Esileht Pereelu ja suhted Kui mees teid tingimusteta armastab

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Kui mees teid tingimusteta armastab

Postitas:

Soovitus naistele. Kui te leiate kunagi mehe, kes teid tingimusteta armastab, kes teab teist absoluutselt kõike (alaväärsuskomplekse, lapsepõlvetraumasid, raskeid suhteid perega, katkist hinge), ja endiselt teid mõistab ja armastab, siis hoidke temast kümne küünega kinni ning ärge kunagi lahti laske. Suure tõenäosusega teist sellist meest ei leia. Keskmine mees ei taha neid asju kuulda, ta ei mõista ega tunne sellist huvi. Isegi keskmine naine ei ole võimeline selliseks mõistmiseks, sõltuvalt empaatiameelest.

Mul on täpselt selline mees ning vahel mõtlen kui väga mul on vedanud. Mul võttis sellise inimese leidmine aega (oleme kaua koos). Mees ei pea olema naisele psühhoterapeut, romantiline partner ja sõber kolm ühes, aga kui sellise leiate, siis olete õnnega koos. Armastage teda jäägitult. Ühesõnaga, järgmine pole alati parem. Mõnikord peab oskama õiget inimest väärtustada.

N30

+20
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.05 00:20; 11.05 10:45; 11.05 12:27; 11.05 14:08; 13.05 16:41; 13.05 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahah

Mul on su üle hea meel

 

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… aga isegi kui leiate sellise mehe, siis tegelege oma traumade, lapsepõlvepainete ja hirmudega, kasvage, õppige ja saage selliseks naiseks, selliseks inimeseks, et hakkate ISEEND tingimusteta armastama. Siis ei ole vaja head meest 10 küünega kinni hoida ja siis ei lähe te lõplikult katki, kui avastate, et ka ideaalsed suhted muutuvad, ka ideaalsena sobinud mehed ja naised võivad ikkagi lahku kasvada või kaugeneda (ja ka läheneda, kui on mõlemal tahe ära oodata, kas see võiks juhtuda või mitte). Elus tuleb kõike ette ja ainus, kellele päriselt toetuda, olete te ise.

N40

+31
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ühtegi teist inimest ei ole vaja ega saa 10 küünega kinni hoida.

N50

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 07:18; 11.05 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline leid ei ole jääv suurus.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30 ja kaua koos? Lasteaias tutvusite?

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris tingimusteta armastust ei ole olemas. See on loomulik, et mingid tingimused ja ootused on igaühele. Ainult emaarmastus on peaaegu et tingimusteta. Kuigi seegi võib mõnel juhul ahviarmastuse vormi võtta.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… aga isegi kui leiate sellise mehe, siis tegelege oma traumade, lapsepõlvepainete ja hirmudega, kasvage, õppige ja saage selliseks naiseks, selliseks inimeseks, et hakkate ISEEND tingimusteta armastama. Siis ei ole vaja head meest 10 küünega kinni hoida ja siis ei lähe te lõplikult katki, kui avastate, et ka ideaalsed suhted muutuvad, ka ideaalsena sobinud mehed ja naised võivad ikkagi lahku kasvada või kaugeneda (ja ka läheneda, kui on mõlemal tahe ära oodata, kas see võiks juhtuda või mitte). Elus tuleb kõike ette ja ainus, kellele päriselt toetuda, olete te ise.

N40

Tahaks sulle kohe tuhat püstist pöialt panna!

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30 ja kaua koos? Lasteaias tutvusite?

