Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Kui mees teenib korralikult, ei pea naine orjatööd tegema”

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 245 )

Teema: “Kui mees teenib korralikult, ei pea naine orjatööd tegema”

Postitas:
Kägu

Eesti valimissüsteem on selline, et sisse saab see, kelle koht on nimekirjas kõrgem. Kõrgele kohale sattumine sõltub teenetest (kui oluline oled erakonnale) või suhetest.

Et siis kaja sai ainult tänu issile sisse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 46 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui kõik 700-1000 palgaga naised, kelle mees rohkem teenib, koju jäävad, on enamus lapsi kohe pooltest õpetajatest ilma ja meditsiiniõdedega läheb ka kurjaks.

Just tänu nendele naistele on eestis palgalõhe. Sest mehed ei läheks kunagi sellise tasu eest tööle. Isegi algharidusega mats nõuab kõrgemat palka. Tänu sellele grupile makstaksegi naistele vähem. Kui seda gruppi ei oleks, tuleks palka tõsta ja elu muutuks kõikidele naistele paremaks. Aga ei. Orjameelsed naised hoiavad kümne küünega oma miinimumpalgast kinni ja ise elavad meeste kulul. See ongi nende elu tipphetk ja saavutus. Vahepeal valavad muidugi teisi naisi kibestunult sopaga üle suurest kadedusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sellist tööd tegevat inimest peaks häbistama? Või kiitsid teemaalgatajat selle lausega?

Ei pea häbistama. Aga selline inimene ei peaks tõesti mõnitavalt suhtuma riigikogu liikmesse, kes saab 4000 eurot kuupalka.

Moonika Helme oli siiani just see kodune naine, kes vahetas siibreid ja teenindas meest. Ja suhtus kriitiliselt nii valitsuse kui riigikogu liikmetesse ning jäänud silma mitmete väga kummaliste sõnumitega presidendi aadressil.
Siin teemas pole keegi teda mõnitanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Laste eest hoolitseda on vaja mingil perioodil. Mida naine siis teeb, kui laste eest enam hoolitseda vaja ei ole?
Minu ema oli kodune ja ta mandus silmnähtavalt. Tema passiivne elu koduseinte vahel muutus 55-ndaks eluaastaks täielikuks košmaariks. Kui ajul ei ole koormust, siis saab tulemus olla ainult üks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Moonika Helme oli siiani just see kodune naine, kes vahetas siibreid ja teenindas meest.

Kui inimene oli omastehooldaja, siis ta on kangelane. Mitte kuidagi ei saa sa teda alandada oma rõveda tekstiga.
Siibrite vahetamise all pidasin silmas madalapalgalist, kes end ja naissugu alandab, tehes orjatööd madala palga eest. Niikaua, kuni leidub orje, leidub ka tööandjaid, kes orjapidamisega tegelevad. Ja niikaua ei tõsta need orjapidajad palka. Kannatavad kõige nõrgemad. Üksikemad ja teised. Ka omastehooldajad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

töö on töö

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui kõik 700-1000 palgaga naised, kelle mees rohkem teenib, koju jäävad, on enamus lapsi kohe pooltest õpetajatest ilma ja meditsiiniõdedega läheb ka kurjaks.

Just tänu nendele naistele on eestis palgalõhe. Sest mehed ei läheks kunagi sellise tasu eest tööle. Isegi algharidusega mats nõuab kõrgemat palka. Tänu sellele grupile makstaksegi naistele vähem. Kui seda gruppi ei oleks, tuleks palka tõsta ja elu muutuks kõikidele naistele paremaks. Aga ei. Orjameelsed naised hoiavad kümne küünega oma miinimumpalgast kinni ja ise elavad meeste kulul. See ongi nende elu tipphetk ja saavutus. Vahepeal valavad muidugi teisi naisi kibestunult sopaga üle suurest kadedusest.

Mida juttu? Elatise teemadest tuleb välja, et väga paljud mehed teenivad just niipalju või isegi vähem ja ei suuda lastele elatist maksta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Belladon

Nii madala ja labase naise mulje jättis.
Proovisin lugeda artiklit eelarvamuseta ja siiski jõudsin järeldusele, et see proua on kristlane küll ainult näiliselt.
Sildistav, teisi inimesi madaldav.

