Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Kui mees teenib korralikult, ei pea naine orjatööd tegema”

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 245 )

Teema: “Kui mees teenib korralikult, ei pea naine orjatööd tegema”

Postitas:
Kägu

milline helme poeg soomes arst on? kui naine räägib, et poeg on 31 aastane… kui intervjuud

Tema naise poeg eelmisest abielust, Aap.

Ahaa, siis pole ju tema poeg. Siin ütleb, et tal on Moonikaga kolm last.

Ma saadaks kogu selle EKRE hea meelega kus seda ja teist, aga selliste asjade kallal ma ei noriks. Kui inimene on last väikesest peale kasvatanud, laps ise nimetab teda enesestmõistetavalt oma isaks (seda olen ma korduvalt ka oma kõrvaga kuulnud), siis minu arust on sel inimesel küll täielik õigus kasulast oma pojaks nimetada.

Mina neid ei tunne ja ma ei nori. Ma lihtsalt hakkasin huvi tundma, et mis värk on.
Eks googeldamine oli ka nüüd juba abiks. Tundub, et poisi enda isa oli ka päris hea muusik Iljo tundus, et oli tegija kitarriõpetaja. Kahju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

milline helme poeg soomes arst on? kui naine räägib, et poeg on 31 aastane… kui intervjuud

Ma saadaks kogu selle EKRE hea meelega kus seda ja teist, aga selliste asjade kallal ma ei noriks. Kui inimene on last väikesest peale kasvatanud, laps ise nimetab teda enesestmõistetavalt oma isaks (seda olen ma korduvalt ka oma kõrvaga kuulnud), siis minu arust on sel inimesel küll täielik õigus kasulast oma pojaks nimetada.

Mina neid ei tunne ja ma ei nori. Ma lihtsalt hakkasin huvi tundma, et mis värk on.

Eks googeldamine oli ka nüüd juba abiks. Tundub, et poisi enda isa oli ka päris hea muusik Iljo tundus, et oli tegija kitarriõpetaja. Kahju.

Ega ma ka teisi ei tunne, aga Aapu kunagi veidi tundsin. Mart Helmet nimetas ta isaks (muidu ma seda ei kirjutaks avalikult, aga ta ema intervjuus ka mainis sama), tema suhetest bioloogilise isaga ei tea ma midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkides häältega manipuleerimisest, siis mu mehele pakkus sõber, kellel isa EKRE ridades, kaheksa!!! pudelit õlut, kui valida nende kandidaat ja tõestada see ära (teha foto valimislehest). Et siis nii odavalt ostetakse hääli selles erakonnas

Et siis niisugused sõbrad on su mehel ja niisugune mees on sul. Kõige hullem on, et ainult kaheksa pudelit pakuti. 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui EKRE oleks austanud oma valikut, oleks Saaremaal jätkanud kandideerimist Saarso ja tema oleks ka Riigikokku saanud. Helme teiselt kohalt ei oleks sisse pääsenud.

Sulle ilmselt on asjade mõistmine tõesti keeruline, kuigi kogu info on kättesaadav kogu vabariigile ja nüüdseks ka mitu korda uuesti üle selgitatud.

Kui EKRE Saaremaa fraktsioon ei oleks tahtnud Helmet esikohale kandideerima, siis oleks nad hääletanud tema vastu. Sinu kurvastuseks räägivad faktid, et taheti küll, sest poolthääli oli rohkem kui vastuhääli. Sa vist ikka veel ei saanud aru, et neil oli teistsugune valimissüsteem, mitte lihtsalt häälteenamus on esimene jne? Seda, et mingit konflikti ei olnud, kinnitab ka see, et pr. Helme häältesaak pärisvalimistel oli väga korralik, vaata palun ise, kes ja kui palju selles piirkonnas hääli sai – Helme on teisel kohal, peale Laanetit. Kui nii valib rahulolematu EKRE, siis oi-oi, mis saab, kui EKRE veel rahul on? 😀

Iseloomulik muidugi, et sa raiud, nagu mina oleks see juhm osapool. Ei ole :).