Pole välistatud ju.
Mina tegin just lasteaias oma esimese abieluettepaneku.
(Mari kahjuks või siiski pigem õnneks polnud nõus)

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 09:17; 11.05 20:08; 14.05 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mees armastab SIND sel viisil. Kõigi teiste naistega see mees ilmselt nii hea ei oleks, sest kõik ei sobi kõigiga. Mulle on muidugi oluline, et mees mind armastaks, kuid sellest on vähe. Mina pean ka meest armastama. Loomulikult on oluline leida mees, kes armastab naist rohkem kui naine teda, siis suhe püsib.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 10:00; 11.05 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka selline mees – armastab mind kõigest hoolimata. Aga ma olen ka väärt meest, kes mind hoiab. Ärge saage valesti aru, ma teen kõik selleks, et olla ise ka tema vääriline. Ta teab mu tausta, aga ma ravin ennast ise. Minu õnn ei sõltu temast.

10 küünega kinni hoidmine ei ole mõistlik. Klammerdudes võid sa ta hoopis kaotada ja kui ta kaob, on kukkumine kõrge.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitus naistele. Kui te leiate kunagi mehe, kes teid tingimusteta armastab, kes teab teist absoluutselt kõike (alaväärsuskomplekse, lapsepõlvetraumasid, raskeid suhteid perega, katkist hinge), ja endiselt teid mõistab ja armastab, siis hoidke temast kümne küünega kinni ning ärge kunagi lahti laske. Suure tõenäosusega teist sellist meest ei leia. Keskmine mees ei taha neid asju kuulda, ta ei mõista ega tunne sellist huvi. Isegi keskmine naine ei ole võimeline selliseks mõistmiseks, sõltuvalt empaatiameelest.

Mul on täpselt selline mees ning vahel mõtlen kui väga mul on vedanud. Mul võttis sellise inimese leidmine aega (oleme kaua koos). Mees ei pea olema naisele psühhoterapeut, romantiline partner ja sõber kolm ühes, aga kui sellise leiate, siis olete õnnega koos. Armastage teda jäägitult. Ühesõnaga, järgmine pole alati parem. Mõnikord peab oskama õiget inimest väärtustada.

N30

Pead arvestama, et kui sa lõputult jääd oma halba tuju väljaelama põhjendusega, et sul on traumad, siis ühel hetkel ilma erihariduseta inimene väsib ja läheb otsima inimest, kes teda kuulab ja teda toetab. See juhtub enamasti siis kui ollakse +-50. Mees ei jõua lõputult olla toeks ja mõista, kui talle ei olda toeks ja teda ei mõisteta. Ja nagu leiab naise, kes teda mõistab ja toeks on, nii leiab ka tema, et tahab elada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… aga isegi kui leiate sellise mehe, siis tegelege oma traumade, lapsepõlvepainete ja hirmudega, kasvage, õppige ja saage selliseks naiseks, selliseks inimeseks, et hakkate ISEEND tingimusteta armastama. Siis ei ole vaja head meest 10 küünega kinni hoida ja siis ei lähe te lõplikult katki, kui avastate, et ka ideaalsed suhted muutuvad, ka ideaalsena sobinud mehed ja naised võivad ikkagi lahku kasvada või kaugeneda (ja ka läheneda, kui on mõlemal tahe ära oodata, kas see võiks juhtuda või mitte). Elus tuleb kõike ette ja ainus, kellele päriselt toetuda, olete te ise.

N40

TA olen ja nõustun sinuga. Väga hästi öeldud. Muidugi ei saa lõpuni kellegi teise peale loota peale iseenda. Mõte oli pigem see, et sellist inimest tuleb hoida, kuigi tõsi ta on, et isegi ideaalsed paarid võivad (aga ei pruugi) lahku kasvada. Muidugi armastan oma meest samamoodi vastu, nii kuidas oskan. Kuigi tunnen ikka, et ei vääri teda. Mu esimesed kaks suhet olid väga õnnetud (petmine ja vägivald mehe poolt). Mehega, keda esimeses postituses mainisin oleme 7a koos. See pole nii pikk, aga noore ea kohta ikka pikk. Mu mõte oli ka see, et muru pole teisel pool aeda rohelisem. Samas ma hindan oma partnerit, sest tean, kui kohutavaid mehetüüpe eksisteerib. Just petmise ja vägivalla mõttes…

