Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Kui mees teenib korralikult, ei pea naine orjatööd tegema”

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 245 )

Teema: “Kui mees teenib korralikult, ei pea naine orjatööd tegema”

Postitas:
Kägu

Sellise mehe ja pojaga ei saagi see M normaalne olla.

Martin ei ole tema poeg, see on Mart Helme eelmisest abielust. Martin Helme on sündimud 1976, Monika Helme 1966.
Mis mõttes ei ole kärgpere?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just seda on siiani proua Helme teinud. Põetanud oma vanemaid ja oma mehe vanemaid ning teenindanud oma meest ning perekonda. Kas ta peaks häbenema?

Ei pea häbenema, aga kas siis tema korralikult teeniv mees ei suutnud siibrivahetajaid palgata? Sel juhul on orjapidaja ju vana Helme ise.

Normaalne inimene hoolitsebki oma vanemate eest. Ainult hingetu topib hooldekodusse. Aga perekoolikale seda vast seletada pole mõtet. Niikuinii aru ei saa. Minu silmis selle naise väärtus tõusis.

Kes on rääkinud hooldekodust? Vanemaid on võimalik hooldada ka oma kodus nii, et palgatakse hooldajad. See tuleb üldjuhul odavam kui hooldekodu eest makstes. Aga paistab, et Mart Helmel selleks raha ei jagunud, vaid lasi oma naisel vanemate siibreid tühjendada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

vastupidi, küsin täitsa siiralt, et kui seni oli abiliste palkamine sobimatu, kuidas siis nüüd saab?

Huvitav teema. Mingi isik hakkab lambist omastehooldajaid mõnitama? Täiesti uskumatu. Kus need inimesed on, keda palkama peaks? Et on kohe järjekorras inimesed, kes kõik soovivad tulla hooldama? Kallis inimene, isegi hooldekodudes napib töötajaid ja tööjõuvoolavus suur. Piinlik võiks olla. Kõnts!

Omaste hooldamist pole selles teemas keegi mõnitanud. Pigem mõnitatakse sind nende lahmivate kommentaaride ja pimeda Helme-armastuse tõttu.

Kui sa ise ka reaalselt omastehooldusega kokku puutunud oleksid, siis teaksid väga hästi, et enamasti on just haiglate ja hooldekodude töötajad need, kes lisateenistusena koduhoolduse teenust osutavad.

Please wait...
Postitas:
Amatöör

Minu tuttav palkas ka emale hooldaja, selleks ajaks kui ise käis tööl. Esiteks – on alati võõral lihtsam võõraga lihtsam toime tulla, ta on professionaal, oskab hoida ära lamatisi jne. Teiseks – oleks tähendanud see tuttavale seda, et ta oleks pidanud ära tulema, aga kuna ta on oma ettevõtte juht, siis asnedaja leidmine oleks olnud keeruline ning siis mõned aastad hiljem turule tagasi tulemine ka raske.
Minu arust on see valikute küsimus – kui tõesti on soov ja oskus hooldada lamavat lähedast, vahetada mähkmeid ja samas nagunii mingit erilist vajadust tööl käia või oskust ei ole – siis miks mitte. Aga kui on hästi teeniv perekond – siis ei vaata ma viltu, kui palgatakse oskaja inimene. Mina kardan, et ei saa sellega ise hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa ise ka reaalselt omastehooldusega kokku puutunud oleksid, siis teaksid väga hästi, et enamasti on just haiglate ja hooldekodude töötajad need, kes lisateenistusena koduhoolduse teenust osutavad.

