Esileht Pereelu ja suhted Kui mees on löönud.. avalduse kirjutamine

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Kui mees on löönud.. avalduse kirjutamine

Postitas:

Teemaalgataja palun loe nüüd see eelmine vastus kolm korda läbi ja tegutse!

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 09:57; 26.10 15:20; 27.10 08:12; 28.10 14:04; 28.10 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivald kordub üsna kindlasti ja muutub ajas hullemaks. Seda näed ju juba enda pealt. Algas kõik tõukamisega, käte väänamisega. Nüüd juba said lakse vastu nägu ja mees ähvardas noaga. Teha endale viga, aga mitut vägivaldurit sa tead, kes end vigaseks teevad ilma ohvrit vigastamata? Sa ju ise näed, see vägivald süveneb, ja lühikese aja jooksul. Lapse jaoks on vägivalla pealtnägemine ka juba vägivalla kogemine. See muudab lapse psühholoogiat ja mõjutab terve elu. Välistatud pole ka, et lapse kasvades hakkab mees ka last lööma, sest isal on probleemid ja laps äkki ei kuula ühel päeval piisavalt “sõna”. Sellise mehega ei ole mingit tulevikku, lubagu mida tahes. Tema räägib sinu mõistmisest? Lubage naerda. Ta räägib sulle, mida sa kuulda tahad, mitte midagi enamat ja räägib seda selleks, et sind tagasi enda kontrolli alla saada.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.10 08:38; 27.10 08:57; 27.10 10:29; 03.11 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb lugu ja soovitan kindlasti vägivalla eest põgeneda.

Aga küsin teadjamatelt teise nurga alt – kas “lapsega põgenemine” ei tähenda seda, et mees tühja tuba nähes helistab politseisse ja ütleb, et ta laps on röövitud? Kuna laps on teadmata kadunud ning vastu ühe vanema soovi ära viidud, siis alust ju peaks olema?

Lugusid, kus laps üle riigipiiri viiakse ning lõputu kohtusaaga järgneb on palju ning seal oli vaja mõlema vanema nõusolekut, muul juhul tegu rööviga.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb lugu ja soovitan kindlasti vägivalla eest põgeneda.

Aga küsin teadjamatelt teise nurga alt – kas “lapsega põgenemine” ei tähenda seda, et mees tühja tuba nähes helistab politseisse ja ütleb, et ta laps on röövitud? Kuna laps on teadmata kadunud ning vastu ühe vanema soovi ära viidud, siis alust ju peaks olema?

Lugusid, kus laps üle riigipiiri viiakse ning lõputu kohtusaaga järgneb on palju ning seal oli vaja mõlema vanema nõusolekut, muul juhul tegu rööviga.

Lapsel on ju kaks vanemat. Hooldusõigus 50:50 sel juhul ja ei saa laps olla röövitud, kui ta on koos oma teise hooldusõigust omava vanemaga. Kui teine vanem ise põhjustab kodus olukorra, kust laps vajab koos vanemaga lahkumist, kuidas see saab üldse olla alus politseisse helistamiseks? Muidugi ma ei välista, et mees sõgeduse hoos helistabki häirekeskusse ja ajab mingit soga, aga minu arust küll sellest midagi halba ei tule naisele.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.10 08:38; 27.10 08:57; 27.10 10:29; 03.11 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugusid, kus laps üle riigipiiri viiakse ning lõputu kohtusaaga järgneb on palju ning seal oli vaja mõlema vanema nõusolekut, muul juhul tegu rööviga.

Kui naine põgeneb vägivaldse mehe juurest oma vanemate juurde ja tegu on rööviga?
Pea nüüd hoogu ikka ja ära oma riigipiire siia näiteks too. See on teine asi.
Pealegi on politseis ju fikseeritud juhtum, kus neid sinna koju kutsuti.
See, et avaldust ei kirjutatud, on tavaline, nad saavad sellest aru.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.10 08:53; 26.10 11:43; 26.10 14:02; 27.10 14:17; 28.10 12:35; 28.10 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleksin, et parim aeg laps kaenlasse võtta ja lahkuda ning uut elu alustada on just praegu! Sul on praegu palju häid trumpe/võimalusi, mis varsti kaovad. Näiteks ei käi su laps veel ei lasteaias ega koolis – seega jääb ära last ehmatav äkiline lasteaia- või koolivahetus, kui ära kolid. Teiseks jookseb sinul just praegu vanemapalk! See tähendab, et sa saad iga kuu piisavalt raha, et omal jõul hakkama saada. Kasuta seda süllekukkunud ja palgaga tasustatud aega ära enda ja lapse elu kordaseadmiseks. Kujuta ette oma elu siis, kui laps on näiteks 2-aastane: vanemapalk on läbi, sa ei saa enam oma raha mitte sentigi, mees end ei muuda, sa pead tööle minema ja lapse kuskile hoidu viima – aga selline muutunud elukorraldus teeb ärakolimise ja uue elu alustamise mitu-mitu korda raskemaks ja keerulisemaks.