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.05 00:20; 11.05 10:45; 11.05 12:27; 11.05 14:08; 13.05 16:41; 13.05 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii armas lugeda sellist noore inimese ideaalset soigumist. Vanemad naisterahvad teavad siiski, et 30 pole veel mingi vanus, et usutavalt väita: “oleme olnud kaua koos ja otsimine võttis ka kaua aega”… Aga jäta see, mis  sa praegu kirja panid, endale meelde või tiki raami sisse ja siis 10, 20, 30, 40 ja 50 aasta pärast näed ise, mis tähendab naiivsus.

Minu jaoks on naljakas ka see mõte, et “mõnikord peab oskama õiget inimest väärtustada.” Kas see tähendab siis, et mõni inimene viitsib olla suhtes kaaslasega, keda ta ei väärtusta? Ma küll ei taha.

Ja muidugi ei aita sellest, et mees sind “jäägitult armastab”. Või saan ma aru, et teemaalgataja mõte ongi selles, et ta on ise üks katkine inimene ja vihkab maailma ning iseenast, aga näed nüüd leidsin inimese, kes näeb maailma nagu see on ja ei vihkagi ei maailma ega ka teemaalgatajat. Ja siis tahab teda kümne küünega kinni hoida, sest selline vihata elav inimene on teemaalgataja jaoks eksootiline. Mitte, et TA ise ka meest armastaks või üldse teaks, mis armastus tähendab..

