Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui mees teatab uue leidmisest sotsiaalmeedias

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 127 )

Teema: Kui mees teatab uue leidmisest sotsiaalmeedias

Postitas:
Kägu

No mida saab teha mees, kes selge sõnaga ütleb: mul on teine, ma ei tule teiega enam reisile, mul on teine. Kui naine aru ei saa, mida siis mees tegema peaks? See, et proua arvas ja lootis, oli tema pea sees. Mees oli ta selge sõnaga maha jätnud.

Mitte et ma oleksin mehe poolt, ei ole. Aga kuidas siis veel naist maha jäetakse. Ütled mehesõna – mul on teine. Head aega. Ja ei ilmu pool aastat välja. Ja ikka ei saa naine aru? Kui selgelt seda siis ütlema peaks.

Pool aastat mitte väljailmumine pole nüüd küll mingi asi, mille üle uhke olla. Selle asemel peaks mees (see, kes on päriselt ikka mees) hoopiski ütlema, et lähme viime lahutuse avaldused sisse. Kas sulle see ja too kuupäev sobib?

Edasi peaks istuma koos naisega maha, leppima kokku detilid, mismoodi elu lahutuse järgselt välja hakkab nägema.

Ja lõpeks istuma maha oma lastega ja rääkima nendega. Vähemalt selle osaga lastest, kes juba inglise keelt mõistavad ja neid peaks seal peres vanuse järgi mitmeid olema, peaks mees rääkimisega hakkama saama. Ja ülejäänud seltskonnaga siis terve perena koos rääkida, eks siis ema ja vanemate laste vahendusel, kui isa on nii rumal olnud, et ta ei ole lastele vaevunud oma emakeelt õpetama.

Ja alles pärast seda, kui see kõik on tehtud ja lahutus jõustunud, võib uus naine hakata mesinädalatest rääkima. Niikaua, kui mees on veel lahutamata, ei saa olla mesinädalaid. Meil siiski seaduslikku polügaamiat veel ei eksisteeri. Lätis ka mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No mida saab teha mees, kes selge sõnaga ütleb: mul on teine, ma ei tule teiega enam reisile, mul on teine. Kui naine aru ei saa, mida siis mees tegema peaks? See, et proua arvas ja lootis, oli tema pea sees. Mees oli ta selge sõnaga maha jätnud.

Mitte et ma oleksin mehe poolt, ei ole. Aga kuidas siis veel naist maha jäetakse. Ütled mehesõna – mul on teine. Head aega. Ja ei ilmu pool aastat välja. Ja ikka ei saa naine aru? Kui selgelt seda siis ütlema peaks.

Pool aastat mitte väljailmumine pole nüüd küll mingi asi, mille üle uhke olla. Selle asemel peaks mees (see, kes on päriselt ikka mees) hoopiski ütlema, et lähme viime lahutuse avaldused sisse. Kas sulle see ja too kuupäev sobib?

Edasi peaks istuma koos naisega maha, leppima kokku detilid, mismoodi elu lahutuse järgselt välja hakkab nägema.

Ja lõpeks istuma maha oma lastega ja rääkima nendega. Vähemalt selle osaga lastest, kes juba inglise keelt mõistavad ja neid peaks seal peres vanuse järgi mitmeid olema, peaks mees rääkimisega hakkama saama. Ja ülejäänud seltskonnaga siis terve perena koos rääkida, eks siis ema ja vanemate laste vahendusel, kui isa on nii rumal olnud, et ta ei ole lastele vaevunud oma emakeelt õpetama.

Ja alles pärast seda, kui see kõik on tehtud ja lahutus jõustunud, võib uus naine hakata mesinädalatest rääkima. Niikaua, kui mees on veel lahutamata, ei saa olla mesinädalaid. Meil siiski seaduslikku polügaamiat veel ei eksisteeri. Lätis ka mitte.

Ma olen sinuga täiesti nõus, et just nii pidanuks see olema. Muidugi.

Aga ei olnud.