Mida riigikogus tegema hakkab, küsiti proualt. Noh, eks sotsiaaliga, las mehed ajavad teisi asju.
Mina, kui sotsiaalhoolekandes tegev inimene, olen väga mures nüüd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti valimissüsteem on selline, et sisse saab see, kelle koht on nimekirjas kõrgem. Kõrgele kohale sattumine sõltub teenetest (kui oluline oled erakonnale) või suhetest.

Kaja Kallas sai 3,4-kordse isikumandaadi.
Kaja Kallasel ja Monika Helmel on ühist ainult nii palju, et mõlemad on naissoost.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 30 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sorry, aga see on just selline naiivne “analüüs” nagu Monika Helme jutt hommikuses ajalehes. Selline asi teeb naissoole häbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii madala ja labase naise mulje jättis.

Proovisin lugeda artiklit eelarvamuseta ja siiski jõudsin järeldusele, et see proua on kristlane küll ainult näiliselt.

Sildistav, teisi inimesi madaldav.

Mida riigikogus tegema hakkab, küsiti proualt. Noh, eks sotsiaaliga, las mehed ajavad teisi asju.

Mina, kui sotsiaalhoolekandes tegev inimene, olen väga mures nüüd.

Loomulikult ajavad tähtsaid pärisasju mehed. See jutt on sedasorti kristlasele täiesti kohane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Moonika Helme oli siiani just see kodune naine, kes vahetas siibreid ja teenindas meest.

Kui inimene oli omastehooldaja, siis ta on kangelane. Mitte kuidagi ei saa sa teda alandada oma rõveda tekstiga.

Siibrite vahetamise all pidasin silmas madalapalgalist, kes end ja naissugu alandab, tehes orjatööd madala palga eest. Niikaua, kuni leidub orje, leidub ka tööandjaid, kes orjapidamisega tegelevad. Ja niikaua ei tõsta need orjapidajad palka. Kannatavad kõige nõrgemad. Üksikemad ja teised. Ka omastehooldajad.

Kas sa õigustad tema sõnavõtte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida juttu? Elatise teemadest tuleb välja, et väga paljud mehed teenivad just niipalju või isegi vähem ja ei suuda lastele elatist maksta.

Seda teenivad nad paberi peal. Selleks, et mitte elatist maksta. Aga liiga keeruline tõesti…pole vist selgitada mõtet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa õigustad tema sõnavõtte?

Kui aus olla, siis pole neid artikleid lugenud. Aga jutt, et kui orjad töö lõpetaks, siis jääks maailm seisma, on ikka väga nõrk. Et kui õpetajad enam madala palga eest ei töötaks, siis pandaks koolid kinni? Et kui õed enam miinimumi eest ei töötaks, pandaks haiglad kinni? Kas tõesti? Praegu istub ju naine poolteist aastat lapsega kodus. Mõni koguni 5 aastat. Sest lapsed tehakse järjest. Seda peavad meie naised normaalseks. Sest riik maksab selle eest. Aga kui naine jääks koju mehe rahakoti peale, siis see on paha ja madal? Sama naine, kes riigi rahakoti peal on kangelane? Kus on loogika?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaja Kallasel ja Monika Helmel on ühist ainult nii palju, et mõlemad on naissoost.

Sa ei saanud vist vastuväitest aru, aga anname andeks.

Mulle Moonika Helme ei meeldi, ütlen sissejuhatuseks. Kuigi eelistan ekre vaateid kõikidele teistele mömm- ja konjuntuurierakondadele, siis selle proua figureerimine nende ridades on minu silmis miinus. Eks näe, mis ta riigikogus tegema hakkab.

Mulle piisab erakonna pooldamiseks ainult sellest, et ta lubab ära hoida pervertide diktatuuri. Rohkem pole mulle vaja. Neegri- ja moslemiküsimus mind nii väga ei käivita, aga saan aru, miks ekret käivitab. Nad on tõesti oht kohalikule kultuurile, kuigi on inimestena loomulikult sama väärtuslikud kui eestlased. Nii et kuna kõik teised erakonnad on inimkaubanduse ja laste perverteerimise koha pealt vait, pigem poolt, siis ei jäägi üle muud, kui valida ekret neil, kes jälestavad tralli ümber suguelu.

