegi teab, et Eestis oleks tehtud harakiri?
Umbes null korda on neid tehtud.

+23
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.10 08:53; 26.10 11:43; 26.10 14:02; 27.10 14:17; 28.10 12:35; 28.10 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juudas kui ajupestud te lähisuhte vägivalla all kannatajad ometi olete. Raske on isegi kommenteerida seda postitust.

LOOMULIKULT mine, JOOKSE ära sellise mehe juurest. Mõtle nüüd natuke ometi, mis politsei ta sulle kaela saadab??? Mille eest? Saad sa inimene aru, et sa võtad kaasa oma lapse (mitte ei röövi võõrast imikut mänguplatsilt) ja põgened vägivaldse mehe juurest.

See on klassikaline, tüüpiline (sa ei kujuta ette kui tüüpiline) ähvardus psühhopaatidest meestel, et nad nr 1 võtavad lapse ära (usu – nad ei saa seda teha) ja nr2 tapvad ära ennast (taaskord – usu, nad ei tee seda, nad on sellest liiga nõrgad s*tapead).

Seega JOOKSE nii kiiresti ja kaugele kui saad, sest usu (ma tean, mida ma räägin) see mees ei muutu mitte kunagi!

+38
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 09:57; 26.10 15:20; 27.10 08:12; 28.10 14:04; 28.10 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

 Olen korduvalt öelnud, et lapsega suhtlemist ei keela ning mingeid alimente peale ei pane (eelmisest suhtest tal juba on alimendid ning on tunnistanud, et ka eelmist naist lõi ning uute alimentide puhul tapab ennast ära).

Palun nõu. Lapse heaolu on number üks prioriteet. Lubas, et saadab mulle politsei kaela, kui lapsega lahkun. Mis on minu valikud?

Oleks su lapse heaolu nr 1 prioriteet, siis poleks sa selline mehega uut last teinudki. Tõelise printsi leidsid küll nüüd. Ja ära sa kindlasti oma tupsukesele elatist peale pane muidugi, lase ennast aga edasi kolkida ja kasvatate kärgperedes vaesuses “tervete” närvidega lapsi.

Mul on raske uskuda, et naised nii lollid on…

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nr2 tapvad ära ennast (taaskord – usu, nad ei tee seda, nad on sellest liiga nõrgad s*tapead).

Kui mul oleks selline mees nagu teemaalgatajal, siis see ei mõjuks mulle ähvardusena, vaid millegi positiivsena. Kui tõesti on tunne, et mehe eest pääsu pole, kui ära lähed, siis lööb maha, siis oleks see üks pääsetee ju ometi. Reaalsuses on ikka mõistlik ära minna, mitte oodata, et äkki lööb end maha või kooleb mees mingi jumaliku sekkumise tõttu või midagi veel haruldasemat- et rohkem ei löö. Tuleb end ju kaitsta ometigi, mitte olla elav poksikott. Ja kindlasti ära hakka ärplema ega ähvardama, vaid tegutse vaikselt, aga kindlameelselt. Ärgu olgu tal aimu ka, et kuhugi minemas oled. Kui vähegi on kedagi, kutsu tõesti juurde, paki asjad, kui mees on väljas, ja lase jalga ja ära usu tema ilukõnesid ja lillekimpe. Teod räägivad sõnadest rohkem ja mõni tegu ei vääri teist võimalust, ei pea andma nt kellelegi mitut katset enda mahalöömiseks või üldse löömiseks.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juudas kui ajupestud te lähisuhte vägivalla all kannatajad ometi olete. Raske on isegi kommenteerida seda postitust.

Huvitav, kas selliste meetoditega, nagu antud teemaalgataja on nö. ära pestud, kannataks IGA NAISE aju ära loputada?

VÕI on tegu ikkagi teatud tüüpi naistega, kes on eriti vastuvõtlikud või siis lausa ise soovivad enda suhtes sellist manipuleerimist?

Sest ega praegu küll ei tundu, et ta oma vastuvaidlemist mittesalliva “tupsukese” juurest kuhugi plaaniks minna, avaldust kirjutada, elatist nõuda vms…
Ta heameelega saab paar korda veel peksa, järjest tõsisemalt ja täpselt sinnamaani, kuni midagi fataalsemat juhtub.
Et kas jääb ise vigaseks või saab laps viga vms.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.10 08:53; 26.10 11:43; 26.10 14:02; 27.10 14:17; 28.10 12:35; 28.10 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sul on võimalus see avaldus esitada, siis esita, salaja. Ta saab sellest peatselt teada, kuid ütlegi siis, et Sa pidid, sest politsei oli juba kutsutud ja Sul ei olnud varianti. Jäta tähelepanuta KÕIK tema selleteemalised halad, süüdistused ja provokatsioonid, ütle lihtsalt, et tema selle olukorra põhjustas ja need on tagajärjed.