Poole aastaga võinuks ka Reps aru saada, et seda asja ei saa lõputult laste eest varjata, abielu on tõesti lõppenud ja nüüd võtab ema ja, kuna isa ei toeta, räägib oma lastega südamest südamesse ära. Mitte ei jää ootama, et lapsed seda sotsiaalmeediast kuulevad. Midagi pole teha.

Siin teemas keegi kägu ju väitis, et Mailis seda ka tegi ehk lastele ütles, et isa ei soovi enam seda aperet (mitte päris nende sõnadega). Kui seda uskuda, siis ju pole mingist FB peale ehmatamisest juttugi.

Seda vähem on siis arutleda, kuidas mees jättis pere maha sotsiaalmeedia vahendusel. No ei jätnud ju. Mailis teadis alates juulist. Lapsed millalgi hiljem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mingite nooremate inimeste abielude puhul ehk kujutaks ette, et juba ennem lahutust topitakse pilte üles instasse uue peikaga ja allkirjaks `oleme musiga mesinädalatel´. Haritud ja keskealiste puhul on see ikka äärmiselt veider.
Isegi kui ma oleks see uus silmarõõm, siis kellegi teisega abielus olevat meest ma ei seoks oma piltidel avalikult.
Üks advokaat ei saa ju ometi väita et naine ei anna lahutust ja sellepärast peab venitama ja ootama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lugesin ja olin hämmingus, et kahekesi pole kordagi koos puhatud ja see oli ka justkui etteheide Mailisele. Kas mees ise ei võinuks oma naist kuskile kahekesi viia ometigi.
Ja uue naise seisukohast: kas vabad mehed on otsa saanud, et tahta kedagi, kellel on kuus last ja nooremad päris väikesed veel. Mees mõtles, et M saabki kõigega hästi hakkama, kogu aeg on saanud ju. Kõrvaltvaatajana nukker tõdemus, et sellised kaugsuhted ikkagi ei toimi kahjuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugesin ja olin hämmingus, et kahekesi pole kordagi koos puhatud ja see oli ka justkui etteheide Mailisele. Kas mees ise ei võinuks oma naist kuskile kahekesi viia ometigi.

Ah, siin teemas on nii palju spekulatsioone, et võiks juba lõpetada selle jahumise, kuidas ikka oli ja kuidas polnud, kes kuidas ja mida tegi või ei teinud. Me keegi siin ei tea, kuidas need asjalood ikka päris täpselt olid. See, mida ajakirjandusest loeme, on ju vaid jäämäe tipp. Või isegi vaid osa sellest. Ehk kogu see “tõde” võib olla ja ilmselt ongi üsna poolik. Ülejäänu on lihtsalt kõrvalseisjate fantaasiad ja oletused. Ma ei kaitse ega kritiseeri siin loos mitte kedagi, aga lihtsalt – kust sa tead, et mees ei tahtnud naisega kuskile kahekesi puhkama minna? Kust sa tead, et ta sellist ettepanekut kunagi ei teinud? Võibolla tegi, kuid naine polnud huvitatud ja selles seisneski etteheide… Ja see, mis ma kirjutasin, on täpselt samasugune spekulatsioon ega pruugi vastata tõele. Minu meelest peaks lähtuma sellest ja leppima sellega, et me teame üsna vähe üksikasju, mis ühes võõras peres toimus ja toimub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja uue naise seisukohast: kas vabad mehed on otsa saanud, et tahta kedagi, kellel on kuus last ja nooremad päris väikesed veel.

Selle üle imestan ma ka kõige rohkem. Jookseks nelja tuule poole, kui mõni paljulapseline abielus isane tahaks suhet looma hakkama. Aga jah, ju siis arrrmastuse vägi on nii suur. Või hoopis raha vägi? Advokaat ju teenib hästi, aga kui 6 lapse elatis maha võtta, siis vist väga hõisata polegi?
Lastest on kahju, sest isa neil polegi õieti olnud ja enam ei saa peaaegu üldse olema, kui isa uue kallimaga pere loob ja lapsed teeb. Ema on ka rohkem tööl kui kodus. Kasvatab ja tegeleb ilmselt keegi võõras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja uue naise seisukohast: kas vabad mehed on otsa saanud, et tahta kedagi, kellel on kuus last ja nooremad päris väikesed veel.

