Esileht Pereelu ja suhted Kui mehe perekonnas on teisiti

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 94 )

Teema: Kui mehe perekonnas on teisiti

Postitas:
Kägu

Head kombed ei ole peenutsemine. Head kombed on lihtsalt head kombed. Mõni on lihtsalt ahvide puust kaugemale jõudnud. Teised oleks nagu alles eile alla roninud. Aga sellest peenutsejaks-sõimamisest tunned matsi.

Ei. Head kombed ei ole lihtsalt head kombed, vaid inimeste poolt välja mõeldud. Ja igaüks peab omi kombeid headeks kommeteks.

Minu jaoks nt pole teemaalgataha värgid head kombed. Minu head kombed näevad ette, et “kui tore teid näha” öeldakse kohe, mitte ei oodata söögilauda. Minu head kombed antakse jook kohe külalisele, olgu srlleks vesi, mahl või šsmpamja.

Minu head kombed ei pane näljaseid inimesi laua taha istuma ja veeeeel ootama sööki, kuni keegi kõnet prab ja mingit tervitusnapsi sisse surub.

Nojah. Mis teha. Esikus joodavad vanemad külalistele kohe šampanja või vee sisse ja kohe otse lauda ja sööma. Ei anta aega ei ringigi vaadata ega käsi pesta.
Vaadake nüüd, kust need lapsed tulevad, kes käituda ei oska. Neist peredest.

Ma ei tea mis tuttavad teil on, aga nii huntnäljaseid inimesi, kes ei saaks end talitseda, kuni kõik lauas, pole tutvusringkonnas. Ja korralik perenaine, muide, mõtleb alati selllele, et äkki peab kellegi järgi veidi ootama. Siis ei “avata” salatikaussi või ei uuristata praesse, vaid selleks on perenaisel kas pisikesed (tiku)leivad või mingid muud pisikesed appetizerid, mida võttes ei jää söögisse auku (ma loodan, et seletan selgelt). Kui onu Aadu ikka jäi bussistmaha ja jõuab teise bussiga kell 19.35 ja külalised on kogunenud kell 19.00, siis mina kui võõrustaja pakun neile mingit nn näputoitu. Oliive, juustu. Must leivaruut, heeringas, tikk. Röstsaia neljandik, hummus, kirsstomatipoolik. Tiku otsas juustu-viinamarja ning valame klaasikese. Tikuvõileiba, salatikorvikest vms. Aga kausse, vaagnaid külmlauaga ja tirinaid ei avata enne, kui kõik lauas.

Ja kui sul neid pisi-ampse valmis pole, kui on arvata, et keegi võib akadeemilisest veerandist rohkem hilineda ja tegemist on põlvkondi haarava nö piduliku istumisega, siis oled sa lihtsalt kehv perenaine. See on liiga odav, et seda mitte teha. Kuidas kohelda oma külalsi nii, et keegi ei sukeldu kohe tirinasse, saab õppida. Vanad head võõrustajakombed, mida iga daam võiks teada.

Toolid ümber laua valmis on elementaarne. Kas kogu söök peab olema laual valmis – võltub söögist. Esimene käik ja kaasnev peab olema laual valmis, kui just ei ole kavas plaksutuste saatel sisse kanda mingi eriline-eriline eelroog.

Edasised käigud, mitte alati. Aga köögis valmis ja serveeritud, nii et oleks ainult lauale viimise vaev, ta peab olema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest on imelik see, et inimesed nii peene sündmuse puhul, kus plaanis kõnesid pidada, üldse sellisel ajal juba lauda lastakse, et keegi veel mingeid toole otsib või alles lauda katab. Niisugused asjad tehakse ikka varem valmis ja alles siis palutakse rahvas lauda.