Kui proua Helme on oma mehe poolt hoitud, kaitstud, kaetud ja toetatud, pole see kellegi teise asi nende elukorraldust kritiseerida. Selles pealkirjas olevat väljaütlemist mina pahaks ei pane, sest just nii see ongi. Ei kujuta ette, et orjatöö all on mõeldud spetsialiste või hooldustöötajaid, keda ühiskonnas hinnatakse. paraku mitte piisavalt, et materiaalset äraelamist võimaldada. Seega, kui mees suudab peret ülal pidada ja naisel mingit erialast ambitsiooni ei ole, siis nii ongi. Naine pole sunnitud raha teenimiseks ükskõik mida tegema, vaid võib soovi korral pühenduda kodule ja lastele. See on positiivne, ei näe siin midagi hukka mõista.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 34 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui naine jääks koju mehe rahakoti peale, siis see on paha ja madal? Sama naine, kes riigi rahakoti peal on kangelane? Kus on loogika?

Väga hea point!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks ei või enda rõõmuks elada? Näiteks mina olen 30 aastat töötanud juhtivatel suure pingega ametikohtadel, kuu aja eest jäin koju. Abikaasa teenib hästi, tahan vähemalt aasta lihtsalt kodus olla. Ma ei saa aru, miks see peaks häbiasi olema. Mul on küll endal ka arvestatav hulk raha kogunenud, aga tervis ja enda heaolu on olulisemad. Tahangi kodus olla, aias nokitseda, kodu kaunistada. Ma lihtsalt ei tahtnud enam ennasthävitavalt töötada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti valimissüsteem on selline, et sisse saab see, kelle koht on nimekirjas kõrgem. Kõrgele kohale sattumine sõltub teenetest (kui oluline oled erakonnale) või suhetest. Oskad sa muidu nimetada mõne põhjuse, miks peaks Monika Helme olema EKRE nimekirjas kõrgel kohal? Kas ta oskab kuidagi arukalt kaitsta j edendada EKRE huve? Kas pärast tänast võiks arvata, et ta suudab kuidagi edendada vähemalt sookaaslaste huve? Või on mingi muu grupp, mida ta esindab?

Oskan küll nimetada põhjuse. Kuna me oleme osa (veidrast) mõtteruumist, kus peab kõike võrdselt olema, peab ka riigikogus olema võrdselt mehi ja naisi ning erakonnad, kes naisi riigikokku ei saada, saavad pragada – naisteahistajad sellised. EKREs ei ole eriti palju tugevaid naispoliitikuid. Pr. Helme ongi nende naistest üks tuntumaid, seega on kõrge koht valimisnimekirjas absoluutselt kohane.
Jah, ma arvan küll, et ta suudab esindada mõttekaaslastest soo- ja muidukaaslaste huve.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ei saanud vist vastuväitest aru, aga anname andeks.

Mulle Moonika Helme ei meeldi, ütlen sissejuhatuseks. Kuigi eelistan ekre vaateid kõikidele teistele mömm- ja konjuntuurierakondadele, siis selle proua figureerimine nende ridades on minu silmis miinus. Eks näe, mis ta riigikogus tegema hakkab.

Mulle piisab erakonna pooldamiseks ainult sellest, et ta lubab ära hoida pervertide diktatuuri. Rohkem pole mulle vaja. Neegri- ja moslemiküsimus mind nii väga ei käivita, aga saan aru, miks ekret käivitab. Nad on tõesti oht kohalikule kultuurile, kuigi on inimestena loomulikult sama väärtuslikud kui eestlased. Nii et kuna kõik teised erakonnad on inimkaubanduse ja laste perverteerimise koha pealt vait, pigem poolt, siis ei jäägi üle muud, kui valida ekret neil, kes jälestavad tralli ümber suguelu.

Kui proua Helme on oma mehe poolt hoitud, kaitstud, kaetud ja toetatud, pole see kellegi teise asi nende elukorraldust kritiseerida. Selles pealkirjas olevat väljaütlemist mina pahaks ei pane, sest just nii see ongi. Ei kujuta ette, et orjatöö all on mõeldud spetsialiste või hooldustöötajaid, keda ühiskonnas hinnatakse. paraku mitte piisavalt, et materiaalset äraelamist võimaldada. Seega, kui mees suudab peret ülal pidada ja naisel mingit erialast ambitsiooni ei ole, siis nii ongi. Naine pole sunnitud raha teenimiseks ükskõik mida tegema, vaid võib soovi korral pühenduda kodule ja lastele. See on positiivne, ei näe siin midagi hukka mõista.

