Esileht Pereelu ja suhted Kui naine joob.Kas on paranemise kogemust jagada?

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Kui naine joob.Kas on paranemise kogemust jagada?

Postitas:

Kas pole mõelnud AA /Ananüümsete Alkohoolikute/ tugigrupile? Või Lootuse küla, kus üks Sõnajalgade õde tervenes. Üksi on raske alkoholismist välja tulla, sest tegemist on sõltuvusega nii füüsilisel kui ka mentaalsel tasandil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pole mõelnud AA /Ananüümsete Alkohoolikute/ tugigrupile? Või Lootuse küla, kus üks Sõnajalgade õde tervenes. Üksi on raske alkoholismist välja tulla, sest tegemist on sõltuvusega nii füüsilisel kui ka mentaalsel tasandil.

Lootuse küla minu mäletamist mööda võttis vastu vaid kristlasi/usklikke. Kunagi sai ema jaoks seda uuritud ja on nagu selline info meeles. Võin ka eksida.

Olen olnud oma ema kaassõltlane nüüdseks 8 aastat.
Tema arvates näiteks on AA ja psühhiaatrid üldse maailma mõttetuimad tegelased ja “Mis see rääkimine ikka aitab!”. Wismaris on ta ka käinud.
Viina, poest tooma läks juba samal õhtul, kui sealt välja sai ja isegi kanüül oli veel käe küljes.

Seega see käo soovitus, et kas rõhus, et kas tervise peale ei mõtle ja kuidas saab oma lastele nii teha, siis alkohooliku jaoks on see täiesti teisejärguline asi.
Nende prioriteet on justnimelt vastupidi kork maha!

See on kohutav haigus/sõltuvus. Ja sellest tulevad välja vaid kõige tugevamad. Ja toetan seda, et üksi sellega hakkama ei saa. Aga kõige põhilisem asi ongi see, et alkohoolik ise peab tahtma kainust. Muidu võid sa mida iganes teha aga kasu ikka 0.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 18:38; 20.01 19:45; 21.01 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui sina ei saa aru, miks mõni ei suuda mitte juua, miks siis üldse sõna võtad? Mitte midagi asjalikku sul ju öelda ei ole. Sellised tänitajad ei aita mitte kuidagi. Miks on olemas suitsetajad, ülekaalulised inimesed, narkomaanid, suhtesõltlased, depressioonis inimesed? Miks? Jumala lihtne oleks ju elu korda saada ja ära lõpetada oma kahjulik käitumine.

Ahsoo, nüüd on tegemist tänitamisega kui annad nõu, et pudelil kork peale ja ei tilkagi. Sa selle peale ei mõtle, et mõni äkki tõesti tunneb muret su tervise pärast. Sa teed ju ainult endale halba, kaudselt kahjustad ka oma lähedaste tervist. Hiljem lähed ajakirjadusse kurtma, kuidas arstid sulle riiulist uut maksa ei andnud. Millist lahendust sa ise asjale pakud? Ega muud lahedust ei olegi, piir peab endal vastu tulema, siit maalt. Mõnel peavad selleks jalad alt ära minema, mõnel piisab sellest kui lähedased selja keeravad.

Mis puudutab sinu küsimust, miks on olemas suitsetajad, ülekaalulised jne- usu mind, neil on kuhjaga muret. Ei ole mõtet võrrelda pidevalt end teistega, ennast ja oma tervist tuleb osata hoida.

Ma kordades talun ennem toredat, meeldivat ja mõistlikku napsutajat, kui ranget must-valgetes toonides masendava nägemuse kandjat. Alkohol ei ole sugugi saatanast, kui seda osata kultuurselt tarbida. Kõik on õpitav.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 19:41; 21.01 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui sina ei saa aru, miks mõni ei suuda mitte juua, miks siis üldse sõna võtad? Mitte midagi asjalikku sul ju öelda ei ole. Sellised tänitajad ei aita mitte kuidagi. Miks on olemas suitsetajad, ülekaalulised inimesed, narkomaanid, suhtesõltlased, depressioonis inimesed? Miks? Jumala lihtne oleks ju elu korda saada ja ära lõpetada oma kahjulik käitumine.

Ahsoo, nüüd on tegemist tänitamisega kui annad nõu, et pudelil kork peale ja ei tilkagi. Sa selle peale ei mõtle, et mõni äkki tõesti tunneb muret su tervise pärast. Sa teed ju ainult endale halba, kaudselt kahjustad ka oma lähedaste tervist. Hiljem lähed ajakirjadusse kurtma, kuidas arstid sulle riiulist uut maksa ei andnud. Millist lahendust sa ise asjale pakud? Ega muud lahedust ei olegi, piir peab endal vastu tulema, siit maalt. Mõnel peavad selleks jalad alt ära minema, mõnel piisab sellest kui lähedased selja keeravad.