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 10:48; 11.05 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud see “tingimusteta armastaja”. Kuulasin ära kõik valusad pihtimused katkisest hingest ja traumadest ja kompleksidest, proovisin alati leida midagi julgustavat ja toetavat, mida öelda, pidasin vastu, leiutasin ja kannatasin ära, kuni olingi täis kohaga terapeut oma elukaaslasele. Miks? Sest arvasin, et ma olen hea inimene. Arvasin, et minus on lihtsalt nii palju tarkust ja headust, et suudan teist inimest aidata ja toetada, tingimusteta. Ja et teine inimene minu kõrval, kes on ju nii tore ja armas ja hea, väärib armastust ka siis, kui avab mulle, kui raske tal mõnikord on. Millises suhtes poleks raskusi. Ja siis lõpuks – mis temast ilma minuta saaks. Kuidas ma saan ta maha jätta. Pärast seda, kui minuga on jagatud nii isiklikke asju, mind nii palju usaldatud, olen endast juba nii palju andud, olen talle nii oluline tugi, lahkumine oleks reetmine, alatu hülgamine. Täitsa kindlasti arvas ta minust just nagu sellisest tingimusteta armastajast, sõbrast, terapeudist ja elukaaslasest kõik ühes. Kellestki, kes pole mingi keskmine inimene, kes ei suuda mõista ja ära kuulata. Mina suutsin alati. Mis sai? Aastate jooksul tühjenesin kuni igapäevase musta masenduseni. Pidev katkise ja traumades inimese lappimine ja püsti hoidmine kurnas viimseni ära. Ühel selgemal hetkel sain aru, et see ei ole normaalne ja pean lahkuma. Ja siis, jah, hoiti minust kümne küünega kinni. Väga-väga ebameeldiv ja raske kogemus, aga ka väga kainestav. Nüüd kus palju aastaid on möödas, vaatan sellele rahulikumalt, aga olin pikalt ise sellest kõigest täiesti katki. Terveks tegin ennast ka ise, ei vajunud kellelegi peale. Ei ütle, et teemaalgataja suhe selline on. Aga lihtsalt minu kogemus ja tarkus on, et keskmine inimene ei ole katkise, oma traumasid ja valusid pidevalt (rõhk sõnal “pidevalt”, mitte et ei tohiks oma muresid jagada, küsimus on pikaajalises psühhiaatri-patsiendi suhte kujunemises) välja elava inimese suhtes hüperempaatiline, sest tal on enesealalhoiuinstinkt. Mis minul algselt puudus, aga elu sunnil arenes siiski välja.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud see “tingimusteta armastaja”. Kuulasin ära kõik valusad pihtimused katkisest hingest ja traumadest ja kompleksidest, proovisin alati leida midagi julgustavat ja toetavat, mida öelda, pidasin vastu, leiutasin ja kannatasin ära, kuni olingi täis kohaga terapeut oma elukaaslasele. Miks? Sest arvasin, et ma olen hea inimene. Arvasin, et minus on lihtsalt nii palju tarkust ja headust, et suudan teist inimest aidata ja toetada, tingimusteta. Ja et teine inimene minu kõrval, kes on ju nii tore ja armas ja hea, väärib armastust ka siis, kui avab mulle, kui raske tal mõnikord on. Millises suhtes poleks raskusi. Ja siis lõpuks – mis temast ilma minuta saaks. Kuidas ma saan ta maha jätta. Pärast seda, kui minuga on jagatud nii isiklikke asju, mind nii palju usaldatud, olen endast juba nii palju andud, olen talle nii oluline tugi, lahkumine oleks reetmine, alatu hülgamine. Täitsa kindlasti arvas ta minust just nagu sellisest tingimusteta armastajast, sõbrast, terapeudist ja elukaaslasest kõik ühes. Kellestki, kes pole mingi keskmine inimene, kes ei suuda mõista ja ära kuulata. Mina suutsin alati. Mis sai? Aastate jooksul tühjenesin kuni igapäevase musta masenduseni. Pidev katkise ja traumades inimese lappimine ja püsti hoidmine kurnas viimseni ära. Ühel selgemal hetkel sain aru, et see ei ole normaalne ja pean lahkuma. Ja siis, jah, hoiti minust kümne küünega kinni. Väga-väga ebameeldiv ja raske kogemus, aga ka väga kainestav. Nüüd kus palju aastaid on möödas, vaatan sellele rahulikumalt, aga olin pikalt ise sellest kõigest täiesti katki. Terveks tegin ennast ka ise, ei vajunud kellelegi peale. Ei ütle, et teemaalgataja suhe selline on. Aga lihtsalt minu kogemus ja tarkus on, et keskmine inimene ei ole katkise, oma traumasid ja valusid pidevalt (rõhk sõnal “pidevalt”, mitte et ei tohiks oma muresid jagada, küsimus on pikaajalises psühhiaatri-patsiendi suhte kujunemises) välja elava inimese suhtes hüperempaatiline, sest tal on enesealalhoiuinstinkt. Mis minul algselt puudus, aga elu sunnil arenes siiski välja.

Aitäh Sulle enda lugu jagamast. Ma täiesti usun, et kui inimene ise enda traumadega ei tegele ning eeldab, et mees tema psühholoogi mängib, siis see kurnab tohutult teist partnerit. Meil on harva mehega nii sügavaid ja raskeid vestlusi, maksimaalselt paari kuu tagant. Kui mingi sündmus või olukord selle välja toob. Õnnneks neid olukordi on vähe, aga vahel harva tuleb paraku ette. Enamus ajast üritan iseendaga hakkama saada ega looda tema emotsionaalse toe peale. Lihtsalt see teadmine, et ta mind nii läbi ja lõhki mõistab, on imeline. Kuid olen nõus, et liigne vajadus partneri emotsionaalse toe järele kurnab ega pole tervislik. Suhtes peab rohkem positiivseid kui negatiivseid hetki olema.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.05 00:20; 11.05 10:45; 11.05 12:27; 11.05 14:08; 13.05 16:41; 13.05 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski kaaslane ei tohi olla teisele psühhoterapeut.  Esiteks, tal pole tõenäoliselt sellealast haridust, teiseks ei ole ta erapooletu ning kolmandaks on see talle emotsionaalselt kurnav. Ja ütlen seda inimesena, kes pidi oma endise elukaaslase traumasid “ravima” ning talle emotsionaalselt toeks olema, sest täiskasvanud mees ei tahtnud psühholoogi juurde minna. Lahkuminek oli äärmiselt valus, aga ma lihtsalt ei pidanud enam vastu, et mina kogu aeg see tugisammas pidin olema.