Suvine aeg, oletan, et peagi see õhtusöök toimub. Tehke siis nii, et esmalt kuskil aias või eesruumis tervitusjook, tikusuupisted, siis palute lauda. Väike kõne kaks lauset ja korras. Lauda kutsute inimesed alles siis kui laud on kaetud ja toolid paigas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna see teema on juba veerenud algusest eemale ja teemaalgataja loodetavasti ka oma vastuse saanud, siis jätkan üldiste kommete teemal. Mind näiteks ajab väga närvi, kui pererahvas või üks neist peo vältel üldse lauda ei laeku, vaid askeldab lakkamatult köögis. Istu, aja juttu, see on ka võõrustaja kohus! Vanema põlve naistest ma saan veel aru. Nemad on niimoodi kasvanud ja elanud, et kogu aeg kurnavad köögis kartuleid, teevad morssi juurde, toovad kapsast juurde jne. Aga osad nooremad samamoodi. Eriti matslik on hakata köögis nõusid pesema ajal, kui külalised veel kohal. Sa võid esimese katte ära viia ja uued taldrikud tuua, aga hakata esimesi pesema … See on umbes nagu ütleks kõva häälega välja, et mul savi teist!
Vähemalt ühe käigu võiks suuta välja mõelda sellise, mis on eelnevalt valmis ja tuuakse otse lauda. Et kui liha tuleb ahjust täpsel temperatuuril, seda peab käima puhkama panemas ja siia lahti lõikama, siis võiks eelroog olla selline, et on valmis ja laual. Või vastupidi.
Veel ajab mind närvi, kui pererahva lapsed kogu olengu aja lakkamatult kädistavad omi lapsejutte täiskasvanute jutu vahele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vähemalt ühe käigu võiks suuta välja mõelda sellise, mis on eelnevalt valmis ja tuuakse otse lauda.

No näiteks keel tarretises külmkapis. Või ahjuliha, mis on lahti lõigatud, asetatud vaagnale, vaagen asetatud fooliumiga kaetud plaadil/kaetuna ahju või ootab selle 1,3 h pliidiserval – küpsebki veidi edasi ja puhkabki.

Jäätis, serveerituna pokaalidesse/portsudesse ja tagasi sügavkülmikus.

Miljon-tuhat-kaksteist (nagu ütleb mu viiene pojatütar) võimalust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah. Mis teha. Esikus joodavad vanemad külalistele kohe šampanja või vee sisse ja kohe otse lauda ja sööma. Ei anta aega ei ringigi vaadata ega käsi pesta.

Vaadake nüüd, kust need lapsed tulevad, kes käituda ei oska. Neist peredest.

Ma ei tea mis tuttavad teil on, aga nii huntnäljaseid inimesi, kes ei saaks end talitseda, kuni kõik lauas, pole tutvusringkonnas. Ja korralik perenaine, muide, mõtleb alati selllele, et äkki peab kellegi järgi veidi ootama. Siis ei “avata” salatikaussi või ei uuristata praesse, vaid selleks on perenaisel kas pisikesed (tiku)leivad või mingid muud pisikesed appetizerid, mida võttes ei jää söögisse auku (ma loodan, et seletan selgelt). Kui onu Aadu ikka jäi bussistmaha ja jõuab teise bussiga kell 19.35 ja külalised on kogunenud kell 19.00, siis mina kui võõrustaja pakun neile mingit nn näputoitu. Oliive, juustu. Must leivaruut, heeringas, tikk. Röstsaia neljandik, hummus, kirsstomatipoolik. Tiku otsas juustu-viinamarja ning valame klaasikese. Tikuvõileiba, salatikorvikest vms. Aga kausse, vaagnaid külmlauaga ja tirinaid ei avata enne, kui kõik lauas.

Ja kui sul neid pisi-ampse valmis pole, kui on arvata, et keegi võib akadeemilisest veerandist rohkem hilineda ja tegemist on põlvkondi haarava nö piduliku istumisega, siis oled sa lihtsalt kehv perenaine. See on liiga odav, et seda mitte teha. Kuidas kohelda oma külalsi nii, et keegi ei sukeldu kohe tirinasse, saab õppida. Vanad head võõrustajakombed, mida iga daam võiks teada.

