Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui näete bussis magavat last

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Kui näete bussis magavat last

Postitas:
Kägu

Kui näete bussis magavat last, mis ette võtate? Lasete magada? Äratate üles ja küsite, et kuhu ta sõidab? Ma täna nägin sellist last, oli täitsa pingil pikali juba peaaegu. Äratasin ta üles ja küsisin, kuhu sõidab. Oli veel tükk maad minna ja pärast selgus, et eemal istus ka isa, seljaga meie poole. Mul jäi paha tunne, olin toppinud nina võõrastesse asjadesse. Samas ma ju ei teadnud, et isa on ka ja et lapsel on aega.
Mis teie teeksite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan, et tegid õigesti. Samas kui linnaliinis magab, ei satu laps kodust kaugele, aga kui kaugliinis, siis võib jamaks minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen üles ajanud ühe väikese tüdruku, vaikselt ütlesin et sinu peatus on kohe. Sõidame sageli ühes bussis ja see pisike jääb pidevalt tukkuma. Peatustes vahel teeb silmad lahti ja paneb kinni tagasi. Vahel ärkab ise üles. Ma aitan vanakesi ka bussi peale ja bussist maha. Kes see mind jõuab kiita. 🙂 Paljud inimesed on lihtsalt oma mõtetes ja ei märka, mitte pole pahad. Selleks on minusugused märkajad. Olen kogu aeg selline olnud.
Teemaalgataja, oled ka üks märkajest! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina oleksin selle lapse ema/isa olnud siis ma oleksin sulle “aitäh” öelnud. Tänapäeval on vähe neid kes märkavad ja hoolivad- kõik ajavad oma teemat ja kedagi ei huvita mis ümberringi toimub.
Tubli oled & minu arvates sa ennast halvasti küll tundma ei peaks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul ei ole mingit põhjust halvasti tunda, näitasid välja vaid hoolivust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult pole põhjust sul ennast pahasti tunda, esiteks sina ei teadnud, et laps pole bussis üksi ja ei saanud teada, kui kaugel või möödas tema peatus on.
Mäletan, et kui koolist tulles õnnestus bussis istekoht saada, siis nii mõnus oli seal tukkuda, sest väsimus oli päris suur. Mõnikord meelega lasin oma peatuse mööda (et siis linnaliin keeras otsa ringi ja tuli varsti jälle minu peatusse, siis tulin maha)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

minu laps läks ükskord trenni, jäi magama, sõitis peatusest mööda ja ärkas lõpuk lõpp-peatuses:) Keegi ei äratanud vahepeal. Kõik lõppes hästi, üks vanahärra jäi lapsega bussi ja sõitis temaga tagasi koduni – õnneks oli lapsel telefon kaasas. Mina seni ronisin kodus mööda seinu üles – vist ei olnud autot parasjagu vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õigesti tegid ja pole mitte mingid põhjust ebamugavust tunda. Hoolivust ei ole meil liiga palju.

