Esileht Veebikonstaabel Kui naaber rikub rahu?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kui naaber rikub rahu?

Postitas:

Mida teha, kui meil on naabriga põhimõtteliselt ühine rõdu, mis on eraldatud vaid bambusseinaga. Minu magamistoa aken on suunaga rõdule. Naabril on kombeks rõdul valjusti telefoniga rääkida. Alustab ta seda kell 6 hommikul ja vahel on teda veel öösel kell 2 rõdul rääkimas kuulda. Oleme sellest temaga ka rääkinud, olen palunud tal vaiksemalt olla, vähemalt oodata oma kõnedega hommikul kella 7.00-ni. Selle peale sain vaid sõimu, et tema teeb oma rõdul mida tahab ja ükskõik mis kell. Mida sellises olukorras oleks mõistlik teha? Kas politseisse pöördumisest oleks abi ja kas seadusega on ka näiteks lubatud mulle häiriva müra ( valju rääkimise) salvestamine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 12:27; 27.03 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telefoniga rääkimine on paraku selline asi, mille eest ei ole võimalik inimest karistada, sõltumata sellest kui valjult ta parajasti kõneleb. Ainuke reaalne väljapääs on mõistlikult ja rahulikult naabriga probleemist rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris üdini õige andero vastus pole, aga üldjuhul kipub nii välja kukkuma küll.
Vahet pole, millega inimene müra tekitab: pläriseb pärak või üürgab lustikast, sots.min. määruse kohaselt on müra eluruumides siiski paika pandud. Müra võib tekitada, kuid see ei tohi häirida kaaomanikke (KOS paragr.14), juhin tähelepanu, et kasutatakse mitmust, st ainult sinu kurtmiseks jääb väheseks. Näiteks müra ülekandumist kaasomaniku korterisse annab edukalt vältida muusika valjult kuulamiseks kõrvaklappide kaudu (on ka ilma juhtmeta versioone).
Lisaks oleks huvitav lugeda kinnistusraamatust, mida on kirja pandud nende ühiskasutusega rõdude kohta, kas ehk mingi kasutuskord? Üldiselt on maja välispiire kaasomandis ning see ei kuulu ainult ühele isikule, rõdude osas esineb aga ka erisusi. Kui mitu kurtjat müra osas siis annaks ehk ühistult (kui rõdu kaasomandis, vt kinnistusraamatust) nõuda helikindlama vaheseina ehitust (kui see üldse eriti aitaks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Jah, lugesin ka mingitest korterelamute sisekorra eeskirjadest, et müra tekitamine SH. VALJUSTI RÄÄKIMINE öörahu ajal ei ole lubatud.
Naabriga rääkimine ei aita nagu juba mainisin. Viimasel korral reageeris ta minu viisakale märkusele sellega, et \”karistuseks\” lärmas kella 3.00-ni hommikul rõdu peal (laulis, rääkis kõvasti telefoniga, köhis nii valjusti, kui jaksas, imiteeris oksendamist jne.). Kas tõesti pean kodust välja kolima???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 12:27; 27.03 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei ole ju normaalne käitumine. öörahu ajal on keelatud MISTAHES viisil teiste rahu häirimine. lisaks on korteriomanikul kohustus kasutada oma omandit nii, et see ei riku teiste isikute õigusi (selle alla peaks kuuluma ka öösel magamine).
minu arvates on sul täielik õigus teha poltseile avaldus. kui võimalik, korja allkirjad ka teistelt tema naabritelt, keda see on häirinud. üks maja rõdul laulev ja lällav isik segab suure tõenäosusega vähemalt poolt maja ja te ei pea seda taluma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laulmine ja lällamine on juba teine lugu kui seda on telefoniga rääkimine ja selles osas on õigus tõepoolest pöörduda politsei poole. Hea oleks rõdul keset ööd laulvale naabrile patrull kutsuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Veebikonstaabel Kui naaber rikub rahu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.