Sind lugedes tuleb meelde see vana anekdoot mehest, kes helistab politseile ja kaebab, et kõik teised sõidavad vastassuunavööndis.
Sa paned erinevad teemad ühte patta ja ei saa neist ka eraldi selgitades absoluutselt aru. Kui Helme asemel oleks Saaremaal kandideerinud Saarso esimesel kohal, kus EKRE erakonna liikmed teda näha tahtsid, siis oleks Riigikogus tema, mitte Monika Helme. Kaht mandaati Saaremaalt ei saadud ja ühe mandaadiga läheb parlamenti üks inimene. See üks inimene on Monika Helme, sest Saarsolt võeti esikoht ära ja anti Monikale. Seda jura, et Saarso tegelikult kandideeriski teisele kohale, kohvitopside jagajaks, võib uskuda Monika Helme, aga Saarso lahkus sellise jura peale erakonnast. Kui teda oleks huvitanud teisel kohal kandideerimine (millega Saaremaalt sisse EI saa), siis ta oleks seal ka kandideerinud.
Aga ilmselgelt see ei ole sulle ei lihtne ega loogiline ega mõistetav ja las siis jääb:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 30 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui Helme asemel oleks Saaremaal kandideerinud Saarso esimesel kohal, kus EKRE erakonna liikmed teda näha tahtsid, siis oleks Riigikogus tema, mitte Monika Helme.

Palun viidet, kus EKRE liikmed oma vastavat meelsust on avaldanud. Piirkonna esinumbrite hääletamisel nad seda igal juhul ei teinud, sest muidu oleks Monika Helme ju saanud rohkem vastu- kui poolthääli. Riiklikel valimistel nad seda ka ei teinud, muidu poleks ju Monika Helme teinud Saaremaal paremuselt teist tulemust, teda oleks ju boikoteeritud. Kus nad seda siis avaldasid? Unustasid avaldada ja sina lihtsalt telepaatiliselt tead?

Sa paned erinevad teemad ühte patta ja ei saa neist ka eraldi selgitades absoluutselt aru.

Tegelikult kehtib see hoopis sinu kohta. Eirad fakte (Helme muljetavaldav valimistulemus; viidatud artiklid) ning esitad juba kes teab mitmendat korda meile oma isiklikke eelarvamusi, püüad jätta muljet sahkerdamisest (kuigi tegelikult on tegemist erakonna poolt kehtestatud valimiskorra ning juhatuse poolt välja käidud nimekirjadega – täpselt nagu võrdluseks toodud Reformierakonna puhul) ja proovid jätta muljet, et see ongi tõde. Küllap mõne nõdrama petad ära ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No mida sa trollid siin:)
Too meile ise viited, et tegelikkuses hoopis Saarso valetab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 30 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No mida sa trollid siin:)

Too meile ise viited, et tegelikkuses hoopis Saarso valetab.

Mida ta valetab? Ma pole väitnud kordagi, et ta valetab. Arusaadav, kui talle ei meeldinud teine olla, siis lahkus erakonnast. Mis siin valetada on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

esimesest abielust on ainult üks poeg, martin?

Ja Martini kaksikõde Maarja Vaino.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 34 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ega ma ka teisi ei tunne, aga Aapu kunagi veidi tundsin. Mart Helmet nimetas ta isaks (muidu ma seda ei kirjutaks avalikult, aga ta ema intervjuus ka mainis sama), tema suhetest bioloogilise isaga ei tea ma midagi.

Selle kohta Moonika ütleski, et klann, mitte kärgpere. Kõik käivad läbi, kõik saavad läbi, ja näib, et lastel mingit vimma isaga pole. Martin ütles kuskil, et kõigil peaksid igal pool omad ees olema. Ilmselgelt on nad kõik üksteist omaks võtnud ja see teebki neist klanni. Sirje Helme, Martini ja Maarja ema, pole küll kuskil oma arvamust avaldanud, kuid ka see kõneleb minu jaoks sellest, et vaenukirves on maha maetud. Mis algul võis ju olemas olla, oleneb, mis asjaoludel vana Helme noore tibi leidis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle kohta Moonika ütleski, et klann, mitte kärgpere. Kõik käivad läbi, kõik saavad läbi, ja näib, et lastel mingit vimma isaga pole. Martin ütles kuskil, et kõigil peaksid igal pool omad ees olema. Ilmselgelt on nad kõik üksteist omaks võtnud ja see teebki neist klanni. Sirje Helme, Martini ja Maarja ema, pole küll kuskil oma arvamust avaldanud, kuid ka see kõneleb minu jaoks sellest, et vaenukirves on maha maetud. Mis algul võis ju olemas olla, oleneb, mis asjaoludel vana Helme noore tibi leidis.

