Esileht Pereelu ja suhted Kui mehe perekonnas on teisiti

Näitan 4 postitust - vahemik 91 kuni 94 (kokku 94 )

Teema: Kui mehe perekonnas on teisiti

Postitas:
Kägu

Mina hoiatasin kunagi oma pere, et nad jumala eest mu tulevase äiaga poliitikast ei hakkaks rääkima, ja kui ikka teema sinna kisub, sisi jumala eest, rägu üritagu teda oma vaadetes (Savisaar) ümber veenda. Ema tuli pärast tänas mind selle hoiatuse eest, ta sai ilma igasuguse vaidluseta juba kuulda sellist kiidulaulu teatud suunal 😀

tegelikult on õige, et pidulikumal koosviibimisel alustatakse söömist ühiselt. Samamoodi nt väljas söömas käies ootad ära, et kõigile oleks praad toodud, enne kui asud sööma või küsid lauasviibijatelt viisakalt, kas võid alustada, kui väga näljas (loomulikult kõik viisakalt lubavad).

samas oma mehe peres olen märganud, et teinekord kui kõiki ootama jääda, siis võib nälga surragi. Laud ammu kaetud, ämm stressis ja üritab peret kokku saada, aga kõigil vaja veel 100 toimetust teha ja “aega on selle söömisega”. Lõpuks tihti meie laustame lihtsalt söömist, sest meie lastel tuleb lihtsalt uneaeg peale mingi hetk…Eks ta olegi pere sisekultuuri küsimus. nagu oma mehelt olen aru saanud, pole neil lapsest saadik olnud selliseid suuri igapäevaseid söömaaegu, vaid ema tegi söögi valmis ja kõik sõid siis, kui sõid. Meie peres on alati olnud ühised söömaajad ja seetõttu ka harjunud pidupäevadel kindlal ajal ühiselt lauda istuma – et kui kutsutakse lauda, siis lõpetame muud toimetused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks teadmine, mida hea lastetuba peaks kaasa andma, üks oluline oskus, on oskus mõista, et mitte kellegi asi ei ole teist perekonda taga rääkida, kritiseerida ja ammugi mitte elama õpetada. Kui see oskus puudub, siis puudub hea kasvatuse alusmüür. Ilma alusmüürita ei pea ükski pealisehitis ju kuigi kaua vastu, võõpa seda kuidas tahad.

No ma ei tea nüüd. Sellise loogika järgi ei oleks üldse ju mingeid üldiseid ühiskondlikke norme, neid ei oleks olemaski, kui kõikide inimeste kasvatuse alustalaks on moto, et kõik võivad teha, nagu tahavad ja mida tahavad. Kui teine pere tuleb külla tutvumispeole ja pereisa võtab oma kingad jalast ja paneb oma haisvad jalad söögilauale, siis ei ole kellegi asi seda kritiseerida ega teda teisiti käituma õpetada? No näiteks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga sa kardad, et matsikari ei oska sinu vanemate kõrgestiharitud seltskonnas käituda ega teie pheenes kodus olla. Huvitav, et sa ei muretse selle üle, kuidas pikas perspektiivis selliste matside kasvatatud poeg sulle meheks ja teie lastele isaks sobib?

Üks asi on, kuidas inimesed omas kodus käituvad (kõik ei oota pidulikult perenaise laudaistumist ära) ja teine asi on käituda külas külalisena. Usun, et su mehevanemad saavad hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eem, aga mis on vanaemax saamise juures halba või lodevat? Kui Sul on lapsi & Sa ei ole meessoost, siis varem või hiljem saadki vanaemax ysna tõenäoliselt.

Ega vanaemaks saamises ei olegi lodevust. Lodevus on selles, kui laps oma rasedusega ootamatult lagedale ilmub. Oleks ta abielus, siis teaks oodata. Aga ma ei viitsi sel teemal plärada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 4 postitust - vahemik 91 kuni 94 (kokku 94 )

Esileht Pereelu ja suhted Kui mehe perekonnas on teisiti