Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kui mõtekas on alles viimasel kuul GTT teha?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: kui mõtekas on alles viimasel kuul GTT teha?

Postitas:

Käisin ÄE juures ja ta ütles, et nüüd pidi uus kord olema ja ta peab kõik rasedad glükoositaluvustesti tegema saatma. Veresuhkur on siiani korras olnud. Saan aru kui seda tehakse juba varasemas raseduses, aga alles nüüd lõpus? 1,5 kuud on mul küll tähtajani aega veel, aga järjekorrad pidid vähemalt 2 nädalat olema. Seega saan alles kuu enne tähtaega sinna minna. Ei teagi, mis nüüd teha, kas minna seda jõledust sinna jooma ja ennast piinama või mitte. Loomulikult hoolin oma lapsest, aga ikkagi on pisut segased tunded, et kui mõtekas see tegevus minu puhul olla saab? ÄE oli tookord ajahädas ja tema käest jäi see kõik uurimata:S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 12:12; 10.03 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A mis j’rjekord ? MIna läksin, võtsin apteegist oma joogi, läksin andsin vere ära, istsun toolil, jõin joogi ära, 1 h hiljem võeti uuesti verd ja siis jälle istusin tunnikese ja võesti veel.. kokku 3 korda siis.. ja järjekord seal ju elav v järjekorra nr alusel.. Kui haiglas sees tehakse, siis kirjutab äe sulle saatekirja haiglasse teatud kuupäevaga ja kohe võetakse vastu..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, ÄE ütles, et vähemalt 2 nädalat on järjekord. Tegemist siis Tartuga. Saan aru, et Tartus pannakse rasedad palatitesse selle protseduuri ajaks. Tõenäoliselt on neil siis piiratud võimalused vastuvõtmiseks ühel päeval. Teha saab seda ju ainult hommikupoolikutel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 12:12; 10.03 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas on hoopis teine teema, ei pea päevastatsionaari minema. Nagu mustsüda kirjutas.

Aga ära lase ikka teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tunned, et sinu puhul mõttetu, siis ära tee.
ise loobusin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIna ootasin umbes nädala Tartus.
Niipalju veel,et rasedusdiabeet lööbki tavaliselt välja kuskil 28 nädala paiku ja kui proovid korras siis ei ole ju mõtet ennem teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgun on ka järjekorraga ja saatekirjadega. Mina ootasin ka mingi 1,5 nädalat, aja pani ämmakas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin 26+ GTT-l (Tartus) ja sain rasedusediabeedi diagnoosi. Nädal hiljem (27+) jõudsin dieedi ämmaka vastuvõtule, kes siis selgitas, mida peaks toidu juures jälgima. Nädal jälgisin toiduga niisama, kirjutasin üles jne ja siis 28+ sain glükomeetri ja juhised veresuhkrut mõõta. Praeguseks olen mõned päevad mõõtnud, mis tulemustega (need on üldiselt korras) edasi saab, selgub 2n pärast.

Ausalt öeldes ma küll ei näeks mingit mõtet teha test 36+. Kui sa saadki diagnoosi ja 37+ dieedi ämmaka juurde jõuad, siis minu graafikus liikudes saad 38+ suhkrut mõõtma alles. Kui nt dieedi ämmakale aegu pole, siis võibolla alles hiljem. Võimalik, et enne juba sünnitad, 38+ ju ajaline laps. Samas kui kannad 42n välja, siis lõpus tõesti saaksid jälgida.

Kas sa oled palju juurde võtnud? Kas lapse kaalu on uh-s hinnatud ja oli see pigem nädalatest ees? Kui ei ole palju juurde võtnud ja uh-s lapse kaal ok, siis ma küll ei näe põhjust GTT teha.

Kui lapse kaal on uh-s suurevõitu, siis ma nii lõpus vast pigem laseks ennast ämmakal dieedi ämmaka juurde saata ja lihtsalt järgiks seda dieeti. Vahepeal võib ju mõne tühja kõhuga või 2h pärast söömist veresuhkru mõõtmise ka teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedusdiabeet lööbki tavaliselt välja raseduse lõpujärgus mil hakkab ka laps kiiremini kosuma. Igal juhul tasub teha seda testi, et välistada diabeet. See ei võta ju tükki küljest. Mul olid ka suhkrud normi piires, siis järsku selle testi käigus avastatigi diabeet, olen dieedil ja süstin insuliini. Kõik lapse ja enda tervise nimel. Kui ÄE on nii soovitanud, siis võiks teda kuulata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kui mõtekas on alles viimasel kuul GTT teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.