Selle üle imestan ma ka kõige rohkem. Jookseks nelja tuule poole, kui mõni paljulapseline abielus isane tahaks suhet looma hakkama. Aga jah, ju siis arrrmastuse vägi on nii suur. Või hoopis raha vägi? Advokaat ju teenib hästi, aga kui 6 lapse elatis maha võtta, siis vist väga hõisata polegi?

Lastest on kahju, sest isa neil polegi õieti olnud ja enam ei saa peaaegu üldse olema, kui isa uue kallimaga pere loob ja lapsed teeb. Ema on ka rohkem tööl kui kodus. Kasvatab ja tegeleb ilmselt keegi võõras.

No vat, seda elatist ei pruugi ju kätte saada;) Läti härra elab oma maa seaduste järgi ja eesti kohtu otsuste peale tema kuseb kõrges kaares.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna tean Repsi natuke tööalaselt, siis saan kinnitada, et ta on üks inimlikumaid ja teistega arvestada suutvamaid poliitikuid. Samas ei saa ma kuidagi kiita heaks tema valikuid ei mehe ega laste sünnitamise osas. Mehe valikuga pani ta mööda, nagu enamik Eesti naisi ehk see mees pole oma naist ega peret kunagi austanud, kui tegi oma armukesesuhte avalikkusele teatavaks sotsiaalmeedia kaudu, eelnevalt ametliku abikaasa ja lastega midagi kokku leppimata ja kui eelistas pere juurest pidevalt ära olla. Teiseks ei arva ma, et karjäärile orienteeritud naine peaks massiliselt sünnitama – oli ju näha, et ta ei saanud oma lastega ise hakkama, kui pidi neile 24/7 hoidja kõrvale palkama. Ehk kellele naine siis tegelikult sünnitab, kas endale või hoidjale. Selge see, et mehega hakkab suhe logisema, kui naise elu mõte on karjäär ja kui sealt pisut aega üle jääb, siis kulub see vähenegi lastekarjale. Seega saab Repsi kohta öelda, et omad vitsad peksavad.
Sarjasin Repsi tema valikute eest juba siis, kui ta vist alles oma 3. või 4. last Riigikogu koridorides tissitas – see ei ole normaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mailis näeb tänases saates väga kaunis välja! Uskumatu, et kuue lapse ema.
Nojah, võibolla olen harjunud teda rasedana nägema 🙂
Aga tõesti, väga kena!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tõesti, väga kena!

Mis saates ta on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valimisstuudio

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tõesti, väga kena!

Huvitav, et ta ikka veel abielusõrmust kanda tahab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tõesti, väga kena!

Huvitav, et ta ikka veel abielusõrmust kanda tahab.

huvitav, kas see häirib sind? ma abielus, aga ei kanna sõrmust ja mitte sellepärast, et sellest midagi välja lugeda

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

huvitav, kas see häirib sind? ma abielus, aga ei kanna sõrmust ja mitte sellepärast, et sellest midagi välja lugeda

Saad ju ise ka aru, et igal juhul on selline olukord normaalsem. Vastupidises olukorras jääb mulje, et üks ei suuda petvast abikaasast kuidagi lahti lasta. Pannes veel juurde selle, et suvel juba öeldi, et on teine, kuid siiani oodati ja loodeti ja nüüd “tuli üllatusena”.
Muud ei miskit, lihtsalt väike naisepoolne klammerdumisnoot on kogu asjal juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma abielus, aga ei kanna sõrmust