Jah, lähedasi ja kalleid inimesi tuleb väärtustada, aga sama moodi ka ennast – st endaga tuleb teha ise tööd, et olla terve suhtumisega kaaslane oma partnerile.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.05 12:52; 13.05 16:08; 14.05 00:26; 14.05 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20ndates abiellusin ka üsna suurt hirmu tundes või vähemalt üsna korraliku skepsisega, sest olin  terve elu peamiselt kuulnud “elukogenud” naiste sisinaid, kuidas kedagi ei saa usaldada, eriti mehi. Nüüd olen ise nende tädikeste vanuses ja abielu on minu meelest fantastiline asi, mees oskab armastada küll, kõige usaldusväärsem inimene, keda elus kohanud olen (mina ise sh). Miks inimesel ei lasta rahulikult rõõmustada, kui ta hea paarilise endale leidnud on.  Mis tööd muide enda kallal pidevalt peaks tegema? Kas keegi võiks konkreetse näite tuua.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

20ndates abiellusin ka üsna suurt hirmu tundes või vähemalt üsna korraliku skepsisega, sest olin terve elu peamiselt kuulnud “elukogenud” naiste sisinaid, kuidas kedagi ei saa usaldada, eriti mehi. Nüüd olen ise nende tädikeste vanuses ja abielu on minu meelest fantastiline asi, mees oskab armastada küll, kõige usaldusväärsem inimene, keda elus kohanud olen (mina ise sh). Miks inimesel ei lasta rahulikult rõõmustada, kui ta hea paarilise endale leidnud on. Mis tööd muide enda kallal pidevalt peaks tegema? Kas keegi võiks konkreetse näite tuua.

Sellepärast, et kõigil ei lähe elus nii hästi. Loomulikult on tore, kui kaks inimest sobivad ja neil on kõik hästi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 10:00; 11.05 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On täiesti reaalne põhjus olemas, miks lähisugulasele või omaenese mehele ei saa ega tohi isegi väljaõppinud psühholoog olla reaalselt terapeudiks. See ei tööta nii. Liiati on see liiga suur koorem tavalisele inimesele (mis vahet, mees või naine, abistajaoskusega on paljud). Mehe ja naise suhtedünaamika on ja peaks olema hoopis midagi muud kui patsiendi-tervendaja/psühholoogi suhe. Ma saan aru aktsepteerimisest ja tingimusteta armastamisest jne, aga kui rõhutatakse just seda, kuidas ma saan talle kõik negatiivse kaela laduda ja ta IKKA armastab, see ei ole ok.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On täiesti reaalne põhjus olemas, miks lähisugulasele või omaenese mehele ei saa ega tohi isegi väljaõppinud psühholoog olla reaalselt terapeudiks. See ei tööta nii. Liiati on see liiga suur koorem tavalisele inimesele (mis vahet, mees või naine, abistajaoskusega on paljud). Mehe ja naise suhtedünaamika on ja peaks olema hoopis midagi muud kui patsiendi-tervendaja/psühholoogi suhe. Ma saan aru aktsepteerimisest ja tingimusteta armastamisest jne, aga kui rõhutatakse just seda, kuidas ma saan talle kõik negatiivse kaela laduda ja ta IKKA armastab, see ei ole ok.