Ma arvan, et sa ei saanud ise aru.
Kaja Kallas ei ole mulle inimesena sümpaatne, aga ta ON keegi. Tal on oma maailmavaade, mida ta on võimeline argumenteeritult kaitsma.
Ta ei saanud 3,4-kordset isikumandaati “issi abiga” (Siim Kallas sai tütrest rohkem kui kaks korda vähem hääli), kuid Monika Helme on parlamendis ainult selletõttu, et ta on Mart Helme abikaasa.
See, et mõned inimesed on homod, ei tähenda, et Eestis valitseb mingi “perverteerimine ja inimkaubandus”. Selliseid väljamõeldisi toodavad Objektiiv ja muud sarnased jaamad ja seda juttu kordavad järele pehmelt öelda primitiivsed inimesed, kelle hulka ilma mingi kahtluseta kuulub ka Monika Helme. “Trall ümber suguelu” on sellisele kontingendile omane sõnavara ja see trall pakub neile keskmisest oluliselt rohkem huvi. Usu mind, neid jutte seltskonnas kuulata on keskmisele normaalsele inimesele kohutavalt tüütu ja väsitav. Reljeefsemate tegelaste puhul ka piinlik. Kummalisel kombel ei ole juhtunud, et avalikus ruumis hakkaksid suguelu teemal “diskuteerima” need vihatud homod ise.

Monika intervjuu oli tõesti tõsine pettumus sellepärast, et Mart Helme on intelligentne inimene ja ei oleks oodanud tema naise poolt sellist ülesastumist. Hingeline kalkus (“küsime neegritelt dokumente”, “kui neiukesel on raha juuksepikenduste jaoks, on ka abordi jaoks”) on natuke ootuspärasem, kuigi temavanuse naise puhul mõjub paratamatult eemaletõukavalt. Väga toores lahmimine on noorte inimeste pärusmaa.

Monika Helme lapsed on kas täiskasvanud või täisea lähedal. Seega nad ei vaja kodust ema. Samas ei ole keegi kritiseerinud seda, kuidas Helmed elavad. Kritiseeritakse seda, et nii vana inimene ei saa aru sellest, mismoodi ja miks elab ülejäänud ühiskond. Eesti elatustase ei ole selline, et keskmises peres saaks töötava ema palk olla selle naise taskuraha. Samamoodi mõjub inimestele näkku sülitamisena suure osa töökohtade tembeldamine “orjatööks”.

Jah, nii ongi, et Monika Helmel ei ole erialaseid ja intellektuaalseid ambitsioone. Aga milleks siis parlamenti minna? Arvestades EKRE populaarsust ja erakonna suurust on seal loomulikult ka erialaste ambitsioonidega, oma valdkonnas tegijaid naisi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta ei saanud 3,4-kordset isikumandaati “issi abiga”

Tuleta meelde, kuidas kaja sattus poliitikasse. Kas ta mitte ei sattunud nimekirjas kuidagi kõrgele kohale? Või oligi selline silmipimestavalt andekas noor? Tuleta nüüd meelde, kuidas selle asjaga oli…
Mina seda inimest ei teaks, kui poleks issit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ta sinna Riigikogusse trügis, kui mees hästi teenib? Alustuseks võiks ise eeskuju näidata.

Et siis naine ei tohigi karjääri teha? Peab kodus istuma? Tubli naine. Seisab oma uskumuste eest. Ei valeta ja vassi, vaid räägib seda, mida usub. Selliseid on vähe. Ainult perekoolis julgete mõnitada anonüümselt. Minge öelge oma nime alt näkku need solvangud. Miks te siin kiibitsete?

Uskumuste eest – alles 2 aasta tagasi rääkis, et – «Ma näen praegu riigikogu tööd, mida Mart teeb igapäevaselt. Kui ma mõtlen praegu, et me mõlemad läheksime Mardiga hommikul tööle, siis ma ei kujuta ette, mis meie lastest saaks. Üks on 16 ja teine 12.»
Praegu on ju lapsed 18 ja 14 – ning vajavad samuti hoolt, kuigi enami naisi saavad hakkama nii tööl käimisega, kui ka palju väiksematev laste kasvatamisega.
https://elu24.postimees.ee/4037771/monika-helme-kui-neiu-leiab-raha-juuksepikendusteks-siis-leiab-ta-seda-ka-abordiks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuleta meelde, kuidas kaja sattus poliitikasse. Kas ta mitte ei sattunud nimekirjas kuidagi kõrgele kohale? Või oligi selline silmipimestavalt andekas noor? Tuleta nüüd meelde, kuidas selle asjaga oli…