Tean mitmeid selliseid, üsna palju isegi, eriti kui paksuks hakatakse minema, siis võetakse ära, et pigistab. Ei tea ühtegi sellist, kes lahutaks abielu ja ikkagi jätaks abielusõrmuse sõrme. Et meenutada eksi? Milleks. Kui too nii armas oleks, poleks vast lahku mindud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mind hämmastas mehe kommentaar lehe küsimusele, miks ta teavitas läbi sotsiaalmeedia, mitte otse suheldes, “Kogu austuse juures ei kommenteeri ma avalikkuse eees oma isiklikke asju, mis puudutavad mind, mu lapsi ja Mailist” Kuidas sellest aru saada? Kogu austuse juures teavitab ta Mailist läbi sotsiaalmeedia? Selline austusväärne mees

Mina saan aru pigem nii, et mees ei hakanud ajakirjanduses selgitama, et Mailis teadis suhte lõppemisest juba kuid, aga ei tahtnud sellest aru saada.

Mees pole ju kedagi läbi sotsiaalmeedia teavitanud, lugu sai avalikuks uue naise poolt üles pandud pildist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saad ju ise ka aru, et igal juhul on selline olukord normaalsem. Vastupidises olukorras jääb mulje, et üks ei suuda petvast abikaasast kuidagi lahti lasta. Pannes veel juurde selle, et suvel juba öeldi, et on teine, kuid siiani oodati ja loodeti ja nüüd “tuli üllatusena”.

Muud ei miskit, lihtsalt väike naisepoolne klammerdumisnoot on kogu asjal juures.

ei saa aru, aga ega ma ei vahi ka teiste sõrmuseid ega tee järeldusi sõrmuse järgi

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ei saa aru, aga ega ma ei vahi ka teiste sõrmuseid ega tee järeldusi sõrmuse järgi

Sama siin. Sõrmus on minu jaoks lihtsalt üks ehe, ei muud. Kui meeldib, siis kannan, ei meeldi, siis ei kanna. Vägagi võimalik, et Reps suhtub asjasse sama pragmaatiliselt ja seepärast ei olegi ära võtnud sõrmust. Mõned ei tule lihtsalt selle peale, et sõrmus kellegi silmis nii tähtis sümbol on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ei olnud.

Poole aastaga võinuks ka Reps aru saada, et seda asja ei saa lõputult laste eest varjata, abielu on tõesti lõppenud ja nüüd võtab ema ja, kuna isa ei toeta, räägib oma lastega südamest südamesse ära. Mitte ei jää ootama, et lapsed seda sotsiaalmeediast kuulevad. Midagi pole teha.

Siin teemas keegi kägu ju väitis, et Mailis seda ka tegi ehk lastele ütles, et isa ei soovi enam seda aperet (mitte päris nende sõnadega). Kui seda uskuda, siis ju pole mingist FB peale ehmatamisest juttugi.

Seda vähem on siis arutleda, kuidas mees jättis pere maha sotsiaalmeedia vahendusel. No ei jätnud ju. Mailis teadis alates juulist. Lapsed millalgi hiljem.

Kui see teema juba korra üles tõstetud on niikuinii, siis vastan sulle ka. Mina vastasin sellele postitajale:

Mismõttes küsida, et mida saab teha mees? Palju asju oleks teha saanud, kui oleks tahtnud.

Jah, loomulikult, kui isa otsustab jobuks ja ise ei võta lahutamiseks midagi reaalset ette ja ise lastega ei räägi, võiks ema olla see, kes lastele asja räägib. Aga küsida, mida saab teha mees, kui mees tegelikult ei olegi midagi teinud peale naisele ütlemise, on ikka päris absurdne küsimus. Palju oleks mees teha saanud ja pidanud. On lihtsalt see mees, kes eeldab, et tema korra ütleb ja naine ajab kõik korda? Ise ei vaevu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ei olnud.

Kui see teema juba korra üles tõstetud on niikuinii, siis vastan sulle ka. Mina vastasin sellele postitajale:

Mismõttes küsida, et mida saab teha mees? Palju asju oleks teha saanud, kui oleks tahtnud.