Mina tean vägagi, mis tähendab omastehooldus.
Siin perekoolis on erinevate teemade all praalitud, kuidas tulevikus pandaks oma lähedased kallisse hooldekodusse – küll võetaks laenu. Küll palgataks hooldajaid. Reaalsust need inimesed ette ei kujutagi. Kuidas käib hooldaja palkamine? Mis elu elavad inimesed hooldekodudes. Minge tehke enne kommenteerimist üks ekskursioon ja rääkige siis. See, mida kirjutavad lehed “õuduste” hooldekodudest, ongi reaalsus. Ja selle teenuse eest maksate 1000 eurot kuus.
Naljakas on kuulda seisukohta, et keegi hakkab mõnitama oma vanemate hooldajat. Umbes nii, et kas sa oled kalts, et ei palka kedagi. Mina ka ei palkaks, sest ei soovi enda koju võõrast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 46 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siin perekoolis on erinevate teemade all praalitud, kuidas tulevikus pandaks oma lähedased kallisse hooldekodusse – küll võetaks laenu. Küll palgataks hooldajaid. Reaalsust need inimesed ette ei kujutagi. Kuidas käib hooldaja palkamine? Mis elu elavad inimesed hooldekodudes. Minge tehke enne kommenteerimist üks ekskursioon ja rääkige siis. See, mida kirjutavad lehed “õuduste” hooldekodudest, ongi reaalsus. Ja selle teenuse eest maksate 1000 eurot kuus.

Naljakas on kuulda seisukohta, et keegi hakkab mõnitama oma vanemate hooldajat. Umbes nii, et kas sa oled kalts, et ei palka kedagi. Mina ka ei palkaks, sest ei soovi enda koju võõrast.

Küll sa palkaksid, kui olukord seda nõuab. “Ei soovi enda koju võõrast” oleme me kõik mingil hetkel arvanud, aga kui reaalne olukord käes, siis harjud ära ja võtad omaks ka võõra inimese oma kodus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa ise nii hästi omastehooldajatesse suhtud, siis miks sa kirjutasid sellise kommentaari: Valimised on läbi. Äkki aitaks nüüd nende Helmedega. See naine sai riigikokku. Mida teeb meie teemaalgataja…vahetab siibreid ning teenib oma meest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

vahetab siibreid ning teenib oma meest?

Ma pidadin silmast madalalt tasustatud palgatööd. Mitte otseselt siibrite vahetamist. Kole töö ja väga raske ning madala palgaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vahetab siibreid ning teenib oma meest?

Ma pidadin silmast madalalt tasustatud palgatööd. Mitte otseselt siibrite vahetamist. Kole töö ja väga raske ning madala palgaga.

Ja sellist tööd tegevat inimest peaks häbistama? Või kiitsid teemaalgatajat selle lausega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sellist tööd tegevat inimest peaks häbistama? Või kiitsid teemaalgatajat selle lausega?