Mis puudutab sinu küsimust, miks on olemas suitsetajad, ülekaalulised jne- usu mind, neil on kuhjaga muret. Ei ole mõtet võrrelda pidevalt end teistega, ennast ja oma tervist tuleb osata hoida.

Ma kordades talun ennem toredat, meeldivat ja mõistlikku napsutajat, kui ranget must-valgetes toonides masendava nägemuse kandjat. Alkohol ei ole sugugi saatanast, kui seda osata kultuurselt tarbida. Kõik on õpitav.

Selles see vahe ju ongi, et kellel juba sõltuvus, ei tarbi alkoholi mitte mingist otsast kultuurselt!
Alkohol tõesti ei ole saatanast neile, kellel ei ole kalduvust sõltuvuse tekkimiseks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 18:38; 20.01 19:45; 21.01 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Wismaris on ta ka käinud.
Viina, poest tooma läks juba samal õhtul, kui sealt välja sai ja isegi kanüül oli veel käe küljes.

Ah, mis sa seletad. Haiglast koju ei lasta, kanüül käe küljes. Väljamõtleja oled.
Vbl oli plaaster käe peal.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 17:56; 21.01 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Wismaris on ta ka käinud.

Viina, poest tooma läks juba samal õhtul, kui sealt välja sai ja isegi kanüül oli veel käe küljes.

Ah, mis sa seletad. Haiglast koju ei lasta, kanüül käe küljes. Väljamõtleja oled.

Vbl oli plaaster käe peal.

Võis olla küll. Kui nüüd mõtlen, siis loogiline on jah, et see oli plaaster või side. Naaber nägi ja nii ta mulle edasi rääkis aga ma loogilisusele üldse ei mõelnud.

Kui ta aga esimest korda tilka käis saamas kodulinna haiglas, siis jäeti küll kanüül 3.ks päevaks külge, et ei peaks igapäev uuesti torkima.
Mina sõidutasin teda haiglasse ja tagasi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 18:38; 20.01 19:45; 21.01 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kordades talun ennem toredat, meeldivat ja mõistlikku napsutajat, kui ranget must-valgetes toonides masendava nägemuse kandjat. Alkohol ei ole sugugi saatanast, kui seda osata kultuurselt tarbida. Kõik on õpitav.

Sõltlasel ei ole enam seda valikut, et kultuurselt tarbida. Nii et mõtle parem, kas talud paremini läbustavat padujoodikut, sest sinna suunda alkohoolik liigub, kui ta seal juba ei ole, või kainet inimest. Alkohoolik ei peaks ka hoolima sinusuguste inimeste talumisest või mittetalumisest, oma tervis ja elu ja ka lähedaste heaolu muidugi peaksid tähtsamad olema. Kahjuks sageli ei ole.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 05:37; 20.01 08:37; 21.01 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohol ei ole sugugi saatanast, kui seda osata kultuurselt tarbida. Kõik on õpitav.

Sõltlasel ei ole enam seda valikut, et kultuurselt tarbida. Nii et mõtle parem, kas talud paremini läbustavat padujoodikut, sest sinna suunda alkohoolik liigub, kui ta seal juba ei ole, või kainet inimest. Alkohoolik ei peaks ka hoolima sinusuguste inimeste talumisest või mittetalumisest, oma tervis ja elu ja ka lähedaste heaolu muidugi peaksid tähtsamad olema. Kahjuks sageli ei ole.

🙂 Eelviimase lause raskemeelsus on tapvalt rõhuv oma arusaamatuses, onju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 19:41; 21.01 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ekspressis oli paari kuu eest lugu ühest korralikust koduperenaisest, kes end aegamisi põhja jõi. Ta leidis abi Lootuse külast. Võid ju selle artikli üles otsida ja proovida kasvõi kontakti saada – ehk oleks sarnase kogemusega inimese eeskuju sulle parim motivatsioon?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui asi nii hull ei ole, et otse elamist segaks, äkki on abi alkoholi asemel millegi muu joomisest? On olemas mingid alkoholivabad veinid ju. Rituaal jääks alles, aga etanooli ei tarbiks. Mina endise ajelsuitsetajana võin öelda, et mul on suurem sõltuvus suitsetamisest kui rituaalist. Kuidas võtan pakist sigareti, see lõhnab. Kuidas tõmbantikku – tiku süttimise lõhn. Kuidas tõmban esimese sügava mahvi. Sina ju vähemalt esialgu oma rituaalist loobuma ei pea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

https://vikerraadio.err.ee/1022477/peresaade-alkohol-ja-peresuhted

Räägime alkoholist ja elust alkoholi ümber.