Jah, loomulikult, kui isa otsustab jobuks ja ise ei võta lahutamiseks midagi reaalset ette ja ise lastega ei räägi, võiks ema olla see, kes lastele asja räägib. Aga küsida, mida saab teha mees, kui mees tegelikult ei olegi midagi teinud peale naisele ütlemise, on ikka päris absurdne küsimus. Palju oleks mees teha saanud ja pidanud. On lihtsalt see mees, kes eeldab, et tema korra ütleb ja naine ajab kõik korda? Ise ei vaevu?

Ma küsisin seda “mida saab teha mees” selle kohta, et kuidas ja millal (suvel, juulis) ta taeatas naisele, et tal on teine ja ta maha jättis. Ütles selge sõnaga. Naine ei saanud pool aastat ikka aru.

See kommentaar ei sisaldanud suhtumist sellesse, et mees lastega ei rääkinud. Kommenteerisin vaid fakti, et kui üks pool selge sõnaga jätab teise poole maha ja teine pool ise seda tunnistab, aga 6-7 kuud ikka ei usu, siis no mida see mees teha saaks? Iga nädal telegrammi saatma “jah, sa oled ikka maha jäetud. jah, mul on ikka teine”. Kuidas sa seletad lahkuminekut teisele poolele, kes otsesõnu ütlemisest aru ei saa? Peksa ei anna ju 🙂 Ütlesid otsesõnu, et sul on teine, suhe on läbi ja eeldad, et teine saab aru, eksole.

Ja me ei räägi isa poolt laste teavitamisest, ainult antud postituses mehe poolt naise teavitamisest.

Toonitan nagu enne, et muidugi on mees pehmelt öeldes jobu, aga Reps teadis, et ta on maha jäetud üle poole aasta. Miks ta emana otsustas jätta lapsed FB ja maailmale teavitada, on müstika.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See kommentaar ei sisaldanud suhtumist sellesse, et mees lastega ei rääkinud. Kommenteerisin vaid fakti, et kui üks pool selge sõnaga jätab teise poole maha ja teine pool ise seda tunnistab, aga 6-7 kuud ikka ei usu, siis no mida see mees teha saaks? Iga nädal telegrammi saatma “jah, sa oled ikka maha jäetud. jah, mul on ikka teine”. Kuidas sa seletad lahkuminekut teisele poolele, kes otsesõnu ütlemisest aru ei saa? Peksa ei anna ju 🙂 Ütlesid otsesõnu, et sul on teine, suhe on läbi ja eeldad, et teine saab aru, eksole.

Sa lugesid mu kommentaarist ainult osa?
Ja kas sa tõesti päriselt arvad, et ametlikust abielust lahkuminekuks piisab teise poole teavitamisest? Ei piisa, formaalsused tuleb korda ajada.

See tähendab siis mees ei peaks mitte abikaasat lihtsalt teavitama, et tal on teine naine, aga peaks konkreetselt ütlema, mis ajal minnakse lahutuspabereid sisse viima, kuidas ja millal varajagmist plaanib (juhul, kui neil on ühsivara), kuidas laste eest edasdpidine hoolitsemine ja elatis käib, milline saab olema kohtumisgraafik isaga ja kõik muu. Kõik need asjad peaks mees algatama, mitte lihtsalt teatama kolm korda üle vasaku õla sülitades, et mina oleb vaba mees, mina ei ole enam abielus MR-iga!

See mees oleks paljugi teha saanud, kui ta oleks ainult tahtnud. Jah, muidugi on tore kõik naise süüks ajada, et miks naine ometi ise seda kõike ei algatanud ja ise lapsi informeerinud. Aga reaalselt oleks mees palju rohkem saanud ise ära teha selleks, et lahutas ka reaalselt teoks saaks. Kui ta oleks ainult vaevunud.