Ei pea häbistama. Aga selline inimene ei peaks tõesti mõnitavalt suhtuma riigikogu liikmesse, kes saab 4000 eurot kuupalka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole kindlasti EKRE valija, aga võiks ju vaadata seda inimest ka ilma EKRE-sildita. Osad mõtted on ju head – näiteks kultuuriinimestele sotsiaalsete garantiide tagamine; mõte, et inimestele läheb enim korda nende kultuur ja rahvus; see, et moslemite kultuur võib põhimõtteliselt olla meile ohtlik.
Siin on ainult üks suur “aga”.
Lugedes seda artiklit, tekkis siiski pigem negatiivne emotsioon. Miks? Sest inimene jättis endast oma elukogemusele, jumalarmastusele ja edasipüüdlikkusele vaatamata ülbe tibi mulje. Esiteks, mida tähendab lause “Me lihtsalt tahame, et elu oleks suuremale osale ühiskonnast võimalikult arusaadavalt korraldatud.” Juttu oli samasoolistest paaridest ja lapsendamisest/abiellumisest. Kas ta arvab, et inimesed on mingid veits rumalad, et pärast õiguste laiendamist teatud ühiskonna osale läheb kõik sassi. Ei, ei teki segadust. Tekib võib-olla igasuguseid asju, eriti nende peas ja mõtetes, kes on selle vastu, sest oma südames tunnevad nad viha, kuigi mitte midagi neilt ära võetud ei ole – ja see võib tõesti segadusseajav olla. Mõtelgu siis, miks see nii on? Seejuures kujutab ta ette, et propaganda tõttu hakkavad noored homodeks ja “hakkavad mõttetuid asju proovima”. Mis asja? Kui inimene reaalselt ei ole homoseksuaal ja arvab, et seda on “äge praktiseerida”, siis on tegemist vanemate tegemata tööga ja vale seltskonnaga, mitte mingi anonüümse propagandaga, mille süüks on hea kõike ajada.
Teiseks kutsub ta Angela Merkelit “mammi Merkeliks” ja süüdistab teda osalemises kõigis juhtumistes, kus meie inimesed surma on saanud (kes need “meie inimesed” täpselt on, ma ei saa aru). – Ilusa ja armsa konservatiiv-kristlase kesta all on nõme ärapanija.
Kolmandaks muidugi väide, et see, kui politsei hakkaks küsima mustanahalistelt küsimusi nende tegemiste kohta, ei oleks mitte “inimõiguste rikkumine, vaid elementaarne enesekaitse”. Seejuures olen nõus tema mõttega, et kellel ei ole õigust meie riigis viibida, ei peaks siin olema, aga see mõte on välja üteldud mõttetu liialdusega, mis saab meeldida vaid tõsistele erakonna pooldajatele või lollidele, kellele mõjuvad kõlavad sõnad.
Nimetada inimeste töötamist orjatöö tegemiseks, on lihtsalt rumal. (Kuigi mulle jääb arusaamatuks, mida selle “orjaöö” all täpselt mõeldud on.) Inimesed teevad ise oma valikuid või siis teevad kõik, et elus hakkama saada. Töö on töö. Võib-olla nende valijad ei teagi, et Helmed ise elavad 400-ruutmeetrises majas Kakumäel ja mees on “mõisavalitseja”; mis nii viga rääkida…

Oma ideid ja vaateid saab väljendada ka nii, et need ei kõlaks nõmedalt ja toetaksid inimese mõtteid, mitte ei mõjuks eemaletõukavana. Esmapilgul vaatad küll, et tore inimene, aga siis kumab jutust ikka mingi lollus välja. Ei saa niimoodi tõsiseltvõetavaid pooldajaid juurde ja sellepärast on neil ka erakonnana raske kellegagi normaalset koostööd teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Huvitav on see naiste viha endast paremini hakkasaavate naiste suhtes. Kraabiks kadedusest küüntega näo küljest ära. Kas keegi viitsiks ka mõne meessoost isiku kirjutist niimoodi analüüsida? Kirjutatakse pikad kirjandid kohe, et kuidas tundub ikka rumal ja mida kõike veel. See rumal on riigikogus ja teie ei saa sinna iialgi. Temal on oma valijad, kes pooldavad just sellist elu ja tema vaateid. Teie vaated ei huvita kedagi. Ma ei viitsi seda pikka soga isegi läbi lugeda. Üle rea ka ei kannata lugeda. Võta oma iba mõne reaga kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teie vaated ei huvita kedagi. Ma ei viitsi seda pikka soga isegi läbi lugeda. Üle rea ka ei kannata lugeda. Lolli inimese loll möla.

Kirjutad siia 10 plärtsuvat kommentaari pelgalt seetõttu, et sind see “pikk soga ja lolli inimese loll möla” ei huvita?

Please wait...
Postitas:
Kägu

see maadam pole veel riigikokku õieti jõudnudki ja juba õpetab kuidas elama peab.
pange tähele, sealt veel hakkab pärleid sadama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav on see naiste viha endast paremini hakkasaavate naiste suhtes. Kraabiks kadedusest küüntega näo küljest ära. Kas keegi viitsiks ka mõne meessoost isiku kirjutist niimoodi analüüsida? Kirjutatakse pikad kirjandid kohe, et kuidas tundub ikka rumal ja mida kõike veel. See rumal on riigikogus ja teie ei saa sinna iialgi. Temal on oma valijad, kes pooldavad just sellist elu ja tema vaateid. Teie vaated ei huvita kedagi. Ma ei viitsi seda pikka soga isegi läbi lugeda. Üle rea ka ei kannata lugeda. Võta oma iba mõne reaga kokku.