Aga muu jutu peale… ma saan Sust nii hästi aru. Ma ise olen samas supis. Nagu on vägivaldne ja vahest “hull” ja nagu ei ole ka. Ja ma tean, et peaksid suutma talle selja keerata ja lahkuda, kuid hirm hoiab. Hirm ongi see võtmesõna. Mina sain minema ja ikka olen tagasi. Lootus, et kõik muutub hoiab ja hirm, mis saab edasi, mida ta teha võib kui ma lahkun, see hoiab ka.  Mina nägin, et teda ei huvita meie lapsed, kui me koos ei ole. Ja nägin, et ta on valmis muutuma, et me saaksime koos olla. Sellepärast võtsin lahutuse tagasi ja oleme ikka koos. Aga juba nägin, et see oli viga. Seega, minu soovitused Sulle:

Otsi kõrvale tugiisik, kes Sind aitab, et oma kõige nõrgematel hetkedel tagasi mehe õlale nutma ei laheks. Sest kaotusvalu tekib Sulle ikka, mis sest, et mees on halb ja Sina lahkusid. Ja otsi omale stabiilne korter.

Ma enda kogemusest saan öelda, et alati ei ole nii hirmus see lahkumine nagu kõik kirjutavad. On ka parem variant, mehel on lastest savi, kui oled juba lahkunud, ei huvitu ta teist enam üldse. Igal juhul, ole valmis kõigeks. Aga tee endale plaan lahkuda. Ta ei võta sult last, kui leiad endale kodu, kus last kasvatada. Ära mine turvakodusse, kui on paremat varianti. Kas pereliikmed, sõbrannad, või ûûri korter ja koli sinna. Sa ei pea talle kohe teada andma, kus Sa asud. Jäta maha, kurjalikult ûtle, et vajad aega, et mõelda ja eemal olla ja kui ta soovib, saab lapsega aega veeta. Kui see on tehtud, siis on Sul aega edasi mõelda. Aga soovitan kindlasti endale pikem peatuskoht leida, sest kui eemal olles pead hakkama tegelema enda ja lapsele kodu otsimise jms, siis see võib tekitada tagasilöögi ja kergem on koju tagasi pöörduda, kui mees on hea ja lubab maad ja taevad kokku.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt võtad lapse ja lähed. Kasvõi kaks kätt taskus ja titt süles astud turvakoju. Küll seal edasi saab vaadata ja avaldusi teha.

See, kas mees tantsib polkat, teeb enesetapu või läheb sõpradega viieks päevaks jooma, ei ole sinu probleem. Sina ei vastuta teise täiskasvanud inimese otsuste eest. Ainult enda ja laste ohutuse ning tervise eest vastutad sa hetkel. See on oluline. Isegi asjad on poogen. Asjad saab alati asendada.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avalduse esitamine vaid valaks õli tulle. Saime soovituse mõneks ajaks laiali minna ning leida edasine lahendus. Aga kuidas ma saan minna, kui mees last kaasa ei luba viia.

Miks sa tema käest luba pead küsima? Lähed siis, kui teda kodus pole.

Kelle oma kodu üldse on?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 13:47; 26.10 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Hommikul suhtlesin pikalt ja laialt kriisinõustajaga, kellelt sain palju tuge ja julgustust nii avalduse kirjutamiseks kui ka lapsega lahkumiseks.

Kusjuures ta tõesti tõi välja, et tõenäoliselt on mul teatud natuur, keda on võimalik manipuleerida. Olen ju tänaseks eraldunud sõpradest ja igasugusest sotsiaalsest elust. Vaid veel vanematega suhtlen ja nendegi osas on püüdnud mees teha samme selles suunas, et meie lähedane suhe muutuks kaugemaks.

Praeguse seisuga oleme lapsega tulnud mu vanematekoju, kus on olemas oma privaatne pind elamiseks.

Mehega rääkisin, ütles, et võtab karistuse vastu ning mõistab, et teen avalduse ja ka miks ma seda teen.