Su hüüatus, et mida mees teha oleks saanud, taandab lihtsalt taaskord mehi tegutsemis- ja vastutsvõimetuks lapseks. No ei ole nii, mehed suudavad ise ka vastutada. Vähemalt normaalsed mehed. Ja täitsa huvitav, kaua see mees haaremit pidanud oleks, kui uus naine poleks lõpuks avalikkuse abil asja korda ajanud? Kuni surmani oleks kahe naise pidaja olnud, sest ise vastutada ja initsatiivi võtta ei suuda? Ja ära nüüd ütel, et ainult uus naine oli. Ei olnud, formaalselt oli ta ikka vana naisega abielus, seega haarem, kui uus ka ennast tema naiseks juba pidas.

Uskumatu, et sul tuleb pähe peksaandmine ja telegrammide saatmine, mitte asja formaalsuste kordaajamine. Kas su elu koosnebki peksmisest ja telegrammidest, et selliste asjade peale üldse mõtled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kas sa tõesti päriselt arvad, et ametlikust abielust lahkuminekuks piisab teise poole teavitamisest? Ei piisa, formaalsused tuleb korda ajada.

Jah, LOOMULIKULT. Aga kui minu mees oleks tõbras ja jätaks mu lastega maha ja kui ma selle juures oleksin veel inimene, kelle vastu on avalik huvi, ma ei jätaks oma lapsi FB teavitada. Kas sina siis ei räägiks enne lastele, kellest suuremad on seal 12-15, et perekond on purunenud, kui formaalsused on viimase tilgani lahendatud? Ja ootaksid, äkki aktuaalsest kaamerast kuulevad ise?

Minu jaoks oleks (ja on) see imelik hoida lapsi üle poole aasta teadmatuses, sest “formaalsused pole korda aetud”, aga mehe lahkumine pere juurest on selgelt väljendatud ja ajaga tõestatud? Sa riskiksid sellega, et lastele viib tõe, et isal on uus naine, FB või “hea” naaber? Tõesti?

Ei, mina ei ootaks kuni viimane formaalsus on lahendatud. Räägiksin ise lastega, et perekond on läbi, aga lahutust veel pole. Ausõna ei ootaks viimast notaritemplit. Ei tahaks, et lapsed kuuulevad SELLIST asja kuskilt telekast või muust meediast, nagu ministri puhul võiks see juhtuda. Ja ju juhtusKI.
Ema ei rääkinud, rääkisid võõrad.

Ei, poleks südant oodata 6-7 kuud, et lahutuspaberid pole allkirjastatud, et ehk lapsed ei märka, et isa enam üldse kodus ei käi ja ehk ajakirjandusele ei paku ministri eraelu vähimatki huvi. Räägin oma lastega ka raskeimatel hetkedel. Tõesti. Eriti, kui sellise kohutava uudise kuulmisest on möödas juba päevi, nädalaid, kuid, veerand aastat, pool aastat. Enne lastega ei räägi meie perest, kui paberid käes? Nagu päriselt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, LOOMULIKULT. Aga kui minu mees oleks tõbras ja jätaks mu lastega maha ja kui ma selle juures oleksin veel inimene, kelle vastu on avalik huvi, ma ei jätaks oma lapsi FB teavitada. Kas sina siis ei räägiks enne lastele, kellest suuremad on seal 12-15, et perekond on purunenud, kui formaalsused on viimase tilgani lahendatud? Ja ootaksid, äkki aktuaalsest kaamerast kuulevad ise?

Jah, aga see on juba järgmine samm. Seda siis, kui mees on selline jobu, et ise asju korda ei aja.

Sina miskipärast väidad, et mees polekski saanud midagi rohkem teha. Oleks ikka küll. Ära püüa mehe rolli asja praktilise poole kordaajamises pisendada. Veelkord, see mees oleks saanud paljugi teha, kui oleks ainult tahtnud. Vastupidiselt sinu arvamusele, et vaene mees oleks ainult peksta ja telegramme saata saanud.