Keskendume sellele, kuidas alkohol peres suhteid reguleerib – oleme ju põlvkondade kaupa alkoholiga koos üles kasvanud, näinud oma vanemaid ja vanavanemaid napsu võtmas. Oma alkoholitarvitamisega anname eeskuju ka tulevastele põlvedele.
Alkoholi rollist pereelus vestleme pereterapeut Siiri Tõnistega.
Saatejuht on Monika Koppel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 22:17; 18.01 22:58; 18.01 23:17; 09.02 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis jutt see on, et AD väsitab? Ei väsita. Või jõid AD võtmise ajal ikka tavalisel määral?

AD võtmine muudab uimaseks ja väsinuks küll, see kogemus on paljudel olemas. Ei ole seotud varasema alkoholitarbimisega.
PS: “Mis jutt see on?” ja ” No mis tähendab ei oska kuskilt abi otsida?” on tüüpiline suhtlemistõke, eitamine, pisendamine, sildistamine. Sellest ei ole mitte kellelegi kasu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 18:25; 09.02 18:32; 09.02 18:35; 09.02 18:40; 09.02 18:52; 10.02 01:49; 10.02 01:51; 10.02 16:58; 10.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholi ma ei tarbinud mitte klaasiga kogu see aeg. Aga lihtne põhjus oligi, et ma need kaks kuud magasin lihtsalt maha.

Mul mitu lähedast AD-d võtnud, keegi pole uimane seepärast olnud. Siis oli vale rohi, pidanuks vahetama.

Minul on tutvusringkonnas inimesi, kes on olnud erinevate AD-de võtmise tõttu kas nonstop uimased, kelle masendus on hoopis süvenenud, tekkinud suitsiidimõtted, või mu enda näitel – mul tekkisid lõpuks eluohtlikud mäluhäired. On ka inimene, kel ühe rohuga kaasnesid ühed väga tugevad kõrvalmõjud ja teisega teised ja lõpuks ta rohtudest abi ei saanudki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 18:25; 09.02 18:32; 09.02 18:35; 09.02 18:40; 09.02 18:52; 10.02 01:49; 10.02 01:51; 10.02 16:58; 10.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholi ma ei tarbinud mitte klaasiga kogu see aeg. Aga lihtne põhjus oligi, et ma need kaks kuud magasin lihtsalt maha.

Mul mitu lähedast AD-d võtnud, keegi pole uimane seepärast olnud. Siis oli vale rohi, pidanuks vahetama.

Võimalik. Lihtsalt püüan järgmine kord kohe õigest otsast alustada.

Selle õige otsa väljaselgitamiseks võib aega kuluda.
Mina soovitan kõigepealt head psühhoterapeuti, näiteks Kriisiabist kedagi, kes oskavad vajadusel ka edasi suunata. Arvan, et õige inimesega suhtlemine on esimene samm õiges suunas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 18:25; 09.02 18:32; 09.02 18:35; 09.02 18:40; 09.02 18:52; 10.02 01:49; 10.02 01:51; 10.02 16:58; 10.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahsoo, nüüd on tegemist tänitamisega kui annad nõu, et pudelil kork peale ja ei tilkagi. Sa selle peale ei mõtle, et mõni äkki tõesti tunneb muret su tervise pärast. Sa teed ju ainult endale halba, kaudselt kahjustad ka oma lähedaste tervist. Hiljem lähed ajakirjadusse kurtma, kuidas arstid sulle riiulist uut maksa ei andnud. Millist lahendust sa ise asjale pakud?

Täiesti olenemata sellest, kui õige võib olla sinu eesmärk – su väljendusviis on tõesti tänitamine. Umbes sama, nagu sa ütleksid mõrtsukate, kelle sa oled just verest tilkuva noaga naabri korterist tabanud, käsi puusa lüües: “Ahsoo, nüüd on siis kombeks päise päeva ajal mööda võõraid kortereid viisakas majas käia inimesi tapma! Kuidas sa saad teistele niisugust valu teha?”