Kas kärgpere peab tingimata üksteisega vaenujalal olema? Kärgpere tähistab lihtsalt teise ringi abikaasasid koos oma sinu-minu-meie lastega. Nagu Helmed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas kärgpere peab tingimata üksteisega vaenujalal olema? Kärgpere tähistab lihtsalt teise ringi abikaasasid koos oma sinu-minu-meie lastega. Nagu Helmed.

Jah. Nii?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just seda on siiani proua Helme teinud. Põetanud oma vanemaid ja oma mehe vanemaid ning teenindanud oma meest ning perekonda. Kas ta peaks häbenema?

Ei pea häbenema, aga kas siis tema korralikult teeniv mees ei suutnud siibrivahetajaid palgata? Sel juhul on orjapidaja ju vana Helme ise.

Normaalne inimene hoolitsebki oma vanemate eest. Ainult hingetu topib hooldekodusse.

Nojaa, aga tegelikult ju ei hoolitsenud naine mitte ainult oma vanemate vaid ka oma mehe vanemate eest. Vaevalt, et vana helme ise neid ema-isa siibreid vahetas.

Kodus vanemaid hooldada saab ka nii, et hooldaja käib abis ja ei pea ise vangi jääma haigete vanemate tõttu. Sest olgem ausad, voodihaiged inimesed kodus vähendavad oluiselt hooldajaks olevate vanemate võimalust omaenda lapsi kasvõi metsa matkale või Lätti Siguldat vaatama viia. Eks ma ise tean, ei saanud lapsena kunagi sõbrannasid koju külla kutsuda, sest iial ei teadnud, millal emal oli kodust väljas asjatoimetusi ja vanaemal oli jälle õnnetus juhtunud: potitool ümber kukkunud, mähkmest mööda lasknud ning kogu elamine haises jõhkralt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest olgem ausad, voodihaiged inimesed kodus vähendavad oluiselt hooldajaks olevate vanemate võimalust omaenda lapsi kasvõi metsa matkale või Lätti Siguldat vaatama viia.

Mõni sugulane vast ikka on, keda kohale kutsuda reisi ajaks. Võib ka nädakaks hooldekodusse saata.
Miks ei peaks matkama saama?
Huvitav teema, mille üle vaielda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 46 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sest olgem ausad, voodihaiged inimesed kodus vähendavad oluiselt hooldajaks olevate vanemate võimalust omaenda lapsi kasvõi metsa matkale või Lätti Siguldat vaatama viia.

Mõni sugulane vast ikka on, keda kohale kutsuda reisi ajaks. Võib ka nädakaks hooldekodusse saata.

sõltub abivajaduse iseloomust. lamaja või dementse inimese hooldamine nõuab spetsiifilisi oskusi ja teadmisi.
isegi kui mingi sugulane saaks 24/7 su vanuri juures olla, ei ole tal tõenäoliselt vajalikku ettevalmistust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

lamaja või dementse inimese hooldamine nõuab spetsiifilisi oskusi ja teadmisi.

Ega see mingi raketiteadus nüüd ka ei ole. Kui on vahendid olemas, siis saab iga normintellektiga inimene hakkama. Mille üle sa täpselt vaielda tahad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kodus on vanur rõõmus ja pere osa. Vanadekodus vanurid hääbuvad kiiresti ja surevad.

Oleks see nii lihtne! Ei pruugi kodus olla see vanur rõõmus midagi, mõnele sobib hoopis vanadekodus omaealiste seltsis rohkem. Maailm ei ole mustavalge ja piirid pole selged.

sinu vaates on kodu hoidev naine alandatud ülalpeetav, samas kodu hoidev mees mitte? Millega sa seda seletad? Et kodune töö on ainult naisele alandav?

Ei, selline vaade on omane just fundamentalistlikele konservatiividele.

Minu vaade on see, et pole kellegi teise asi soolisi ettekirjutisi teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oleks see nii lihtne! Ei pruugi kodus olla see vanur rõõmus midagi, mõnele sobib hoopis vanadekodus omaealiste seltsis rohkem

Ohjah. Olin juba unustanud perekoolikate suure “ämma” probleemi. Kes tuleb silme alt ära saata. Üks siin ju varem ka vihjas, et olla kogunisti ämma/äia eest hoolitsetud. See ju ennekuulmatu kohe. Ei tunne ise kedagi, kel oleks “pahura” vanema probleem. Tõesti ei tunne sellist kaadrit, kel puudub oskus suhelda oma sugulastega. Puudub oskus luua perekonda ja hoida peresuhteid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lamaja või dementse inimese hooldamine nõuab spetsiifilisi oskusi ja teadmisi.