Siin vist mõnele on jäänud mulje, et ma päevad läbi nutan ja elukaaslane lohutab mind. Ei ole nii. Me oleme arutanud psühholoogilisi teemasid, näiteks elukaaslasele ei meeldi mu perekond, kuna näeb kui keerulised suhted nendega on ning kust paljud alaväärsuskompleksid tulevad. Minu jaoks on veri paksem kui vesi, tema katkestaks päeva pealt selliste vanematega suhted. Ta mõistab teatud mu negatiivseid iseloomujooni, sest loob seoseid lapsepõlvega ja sellega, kuidas perekonnas suhtleme. Kuidas mind lapsena pidevalt maha tehti ja võrreldi teistega. Meil ei ole iga päev raskeid psühholoogilisi-terapeutilisi arutelusid, vaid korra mõne kuu tagant. Eelkõige on ta romantiline partner (atraktiivne, kena, tark mees, tõmme tugev), aga vajadusel arutame inimestevahelisi suhteid. Mina kuulan ka ta alati ära ja annan nõu, kui ta seda vajab. Üritan teha teda õnnelikuks. Ütleb küll, et on minuga koos õnnelik. Samas ennast ma ei oska armastada, seepärast tunnen et ei vääri. Rääkimata sellest, et kui sind on eelmistes suhetes petetud, löödud ja tõugatud, siis peale seda tundub normaalne mees kui kingitus taevast.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.05 00:20; 11.05 10:45; 11.05 12:27; 11.05 14:08; 13.05 16:41; 13.05 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Samas ennast ma ei oska armastada, seepärast tunnen et ei vääri. Rääkimata sellest, et kui sind on eelmistes suhetes petetud, löödud ja tõugatud, siis peale seda tundub normaalne mees kui kingitus taevast.

</p>
Siis ikka see, et sa ei teagi, mis on armastus, vaid võrdled varasemate kehvade kogemustega. Muidugi hea meel, et oled sitahunnikust välja roninud. Aga iga paari kuu tagant SINU isiklike probleemide lahkamine on pikaajalises suhtes ikka päris koormav… 7 aastat oli vist… umbes 42 süvaanalüüsi…. uuh.

Nagu öeldakse, kes ennast ei armasta, see pole võimeline armastama ka teisi. Ja enda armastamine ja aktsepteerimine on muide veelgi vägevam tunne! Tuleb väärtustada ja kümne küünega kinni hoida.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 10:48; 11.05 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samasugune mees. Olen ka halva suhte läbi elanud. No hea mees on vastand kõigele. Just tema toetus on armastus on õpetanud mind ennast väärtustama ja armastama. Klammerdumise juttu ei usu, sellist jama aeti just halvas suhtes. Ei pea kunstlikult ennast eemale hoidma teisest, oma muresid peab saama vabalt jagada, ka rasket lapsepõlve. Heas suhtes saad sa olla selline, nagu oled, teesklemata klammerduv.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 16:35; 11.05 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkimata sellest, et kui sind on eelmistes suhetes petetud, löödud ja tõugatud, siis peale seda tundub normaalne mees kui kingitus taevast.

Ohoh. No sellest oleks pidanud alustama. Väärkoheldud naine üritab tarka panna. Kogu see teema on ju mõttetu, sest teema on tehtud väärkoheldud, füüsilise vägivalla all kannatanud naise poolt. Siis ei ole selline paatos ja ‘maailma-kõige-targem-olemine’ üldse imelik.  Et ‘Mina-olen -30- ja- tean-mida-teised -naised-peavad-oma-meestega-tegema-ja-üldse’.