Ma imetlen, kui mõni algkooli laps ise on nii julge ja küsib võõralt, kus mingi peatus tuleb ja tänab viisakalt. Tahaks suisa kiituskirja vanematele kaasa anda, et nii hästi kasvatanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu pisikest kasvu ja kõhn esimese klassi laps läks teisel või kolmandal koolinädalal vale bussi peale. Kui oli juba tükk aega sõitnud, kodu ikka ei paistnud ja ümbrus läks järjest võõramaks, hakkas nutma. Ta on üsna emotsionaalne, nutab häälekalt ja pisaratega. Õnneks on ta ka asjalik, võttis taskust telefoni ja helistas mulle. Alustas läbi nutu, et ta ei taha mind ehmatada, aga on juhtunud, et ta on vales bussis. Õnneks teadis ta vale bussi numbrit, oskas vaadata järgmise peatuse nime ja nägi ka möödumist liiklusmärgist “linna lõpp”.
Selle bussi ring Tallinna kesklinnast lõpuni ja tagasi kestab umbes poolteist tundi. Laps helistas mulle mitu korda, nuttis ja ahastas.
Ja nüüd see kõige koledam – mitte ükski bussis olnud täiskasvanu ei astunud lapsele ligi, et küsida, kas teda saab aidata ega lohutanud. Kiidan teemaalgatajat ja siin veel kirjutanud kägusid. Hea, et te aitate lapsi, hoolimine, märkamine ja ka sekkumine on olulised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kiidaks ühte Harku valla Atko bussijuhti, buss oli puupüsti täis, inimesed vaevu mahtusid seisma.. bussijuht peatas ühes väiksemas peatuses, lasi inimesed maha ja jäi siis ootama. Siis hõikas, kus on see väike poiss, kes tahtis siin maha minna? Ja kuskilt tooli pealt vingerdaski välja ilmselt 1. klassi õpilane, kes ilmselgelt oli segaduses, kus tema peatus on. Nii tore, et bussijuht märkas ja mäletas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lugu on selline. Oli Ülemiste keskuses KFC avamine. Meie saime päris kiiresti oma ämbrid kätte. Sõime kõik kõvasti kõhud täis ja jäi järgi ka veel kana. Järsku kuulen, et meie kõrval väike poiss(10-11a) nutab ahastavalt. Mina olin ka enda poegadega ja mehega. Küsisin poistelt, et miks sõber nutab. Kõik poisid sõid burgerit ja kana, aga sellel ühel lapsel ei olnud midagi. Üks poistest siis ütles, et tal ei jätkunud raha, puudu ja 30 või 50 senti. Mul tõmbas süda krampi, kõik söövad ja see kõige väiksem poiss lihtsalt vaatab ja nutab kõrval. Pakkusin temale raha, aga ta ütles, et tal on selline summa arvel, et ta ei saa välja võtta raha. Panin siis poisile kõik meie kanad ja andsin pudeli cocat ja lohutasin lõbusalt. Pisikene noormees pühkis pisarad ja hakkas rõõmsalt sööma ja sõbrad tänasid kenasti. Ma olin pärast tükk aega rivist väljas, sest esiteks mõtlesin, et kui see oleks minu laps olnud ja keegi ei märkaks ja teiseks mõtlesin, et kui mina ei oleks märganud… Usun, et sõpradel oli ka vaid oma kana jaoks raha, muidu oleksid nad temale kindlasti andnud raha, ma usun nii, sest tundusid väga toredad noored inimesed. Vot nii 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma selle magava lapse isa asemel oleks sinu andmed võtnud ja siis su kohtusse kaebanud, kui lapse ahistaja. Mis see siis tähendab, et laps ei või enam uhistranspordis ka üksi sõita ja rahulikult puhata ilma, et keegi tema tegemistesse ei sekkuks. Uskumatu, aga kui täiskavanu magab siis ei lähe keegi teda raputama, et “sinu peatus mine maha” vôi “mis sa siin pikutad üle kahe istme”. Teine võib sootuks surnud olla ja kedagi ei huvita enne kui toolilt maha kukud või buss liini lôpetab ja bussijuht salongi kontrollima tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oleks hea meel kui keegi minu ka üles sjaks, lapsest rääkimata. Minu mehe ajas kord rongitöötaja üles, tal oli meeles, et see mees sõidab alati sinna.
Aga korra jäi mu mees rongis nii magama, et pidin talle 30 km kaugusele autoga järele minema.
Lisaks sellele, et magades võib oms peatuse maha magada, on laps ka haavatavam ja võib ilma jääda oma rahakotist või telefonist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma selle magava lapse isa asemel oleks sinu andmed võtnud ja siis su kohtusse kaebanud, kui lapse ahistaja. Mis see siis tähendab, et laps ei või enam uhistranspordis ka üksi sõita ja rahulikult puhata ilma, et keegi tema tegemistesse ei sekkuks. Uskumatu, aga kui täiskavanu magab siis ei lähe keegi teda raputama, et “sinu peatus mine maha” vôi “mis sa siin pikutad üle kahe istme”. Teine võib sootuks surnud olla ja kedagi ei huvita enne kui toolilt maha kukud või buss liini lôpetab ja bussijuht salongi kontrollima tuleb.

Rääkimine hõbe, vaikimine kuld!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oleks hea meel kui keegi minu ka üles sjaks, lapsest rääkimata. Minu mehe ajas kord rongitöötaja üles, tal oli meeles, et see mees sõidab alati sinna.

Aga korra jäi mu mees rongis nii magama, et pidin talle 30 km kaugusele autoga järele minema.

Lisaks sellele, et magades võib oms peatuse maha magada, on laps ka haavatavam ja võib ilma jääda oma rahakotist või telefonist.