Aa, ei, sa oled minust valesti aru saanud. Kindlasti kirjutaksin ka mehe kohta sellise iba, praegu sattus lihtsalt see naine ette. Lühemalt ei saanud kahjuks, anna andeks.

Tegijad naised on ägedad ja neile vaatan kindlasti alt üles, aga selle proua suhtes ei tekkinud küll sellist soovi. Ja kuidas see mehe rahast elamine läheb endaga paremini hakkama saamise alla? Nüüd läheb jah Riigikokku, kuid enne…
Ma ei hakka sinu elu kohta asju oletama, ära sina ka minu hakkamasaamise üle fantaseeri.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei pea proua Helmet endast paremini hakkama saavaks inimeseks. Ka mulle jättis ta oma intervjuu põhjal kitsarinnalise, kurja, tühise ja rumala mulje. Vastustest ei kostunud küpsust. Foto loo juures oli ilmselt ka fotograafi provotseeritud, aga pealt viiekümnesest naisest ei saa pilti nagu nunnust ja kelmikast tüdrukust. On tüdruku vanus ja on vanaema oma. Helme on vanaema vanuses, aga kahjuks eakohast tarkust ja südamesoojust ei ole.
Koomilisel kombel proua kiitis loos oma empaatiavõimet.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 30 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

aga miks mehed orjatööd peavad tegema? võibolla tahaks mehed ka et nad saaks natuke vähem töötada.

kui mees suudab üleval pidada naise ja lapsed, siis juhul kui naine ka samaväärsel tööl käiks saaksid mõlemad ainult poole kohaga tööl käia!

Mina ei ole veel näinud meest, kes hakkaks pere pärast rohkem töötama. Pigem vähem…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei ole veel näinud meest, kes hakkaks pere pärast rohkem töötama. Pigem vähem…

Ja mina pole näinud mehi, kes pere pärast hakkaksid vähem töötama…
Kõik tutvusringkonna mehed on kooselu alguses loonud oma firmad ja enamusel on naised väga pikalt kodused olnud. Mu enda mees alustas samuti ettevõtlusega just nimelt sellepärast, et perel oleks parem elu.