Jah, oleks muidugi lapse ema võinud lõpuks initsiatiivi enda kätte võtta. Ju ta ei tulnud selle peale, et mehike nii jobu on, et asja oma uue kaasa abil FB pasikab, selle asemel, et kohale tulla ja asi kõigepealt ametlikult ära vormistada ja sellest koos lastele rääkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuli meelde oma eksi lahkumine pere juurest. Meil polnud muidugi 6 last, vaid ainult 1, aga ma enda meelest ütlesin täiesti selgelt, et ta peab ise lapsega rääkima ning samuti lasteaias rühma kasvatajad kurssi viima. Tundus, et ta pidas seda mõistlikuks. Tulemus – tutvustas last oma uuele elukaaslasele enne, kui ütles, et ta meiega enam koos ei ela ning loomulikult ei rääkinud ka kasvatajatega. Kahetsen väga, et ise sel hetkel ohje ei haaranud ja kõike seda tema eest ära ei teinud, aga arvasin, et tal võiks olla rõõm oma õnne maailma teavitada ja lapse ees võiks end lihtsalt kokku võtta.
Repsi fänn ma pole, tema töö- ja eraelu suhetest aru ei saa ja heaks ei kiida ning leian, et riik ei peaks ministri lapsi kasvatama. Naisena olen aga kogenud vist sarnast olukorda, kus jätad otsuse tegijale rolli otsusest rääkida ja tema selle tegemata jätab. Arvan, et Reps võis sama suures segaduses olla, kui mina olin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina miskipärast väidad, et mees polekski saanud midagi rohkem teha.

Ma olen seda väitnud AINULT selle kohta, et enam selgemalt naist maha jätta ei saa, kui teatades, et perekond on läbi, mul on uus…ja siis poolaastaks lahkudes.

Kui sa oled minister. Siis sa TEAD, et sid jälgitakse kullipilgul. Sa ei saa arvata, et sinu lõhkisele perele ei saada jälile. Sa TEAD, et saadakse. Kui mitte täna, siis homme – eriti enne valimisi.

Isegi minister olemata ei nimetaks ma lastele rääkimist, et “isal on uus pere” initsiatiivi haaramiseks. See on elementaarne hool laste eest. Ema ei saa panna pead liiva alla ja eeldada, et ega rahvas räägi, olgugi ma olen ülituntud avaliku elu tegelane. Kui mees on niisugune, siis ema nutab oma nutud, kutsub kokku oma kallid lapsed ja räägib nendega, mis seis on. Isal on uus pere, ilmselt ees lahutus, pabereid veel pole. Isa ülitõenäoliselt enam koju ei tule.

Ühesõnaga, minul on see lastega rääkimise komme. Ka siis, kui on valusad ja rasked asjad peres. Ka siis, kui ma peaksin ütlema, et “isal on uus pere, meie pere niisugusena ilmselt enam ei ole olemas”. Kui see on mingi hull initsiatiivi haaramine, siis ma ei tea..mis see tavaline emadus on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen seda väitnud AINULT selle kohta, et enam selgemalt naist maha jätta ei saa, kui teatades, et perekond on läbi, mul on uus…ja siis poolaastaks lahkudes.

Saab küll, loomulikult saab. Nimelt asja lõplikult korda ajades. Mis see selgus asjasse puutub? Asi tuleb ka lõpuni ära teha, mitte lihtsalt teise naise kaissu peitu pugeda.

Jah, loomulikult teab minister ja ema peaks jne. Selle osa vastu ma ei vaidlegi.

Aga väide, et mees ei oleks midagi teha saanud, on rumal. Oleks saanud ja oleks pidanud. Selle asemel eelistas lihtsalt teise naise manu plagada ja naised asja lahendama jätta. Ja siis mingi hulk kõrvalseisvad naisi tormavad mehikest kaitsma, kuidas tema poleks midagi paremini teha saanudki ja pahad naised on kõiges süüdi. Nii selles, et lapsi ei teavitanud, selles, et ametlikult ei lahutanud, kui selles, et pildi üles panid. Mehike oli ise puu otsas, kui pauk käis, eksole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga väide, et mees ei oleks midagi teha saanud, on rumal.