Lapsele teed pangas deebetkaardi ja telefoni saad lõdvalt jälgida, kus on või kuhu läheb. Mehe vôi naise telot proovi sa jälgimse peale panna. Kohe öeldakse, et ei usalda, nuhid, lahuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul jäi laps eelmisel nädalal niimoodi rongis koduseid ülesandeid lahendama, et sõitis meie jaamast mööda. Järgmisesse jaama on veel autoga eriliselt pikk maa ka (teisel pool jõge), ma taipasin ruttu, et tal see jaamavahe jala tagasi tulla on kiirem kui mul talle autoga järele sõita.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul jäi laps eelmisel nädalal niimoodi rongis koduseid ülesandeid lahendama, et sõitis meie jaamast mööda. Järgmisesse jaama on veel autoga eriliselt pikk maa ka (teisel pool jõge), ma taipasin ruttu, et tal see jaamavahe jala tagasi tulla on kiirem kui mul talle autoga järele sõita.

Rongijaamadel on ju ikka pikad vahed. (Erandiks on Tallinna piires mõned peatused, nt Rahumäe-Nõmme-Hiiu-Kivimäe, aga nt Pääskülast Laagrisse on juba pikem jalutuskäik. Oleneb muidugi ka, kus peatuste vahel täpselt elukoht on. Mööda raudteed enam liikuda ei tohi (sealt on tee tavaliselt otsem). Raudtee äärest küll sageli mingi rada läheb, aga mitte alati ja igal pool, nii et tuleb haake teha, ja vahel on see jalgrada teatud ilmadega väga porine (kui pole selline koht, kus raudtee äärest ka sõidutee läheb). Ei kujuta ma küll ette, kus ühe jaamavahe autoga läbimiseks läheks rohkem aega kui jalgsi kõndimiseks.

Kõik poisid sõid burgerit ja kana, aga sellel ühel lapsel ei olnud midagi. Üks poistest siis ütles, et tal ei jätkunud raha, puudu ja 30 või 50 senti. Mul tõmbas süda krampi, kõik söövad ja see kõige väiksem poiss lihtsalt vaatab ja nutab kõrval. Pakkusin temale raha, aga ta ütles, et tal on selline summa arvel, et ta ei saa välja võtta raha. Panin siis poisile kõik meie kanad ja andsin pudeli cocat ja lohutasin lõbusalt. Pisikene noormees pühkis pisarad ja hakkas rõõmsalt sööma ja sõbrad tänasid kenasti. Ma olin pärast tükk aega rivist väljas, sest esiteks mõtlesin, et kui see oleks minu laps olnud ja keegi ei märkaks ja teiseks mõtlesin, et kui mina ei oleks märganud… Usun, et sõpradel oli ka vaid oma kana jaoks raha, muidu oleksid nad temale kindlasti andnud raha, ma usun nii, sest tundusid väga toredad noored inimesed.

Ei tundu need noored sõbrad küll nii hirmus toredad. Mis neid takistas oma kana selle sõbraga jagamast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rongijaamadel on ju ikka pikad vahed. (Erandiks on Tallinna piires mõned peatused, nt Rahumäe-Nõmme-Hiiu-Kivimäe, aga nt Pääskülast Laagrisse on juba pikem jalutuskäik. Oleneb muidugi ka, kus peatuste vahel täpselt elukoht on. Mööda raudteed enam liikuda ei tohi (sealt on tee tavaliselt otsem). Raudtee äärest küll sageli mingi rada läheb, aga mitte alati ja igal pool, nii et tuleb haake teha, ja vahel on see jalgrada teatud ilmadega väga porine (kui pole selline koht, kus raudtee äärest ka sõidutee läheb). Ei kujuta ma küll ette, kus ühe jaamavahe autoga läbimiseks läheks rohkem aega kui jalgsi kõndimiseks.

Kõik poisid sõid burgerit ja kana, aga sellel ühel lapsel ei olnud midagi. Üks poistest siis ütles, et tal ei jätkunud raha, puudu ja 30 või 50 senti. Mul tõmbas süda krampi, kõik söövad ja see kõige väiksem poiss lihtsalt vaatab ja nutab kõrval. Pakkusin temale raha, aga ta ütles, et tal on selline summa arvel, et ta ei saa välja võtta raha. Panin siis poisile kõik meie kanad ja andsin pudeli cocat ja lohutasin lõbusalt. Pisikene noormees pühkis pisarad ja hakkas rõõmsalt sööma ja sõbrad tänasid kenasti. Ma olin pärast tükk aega rivist väljas, sest esiteks mõtlesin, et kui see oleks minu laps olnud ja keegi ei märkaks ja teiseks mõtlesin, et kui mina ei oleks märganud… Usun, et sõpradel oli ka vaid oma kana jaoks raha, muidu oleksid nad temale kindlasti andnud raha, ma usun nii, sest tundusid väga toredad noored inimesed.