Praegu on sul trumbid kõik olemas – oled hetkel majanduslikult sõltumatu, ei ole seotud töökoha ega lasteaiaga, käed-jalad otsas (veel!), haara ainult laps, vajalikud asjad ja kao sealt! Mees, kes pisikese lapsega ema ees noaga vehib, ei ole mingi mees, ja ta ei muutu kunagi. Kõik läheb ainult hullemaks. Kui asjad väga hulluks lähevad, võib lastekaitse tulla ja lapse ära võtta, öeldes, et tal pole turvaline elada sellises perekonnas. Siis alles saad teada, mida tähendab tõeline jama. Nii et tegutse.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees mingu viharavile ja nõustamisele.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 11:50; 28.10 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees mingu viharavile ja nõustamisele.

Mingu! Tehku! Olgu!

Justkui sellised kohe tormakski minema, tegema ja olema?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.10 08:53; 26.10 11:43; 26.10 14:02; 27.10 14:17; 28.10 12:35; 28.10 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

</p>

Mees mingu viharavile ja nõustamisele.

Mingu! Tehku! Olgu!

Justkui sellised kohe tormakski minema, tegema ja olema?

No kui ei lähe, siis on pilt selge.

Vägivallatsejaid on ka mitut sorti, pole üldse kindel, et teemaalgataja mees on just see kõige kavalam psühhopaat. Ta võibki ise ka hädas olla. Novot ongi küsimus – kuidas ta endast tugevamatega käitub?

Mis muidugi ei tähenda, et tema juurde peaks edasi jääma. Aga te käsitlete siin olukorda liiga kategooriliselt ja üheülbaliselt. Liiga väheste andmete põhjal.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 11:50; 28.10 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukaaslane ütleb, et rikkusin ta elu ära. Veel paar päeva tagasi umbes lohutasin teda, et küll laabub kõik, aga täna ta jutt oli endiselt selline, et mina pean tunnistama oma viga ja et minu roll oli kogu loos sama suur. Ta hoiab vanu asju hinges ja süüdistab mind vaimses vägivallas.

Täna on mulle kohale jõudnud see, et ta tegelikult on tahtnud minuga koos elada vaid sel põhjusel, et nii on temal majanduslikult kergem. Teavitasin teda sellest, et viimase kuu kommunaalmaksed teen ära, sest nii on aus ja olen neid alati ise tasunud ja edasi vaadaku ise, mis oma üürikorteriga peale hakkab. Küsis muidugi alimentide kohta ka ja ma selgitasingi just nii, et see pole karistus talle vaid meie mõlema kohustus ja kui omavahel kokkuleppele ei jõua, siis annan nõude sisse.

Väljendas kahetsust, aga tema jutust saab järeldada vaid seda, et kahetseb, kuna nüüd on tal tagajärjed kaelas tänu minu tehtud väljakutsele.

 

Ütlesin, et tal on võimalik oma poolt uurijale selgitada ning meil mõlemil on oma nägemus asjast, aga tõde on kusagil vahepeal. Kuid vägivaldsust sellisel moel ma ei kavatsegi maha vaikida.

Last vaatama ei taha tulla, kuna ei taha kokku puutuda mu vanematega ning süüdistab mind tema sundseisu panemises. Pole kordagi huvi tundnud nende päevade jooksul, samas haletseb ennast, et ei kuule lapse esimesi sõnu jne.

Mul on mu pere täielik toetus ning meie saame hakkama. Ma tõesti ei pea tema pärast põdema, mida ma nüüd talle põhjustasin selle kõigega, kuna tema ei suutnud ennast ja oma käsi kontrolli all hoida.