 

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 04:38; 26.10 13:58; 28.10 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütles, et võtab karistuse vastu ning mõistab, et teen avalduse ja ka miks ma seda teen.

Valetas muidugi, ei mõista ta s..ttagi.
Lihtsalt proovib esialgu heaga midagi siluda.

Vanematekodu on sissejuhatuseks väga hea mõte.

+36
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.10 08:53; 26.10 11:43; 26.10 14:02; 27.10 14:17; 28.10 12:35; 28.10 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehega rääkisin, ütles, et võtab karistuse vastu ning mõistab, et teen avalduse ja ka miks ma seda teen.

Ole valmis järgmiseks sammuks, kui näeb, et ta viisakad sõnad ei mõjunud ja sa ikka tagasi ei tule.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 13:47; 26.10 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütles, et võtab karistuse vastu ning mõistab, et teen avalduse ja ka miks ma seda teen.

Valetas muidugi, ei mõista ta s..ttagi.

Lihtsalt proovib esialgu heaga midagi siluda.

Vanematekodu on sissejuhatuseks väga hea mõte.

Jep, nii see on. Taaskord – enda kogemustest ütlen, et see on taktika. “Mõistmisel” pole sellel vähimatki. Ja et sa tema jutu õnge praegu ei lähe ja tagasi ei lähe.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 09:57; 26.10 15:20; 27.10 08:12; 28.10 14:04; 28.10 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll on hea, kui on kodu, kuhu minna. See pesapuu. Hoia oma vanemaid.

Ma kujutan ette, et minu mees vist läheks annaks sellisele väimehele korraliku keretäie.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgneb lahing lapse pärast. Selline mees hakkab last relvana kasutama, ega teda suurt see laps ei huvita, küll aga huvitab teda sinu elu üle kontroll, teha haiget asjadega, mis sind puudutavad ja mõjutavad. Kuhu laps sisse on kirjutatud- esimene hooldusõiguslik probleem tuleb siit. Kui mehel on raha ole valmis kohtulahinguks lapse hooldusõiguse ja suhtluskorra pärast, sest kohus vaatab last eraldiseisvana, lapsele ta pole ohtlik, Sulle on ja see on sinu probleem, et sina sellisega lapse said. Isana võib ta ju kohtu silmis super ja hea ja eeskujulik isa olla…..jutumärkides muidugi. Läheb kohtusse nutulauluga, et tema nii armastab ja tahab lapsega koos olla bla, bla ja ongi pluss tema kasuks. Elu saab keeruline olema sul ja lapsel, kahju, sest see tossike ei muutu kunagi, lepi sellega.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 07:41; 26.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõista, miks te teemaalgatajat miinustate? Ma saan aru, et ta on raskes olukorrast, millest ei jaksa üksi ja abita välja tulla, aga siis antakse talle siin veel agu alla.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ära jää uskuma seda mehe juttu, et ta sind praegu mõistab ja saab aru. Garanteeritult järgneb nüüd varsti mingi paipoisiperiood, mille käigus ta üritab sind mõistma panna, et tegelikult ta on ikkagi hea inimene. Aga ta ei ole. Pea seda meeles, kui ta sind moosima hakkab. Ja alati, kui tunned, et tahaks talle andeks anda, tule ja kirjuta siia ja teised aitavad sul meelde tuletada, kellega sul tegemist on.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ole valmis kohtulahinguks lapse hooldusõiguse ja suhtluskorra pärast, sest kohus vaatab last eraldiseisvana, lapsele ta pole ohtlik, Sulle on ja see on sinu probleem, et sina sellisega lapse said.

Päris nii lihtne see ka pole, et ainult must ja valge suhtumine kohtul, et mees on alati süütu inglike kes lapsele iialgi liiga ei tee kuigi ema vastu on ta vägivaldne ja korduvalt.  Lapsele pole ta siiani ohtlik olnud füüsiliselt, aga isegi kui sellisel oleks mingi udune kavatsus enesetappu teha, mida sellised tegelikult iialgi ei tee, siis ei ole kunagi välistatud lapse suhtes verbaalne vägivald. Ja selle tõestamine on hoopis raskem. Aga praegu on tegemist ainult partneri hirmutamise , füüsilise vägivalla ja manipulatsiooniga. Lisaks on laps päris väike ja selliseid otsuseid suhtluskorrast niimoodi ülejala ei tehta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivaldse mehe juurest lahkumine on emotsionaalselt raske, sest need mehed on osavad manipulaatorid. Mis sind aitab, on faktidele otsa vaatamine:

– temaga kokku jäämine ei ole mõeldav variant. Sa tead, et ta väärkohtles ka eelmist elukaaslast, see olukord ei lähe paremaks, vaid aastate jooksul ainult hullemaks.

