Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui mees teatab uue leidmisest sotsiaalmeedias

Näitan 7 postitust - vahemik 121 kuni 127 (kokku 127 )

Teema: Kui mees teatab uue leidmisest sotsiaalmeedias

Postitas:
Kägu

Muidugi on see selgem. Nagu ma ka kirjutasin mitu korda, mees on selgelt pehmelt öeldes jobu. Loomulikult peab (nagu ka kirjutasin) paberid korda ajama. Aga vaata, lahutused võivad võtta aastaid – see siin ilmselt läheb kiiremini kui enamik rikkaid ja/või kuulsaid, isegi see pool aastat sisse arvestades.

Tänan. Lõpuks said aru, mis oleks selgem olnud. Et sa tegelikult ei rääkinud siiski sellest, et kindlasti selgeim võimalik sõnum oli antud.

Aga miks lahutus aastaid peaks võtma? Asja reaalselt käimalükkamine kohe kindlasti aastaid ei võta. Kui seda kokkuleppel teha, siis Eestis võtab avalduse siisseviimisest reaalse lahutuseni jõudmine aega 1 kuu. Mingi notariga vara jagamine lisaks, aga ka sinna ei ole järjekord üle kuu minu teada.
Läti seadusi ma muidugi ei tea.

Ja igal juhul oleks asja käimalükkamine ka juba selgem, kui lihtsalt karjatamine, et mul on teine ja selle teise kaissu peitu pugemine. Sest teise kaisust tulevad paljud mehed veel tagasi, kui uudsuse võlu kadunud. Kui peres ollaksegi sellega arvestanud, et vahel on emmal-kummal teisi suhteid, siis ei ole väites mul on teine veel mingit selgust. Kui asi on ikka formaalselt käima läkatud, lahutuse avaldus perbüroosse viidud (reaasle lahutuseni läheb sealt kuu), siis on selge, et lahkumineku mõte on tõsine, mitte ei veedata lihtsalt uuema ja huvitavama kaisus veidi aega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See, et vahepeal kellegi teise sabas joostakse on paljude perede reaalsus. Joostakse natuke ringi ja tullaske tagasi koju. Seega lõplikult selge on asi ikka siis, kui kõik rahulikult kokku lepitakse ja ära vormistatakse.

Okei, ma saan aru, et meil on erinev lastetuba. Kui minu isa (avaliku elu tegelane) oleks minu ema (avaliku elu tegelane) regulaarselt aastate jooksul pikalt petnud “ringi jooksnud ja jälle koju tulnud” ja nii, et isa oleks iga kord ausalt ära öelnud, et mul on nüüd teine, siis kas mu ema oleks jäänud ootama, et kuni kollasest ajalehest seda loen või raadiost kuulen? “Kuus aastat on mu mees ringi jooksnud, tagasi tulnud, olgugi et meie pere elu arutatakse laias ringis, ma parem lasteleeei räägi, las loevad lehest”? Päriselt..

Kumba sina oleksid teinud – vaikinud ja aastaid lootnud, et rahvasuu ei räägi ja ajakirjanik magab? Või oleksid sa oma teismelistele siiski rääkinud, et isaga on meil rasked ajad jne jne jne, peaasi, et see pauk neid kuskilt “heasoovija” käest ei tabaks, et isa on truudusetu mölkus? Eriti nähes, et see on toimunud juba kuid ja see infopomm ripub laste kohal iga pagana sekund.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänan. Lõpuks said aru, mis oleks selgem olnud. Et sa tegelikult ei rääkinud siiski sellest, et kindlasti selgeim võimalik sõnum oli antud.

Ma püüan siis teisiti öelda.
Kui naine aru ei saa, kui talle öeldakse, et perekond on lõppenud, ta ei saa aru ka paberitest. Äkki ikka tuleb tagasi?

Kui ma abikaasale tna ütleksin, et abielu on läbi ja kogu lugu, siis ta ilmselt loodaks ka pärats igasuguseid pabereid. Vi vähemalt pole viimane tempel mingil varajagamispaberil mingi selline teetähis, mis märgiks lootuse lõppu.

Nii ma arvan ja selline on minu seisukoht. Austagem oma lapsi ja ärgem jätkem neid teadmatusse ja kaitsetusse ajakirjanike ja klatšijate ees. Saab ju alati rääkida nii nagu ON (nagu ma ka mitu korda olen kirjutanud): “isal on tema enda sõnul uus naine, praegusel kujul meie peret enam ei ole olemas, nagu isa ütleb. Koju ta ilmselt enam ei tule. Lahutus pole veel vormistatud.”

Nagu oleks ausus mingi asi, mida laste peal rakendada ei tohi? Saagu valusam laks meediast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Okei, ma saan aru, et meil on erinev lastetuba.

Minu lastetuba ei puutu asjassse. Minu vanemad elasid kuni isa surmani koos, mingeid armukese lugusid minu teada neil ei olnud. Mina selgitasin lihtsalt, millal on lahkuminek selge. Siis, kui asja jaoks reaalseid samme astutakse.