Politseinikuga suhtlesin täna, kes tuli koos lastekaitsetöötajaga järelvalvekontrolli teostama ning lapse heaolu üle vaatama ning toonitasin, et kokkuleppemenetluse puhul eeldan, et mehele määratakse psühholoogiline abi.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 04:38; 26.10 13:58; 28.10 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukaaslane ütleb, et rikkusin ta elu ära. Veel paar päeva tagasi umbes lohutasin teda, et küll laabub kõik, aga täna ta jutt oli endiselt selline, et mina pean tunnistama oma viga ja et minu roll oli kogu loos sama suur. Ta hoiab vanu asju hinges ja süüdistab mind vaimses vägivallas.

Oi kui tuttav jutt, alati ja ALATI on psühhopaadi arust süüdi naine (või kes iganes), sest tema ei käitu ju niisama halvasti ja tema tegelikult on üldse headuse kehastus. Ja muidugi ei huvita teda laps, see on lihtsalt ideaalne manipuleerimisvahend sinuga.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 09:57; 26.10 15:20; 27.10 08:12; 28.10 14:04; 28.10 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukaaslane ütleb, et rikkusin ta elu ära. Veel paar päeva tagasi umbes lohutasin teda, et küll laabub kõik, aga täna ta jutt oli endiselt selline, et mina pean tunnistama oma viga ja et minu roll oli kogu loos sama suur. Ta hoiab vanu asju hinges ja süüdistab mind vaimses vägivallas.

Selle kõigega võid ju nõus olla, kui tal sellest kergem hakkab, mis vahet seal enam on.
Ega see ei tähenda et te uuesti koos elama peate hakkama, sest sa lihtsalt ei soovi rohkem peksa saada ja ei taha kedagi enesepapule viia.

Aga mis teemal te sel hetkel siis vaidlesite, kui ta vastuvaidlemist ei sallinud ja käed appi võttis?
Kui küsida tohib…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.10 08:53; 26.10 11:43; 26.10 14:02; 27.10 14:17; 28.10 12:35; 28.10 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljendas kahetsust, aga tema jutust saab järeldada vaid seda, et kahetseb, kuna nüüd on tal tagajärjed kaelas tänu minu tehtud väljakutsele.

Tal on “tagajärjed kaelas” omaenda vägivaldsuse tõttu, mitte selle tõttu, et ta ohver end temast eemaldas.

Kui keegi oma koera peksab, ei ole see koera süü, et ta hiljem tõusva käe peale küüru tõmbub. See on peksja süü, et see käsi loomale haiget on teinud.

Teemaalgataja, sa oled väga tubli, et enesele kindlaks jääd ja end sellisest mehest eemale hoiad. Sa teed sellega nii iseendale kui oma lapsele suure teene.

NB! Elatis nõua kindlasti ametlikult välja (miinimumsumma saamiseks ei ole midagi vaja tõestada, see käib väga lihtsalt). Kui mees hakkaks maksma mingi teievahelise kokkuleppe alusel, saaks sellest uus manipuleerimisvahend (“mul sel kuul pole anda”, “ma ei näe lapsel ühtegi uut riiet seljas, mille peale sul see raha kulub”, maksmisega hakatakse venitama, sest see tekitab mugava olukorra, kus sina muudkui helistad ja uurid, et millal ja millal – samasugune võimusuhe nagu teil praegugi on, kus ta sind enda alamaks tõukab). Seda enam, et sa juba TEAD, et ta ei taha oma last üldse toetada (ega näha).

Ametlikult välja mõistetud elatise korral on lihtne – kui ei maksa, koguneb võlg, sina saad riigilt elatisabi küsida, lapsel on tulevikus tõestus, et ta ei pea seda vägivaldset lontrust ülal pidama hakkama.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 04:55; 28.10 17:39; 01.11 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed oma abikaasa vastu politsei ja kohtuga siis on see sama hea kui suhte lõpp. Suhe võib ju mingil moel ka jätkuda kuid midagi head sellest ikkagi välja ei tule. Soovides teist poolt karistada, karistad eelkõige ennast

Miks peaks üks terve mõistusega inimene mitte tahtma sellist suhet lõpetada? Jumalale tänu, et see suhte lõppu tähendab!

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed oma abikaasa vastu politsei ja kohtuga siis on see sama hea kui suhte lõpp. Suhe võib ju mingil moel ka jätkuda kuid midagi head sellest ikkagi välja ei tule. Soovides teist poolt karistada, karistad eelkõige ennast

Kas tõsiselt on selliseid inimesi olemas nagu sina? Teemaalgataja ju soovibki sellest peksjast vabaneda, kuidas see tema jaoks karistus on? On mingi õnn elada jõhkardiga, kes sind peksab?