Ega see mingi raketiteadus nüüd ka ei ole. Kui on vahendid olemas, siis saab iga normintellektiga inimene hakkama. Mille üle sa täpselt vaielda tahad?

mul on viimasel aastal olnud korduvalt asja erinevatesse pikaravi ja hooldushaiglatesse.
ja pea igas neist on olnud mõni selline patsient, kellel ravitakse raskeid lamatisi, mis on tekkinud kodusel hooldusel.
erinevalt sinust ei taha mina anda hinnanguid, vaid püüan rõhutada, et iga töö nõuab oskusi, ei piisa ainult heast tahtest.

austan ja imetlen väga hooldusasutuste personali, kelle rasket tööd siin mõned järjekindlalt rumala orjatööna põlastavad.
imetlen ka koduhooldajaid ja mõistan, et keegi ei suuda kõike. kuritegelik on mõnitada inimesi, kes kasutavad abi. olgu see siis hooldekodu või palgatud abilised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kellel ravitakse raskeid lamatisi, mis on tekkinud kodusel hooldusel.
erinevalt sinust ei taha mina anda hinnanguid, vaid püüan rõhutada, et iga töö nõuab oskusi, ei piisa ainult heast tahtest.

Lamatised tekivad siis, kui ei kasutata spetsiaalseid vahendeid. Tänapäeval on olemas spetsiaalsed madratsid. Kui lamatised juba tekkinud on, siis nende ravi võib tõesti olla vaevarikas ning vajada spetsialisti abi. Samas, müüakse spetsiaalseid pehmendusi ja plaastreid kohtadele, mis on ohustatud. Kui võtta tarvidusele meetmed, siis lamatisi ei teki. Aga jällegi- vaja vaielda teemal, millest puudub arusaam ja ülevaade. Läbi kivi läheb oma lollusega. Mida sa tahad väita? Et vanuriga ei saa kodus hakkama? Selgitan sulle, et hooldekodus ei pööra ega keera seda vanurit keegi iga kahe tunni tagant, vaid kasutataksegi spetsiaalseid madratseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kellel ravitakse raskeid lamatisi, mis on tekkinud kodusel hooldusel.

Lamatised tekivad siis, kui ei kasutata spetsiaalseid vahendeid. Tänapäeval on olemas spetsiaalsed madratsid. Kui lamatised juba tekkinud on, siis nende ravi võib tõesti olla vaevarikas ning vajada spetsialisti abi. Samas, müüakse spetsiaalseid pehmendusi ja plaastreid kohtadele, mis on ohustatud. Kui võtta tarvidusele meetmed, siis lamatisi ei teki. Aga jällegi- vaja vaielda teemal, millest puudub arusaam ja ülevaade. Läbi kivi läheb oma lollusega. Mida sa tahad väita? Et vanuriga ei saa kodus hakkama? Selgitan sulle, et hooldekodus ei pööra ega keera seda vanurit keegi iga kahe tunni tagant, vaid kasutataksegi spetsiaalseid madratseid.

oletame, et sina tead kuidas õigesti hooldada.
minu sõnum on, et kõik koduhooldajad ei tea ja ei oska, aga püüavad kõigest väest sinusuguste kategoorilisi hinnanguid kartes mitte “kõnts” olla.
ja tulemus ei pruugi sugugi olla see, mis vanurile parim oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle lausega, et kui mees teenib korralikult, ei pea naine orjatööd tegema, täiesti nõus. Vaadake ringi, enamik koristajaid ja kassapidajaid ehk ränkade madalapalgaliste “orjatööde” tegijad on meil naised. Rääkimata sellest, et enamik üksikvanematest on naised, kus naine on sunnitud rabama üksinda kahel rindel, palgatööl ja lapse kasvatamisel. Kõik algab mehe valikust. Targad on need naised, kes valivad endale nutika mehe, kes oskab ja tahab raha teha, nii et naine saab elu nautida. Ma ei tea ühtki loogilist põhjendust, miks peaks ise rabama, kui keegi teeb seda heameelega sinu eest. Kui keegi teab, võiks kirja panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte mingil juhul ma ei jaga EKRE vaateid ja proua Helme jutt jättis kohati ülbe mulje. Mis tal viga säutsuda, on lihtsalt ilus naine, kes oma ilu vanemale mehele kasudega maha müüs. Aga seda lauset orjatöö kohta võib vaadelda ka nii, et naised, kes teevad orjatööd, ei peaks seda tegema, kui nende mees teenib hästi. Defineerime kõigepealt orjatöö ja mitte orjatöö. On ameteid, mis lisaks äraelamisele pakuvad ka eneseteostust ja naised, kes on neis ametites, teevad oma tööd veel mingi X faktori pärast lisaks palgale. Toon näiteks, ütleme, advokaadid, ajakirjanikud, näitlejad, arstid, psühholoogid … Ametid, kus sa ei ole lihtsalt väike mutrike suures masinavärgis, vaid sinust päriselt ka oleneb midagi. Lisaks on ka palk neis ametites mitu korda kõrgem, kui “orjatöö” tegijatel.