Ei tundu need noored sõbrad küll nii hirmus toredad. Mis neid takistas oma kana selle sõbraga jagamast?

Oleksin ka nii mõelnud kui nad oleksid veidi vanemad. Sellises eas veel nii ei mõelda ja äkki olid nad need kanad varem kätte saanud ja siis kui probleem selgus, olid neil juba kanad otsas. Olid ikka toredad ja viisakad 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen enne ka tähele pannud, et meie inimestel on piinlik head teha. Sellepärast, kui märkan, et keegi mulle mingi heateo teeb (kasvõi hoiab ust lahti), siis ma alati tänan või kiidan, et inimene saaks aru, et mulle läks tema tähelepanu ja hea tegu korda. Tähelepanelikkust ja hoolivust ei ole ju kunagi liiga palju.
Ka sind, teemaalgataja, kiidan. Ei pea ennast halvasti tundma, tegid õigesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks selliste inimeste pärast paljud ei märkagi..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me ei ela Eestis ja siin linnalähirongid peatuvad ikka igas külas. Jaamast jaama on sel konkreetsel juhul 1,7 km mööda kergliiklusteed, 600m jagu (kergliiklustee silla siinpoolsesse otsa) tulin ikka vastu. Autoga tuleb sõita maanteesilla juurde, see teeb 8,5 km ringi, millest paar kilomeetrit on ka asulast väljas, aga suur osa 30 km/h alas. Google Maps ütles pärast igatahes, et 1,1 km jala vs 17 km autoga andis u 3 minutit ajavõitu. 😉 Kõige kiiremini oleks tegelikult saanud, kui ta oleks taibanud vaadata, et vastassuunast oli kümne minuti pärast rong tulemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul juhtus selline lugu, et kõndisin mööda teed, kui märkasin tee ääres nutvat algklassi last. Lähksin juurde ja küsisin, mis juhtus. Laps vastas, et ema on kadunud. Uurisin siis, et kus viimati ema nägid, öeldi mulle, et parklas pidid kokku saama. Lasen siis silmadega üle parkla ja näen ainul ühte naist seismas autode vahel meid vaatamas. Küsisin, kas äkki see naine on tema ema. Laps keeras ennast ringi ja noogutas vaikselt. Kõndisime paar sammu koos ja küsisin uuesti, kas on kindel, laps vastas jah. Läksin siis oma teed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lastele õpetatakse, et võõrastega ei tohi rääkida, neile öelda aadressi jms. Tegelikult peaks algklassilapsele rõhutama ka lisaks hoiatusele (mida kindlasti on vaja), et kui ta on hädas, siis tuleb ise täiskasvanutelt abi paluda, valida nt naisterahvas. Kui täiskasvanu ISE tuleb juttu ajama ja millegiga-kuhugi kaasa meelitama, siis on asi kahtlane ja võivad kurjad kavatsused olla. Aga kui laps ise täiskasvanu valib ja tema abi küsib, siis on palju väiksema tõenäosusega tegu pahatahtliku inimesega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh jah, mina sõitsin vanasti Laagrist mustakale ja sealt trolliga linna. Käisin GAG´is ja no pikk tee loksuda, jube vara oli vaja ärgata ja ikka juhtus, et avastasin ärgates, et olen trolliga teel koju tagasi.
Vahel mõni püsisõitja ajas üles ka.
Kes ei peaks teadma, siis BaltiJaamas troll lõpus lihtsalt keerab ringi ja sõidab tagasi, inimesi välja ei aeta vms.

Üldjuhul ma ise olen lastelt vahel küsinud, kus kandis nad väljuvad, kui lähikonnas tukuvad. Ise sõidan liini algusest lõpuni ja saan äratada, kui vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen väikelapsega bussiga sõitnud ja ükskord üks mutt käskis mul oma lapsega tegeleda, mitte nutta lubada. Väikelapsele keelata nutta, jumala haige tädi oli. Veel meenub, kuidas üks noormees ei olnud nõus oma istekohast loobuma, väitis endal olevat meditsiinilised põhjused. Karma tabas teda aga kiiresti-järgmises peatuses tuli samuti väikese lapsega naine peale ja istus selle “med.põhj.”noormehe kõrvale. Üldse käituvad päris paljud nii, nagu ühissõiduk kuuluks isiklikult neile.