Toolid ümber laua valmis on elementaarne. Kas kogu söök peab olema laual valmis – võltub söögist. Esimene käik ja kaasnev peab olema laual valmis, kui just ei ole kavas plaksutuste saatel sisse kanda mingi eriline-eriline eelroog.

Edasised käigud, mitte alati. Aga köögis valmis ja serveeritud, nii et oleks ainult lauale viimise vaev, ta peab olema.[/quote]

Jah. Ma sellisele tasemeni ei tõuse, et pakkuda heeringa, viinamarja tikuvõileibu või korvikesi.
Kui keegi jääb hiljaks, jääb hiljaks. Ei lase ma kalal või prael veel 30 min ahjus passida, laual jahtuda/soojeneda, kastmel hanguda vms

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ütleks, et tervisnaps ja tervitussõnad ei ole siinkohal üldse olulised. Aga on elementaarne, et sööma hakatakse siis kui kõik on lauda istunud. Kui perenaine tõesti veel midagi sättida soovib siis ta ütleb seda lauas olijatele ning palub neil sööma hakata. Mitte kuskilt otsast ei ole peenutsemine teistega arvestamine. Kas kellegi lauakommete järgi tõesti on OK, et võõrustaja toob endale veel köögist tooli või toob lauale viimase vaagna singirulle ning samal ajal on esimene külaline prae lõpetanud…?
Minu lasteaialaps suudab juma mitu aastat oodata kuni kõik on lauas, et sööma hakata. Kas tõesti täiskavanutele käib see üle jõu või mõistuse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hirmus-hirmus asi. Mis siis saab kui peene proua vanematele ei meeldi mitte ainult vastaspoole vanemad, vaid lausa ka peigmees ise. Et ei olegi prints valgel hobusel ja ei teenigi piisavalt, et peent prouat üleval pidada.

Ja kõige selle juures on neil veel laps ka tulemas. Kuigi see on imelik, et laps on tulemas ja vanemad pole kunagi kohtunud.

Pole hullu. Mul on 10 aastat kooselu, oleme abielus ja on kaks last, aga meie vanemad pole kunagi kohtunud, kuigi kõik on elus. Aga elavad lihtsalt liiga erinevates maailmades ja pole soovigi ega vajadustki kohtuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui mina veel külmkapist valge veini välja võtan, on külalised suutnud omale juba pool kausitäit kartulisalatit taldrikutele kühveldada ja uhavad kolmandat viinerit süüa.

Sa ei osanud praegu üldse teemasse infiltreeruda.

Kartulisalatit teemaalgataja peres ei pakuta, seal on eelroaks vähisabakese ja avokaadovõiga saiake, jalopenolõigukesega riiv- ja sulatatud juustu saiake ja vblla heal juhul ka Olivier’ salat.

Ja jooke valab välja kindlasti mees, valge rätik käsivarrel.

Sina oled oma kardulasalati, jussi viineri ja peedipudeliga pigem see teine pere, need, kes külla lähevad.

P.S. Kes soovib vaielda, kas sellised toidud üldse olemas on, siis ei ole, vaid on käigu pealt siit kohandatud…

Appi, nad söövad gluteeni 🤪

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma millegipärast arvan, et see mehepoolne perekond oskab külas piisavalt hästi käituda ja ei torma uksest sisse astudes näljaste huntidena lauda pugima.
Igal viisakamal sünnipäeval, matusel, pulmas oodatakse alati ära, kui keegi midagi ütleb ja siis alles hakatakse sööma. ma usun, et nad võtavad seda kokkusaamist samasuguse üritusena ja istuvad ontlikult lauas käed süles, kuni neile antakse märku, et ei võivad sööma hakata.

küll ei saa ma aru teemaalgataja arvamusest, et mehe pere peaks tegema nii nagu neil kombeks on. kui nad teevad teistmoodi, siis elage see üks kord üle – kah asi, millepärast põdeda 😀
järgmisel päeval teete-sööte jälle nii nagu teile omane on.
muide, kuidas Su mees käitub, kas tema ikka juba oskab Sulle meelepäraselt söömist alustada?
oh jummel ja kuidas teil pulmas olema saab? :O või jätate mehe suguvõsa sinna kutsumata?