Mida siis võiks nimetada “orjatööks”? Miinimumpalga või selle lähedasega tasustatud tööd konveierilindi taga, mis ei nõua eriharidust. Sorteerid pakke Omnivas, istud supermarketi kassas, pesed pubi köögis nõusid, küürid kaubanduskeskuse põrandaid.

Ma arvan, et kui perekonna moodustavad 3000 € palka saav mees ja 700 e palka saav orjatööd tegev naine, siis sel naisel pole mõtet tööl käia. Temast on kodus rohkem kasu ja ta ei kuluta ennast niiviisi läbi, on õhtul oma pere jaoks rõõmsam ja tervem. Selle 700 aga hoiab ta kodus olles mehe rahast kokku nullist süüa tehes, oma töölkäimise pealt säästes (transport, riided, lõuna tööl).

Lääne-Euroopa riikides käivadki tööl peamiselt need naised, kes on omandanud hea hariduse ja tahavad karjääri teha. Ilma hariduseta naised on kodused ja kasvatavad lapsi, hoolitsevad kodu eest. Lihtsale madalalt tasustatud tööle lähevad need naised siis, kui peres on mingi häda: mees sureb, invaliidistub, hakkab jooma, jätab pere maha, ei anna naisele majapidamiseks raha.

1) Ma eeldan, et Sul ei ole kooliealisi lapsi – muidu hoiaksid juba puhtalt ettevaatusest natuke tagasi. Kui kõik 700-1000 palgaga naised, kelle mees rohkem teenib, koju jäävad, on enamus lapsi kohe pooltest õpetajatest ilma ja meditsiiniõdedega läheb ka kurjaks. Ühiskonna heaks panustamiseks on siiski ka naistel rohkem variante kui 27ndaks eluaastaks sünnitamine ja mehe raha vähema ringisõitmise abil kokkuhoidmine. Ma saan aru, et EKRE unistab taas koolide meesõpetajatega täitmisest? 😉 Jõudu, aga ei usu.

2) Naised, kes ise oma tööd orjatööks peavad ja kelle mees korralikult teenib, on vähemalt sama mõtlemisvõimelised kui proua Helme. Neile ei ole vaja ajalehe kaudu meelde tuletada, et jäägu ikka koju – kui tahavad, jäävad niigi. Antud juhul on tegu puhtalt proua eneseõigustusega, sest, olgem ausad, tegu ei ole paljulapselise emaga, kelle puhul ei teki kellegi küsimust, et mida ta seal kodus teeb ja kas ehk temast mujal rohkem kasu ei oleks.

Ehee, tavaline õpetaja ei teeni tänapäeval sugugi enam 700 euri, vaid pigem Eesti keskmise kanti või isegi rohkem 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõik koduhooldajad ei tea ja ei oska, aga püüavad kõigest väest sinusuguste kategoorilisi hinnanguid kartes mitte “kõnts” olla.