Kuule, ma ei saa ju sajandat korda öelda. et seda olen mina väitnud AINULT selle kohta, et enam selgemalt naist maha jätta ei saa, kui teatades, et perekond on läbi, mul on uus.

See, et pärast seda teadet on vaja dokumendid korda ajada, on ka selge. Lihtsalt vähemalt mina (ja ma loodan, et ka sina) ei oleks siis oodanud lastele rääkimisega, et perekond on sel kujul läbi, kuni dokumendid viimseni on korras, isegu pool aastat. Onju? Eksju 🙂

Aga vat Reps ootas. Teades, et iga HETK võib Kroonika või Pealtnägija või mõni Insta-infuencer teema üles võtta, sest erinevalt minust (ja ehk ka sinust) on tema teadlikult avaliku elu tegelane, kelle vastu on kõrgendatud huvi.

Mina ei oleks jätnud oma lapsi seda pauku massikommunikatsioonist ootama.

Veelkord puust ja punaseks: loomulikult peaks ajama korda paberid. Aga lastele issi lahkumisest rääkimiseks pole paberite lõplik templitega kinnitamine küll mitte esimene võimalik vaid viimane võimalik kuupäev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isegi minister olemata ei nimetaks ma lastele rääkimist, et “isal on uus pere” initsiatiivi haaramiseks.

Isegi minister on inimene ja naine.

Pealegi, me ju ei tea, kui mitu suurt armastust härra lätlasel varem on olnud ja need suured armastastused hääbunud järjekordselt proua ministri voodis lapsi treides. Kui näiteks on juba kogetud paar korda sellist mustrit, ei hakka ju iga kord lapsi ja avalikkust teavitama. Seekord vaid suur armastus osutus Mailisest initsiatiivikamaks.

Oh, palju on selliseid lugusid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, ma ei saa ju sajandat korda öelda. et seda olen mina väitnud AINULT selle kohta, et enam selgemalt naist maha jätta ei saa, kui teatades, et perekond on läbi, mul on uus.

Ja mina vastan sajandat korda, et saab küll. Saab rahulikult asjad lõplikult korda ajada, kui lõpp siis lõpp. See ongi selgem mahajätmine. Kas pean sajaesimest korda ka sama kordama ja sa ikka väidad, et ütlemine ja uttutõmbamine on selgem, kui sellele ütlemisele lisaks ka asja lõplikult vormistamine?

See, et vahepeal kellegi teise sabas joostakse on paljude perede reaalsus. Joostakse natuke ringi ja tullaske tagasi koju. Seega lõplikult selge on asi ikka siis, kui kõik rahulikult kokku lepitakse ja ära vormistatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mina vastan sajandat korda, et saab küll. Saab rahulikult asjad lõplikult korda ajada, kui lõpp siis lõpp. See ongi selgem mahajätmine. Kas pean sajaesimest korda ka sama kordama ja sa ikka väidad, et ütlemine ja uttutõmbamine on selgem, kui sellele ütlemisele lisaks ka asja lõplikult vormistamine?

Muidugi on see selgem. Nagu ma ka kirjutasin mitu korda, mees on selgelt pehmelt öeldes jobu. Loomulikult peab (nagu ka kirjutasin) paberid korda ajama. Aga vaata, lahutused võivad võtta aastaid – see siin ilmselt läheb kiiremini kui enamik rikkaid ja/või kuulsaid, isegi see pool aastat sisse arvestades.

Ja kuskil, oluliselt enne kui paberid vormistatud – isegi minu täiesti sõbralik lahutus võttis ligi aasta -, on see aeg, mil terve pere võiks teada, et sel kujul on perekond lõppenud. Kui jobust isal pole selleks julgust, võiks see olla emal. No ta võib ju loota (nagu lootmine kunagi oleks mõnel armastaval naisel lahutusdokumentidega otsa saanud), aga ema ei saa minu arvates jätta sellises olukorras sellisest kriisist lapsi tevaiamata, set “paberit ju pole”. Sa ei mõtle seda ju tõsiselt.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 127 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui mees teatab uue leidmisest sotsiaalmeedias