no tõesti, mida probleem…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olles pikaajalise kogemusega võõrustaja – igal aastal tulevad meie pulmaaastapäeval kokku minu ja mehe suguvõsa, siis korraldan nii, et keegi ei peaks ootama teiste järgi. Seega kui enamus on kohal – istume lauda, mehed kallavad napsid välja, praad käib ringi (meie alustame praest, siis tuleb külmlaud). Ja võtame taasnägemise terviseks, hilinejad liituvad tulemise järjekorras. Kui pidu on väljas (sõltub ilmast) – siis teen napsi laua – kes joob mulli, kes õlut, kes veini ja panen välja suupisted. Tervitame üksteist, ajame juttu ja siis läheme lauda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah. Ma sellisele tasemeni ei tõuse, et pakkuda heeringa, viinamarja tikuvõileibu või korvikesi.
Kui keegi jääb hiljaks, jääb hiljaks. Ei lase ma kalal või prael veel 30 min ahjus passida, laual jahtuda/soojeneda, kastmel hanguda vms

Nojah. Meil teatatakse, kui on hilinemine.

Niikuinii üldiselt ei alusta ju pidulikul kokkusaamisel einet kohe soojast roast. Niikuinii pakud ju enne külma lauda. St ma ei tea, kuidas sina, aga üldiselt on enne mingid salatid, keel tarretises, krevetid vms ju alati laual. Ja alles seejärel koristatakse eelsööginõud ja serveeritakse vaagnad-tirinad sooja toiduga.

Ja seega kala lihtsalt lähebki ahju kübe hiljem. Kõik anumad, milles teda pärast serveeritakse, on ju valmis. Prael on ainult kasulik veel 20 min “puhata”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah. Meil teatatakse, kui on hilinemine.

Niikuinii üldiselt ei alusta ju pidulikul kokkusaamisel einet kohe soojast roast. Niikuinii pakud ju enne külma lauda. St ma ei tea, kuidas sina, aga üldiselt on enne mingid salatid, keel tarretises, krevetid vms ju alati laual. Ja alles seejärel koristatakse eelsööginõud ja serveeritakse vaagnad-tirinad sooja toiduga.

Ja seega kala lihtsalt lähebki ahju kübe hiljem. Kõik anumad, milles teda pärast serveeritakse, on ju valmis. Prael on ainult kasulik veel 20 min “puhata”.

Ma vabandan. Ei, mina ei sööda külaliste kõhtu kartulusalatit või keel tarrendisega täis. Ja et praad jahtub 20+30 minutit?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma vabandan. Ei, mina ei sööda külaliste kõhtu kartulusalatit või keel tarrendisega täis. Ja et praad jahtub 20+30 minutit?

Praele on ainult kasulik 30 min “puhata” 🙂 Kui anumad on valmis, milles teda serveerida, siis ümbertõstmiseks kulub max 6 min. Teise võimalusena saad sa seaprae näiteks lahti lõigata, asetada serveerimisnõusse, katta fooliumiga üleni ja surgata jahtuvasse ahju – praokene ukses.

Või kui teatakse, et hilinetakse 30 min, siis alustada küpsetamisega 30 min hiljem. Kui heegi hilineb 2 h, ega’s keegi oota. Nii palju kannatust ja perenaiseoskusi, et 20-40 min edasi lükata sooja toidu aega, aga et külalised poleks lausnäljas, võiks ju olla. (See ka muidugi eriline kontingent, kes huntnäljasena külla saabub, niiet 10 min praad hilineb – sureb maha).

Aga kui kontseptsioon söögikordade tavalisest järjekorrast on sulle uus, siis võid seda ju uudistada. Täitsa põnev.