Sina kindlasti ei teaks. Sa ilmselt ei tea ka seda, et ta on Reformipartei juht ja peaministrikandidaat. See on igati loogiline – sellistel kohtadel on ju ikka mehed, eks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaja Kallas ei ole mulle inimesena sümpaatne, aga ta ON keegi. Tal on oma maailmavaade, mida ta on võimeline argumenteeritult kaitsma.
Ta ei saanud 3,4-kordset isikumandaati “issi abiga” (Siim Kallas sai tütrest rohkem kui kaks korda vähem hääli), kuid Monika Helme on parlamendis ainult selletõttu, et ta on Mart Helme abikaasa.

Issand kui loll, vabanda.
Sa tõesti ise aru ei saa, kui rumalat juttu sa ajad? Kaja Kallasel on samavõrd maailmavaade kui Monika Helmel, lihtsal Kaja maailmavaade meeldib sulle, Monika oma mitte.
Ja selle pikka heietuse lõpuks võiksid ehk välja käia ka mõne argumendi, mis näitaks, millest sa järeldad, et “Monika Helme on parlamendis ainult selletõttu, et ta on Mart Helme abikaasa” 😀 Sa korrutad ja korrutad oma mantrat, aga sul pole ainsatki põhjendust sellele väitele. Palun veena mind, miks Monika Helmele antud üle 3000 hääle on kõik vaid Mardi pärast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaja Kallase puhul eelnes poliitkasse tulekul ikkagi ka edukas vandeadvokaadi karjäär.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaja Kallase puhul eelnes poliitkasse tulekul ikkagi ka edukas vandeadvokaadi karjäär.

Keda ta siis esindas või mis istungid võitis? Pole sellest karjäärist midagi kuulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et mõned inimesed on homod, ei tähenda, et Eestis valitseb mingi “perverteerimine ja inimkaubandus”. Selliseid väljamõeldisi toodavad Objektiiv ja muud sarnased jaamad ja seda juttu kordavad järele pehmelt öelda primitiivsed inimesed,

Mulle piisab sellest ajupestud jutust. Seda “juttu kordavad” vägagi haritud ja mis peaasi, deduktiivse järeldamisoskusega inimesed. Need aga, kes ei suuda näha seost gravitatsiooni ja puu otsast kukkumise vahel, ei suuda mina pidada mõtlemisvõimelisteks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ilmselt ei tea ka seda, et ta on Reformipartei juht ja peaministrikandidaat. See on igati loogiline – sellistel kohtadel on ju ikka mehed, eks.

No selge … Siin ei ole enam midagi arutada. Perekooli Naine on jälle kord oma imelist nutikust demonstreerinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Issand kui loll, vabanda.

Sa tõesti ise aru ei saa, kui rumalat juttu sa ajad? Kaja Kallasel on samavõrd maailmavaade kui Monika Helmel, lihtsal Kaja maailmavaade meeldib sulle, Monika oma mitte.

Ja selle pikka heietuse lõpuks võiksid ehk välja käia ka mõne argumendi, mis näitaks, millest sa järeldad, et “Monika Helme on parlamendis ainult selletõttu, et ta on Mart Helme abikaasa” 😀 Sa korrutad ja korrutad oma mantrat, aga sul pole ainsatki põhjendust sellele väitele. Palun veena mind, miks Monika Helmele antud üle 3000 hääle on kõik vaid Mardi pärast.

Monika Helmele on antud koht nimekirjas, kust saab nende 3000 häälega parlamenti sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Monika Helmel ei ole erialaseid ja intellektuaalseid ambitsioone. Aga milleks siis parlamenti minna?

Aga võib-olla selleks, et hoida ära see, mis tema meelest Eestile ohtu kujutab? Sa selle peale ei tule?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ilmselt ei tea ka seda, et ta on Reformipartei juht ja peaministrikandidaat. See on igati loogiline – sellistel kohtadel on ju ikka mehed, eks.

No selge … Siin ei ole enam midagi arutada. Perekooli Naine on jälle kord oma imelist nutikust demonstreerinud.

Naisel ei ole ju nutikust rohkem vaja kui edukaks meheleminekuks? Arutada ei saa naisega loomulikult midagi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 245 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Kui mees teenib korralikult, ei pea naine orjatööd tegema”