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 08:19; 28.10 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed oma abikaasa vastu politsei ja kohtuga siis on see sama hea kui suhte lõpp. Suhe võib ju mingil moel ka jätkuda kuid midagi head sellest ikkagi välja ei tule. Soovides teist poolt karistada, karistad eelkõige ennast

Mis pagana väärakaid postitusi sa siin teemas teed??? Oled ise ilmselgelt naisepeksja. Haige inimene.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 09:57; 26.10 15:20; 27.10 08:12; 28.10 14:04; 28.10 19:23;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas tõsiselt on selliseid inimesi olemas nagu sina? Teemaalgataja ju soovibki sellest peksjast vabaneda, kuidas see tema jaoks karistus on? On mingi õnn elada jõhkardiga, kes sind peksab?

Tead niiväga täpselt mida teemaalgataja soovib! Ma arvan, et ta ei tea seda hetkel isegi. Las ta veidi jahtub, siis hakkavad ka mõtted ja soovid muutuma

Jahtub maha, kuni järgmise korrani, kui saab veel mõned laksud näkku. “Konna keetmine” – kuni lõpuks organeid puruks pekstakse, ja ülejäänud imestavad, kuidas üldse sellisesse olukorda satutakse. Vahepeal muidugi naine mõtleb, kuidas ta ise oleks pidanud käituma, et mehekest mitte välja vihastada, harjutab end üha rohkem kõndima munakoortel, ja vägivallatseja saab üha rohkem võimust.

Suur inimene, kes vastutab ainult iseenese eest – võib lasta end või muda sisse taguda vaimselt ja füüsiliselt, aga teemaalgatajal on lisaks veel LAPS. Tsiteeritu soovitus on siin minu silmis lausa kuritegelik.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on vägivaldne 1 korra, siis saab veel mõelda, et võiks andesta, 2 korda on juba korduvus, siit enam tagasiteed ei ole. Kõige hullem ongi see, kui sellele eelnev vaimne vägivald, millega tehakse naine tümaks ja siis füüsiline, siis naine enam ei pruugi abi otsida, arvabki, et tema on süüdi, käitus valesti jne.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 07:11; 26.10 08:16; 31.10 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees mingu viharavile ja nõustamisele.

Selline töll ei tee seda kunagi. Pigem otsib mingi aja pärast järgmise naise keda tümitada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearsti juures või traumapunktis võid käia oma vigastusi arsti poolt lihtsalt fikseerimas. Kui kunagi on vaja midagi tõestada, siis on tõendus olemas, muidu tagant järgi suusõnaliselt “tema ütles/mina ütlesin” on ainult sõnad. Nende arsti juures käimisetga ei juhtu midagi. Ei pea midagi kinnitatud vigastustega midagi ette võtma ega kellelegi ütlema, kui ei taha. Lihtsalt see võimalus on olemas.

Tugitelefon 1492

1492  on üleriigiline 24h lühinumber füüsilist, vaimset, majanduslikku ja/või seksuaalset vägivalda kogenud naistele.

https://www.naisteliin.ee/?id=115

 

Vägivald läheb ikka aina hullemaks ja lihtsamini hakkab vägivaldsetel meestel käsi tõusma. See noaga vehkimine… manipuleerib. Kui juba lööb, kas raske uskuda siis seda, et manipuleerib ka ja jutt ja teod ei lähe kokku. Kui laps on ka teil, siis vägivalla avadust tehes peaks riik suunama teid lapse pärast tasuta perenõustamisele, kui vajadus on siis kas alkoholinõustamisele või vihakontrolli ravile ja lastekaitse jutule. Nad kõik on harjunud vägivaldsete manipulaatoritega, niiet ära muretse, et keegi sind ei usuks. Neid asju on ohutum ajada, kui te ei ela koos. Sa ei saa end oma kodus turvaliselt tunda.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 15:45; 01.11 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukaaslane ütleb, et rikkusin ta elu ära. Veel paar päeva tagasi umbes lohutasin teda, et küll laabub kõik, aga täna ta jutt oli endiselt selline, et mina pean tunnistama oma viga ja et minu roll oli kogu loos sama suur. Ta hoiab vanu asju hinges ja süüdistab mind vaimses vägivallas.