Selles mõttes ma olen sinuga nõus, et kui pererahval on komme alustada koogist ja kohvist, siis serveerida praad, siis külm laud ja siis supp, jumala pärast! Ongi ehk vaimukas ja omaette jutuaine. Ja kui keegi tahab esimese asjana kohvi, siis ta peab seda saama!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See söömahakkamine on tegelikult jäämäe veepealne osa. Siit tagant kumab selgesti su hirm, et sellega mured mitte ei lõpe, vaid algavad. Kui peab kartma juba sellist fopaad, et enne võõrustaja kutset asutakse sööma, siis on neid võimalikke karisid kindlasti veel. Kui veel hakatakse rääkima näiteks poliitikast …

Tegelikult saab suhtuda ainult nii, et sina ei pea kellegi pärast häbenema, kõik on täiskasvanud inimesed. Ja kui su peres on tõesti intelligentsed inimesed, siis oskavad nad mõistvalt suhtuda ega hakka silmi pungitama ja kihistama, kui keegi mõne reegli vastu eksib. Ja nagu üks eelmine vastaja siin ütles, inimese kombed ja kultuurikiht ja see, kas ta on tore ja sõbralik, on ka kaks ise asja. Lõpuks loeb ikka see viimane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei paku ju ometi ainult sooja toitu. Muud kraami ju ka ikka. Joote shampanjat veidi kauem ja ootate teisedki ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja et praad jahtub 20+30 minutit?

Ma arvan, et inimesega, kes peab liha küpsemisjärgset “puhkamist” jahtumiseks, pole mõtet kulinaarsetel teemadel vestelda 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et inimesega, kes peab liha küpsemisjärgset “puhkamist” jahtumiseks, pole mõtet kulinaarsetel teemadel vestelda 😀

Sa vist ei saa aru, et kui on mõeldud, et kell 19.00 istutakse lauda, siis see praad ongi enne seda juba “puhanud” need 20 minutit. Ja siis puhkab veel 30 või 45 min. Aga jah, siis mina seda praadi enam kulinaarselt eriti ei päästa. Ei oska.Või et mikrokasse ja majonees pääle?…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, teievaheline arusaamatus tekkis, kuna räägite erinevatest rollidest – sinu diskussioonipartner on sõbrad/sugulased külla kutsunud naine, kes tahab koos külalistega lauda istuda, olles kõik vajalikud ettevalmistused eelnevalt teinud sh on praad puhanud külaliste saabumise ja sisseelamise ajaks. Sina aga räägid köögiteenija seisukohalt, kes õhtu jooksul toitude eest hoolitseb, kui külalised ja pererahvas lauas omavahel suhtleb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei viitsinud kõiki vastuseid läbi lugeda, aga ma ütlen sulle võib-olla seda, mis mõni teinegi on juba öelnud: sinu pere komme on ilus.

Ilus või mitte, aga teisele perele oma kommete järgimise kohustuslikuks tegemine ja teise pere kallal näägutamine on kole ja matslik.
Kogu see “minaolenkõigeõigem” mentaliteet on matslik, õigemini kadaklik. Sama matslik, kui näiteks teise inimese kogemata lastud puuksu peale laia lõuaga pasundama kukkumine. Kniks-mariihenid koos siin hulgakaupa…

Üks teadmine, mida hea lastetuba peaks kaasa andma, üks oluline oskus, on oskus mõista, et mitte kellegi asi ei ole teist perekonda taga rääkida, kritiseerida ja ammugi mitte elama õpetada. Kui see oskus puudub, siis puudub hea kasvatuse alusmüür. Ilma alusmüürita ei pea ükski pealisehitis ju kuigi kaua vastu, võõpa seda kuidas tahad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üks teadmine, mida hea lastetuba peaks kaasa andma, üks oluline oskus, on oskus mõista, et mitte kellegi asi ei ole teist perekonda taga rääkida, kritiseerida ja ammugi mitte elama õpetada.