Please wait...
Postitas:
Amatöör

Aga mida on pr.Helme ise saavutanud, et peaks tema kohta ütlema – paremini hakkama saav? Kus on tema enda saavutused, kui need väljaültemised tekitavad vaid piinlikust või on lihtsalt lapsikud.
Kui palju pannakse Eestis toime kuritegusid n.ö. mustanahaliste poolt, et nende dokumente oleks vaja kontrollida? See jutt on nii rumal ju. Võibolla 05% või 1%, aga dokumente hakkame siis n.ö. enesekaitseks kõikidelt küsima – Bentonilt, Turaylt jne – sest nemad on ju ohtlikud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte mingil juhul ma ei jaga EKRE vaateid ja proua Helme jutt jättis kohati ülbe mulje. Mis tal viga säutsuda, on lihtsalt ilus naine, kes oma ilu vanemale mehele kasudega maha müüs. Aga seda lauset orjatöö kohta võib vaadelda ka nii, et naised, kes teevad orjatööd, ei peaks seda tegema, kui nende mees teenib hästi. Defineerime kõigepealt orjatöö ja mitte orjatöö. On ameteid, mis lisaks äraelamisele pakuvad ka eneseteostust ja naised, kes on neis ametites, teevad oma tööd veel mingi X faktori pärast lisaks palgale. Toon näiteks, ütleme, advokaadid, ajakirjanikud, näitlejad, arstid, psühholoogid … Ametid, kus sa ei ole lihtsalt väike mutrike suures masinavärgis, vaid sinust päriselt ka oleneb midagi. Lisaks on ka palk neis ametites mitu korda kõrgem, kui “orjatöö” tegijatel.
Mida siis võiks nimetada “orjatööks”? Miinimumpalga või selle lähedasega tasustatud tööd konveierilindi taga, mis ei nõua eriharidust. Sorteerid pakke Omnivas, istud supermarketi kassas, pesed pubi köögis nõusid, küürid kaubanduskeskuse põrandaid.
Ma arvan, et kui perekonna moodustavad 3000 € palka saav mees ja 700 e palka saav orjatööd tegev naine, siis sel naisel pole mõtet tööl käia. Temast on kodus rohkem kasu ja ta ei kuluta ennast niiviisi läbi, on õhtul oma pere jaoks rõõmsam ja tervem. Selle 700 aga hoiab ta kodus olles mehe rahast kokku nullist süüa tehes, oma töölkäimise pealt säästes (transport, riided, lõuna tööl).
Lääne-Euroopa riikides käivadki tööl peamiselt need naised, kes on omandanud hea hariduse ja tahavad karjääri teha. Ilma hariduseta naised on kodused ja kasvatavad lapsi, hoolitsevad kodu eest. Lihtsale madalalt tasustatud tööle lähevad need naised siis, kui peres on mingi häda: mees sureb, invaliidistub, hakkab jooma, jätab pere maha, ei anna naisele majapidamiseks raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kuidas see mehe rahast elamine läheb endaga paremini hakkama saamise alla? Nüüd läheb jah Riigikokku, kuid enne…

Kui ta tõesti oli tegevuses omastehooldusega nagu siin mõnitavalt väideti, siis ta on minu silmis rohkem teinud, kui nii mõnigi kõrgepalgaline riigitametnik. Müts maha selle naise ja tema saavutuste ees. Saada riigikokku ilma igasuguse kuulsuseta. Lugege üle kui palju hääli said Mikkod ja muud kogemustega poliitikuid. Mitte midagi. Tulla tühja koha pealt ja saada riigikokku. Suurepärane saavutus. Häbi teile, naised, et tulete oma sookaaslast mutta tampima, kes on oma elu pühendanud teiste aitamise peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte mingil juhul ma ei jaga EKRE vaateid ja proua Helme jutt jättis kohati ülbe mulje. Mis tal viga säutsuda, on lihtsalt ilus naine, kes oma ilu vanemale mehele kasudega maha müüs. Aga seda lauset orjatöö kohta võib vaadelda ka nii, et naised, kes teevad orjatööd, ei peaks seda tegema, kui nende mees teenib hästi. Defineerime kõigepealt orjatöö ja mitte orjatöö. On ameteid, mis lisaks äraelamisele pakuvad ka eneseteostust ja naised, kes on neis ametites, teevad oma tööd veel mingi X faktori pärast lisaks palgale. Toon näiteks, ütleme, advokaadid, ajakirjanikud, näitlejad, arstid, psühholoogid … Ametid, kus sa ei ole lihtsalt väike mutrike suures masinavärgis, vaid sinust päriselt ka oleneb midagi. Lisaks on ka palk neis ametites mitu korda kõrgem, kui “orjatöö” tegijatel.

Mida siis võiks nimetada “orjatööks”? Miinimumpalga või selle lähedasega tasustatud tööd konveierilindi taga, mis ei nõua eriharidust. Sorteerid pakke Omnivas, istud supermarketi kassas, pesed pubi köögis nõusid, küürid kaubanduskeskuse põrandaid.

Ma arvan, et kui perekonna moodustavad 3000 € palka saav mees ja 700 e palka saav orjatööd tegev naine, siis sel naisel pole mõtet tööl käia. Temast on kodus rohkem kasu ja ta ei kuluta ennast niiviisi läbi, on õhtul oma pere jaoks rõõmsam ja tervem. Selle 700 aga hoiab ta kodus olles mehe rahast kokku nullist süüa tehes, oma töölkäimise pealt säästes (transport, riided, lõuna tööl).