Täna on mulle kohale jõudnud see, et ta tegelikult on tahtnud minuga koos elada vaid sel põhjusel, et nii on temal majanduslikult kergem. Teavitasin teda sellest, et viimase kuu kommunaalmaksed teen ära, sest nii on aus ja olen neid alati ise tasunud ja edasi vaadaku ise, mis oma üürikorteriga peale hakkab. Küsis muidugi alimentide kohta ka ja ma selgitasingi just nii, et see pole karistus talle vaid meie mõlema kohustus ja kui omavahel kokkuleppele ei jõua, siis annan nõude sisse.

Väljendas kahetsust, aga tema jutust saab järeldada vaid seda, et kahetseb, kuna nüüd on tal tagajärjed kaelas tänu minu tehtud väljakutsele.

Ütlesin, et tal on võimalik oma poolt uurijale selgitada ning meil mõlemil on oma nägemus asjast, aga tõde on kusagil vahepeal. Kuid vägivaldsust sellisel moel ma ei kavatsegi maha vaikida.

Last vaatama ei taha tulla, kuna ei taha kokku puutuda mu vanematega ning süüdistab mind tema sundseisu panemises. Pole kordagi huvi tundnud nende päevade jooksul, samas haletseb ennast, et ei kuule lapse esimesi sõnu jne.

Mul on mu pere täielik toetus ning meie saame hakkama. Ma tõesti ei pea tema pärast põdema, mida ma nüüd talle põhjustasin selle kõigega, kuna tema ei suutnud ennast ja oma käsi kontrolli all hoida.

Politseinikuga suhtlesin täna, kes tuli koos lastekaitsetöötajaga järelvalvekontrolli teostama ning lapse heaolu üle vaatama ning toonitasin, et kokkuleppemenetluse puhul eeldan, et mehele määratakse psühholoogiline abi.

Nagu üks ühele minu eks suhtest. Kust sellised inimesed üldse tulevad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 15:45; 01.11 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees mingu viharavile ja nõustamisele.

Selline töll ei tee seda kunagi. Pigem otsib mingi aja pärast järgmise naise keda tümitada.

Tegelikult on üks variant veel  – läheb, aga kasutab sealt saadud teadmisi naise vastu ehk õpib veelgi paremini manipuleerima. Ameerikas suunatakse vägivallatsejaid kohtuotsusega sellisele nõustamisele ja üks neist nõustajatest on kirjutanud raamatu “Miks ta seda teeb?” Seal kirjeldatakse väga hästi, kuidas vägivaldne mees kõik asjad naise vastu keerab ja kuidas sellised mehed ei muutu, aga vajadusel õpivad aja jooksul veelgi paremini  manipuleerima.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 04:55; 28.10 17:39; 01.11 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed oma abikaasa vastu politsei ja kohtuga siis on see sama hea kui suhte lõpp. Suhe võib ju mingil moel ka jätkuda kuid midagi head sellest ikkagi välja ei tule. Soovides teist poolt karistada, karistad eelkõige ennast

Karistada? Inimene soovib ennast ja last kaitsta, mitte teist karistada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed oma abikaasa vastu politsei ja kohtuga siis on see sama hea kui suhte lõpp. Suhe võib ju mingil moel ka jätkuda kuid midagi head sellest ikkagi välja ei tule. Soovides teist poolt karistada, karistad eelkõige ennast

Misasja? Mehele, kes peksab, peab andestama, sest muidu äkki karistad lillekest? Tead, et politsei varajane kutsumine vähemalt aitab säilitada naisele tema elu ja tervise, mitte ei pea naine olema kodus maniakist mehe poksikott.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.10 08:38; 27.10 08:57; 27.10 10:29; 03.11 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omal nahal läbi tehtud. Kindel soovitus on – lahku. Samas tee selleks ka ettevalmistusi. Minu suhe läks 7 aasta jooksul aina hullemaks ja lõpuks olin ennast nii nurka mänginud, et põgenesin laps käeotsas keset ööd, teadmata kuhu ma lähen või mis meist lapsega saab. Täna olen normaalses kooselus ja mitte kunagi ei ole minu mees isegi “imiteerinud” minu suhtes vägivalda. Politseisse tehtud avaldus su meest ei muuda. Mees sinu ja lapse lahkumisele takistusi teha ei saa juriidliselt (küll aga on tal õigus lapsega kohtumist nõuda).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui mees on löönud.. avalduse kirjutamine