Teemaalgataja ei räägi taga, ei kritiseeri ega õpeta kedagi elama – ta kirjeldab olukorda ja küsib nõu, sest soovib, et kahe omavahel edaspidigi rohkem või vähem seotud pere esmakohtumine läheks hästi. Väga loomulik ja normaalne soov. Natukene ülemõtlemist ja -pabistamist on lapseootust arvestades ka täiesti mõistetav. Teemaalgatajale: ära muretse. Mehe pere tuleb teile külla ja see, mis oma kodus on harjumuspärane, enamasti külas olles ei kehti. Küllap suudavad su vanemad seda õhtut kenasti hallata ja kõik sujub. Väga tore on, kui laste abielludes ka nende vanemad omavahel läbi käivad ja suhtlevad – saadakse ju ühised lapselapsed. Muidugi on peresid, kus vanematega üldse ei suhelda või ühe osapoole soovil vähemalt ämma-äia perest üldse eemale hoitakse, aga ainult tore on, kui laste abielludes kokkuhoidev perering lihtsalt suureneb – ja sellise suhtlemise alustamiseks on niisugune ühine õhtusöök igati kena võimalus. Miks ei võiks see olla pidulikki sündmus? Laste abiellumine on kindlasti vanematele suur asi, miks mitte perede omavahelist tutvumist pidulikumas õhkkonnas tähistada? Miks peaks soovi selline õhkkond luua nimetama peenutsemiseks? Vahel on perekoolikaid ikka väga keeruline mõista: räägitakse, kuidas matslik on oma pere kombeid teisele perele peale suruda, aga siis asutakse oma tõekspidamisi peale pressima: pole vaja sellist õhtusööki, milleks tervitussõnad, milleks üldse vanemaid tutvustada omavahel jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et on tutvumisõhtu. Siis las ollagi tutvumisõhtu, sinu perekond tutvub su mehe perekonna ja kommetega ja vastupidi. Pole tarvis selle söömise pärast küll muretseda ja kedagi õpetama hakata mis teeb kogu tutvumise pingeliseks. Sina ei saa muuta teisi inimesi ja teised inimesed ei saa muuta sind. Las kõik läheb nii nagu minema peab. See on üks õhtusöök, ega te kõik koos elama hakka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa vist ei saa aru, et kui on mõeldud, et kell 19.00 istutakse lauda, siis see praad ongi enne seda juba “puhanud” need 20 minutit. Ja siis puhkab veel 30 või 45 min. Aga jah, siis mina seda praadi enam kulinaarselt eriti ei päästa. Ei oska.Või et mikrokasse ja majonees pääle?…

Kordan. Kui sulle teatab külaline, et ta hilineb 30 minutit, sa paned prae lihtsalt 30 min hiljem ahju. Või mängid temperatuuriga. Või kasutad sadat muud hea dkokandusnippi. Teistele pakud enne eelroogi.

Kui sulle teatab külaline, et hilineb 2 h, siis muidugi alustate söömist varem.

Või noh, nii oleks kena.

Mitte nii, et su ema teatab, et jäi su sünnipäevapeole tulles Tartu-Tallinn bussist maha ja saabub 30 min hiljem ja kui kohale jõuab, siis on külalised küünarnukini kalkunis. Kui ema veidi kurvastab, et kas te ei saanuks siis mind oodata, sa küsid:
Sa, ema, vist ei saa aru, et kui on mõeldud, et kell 19.00 istutakse lauda, siis see praad ongi enne seda juba “puhanud” need 20 minutit. Ja siis puhkab veel 30 või 45 min, ema. Aga jah, ema,, siis mina seda praadi enam kulinaarselt eriti ei päästa. Ei oska. Või sa, ema, tahad, et mikrokasse ja majonees pääle????”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ok

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks: mille krdi pärast te sunnite oma vanemaid mingit tutvumisõhtut läbi tegema? See abielu on teie asi, teised inimesed võite sellega tüütamata jätta, neil on oma elu ka.

Teiseks: mitte teisele perele ei pea püüdma selgitada omi kombeid, vaid oma emale-isale selgita, et selles peres on nii ja elage see üks õhtusöök üle.