Lääne-Euroopa riikides käivadki tööl peamiselt need naised, kes on omandanud hea hariduse ja tahavad karjääri teha. Ilma hariduseta naised on kodused ja kasvatavad lapsi, hoolitsevad kodu eest. Lihtsale madalalt tasustatud tööle lähevad need naised siis, kui peres on mingi häda: mees sureb, invaliidistub, hakkab jooma, jätab pere maha, ei anna naisele majapidamiseks raha.

1) Ma eeldan, et Sul ei ole kooliealisi lapsi – muidu hoiaksid juba puhtalt ettevaatusest natuke tagasi. Kui kõik 700-1000 palgaga naised, kelle mees rohkem teenib, koju jäävad, on enamus lapsi kohe pooltest õpetajatest ilma ja meditsiiniõdedega läheb ka kurjaks. Ühiskonna heaks panustamiseks on siiski ka naistel rohkem variante kui 27ndaks eluaastaks sünnitamine ja mehe raha vähema ringisõitmise abil kokkuhoidmine. Ma saan aru, et EKRE unistab taas koolide meesõpetajatega täitmisest? 😉 Jõudu, aga ei usu.

2) Naised, kes ise oma tööd orjatööks peavad ja kelle mees korralikult teenib, on vähemalt sama mõtlemisvõimelised kui proua Helme. Neile ei ole vaja ajalehe kaudu meelde tuletada, et jäägu ikka koju – kui tahavad, jäävad niigi. Antud juhul on tegu puhtalt proua eneseõigustusega, sest, olgem ausad, tegu ei ole paljulapselise emaga, kelle puhul ei teki kellegi küsimust, et mida ta seal kodus teeb ja kas ehk temast mujal rohkem kasu ei oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kuidas see mehe rahast elamine läheb endaga paremini hakkama saamise alla? Nüüd läheb jah Riigikokku, kuid enne…

Kui ta tõesti oli tegevuses omastehooldusega nagu siin mõnitavalt väideti, siis ta on minu silmis rohkem teinud, kui nii mõnigi kõrgepalgaline riigitametnik. Müts maha selle naise ja tema saavutuste ees. Saada riigikokku ilma igasuguse kuulsuseta. Lugege üle kui palju hääli said Mikkod ja muud kogemustega poliitikuid. Mitte midagi. Tulla tühja koha pealt ja saada riigikokku. Suurepärane saavutus. Häbi teile, naised, et tulete oma sookaaslast mutta tampima, kes on oma elu pühendanud teiste aitamise peale.

Riigikokku pääses see naine selle tõttu, et Mart Helme – tema abikaasa ja erakonnajuht – pani ta õiges ringkonnas nimekirjas esimesele kohale. Premeeris senise truu koduse teenistuse eest. Puudub vähimgi seos naise erialaste oskustega. Tegelikult oleks hea, kui Riigikogus oleksid sellised erinevate maailmavaadete esindajad, kes ei ole veel õitsvas keskeas täiesti lapsikud ja analüüsivõimeta.
Omastehooldajaid on Eestis kümneid tuhandeid.
Valdav osa sellest rahvast, kelle nimel EKRE armastab rääkida, ei ole kõrgepalgalised ametnikud. Valdav osa Eesti naistest on töötavad emad.
Minu meelest võiks häbi olla sul niivõrd rumalat ja madalat kommentaari kirjutada.
EKREst väga rumal lüke lasta sellisel naisel ajalehes lihtsalt vabalt rääkida. Vana Helme on sentimentaalseks muutunud vanusega, ta peaks ju teadma, mida proua ütleb, kui küsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Riigikokku pääses see naine selle tõttu, et Mart Helme – tema abikaasa ja erakonnajuht – pani ta õiges ringkonnas nimekirjas esimesele kohale. Premeeris senise truu koduse teenistuse eest.