Nuuksadi nuuks. Küll nad oskavad, kui uurida viitsiks. Need sügavate lamatistega haiged on üldjuhul jäetudki hooleta. Jätan välja diabeedikud ja teised, kel on eelsoodumus. Siit perekoolistki saab lugeda, milline on suhtumine oma kõrges eas sugulastesse. Selliste puhul on hooldekodusse pääsemine tõesti õnnistus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan selle orjatöö kohta nii, et väikeste laste kõrvalt täiskohaga tööl käia ongi väga suur koormus, mis paljudele on väga kurnav. Kodune tööjaotus on ikka veel paljuski naiste poole kaldu ja seega rabavad naised justkui kahel rindel. Usun, et kui sõime- ja lasteaialaste emade käest küsida, kas nad tahaksid kodused olla, kui majanduslikult oleks võimalik, siis paljud ütleksid jaa. Eks see sõltub ka asjaoludest, kui energiline ja hea koormustalvusega naine on, kui “raske” on laps, mis laadi on töö, mehe osalemine kodustes töödes jne. Paljud naised tahaksid ise pühenduda rohkem lastele ja kodule, nii, et lapsed oleksid hästi kasvatatud, tervislikult toidetud, kodu korras, peenrad rohitud, ja ema alati puhanud ja heas tujus (umbes nagu Lindgreni juttudes, kus koolist koju saabuvat last tervitab naeratav ema plaaditäie kaneelikuklitega (oot, see ei lähe nüüd vist selle tervisliku toidu teemaga jälle kokku) – klišee küll, aga armas klišee). Mina kooliajal oleksin küll tahtnud, et ema oleks kodune, sest ema saabus õhtul hilja (töötas mitmel kohal), oli närviline ja väsinud, kodu oli enamasti korrast ära – ja mu ema on tegelikult korraarmastaja.

Peale kodutööde on naiste “eralõbu” sageli ka pere “asjaajamine” või kuidas seda nimetadagi – sünnipäevakutsetega tegelemine ja oma laste sünnipäevad, laste huviringid, arstiajad ja muud terviseteemad (vaktsineerimised, vajadusel logopeedid ja ortodondid), lasteaia ja kooliga suhtlemine ja nagu siin kunagi nii tabavalt öeldi, “nõiakostüümide õmblemine”, nutiaja jälgimine, arendavad tegevused lastele jne.

Ma olen kaugel sellest, et tahta kupatada naisi tagasi puhtalt Kinder-Küche juurde, aga ma ise tahaksin ka rohkem aega veeta laste, mitte tööga.

Kindlasti pakutakse lahenduseks seda, et mehed peavad rohkem lastega tegelemisse panustama. Mul on küll väga hea ja toetav mees, aga näiteks kui lapsed olid väiksed ja mina juba tööl tagasi, siis oli öösel ärkavate lastega tegelemine ikka puhtalt minu peal, sest mees magas liiga kõvasti ega ärganud tasase pirina peale.

Osaajaga töö oleks hea lahendus, kahjuks see sageli ei toimi (tööandjad pole nõus ja raha saab liiga vähe).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Noh, minul on konkreetselt kogemused. Inimesed, kellel ei ole seda kogemust, ei taipa, kui palju on igapäevaseid kohustusi, arstil käimiseid, õhtuseid koosolekuid, ühistu koosolekuid arenguvestluseid, komandeeringuid, lasteaia üritusi, misiganes arengukava arutamisi, mööda poode lastele mingite koolitarvete, jalatsite vm, taga otsimisi jne… Mis reaalselt tähendab, et kõik sugulaste abi sa kasutad juba vältimatute tegevuste peale ära. Reaalsuses ei ole selliseid sugulasi kellegil võtta, kellel on piisavalt palju vaba aega, mida ta ei suuda meeldivamalt täita, et lisaks neile vältimatutele üsna sagedastele abis käimistele veel ka pikemalt mitmeks päevaks sisse kolida. See on ainult teoorias tore küsimus, et kas teil tugivõrgustikku siis ei ole. Reaalselt kui sul on mitu last ka veel lisaks, kulutad need tugivõrgustiku ressursid peagi viimse võimaluseni ära. Kui algul veel abis käiakse, siis hiljem ei viitsita enam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, minul on konkreetselt kogemused. Inimesed, kellel ei ole seda kogemust, ei taipa, kui palju on igapäevaseid kohustusi, arstil käimiseid, õhtuseid koosolekuid, ühistu koosolekuid arenguvestluseid, komandeeringuid, lasteaia üritusi, misiganes arengukava arutamisi, mööda poode lastele mingite koolitarvete, jalatsite vm, taga otsimisi jne… Mis reaalselt tähendab, et kõik sugulaste abi sa kasutad juba vältimatute tegevuste peale ära.