Ja kolmandaks: võta vabalt. See pole mingi presidendi vastuvõtt. Lase inimestel end lihtsalt vabalt ja hästi tunda, kui sa nad juba sellel osalema sunnid.

Kuradi pärast? Aga seepärast, et perekonnad seda väga soovivad.

Me oleme ka lihtsad inimesed, mitte peenutsejad, aga meid on kasvatatud söögilauas teistega arvestama. Ma tean, et ma ilmselt muretsen üle, aga soovin ju, et mõlemad pered tunneksid end hästi.

Sina hoiatad oma perekonda, et mehe peres on niimoodi ja mees omakorda räägib oma perekonnale, et sinu vanemate juures tehakse naamoodi. Seejuures ütlete kõigile, et kumbki perekond teeb nii, nagu neile meeldib ja pole lugu, kui ühed hakkavad varem/hiljem sööma kui teised.

Mille üle siin pillida on?!

Sest ma olen veel ka rase ja hirmus tundlik ja kõik emotsioonid möllavad ja asjad ajavad nutma ja teevad haiget ja tahaks üleüldse sulguda omaette kappi ja nutta.

Perekonnad pole kordagi isegi kohtunud ja juba rase? Issand, kummalises järjekorras käivad sul asjad. Sellises valguses on tõesti kummaline, et su peret võiks häirida mehe isa vahetu söôma hakkamine. Ise pole sa ju üldse suutnud headest tavadest v elementaarsest etiketist kinni pidada!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekonnad pole kordagi isegi kohtunud ja juba rase? Issand, kummalises järjekorras käivad sul asjad. Sellises valguses on tõesti kummaline, et su peret võiks häirida mehe isa vahetu söôma hakkamine. Ise pole sa ju üldse suutnud headest tavadest v elementaarsest etiketist kinni pidada!

Selles see kogu teema point oligi. Seksida ja rasestuda võid enne “õiget” aega, aga sööma hakata mitte.

Aga teemaalgataja (+ võibolla ka kogu tema perekond) ei saa sellest aru.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Perekonnad pole kordagi isegi kohtunud ja juba rase?

Kas rasestumiseks läheb perekondlikku kohtumist vaja või? Jälgivad pidulikku rasestamist? Või rasestab kogu perekond, et oleks kindel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas rasestumiseks läheb perekondlikku kohtumist vaja või?

Eks siis saad teada, kui laps ühel päeval koju laekub ja teatab, et sa pole enam perekooli kägu, vaid perekooli vanaema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas rasestumiseks läheb perekondlikku kohtumist vaja või?

Eks siis saad teada, kui laps ühel päeval koju laekub ja teatab, et sa pole enam perekooli kägu, vaid perekooli vanaema.

Seda on ilmselt kogenud enamik kägudest ja mittekägudest. Praegusel lodevuse ajastul.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Eem, aga mis on vanaemax saamise juures halba või lodevat? Kui Sul on lapsi & Sa ei ole meessoost, siis varem või hiljem saadki vanaemax ysna tõenäoliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt samad mured olid minul kunagi ammu! Minu peres on alati loomulik olnud kaunilt kaetud laud, tähelepanu külalistele ja viisakad kombed, ent mehe peres sellist tava polnud. Siiski, kui ta vanemad tulid minu vanemate juurde tutvuma, jälgisid nad, mis toimub ja järgisid pererahva kombeid. Omas kodus ollakse vabamad, aga külas vaoshoitumad.
Küll kõik laabub! Ja kui külalised on vaiksemapoolsed, on hea ise jututeemasid ülal hoida, nt küsida mehe vanematelt täpsustavaid küsimusi selle aja kohta, kui ta veel väike oli. See peaks nad ikka käima tõmbama. Ning rääkida ka teie lapseootusest- see on ju vanemaid ühendav teema.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 94 )

Esileht Pereelu ja suhted Kui mehe perekonnas on teisiti