– vägivaldne mees ei tapa end ära, ähvardama on nad sellega muidugi kärmed. Nagu keegi juba mainis, oleks see sinule tegelikult kõige parem lahendus, ei peaks hooldusõiguse üle jagelema ja saaks lapsele toitjakaotuspensionit.

– mees teab, et laps on hetkel üks tema põhilisi trumpe. Laps läheb sulle korda, seega tasub ähvardada sinult lapse ära võtmisega (ei, see ei lähe tal läbi) ja muu taolisega. Hea uudis on see, et meest huvitab sinu üle võimu saavutamine, mitte üksikisaks hakkamine (või üldse isaks hakkamine). Mainisid, et tal juba on laps(ed)? Sel juhul tead kui osavõtlik isa ta on ja kui palju aega oma lapsega veedab. Minu jaoks on kõnekas fakt, et ta omaenda lapsele elatise maksmist karistusena tunnetab…

elatis TULEB välja nõuda. Elatis ei ole sulle, see on LAPSELE ja sinul ei ole õigust lapselt elatist ära võtta. Kui sa oled nii edukal järjel, et lapse kasvatamisel mehe materiaalset tuge ei vaja, kogu elatisraha eraldi pangaarvele, et laps saaks tulevikus seda ülikooli õppemaksuks või kodu ostmisel sissemaksuks kasutada. 

– teine põhjus, miks sul tuleb elatis välja nõuda on see, et kui mees ei maksa, ei ole laps kohustatud teda ka tulevikus üleval pidama. Kui sina ise vabatahtlikult loobud, ei saa laps isalt sentigi, aga ülalpidamise kohustus jääb talle alles.

– mees ähvardab sind praegu sellepärast, et ta EI TAHA omaenda last toetada. Paraku on nii, et sina ka ei ole tahtnud saada väänatud, löödud ja alandatud, aga sinu arvamust ei küsitud. Lapsel on kaks vanemat ja mehel tuleb oma lapse kuludest pool katta. See ei ole koht, kus olla uhke või allaheitlik, see on koht, kus tuleb oma lapse eest seista, sest sinule on emana see kohustus pandud. Ära vea oma last alt.

– selline mees on enamasti lapsest huvitatud täpselt nii kaua kui teda on vaja sinuga manipuleerimiseks. Kui lahkuminekust juba mõnda aega möödas, leiab ta omale uue naise, kellega manipuleerida ja kuna tal on lapsed juba kahe erineva naisega, siis vaevalt ta neid väga aktiivselt oma ellu viitsib kaasata, tal on muudki teha. Sinnani pead kuidagi hakkama saama.

– kõik vigastused, ähvardused ja muu selline tuleb fikseerida. Püüa mehega suhelda meilitsi või sõnumite teel, siis jääb tema öeldust jälg (sinu öeldust muidugi ka). Kui sul on kehavigastusi, lase need arsti juures või politseis esimesel võimalusel fikseerida. See ei kohusta sind edaspidi tema vastu avaldust esitama, aga sul on vähemalt see võimalus (ja kõigi eelduste kohaselt läheb sul seda võimalust varem või hiljem vaja).

– ära usu mehe lubadusi!!! Sellised mehed oskavad väga kavalalt sind võrku tagasi püüda, väites, et sellised asjad enam kunagi ei juhtu, raputades endale tuhka pähe, väites, et sinu käitumine ajas neid nii kaugele (täielik vale – sellised mehed valivad, keda nad väänavad; ülemus võib tööl teda ükskõik kui närvi ajada, aga ta ei lähe teda vastu nägu laksima).

pea meeles, et vägivaldne mees ei kaota kontrolli, vaid tegutseb selle nimel, et saavutada kontrolli oma ohvri üle.

 

Ma väga loodan, et suudad endale kindlaks jääda ning ehitad vanemate toel oma ja lapse elu üles. Mida kauem sa vägivaldses suhtes oled, seda keerulisem on sealt välja saada. Kui sa juba ta juurest ära tulid, oli selleks järelikult mõjuv põhjus – hoia seda meeles!

+33
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 04:55; 28.10 17:39; 01.11 18:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui mees on löönud.. avalduse kirjutamine