Hädas olevat ja nutvat, segaduses olevat last aitaks küll, aga niisama magavat ja end hästi tundvat last ei segaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen üles ajanud ühe väikese tüdruku, vaikselt ütlesin et sinu peatus on kohe. Sõidame sageli ühes bussis ja see pisike jääb pidevalt tukkuma. Peatustes vahel teeb silmad lahti ja paneb kinni tagasi. Vahel ärkab ise üles. Ma aitan vanakesi ka bussi peale ja bussist maha. Kes see mind jõuab kiita. 🙂 Paljud inimesed on lihtsalt oma mõtetes ja ei märka, mitte pole pahad. Selleks on minusugused märkajad. Olen kogu aeg selline olnud.

Teemaalgataja, oled ka üks märkajest! 🙂

Silm puhkab lugedes ja süda sulab soojas tundes. Aitäh, et olemas oled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen väikelapsega bussiga sõitnud ja ükskord üks mutt käskis mul oma lapsega tegeleda, mitte nutta lubada. Väikelapsele keelata nutta, jumala haige tädi oli. Veel meenub, kuidas üks noormees ei olnud nõus oma istekohast loobuma, väitis endal olevat meditsiinilised põhjused. Karma tabas teda aga kiiresti-järgmises peatuses tuli samuti väikese lapsega naine peale ja istus selle “med.põhj.”noormehe kõrvale. Üldse käituvad päris paljud nii, nagu ühissõiduk kuuluks isiklikult neile.

Hädas olevat ja nutvat, segaduses olevat last aitaks küll, aga niisama magavat ja end hästi tundvat last ei segaks.

Ma ei saa aru kuidas see karma on kui keegi tema kõrvale istus.
Minul oli näiteks lihase rebend, peale vaadates ei oleks ka aru saanud et midagi viga on aga pükste all oli toestav side, ei oleks ka olnud võimalik seista pikalt.

Laste aitajad – tublid inimesed olete!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lastele õpetatakse, et võõrastega ei tohi rääkida, neile öelda aadressi jms. Tegelikult peaks algklassilapsele rõhutama ka lisaks hoiatusele (mida kindlasti on vaja), et kui ta on hädas, siis tuleb ise täiskasvanutelt abi paluda, valida nt naisterahvas. Kui täiskasvanu ISE tuleb juttu ajama ja millegiga-kuhugi kaasa meelitama, siis on asi kahtlane ja võivad kurjad kavatsused olla. Aga kui laps ise täiskasvanu valib ja tema abi küsib, siis on palju väiksema tõenäosusega tegu pahatahtliku inimesega.

Lisaks tuleks lapsele õpetada, et abi küsimiseks on mõistlik valida mõni hetkel töökohustusi täitev inimene – poemüüja, mitte klient; bussijuht, mitte kaassõitja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel meenub, kuidas üks noormees ei olnud nõus oma istekohast loobuma, väitis endal olevat meditsiinilised põhjused. Karma tabas teda aga kiiresti-järgmises peatuses tuli samuti väikese lapsega naine peale ja istus selle “med.põhj.”noormehe kõrvale. Üldse käituvad päris paljud nii, nagu ühissõiduk kuuluks isiklikult neile.

Ot ja miks sulle ei sobinud selle noormehe kõrvale istuda, tahtsid tingimata just tema kohta? Kas see buss kuulus isiklikult sulle või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel meenub, kuidas üks noormees ei olnud nõus oma istekohast loobuma, väitis endal olevat meditsiinilised põhjused. Karma tabas teda aga kiiresti-järgmises peatuses tuli samuti väikese lapsega naine peale ja istus selle “med.põhj.”noormehe kõrvale. Üldse käituvad päris paljud nii, nagu ühissõiduk kuuluks isiklikult neile.

Ot ja miks sulle ei sobinud selle noormehe kõrvale istuda, tahtsid tingimata just tema kohta? Kas see buss kuulus isiklikult sulle või?

Heaks tavaks on istet pakkuda inimesele, kes seda rohkem vajab. Mõtle ise edasi, kas istet vajab rohkem väikelaps või täies elujõus noor 20-25-aastane meesterahvas. “Meditsiinilised põhjused”, taolist vabandust polegi enne kuulnud!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui näete bussis magavat last