Vaata, TA, on hulgaliselt naisi, sh mina, kes ei ole iialgi vägivalda kogenud ega talunud – ja sellistele inimestele ei ole see teema üldse tõsiseltvõetav. Täitsa imelik, ülespuhutud, mõttetu teema. Vabandust muidugi, kui see sulle ei meeldi, aga nii on – sa ei ole mingi naine, kes siin teistele midagi õpetada saab, katsu kuidagi ise hakkama saada. Ära SOOVITA teistele naistele midagi, katsu kuidagi ise oma elu joonele seada.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 07:18; 11.05 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mõni naine on nii ilus, et iga mees on nõus teda iga kell ära kuulama ja poputama ning kõikide kapriiside ja draamadega toime tulema. Mis siis soovitad, kui neid on mitu valida? Ja kui varsti tuleb uus ja veel suurema huviga kuulaja platsi, siis tuleks partnerit vahetada?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohoh. No sellest oleks pidanud alustama. Väärkoheldud naine üritab tarka panna. Kogu see teema on ju mõttetu, sest teema on tehtud väärkoheldud, füüsilise vägivalla all kannatanud naise poolt. Siis ei ole selline paatos ja ‘maailma-kõige-targem-olemine’ üldse imelik.  Et ‘Mina-olen -30- ja- tean-mida-teised -naised-peavad-oma-meestega-tegema-ja-üldse’.

No lõpuks ometi. Päris palju läks aega, et keegi veel saaks aru, milles TA point on. (kus sa kolasid 🙂 )
Ja lõpuks ka välja ütles.

Ma mõtlesin, et … miks alati mina see siga pean olema?
Kes on see nö. perekooli igavene tont, kes kõik TA-d maapeale toob ja kõikidele karmi tõde ütleb.

TA, sry, ära nüüd pahanda, aga sa ise ju tõesti kirjutasid, et kahe eelmise suhte mehed peksid sind. Et mismõttes ???
Mina sinu asemel oleks ka praegu pisut ettevaatlik … mustrid ju teatavasti meie rahavrõivaste vöö peal korduvad.

Mine näiteks oma tööseltskonnaga (M+N segamini!) suusatama, jäta oma Mr. Ideaalmees koju ja siis näed, mis värk tegelikult on.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 09:17; 11.05 20:08; 14.05 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkimata sellest, et kui sind on eelmistes suhetes petetud, löödud ja tõugatud, siis peale seda tundub normaalne mees kui kingitus taevast.

Ohoh. No sellest oleks pidanud alustama. Väärkoheldud naine üritab tarka panna. Kogu see teema on ju mõttetu, sest teema on tehtud väärkoheldud, füüsilise vägivalla all kannatanud naise poolt. Siis ei ole selline paatos ja ‘maailma-kõige-targem-olemine’ üldse imelik. Et ‘Mina-olen -30- ja- tean-mida-teised -naised-peavad-oma-meestega-tegema-ja-üldse’.

Vaata, TA, on hulgaliselt naisi, sh mina, kes ei ole iialgi vägivalda kogenud ega talunud – ja sellistele inimestele ei ole see teema üldse tõsiseltvõetav. Täitsa imelik, ülespuhutud, mõttetu teema. Vabandust muidugi, kui see sulle ei meeldi, aga nii on – sa ei ole mingi naine, kes siin teistele midagi õpetada saab, katsu kuidagi ise hakkama saada. Ära SOOVITA teistele naistele midagi, katsu kuidagi ise oma elu joonele seada.

Sina pole vägivalda lapsena ega täiskasvanuna kogenud ja selle kohutava kogemuse tõttu pole teemaalgataja tõsiseltvõetav? Vaata ikka oma sõnadega ette.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 16:35; 11.05 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks võtta seda teemat mitte sellise tähenärimisega.

Ise saan vist aru, mida TA mõelnud on, ja minul on ka samasugune abikaasa (ning loodan, et olen seda omakorda ka temale).