Miks lahutus reaalsete sammude astumisest alates aasta või aastaid aega peaks võtma, ma küll aru ei saa. Aega võtab ikka see aeg, kus pole veel lõplikult otsustatud ja seepärast ka pole veel reaalseid samme astutud. Ja see ongi selgitus, miks ei ole pelgalt ütlemine, et “mul on teine” veel selge. Sest sealt võib minna veel aega sellele omavahelisele selgitamisele ja otsustamist, jah, me teeme selle ära. Niikaua, kui seda otsust pole tehtud, ei ole veel midagi selge.

Kust sina tead, et teismelistele ei olnud räägitud, et emal-isal on keerulised ajad? Isegi kui seda on räägitud, on karm FB-st teada saada, et nüüd äkki on isa haaremipidaja ja olles veel emaga abielus kuulutab avalikult, et tal uued mesinädalad. Nojah, muidugi, tegelikult see uus naine kuulutas, hea papake oli puu otsas kui pauk käis ja ei saanud kohe sugugi öelda stopp, vara veel, ma ajan enne lahutsue korda ja teavitame avalikkust, siis hakkame mesinädalaid avalikult reklaamima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen seda väitnud AINULT selle kohta, et enam selgemalt naist maha jätta ei saa, kui teatades, et perekond on läbi, mul on uus…ja siis poolaastaks lahkudes.

Kui sa oled minister. Siis sa TEAD, et sid jälgitakse kullipilgul. Sa ei saa arvata, et sinu lõhkisele perele ei saada jälile. Sa TEAD, et saadakse. Kui mitte täna, siis homme – eriti enne valimisi.

Isegi minister olemata ei nimetaks ma lastele rääkimist, et “isal on uus pere” initsiatiivi haaramiseks. See on elementaarne hool laste eest. Ema ei saa panna pead liiva alla ja eeldada, et ega rahvas räägi, olgugi ma olen ülituntud avaliku elu tegelane. Kui mees on niisugune, siis ema nutab oma nutud, kutsub kokku oma kallid lapsed ja räägib nendega, mis seis on. Isal on uus pere, ilmselt ees lahutus, pabereid veel pole. Isa ülitõenäoliselt enam koju ei tule.

Ühesõnaga, minul on see lastega rääkimise komme. Ka siis, kui on valusad ja rasked asjad peres. Ka siis, kui ma peaksin ütlema, et “isal on uus pere, meie pere niisugusena ilmselt enam ei ole olemas”. Kui see on mingi hull initsiatiivi haaramine, siis ma ei tea..mis see tavaline emadus on?

Ma ei saa aru, mida sa lärmad siin?

Kust sina tead, mida naine on oma lastele rääkinud või rääkimata jätnud? Kust sa uldse võtad kõike seda, mida siin väidad? Oled olnud “kärbes seinal” nende kodus ja kõike pealt vaadanud?

Tundmata inimesi ja loo täpseid tagamaid, ei ole mõtet olukorrale selliseid hinnanguid anda.
Võib-olla teadis kogu pere, aga eelistasid voi olid kokku leppinud avalikkusega seda infot mitte jagada? Võib-olla lapsed ka ei teadnud. Ehk soovis naine lapsi ette valmistada pehmemaks maandumiseks, aga välja kukkus teisiti? Võib-olla oli tal nii suur šokk, et ta ei osanud või ei leidnud õiget momenti ja moodust, kuidas lastele öelda? Šokis inimene eitab olukorda sageli ja võib mitte kõige mõistuspärasemalt ja ratsionaalsemalt käituda. Usun, et sellist asja juhtub ka tarkade, tublide ja julgete inimestega.

Aga võib-olla oligi neil selline suhe, kus mehel oli varemgi silmarõõme olnud, kes tulevad ja lähevad. Naine peaks siis iga kord lapsi traumeerima ja teavitama issi järjekordsest voodisoojendajast? Miks

Kes sa selline uldse oled, et sulle peaks pohjendama ja aru andma, miks inimene nii voi teisiti on otsustanud kaituda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lahutused võivad võtta aastaid – see siin ilmselt läheb kiiremini kui enamik rikkaid ja/või kuulsaid, isegi see pool aastat sisse arvestades.

Ja kuskil, oluliselt enne kui paberid vormistatud – isegi minu täiesti sõbralik lahutus võttis ligi aasta -,

Teemaväline küsimus, aga – miks nii kaua? Millest see tuleb? Lihtsalt uudishimu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga võib-olla oligi neil selline suhe, kus mehel oli varemgi silmarõõme olnud, kes tulevad ja lähevad. Naine peaks siis iga kord lapsi traumeerima ja teavitama issi järjekordsest voodisoojendajast? Miks

Mulle tundub ka, et ei olnud esmakordne lugu, vaid mehel oligi komme teisi naisi vaadata. Ega sellistest asjadest ei hakka ju rääkima. Ainuke asi, mis nüüd oli teisiti, oli see, et see uus tädi võttis ohjad enda kätte ja tekitas sellise tormi. Kui poleks seda olnud, mine sa tea, äkki oleks jälle maha rahunenud asi. Aga nüüd Mailis ei saanud ju maha vaikida ja pidi mingid sammud ette võtma. Kuidas ta enne valimisi ütleb, et tal ongi selline mees ja tema on selle seni vaikselt alla neelanud. Ei sobi nagu.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 121 kuni 127 (kokku 127 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui mees teatab uue leidmisest sotsiaalmeedias