Mart ise ütles sulle nii? Või mis peaks küll olema see põhjus, miks end tänapäevaselt mõtlevaks pidav ning konservatiividele vastanduv inimene peaks naissoo esindajast sedavõrd halvasti mõtlema, et too vaid mehe najal kuhugi jõudnud on? Sa ei tea pr. Helmest ju tegelikult midagi enamat kui seda, et ta on EKREst, aga halvustama tema võimekust oled käbe.
Saage oma ekrefoobiast juba üle. See on juba halenaljakas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Riigikokku pääses see naine selle tõttu, et Mart Helme – tema abikaasa ja erakonnajuht – pani ta õiges ringkonnas nimekirjas esimesele kohale. Premeeris senise truu koduse teenistuse eest.

Mart ise ütles sulle nii? Või mis peaks küll olema see põhjus, miks end tänapäevaselt mõtlevaks pidav ning konservatiividele vastanduv inimene peaks naissoo esindajast sedavõrd halvasti mõtlema, et too vaid mehe najal kuhugi jõudnud on? Sa ei tea pr. Helmest ju tegelikult midagi enamat kui seda, et ta on EKREst, aga halvustama tema võimekust oled käbe.

Saage oma ekrefoobiast juba üle. See on juba halenaljakas.

Monika ise rääkis ajalehe vahendusel, mida ta naistest arvab. Kas sa ei lugenud?
Monika Helme pääses parlamenti tänu oma asetusele nimekirjas. Selle sai ta Helme naisena. Kas sa ei tunne Eesti valimissüsteemi?
Kuhu proua Helme siis veel jõudnud on? Intervjuus joonistus välja rumal, kalk, vananev tibiriietes naine. Mõistlikke mõtteid, eakohast arusaama ühiskonna toimimist, saavutusi ei olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Monika Helme pääses parlamenti tänu oma asetusele nimekirjas. Selle sai ta Helme naisena. Kas sa ei tunne Eesti valimissüsteemi?

Kas Eesti valimissüsteemis on kirjas, et kui keegi naine on kõrgel kohal valimisnimekirjas, siis pääses ta sinna tänu abikaasale? Seda ma tõesti ei teadnud … See seletab siis kõigi teiste naiste positsioonid ka, eks? Kaja Kallas ja Mailis Reps ja Kadri Simson ja Helve Särgava ja …

Monika ise rääkis ajalehe vahendusel, mida ta naistest arvab. Kas sa ei lugenud?

Millisele minu väitele või küsimusele sa selle teatega vastasid? Palun täpsusta.

Kuhu proua Helme siis veel jõudnud on? Intervjuus joonistus välja rumal, kalk, vananev tibiriietes naine. Mõistlikke mõtteid, eakohast arusaama ühiskonna toimimist, saavutusi ei olnud.

Eelarvamuste küüsis inimestele joonistubki alati välja koll. Eristada, kelle arvamus on objektiivne ja kelle oma eelarvamuslik, on tegelikult lihtne – objektiivne arvamus sisaldab alati nii positiivset kui negatiivset tegurit, eelarvamus on aga alati ühes äärmuses – kas siis üdini positiivne või üdini negatiivne. Sinu arvamuse puhul pole küll vaja pikalt mõelda, kumba leeri see liigitub 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nüüd, kui ekre ja helmed on edukalt riigikogus, siis on mulgi nüüd õigustatud ootus hästi teeniv mees saada. See on ju inimõigus. Pühenduks kodule ja kaunitele kunstidele. Kehvasti teenivaid mehi pole üldse vaja, need võiks kuhugi deporteerida. Võtavad ruumi ja raiskavad õhku.