Lähenen ise 50-le ja mida aeg edasi, seda rohkem olen mõelnud sellele, et mis siin elus siis on päriselt väärtuslik. Väärtuslik on mõistev kaaslane. Kusjuures see jutt, et “vaene kaaslane peab mängima psühhoterapeuti, aga nii ei tohi kuna tal puudub vastav Paber”… no ma ei tea 🙂 Kõiksugu psühholoogid ja terapeudid on alles viimaste aastakümnete leiutis (st laiemalt levinud), aastatuhandeid on saadud hakkama ilma nendeta, ja kusjuures veel väga hästi! Eales pole inimkonna vaimne tervis olnud nii nõrk kui nüüd, tohutu psühholoogide-hordide pealetungi ajastul. Sadu tuhandeid aastaid on  inimene jaganud oma mõtteid ja hirme oma pereliikme või sõbraga, ja on ellu jäädud. Nüüd aga äkki ei võivat seda enam teha, kuna pole vastavat “paberit”.

Ei ole need psühholoogidki kaugeltki erapooletud – enamasti minnakse seda ala õppima omaenese probleemidest ajendatuna, ja nähakse ka kliendi juttu oma peas enda malliga sobilikust aspektist.

Loomulikult ei tähenda see nüüd, nagu võiks üks osapool paarisuhet ära kasutada, padrates teisele lakkamatult oma õnnetust lapsepõlvest! See on sootuks miskit muud. Pigem usun, et TA tahtis rääkida sellisest paarisuhtest, kus elatakse ikka harilikku elu koos igapäevamurede-rõõmudega, lihtsalt aastate vältel tulevad pinnale teineteise ammused mured-hirmud, ning üheskoos saavad need ka lahti räägitud. Ehk siis, teineteisele oma elust rääkimine kuulub orgaaniliselt toimiva paarisuhte juurde ja seda ei esine nii suurel määral, et teine end juba ahistatuna tunneks.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 15:20; 13.05 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees võtab mind küll väga nii, nagu ma olen, aga neis piirides, mida olen tahtnud talle avaldada. Ma ei taha, et keegi minust kõike teaks. Ka mu mees mitte. Ma ei klammerdu ise oma lapsepõlvetraumadesse, miks peaks mees neist üldse teadma? Olen muutunud ja las mu mees tunneb mind sellena, kes olen täna. Õigemini, kuna me oleme koos juba 20 aastat, ta teab, kes ma olin 25-aastasena ja teab ka, kes ma olen 45-aastasena. Mis oli enne 25. sünnipäeva, las see jääda sellesse aega.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 16:01; 13.05 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiksugu psühholoogid ja terapeudid on alles viimaste aastakümnete leiutis (st laiemalt levinud), aastatuhandeid on saadud hakkama ilma nendeta, ja kusjuures veel väga hästi! Eales pole inimkonna vaimne tervis olnud nii nõrk kui nüüd, tohutu psühholoogide-hordide pealetungi ajastul. Sadu tuhandeid aastaid on inimene jaganud oma mõtteid ja hirme oma pereliikme või sõbraga, ja on ellu jäädud. Nüüd aga äkki ei võivat seda enam teha, kuna pole vastavat “paberit”.

Ei ole need psühholoogidki kaugeltki erapooletud – enamasti minnakse seda ala õppima omaenese probleemidest ajendatuna, ja nähakse ka kliendi juttu oma peas enda malliga sobilikust aspektist.

Ei, inimesed ei ole ellu jäänud. Enesetappe on alati olnud, läbi aegade. Vaimse tervise teemad on olnud stigmatiseeritud ja nüüd alles on hakanud nendest lähemalt rääkima.  Pea liiva alla peitimine ei vii kuskile: mu klassiõde kannatas anoreksia käes. Ta ema keeldus teda arsti juurde viimast, sest “tema laps ei lähe hullumajja, peab lihtsalt normaalselt sööma hakkama”. See toimus 90ndatel, ja seda klassiõde enam pole.

Kui palju sul üldse kokkupuudet vaimse tervise valdkonnaga on, et selliseid julgeid väiteid tuua? Ma tean inimesi, kes on elus ainult tänu sellele, et said abi.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.05 12:52; 13.05 16:08; 14.05 00:26; 14.05 15:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui mees teid tingimusteta armastab