Milleks neid lapsi endale teha, kui hakkama ei saa? Ühistu koosolekud, lasteaia koosolekud? Need ei ole ju kohustuslikud. Tõesti ei viitsi seda hala lugeda. Kõigil on lapsed kasvatada ja kohustused. 90ndate alguses ärgati kell 5, köeti toad. Siis veeti lapsed aeda/kooli ja ise tööle. Nädalavahetusel pesti käsitsi pesu. Vesi veeti enne ämbritega tuppa. Milleks seda hala siin kirjutad? Peab sulle keegi kaasa tundma? Tänapäeva inimene ongi saamatu. Millegagi hakkama ei saa. Ainult vingub. Hingetu ja egoistlik inimene, kes saadab enda lihase ema või isa jalust ära, et saaks lastega lätti minna. Pole sõnu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle lausega, et kui mees teenib korralikult, ei pea naine orjatööd tegema, täiesti nõus. Vaadake ringi, enamik koristajaid ja kassapidajaid ehk ränkade madalapalgaliste “orjatööde” tegijad on meil naised. Rääkimata sellest, et enamik üksikvanematest on naised, kus naine on sunnitud rabama üksinda kahel rindel, palgatööl ja lapse kasvatamisel. Kõik algab mehe valikust. Targad on need naised, kes valivad endale nutika mehe, kes oskab ja tahab raha teha, nii et naine saab elu nautida. Ma ei tea ühtki loogilist põhjendust, miks peaks ise rabama, kui keegi teeb seda heameelega sinu eest. Kui keegi teab, võiks kirja panna.

Poliitiku suust, eriti sellise poliitiku suust, kes kohe Riigikogus tööle hakkab, võiks see lause ikka niipidi olla, et tõstame alampalka, et lihttöö ei oleks alatasustatud vms. Mitte raputada neile alatasustatud naistele veel soola haavale, uhkustades oma rikka mehe ja mõisaproua eluga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei tunne ise kedagi, kel oleks “pahura” vanema probleem.

Ju sa siis pole dementsetega kokku puutunud. Mina olen ja nende meeleolud käivad seinast seina.
Olen puutunud kokku ka kiuslike ja pahurate vanuritega – inimesi on igasuguseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei viitsinud eelnevaid lugeda

Vaevalt ainult orjatööd teha suutev loll naine edukat meest leiab ja isegi kui leiab, siis see mees kauaks peatuma ei jää.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Noh, minul on konkreetselt kogemused. Inimesed, kellel ei ole seda kogemust, ei taipa, kui palju on igapäevaseid kohustusi, arstil käimiseid, õhtuseid koosolekuid, ühistu koosolekuid arenguvestluseid, komandeeringuid, lasteaia üritusi, misiganes arengukava arutamisi, mööda poode lastele mingite koolitarvete, jalatsite vm, taga otsimisi jne… Mis reaalselt tähendab, et kõik sugulaste abi sa kasutad juba vältimatute tegevuste peale ära.

Milleks neid lapsi endale teha, kui hakkama ei saa? Ühistu koosolekud, lasteaia koosolekud? Need ei ole ju kohustuslikud. Tõesti ei viitsi seda hala lugeda. Kõigil on lapsed kasvatada ja kohustused. 90ndate alguses ärgati kell 5, köeti toad. Siis veeti lapsed aeda/kooli ja ise tööle. Nädalavahetusel pesti käsitsi pesu. Vesi veeti enne ämbritega tuppa. Milleks seda hala siin kirjutad? Peab sulle keegi kaasa tundma? Tänapäeva inimene ongi saamatu. Millegagi hakkama ei saa. Ainult vingub. Hingetu ja egoistlik inimene, kes saadab enda lihase ema või isa jalust ära, et saaks lastega lätti minna. Pole sõnu.

Sinu arvates peaks siis lapsed tegemata jätma, kuna mingil ajal võib tekkida vajadus haigeid vanemaid hooldama hakata?

Oled siin mitmes kommentaaris oma “hingetu ja egoistlik” juttu ajanud. Mida rohkem loen, seda enam tundub, et kirjutad iseendast. Lapsi sul tõenäoliselt ei ole ja tundub, et ka hooldama ei ole sa reaalselt kedagi pidanud. Või kui oledki mingil hetkel omastehooldusega kokku puutunud, siis on see sind väga õelaks muutnud. Sinu suhtumine ei ole normaalne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 245 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Kui mees teenib korralikult, ei pea naine orjatööd tegema”