Nii et… Meessoost Ekre valija, kas sina teenid hästi, et su naine ei peaks orjatööd tegema? Oled Mart ja Martin Helme vääriline Eesti mees või mingi mömm?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, mul on positiivne arvamus ka. Inimene hooldas oma ema ja oma abikaasa vanemaid ja see on austusväärne, sest omastehooldus pole lihtne. Midagi muud positiivset sellest intervjuust selle naise kohta ei selgunud.
Mulle ei meeldi mõttelagedus, suutmatus põhjendada oma väheseidki sallimatuid, rassistlikke ja natsistlikke mõttekesi (“küsime kõigilt neegritelt tänaval dokumenti”, “hakkasin nutma, kui poeg ütles, et luges valimisprogrammid läbi ja tegi nende alusel otsuse, mis mulle ei meeldinud) ja selliste loosungite loopimine, mida ootaks vähemalt poole nooremalt eriti rumalalt tibilt (näiteks selle teema pealkiri või jutt sellest, kuidas “meie teeme elu selliseks, et võimalikult palju inimesi sellest aru saaks” – enamik inimesi saab temast palju rohkematest asjadest aru, sest keskmine inimene on pärast 52 elatud aastat märksa teravam kriit).
LP-s on enne ka olnud intervjuusid, igal nädalavahetusel on mõne inimesega. Tavaliselt on valitud oluliselt sisukam persoon. Ega siis kõik need inimesed ei meeldi, aga harva jääb intervuu lugemisest selline tunne, et misasi see üldse oli nüüd.
Nii et jah, arvan küll, et Mart Helme oleks võinud oma naise edevust talitseda. Positiivselt ei mõju rumala jutu ajamine kellegi kuvandile.

Eesti valimissüsteem on selline, et sisse saab see, kelle koht on nimekirjas kõrgem. Kõrgele kohale sattumine sõltub teenetest (kui oluline oled erakonnale) või suhetest. Oskad sa muidu nimetada mõne põhjuse, miks peaks Monika Helme olema EKRE nimekirjas kõrgel kohal? Kas ta oskab kuidagi arukalt kaitsta j edendada EKRE huve? Kas pärast tänast võiks arvata, et ta suudab kuidagi edendada vähemalt sookaaslaste huve? Või on mingi muu grupp, mida ta esindab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just. Neid on kümneid tuhandeid, aga paljud nendest on jõudnud riigikokku? Nüüd on lõpuks ometi üks kangelasest omastehooldaja jõudnud riigikokku, kus saaks hakata seisma teiste omastehooldajate õiguste eest. Lõpuks ometi! Riigikogusse peaksidki jõudma erinevate inimeste huvide esindajad. Lõpuks jõuab sinna keegi, kes saab aru omastehooldajate muredest.
Puhas kadedus ja matslus kirjutab siin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just. Neid on kümneid tuhandeid, aga paljud nendest on jõudnud riigikokku? Nüüd on lõpuks ometi üks kangelasest omastehooldaja jõudnud riigikokku, kus saaks hakata seisma teiste omastehooldajate õiguste eest. Lõpuks ometi! Riigikogusse peaksidki jõudma erinevate inimeste huvide esindajad. Lõpuks jõuab sinna keegi, kes saab aru omastehooldajate muredest.

Puhas kadedus ja matslus kirjutab siin.

Monika Helme ei esinda omastehooldajaid ja ei kandideerinud Riigikokku omastehooldajana. Tema kirkad mõtted ajaleheartiklis olid “küsida kõigilt neegritelt dokumente”, sest “meilt ikka küsitakse, mis nad töllerdavad siin”. Samuti teha elu selliseks, et “võimalikult paljud sellest aru saaksid”.
Monika Helme elab suures majas väga jõuka mehega. Ta EI saa aru nende tuhandete inimeste murest, kes peavad lähedase hooldamiseks töökohast loobuma ja peost suhu elama.
Kas sa oled artiklit ka lugenud või trollid niisama?
Artikli põhjal proua kritiseerijaid matsideks nimetada on huumor.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 245 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Kui mees teenib korralikult, ei pea naine orjatööd tegema”