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 18:25; 09.02 18:32; 09.02 18:35; 09.02 18:40; 09.02 18:52; 10.02 01:49; 10.02 01:51; 10.02 16:58; 10.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mul endal sellist positiivset kogemust, nagu soovisid, jagada ei ole kahjuks, aga maailmast peaks neid siiski leidma. Ma ei tea, kas halvad kogemused – mu enda suguvõsas on paar kuni mõni enam-vähem funktsioneerivat alkohoolikut olnud – sind aitaks või mitte, aga võin kirja panna – ühe naissugulase mees oli tipsomaan, kes lõpetas ratastoolis, nende pereelu oli isa harjumuse tõttu juba varakult üsna traumeeritud, isa jõi lõpuks maha ka pere sissetulekud, jättis täitmata lubadused, nt oli tavaline, et neil jäid jõulud lihtsalt ära, sest kõik raha sai enne seda otsa – aga nad püsisid koos kuni mehe surmani küllalt kõrges vanuses. Paar aastat enne surma sai tema juba pensionil naine oma meest ratastoolis mööda taastusravisid vedada, mõistus oli mehel peast läinud ja vaat siis ta tõesti enam ei joonud, sest ta polnud enam suuteline alkoholi ostma. Üks nende lastest on praegu ka ise alkohoolik, tema pereelu läks selle käes lõhki.
Teine naissugulane on tsüklijoodik – töötab mõned kuud Soomes sanitarina, siis tuleb koju ja joob kogu raha siin maha. Ükski sugulane temaga ammu enam ei suhtle ja tema pereliikmete elu on käinud kõik sujuvalt allamäge, lapsed ja lapselapsed maadlevad kõik erinevate probleemidega.

Kui halbadest lugudest abi on…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 18:25; 09.02 18:32; 09.02 18:35; 09.02 18:40; 09.02 18:52; 10.02 01:49; 10.02 01:51; 10.02 16:58; 10.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tutvusringkonnas inimesi, kes on olnud erinevate AD-de võtmise tõttu kas nonstop uimased, kelle masendus on hoopis süvenenud, tekkinud suitsiidimõtted, või mu enda näitel – mul tekkisid lõpuks eluohtlikud mäluhäired. On ka inimene, kel ühe rohuga kaasnesid ühed väga tugevad kõrvalmõjud ja teisega teised ja lõpuks ta rohtudest abi ei saanudki.

Aga täpselt samad sõnad sulle siis – siis oli vale rohi. Seda kordab minu teada iga psühhiaater – kui rohi ei sobi, kirjutame uue. Mis selles valesti on, mida ma ütlesin?

PS: “Mis jutt see on?” ja ” No mis tähendab ei oska kuskilt abi otsida?” on tüüpiline suhtlemistõke, eitamine, pisendamine, sildistamine. Sellest ei ole mitte kellelegi kasu.

Kuigi vaid üks neist väljenditest oli minu kasutatud, ei ole ma siiski sinuga nõus. Alkohoolikutele (kõigile) on väga omane oskus vabandusi leida. Jaburate vabanduste peale ei tohi noogutada, et jahah, tõesti pole netis üldse võimalik leida infot alkoholisõltuvuse ravi kohta (mis sellest, et nett kubiseb sellealasest infost, reklaamidest, lehekülgedest) või et tõesti, see AD võtmine on nii raske asi, teisiti ei saagi kui ainult tõsiste kõrvalnähtudega, jajah. Kui alkohoolik hakkab vabandama, siis tuleb selgelt mõista anda, et tegu on otsitud vabandusega.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 00:12; 19.01 00:26; 10.02 00:05; 10.02 02:18; 10.02 18:12; 10.02 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koht, kus 40% inimestest on oma sõltuvuse seljatanud on Lootuse küla.

http://www.lootusekula.ee/index.php?page=61

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 00:15; 10.02 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga täpselt samad sõnad sulle siis – siis oli vale rohi. Seda kordab minu teada iga psühhiaater – kui rohi ei sobi, kirjutame uue. Mis selles valesti on, mida ma ütlesin?

Valesti on see, et sa arvad, et õige rohi on tingimata kusagil olemas. Ei pruugi olla. Inimeste ajukeemia tasakaal võib olla väga erinev, inimeste ajud on väga erinevad ja juhtumeid, kus õiget ravimit ei leiagi, on päris paljusid. Psühhofarmaatsia on alles lapsekingades distsipliin ning teiseks on seal soperdamisel tihti eriti hullud tagajärjed. Sinu maagiline vormel “vaheta siis ravimit” ei aita kõige vastu.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 18:25; 09.02 18:32; 09.02 18:35; 09.02 18:40; 09.02 18:52; 10.02 01:49; 10.02 01:51; 10.02 16:58; 10.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi vaid üks neist väljenditest oli minu kasutatud, ei ole ma siiski sinuga nõus. Alkohoolikutele (kõigile) on väga omane oskus vabandusi leida. Jaburate vabanduste peale ei tohi noogutada, et jahah, tõesti pole netis üldse võimalik leida infot alkoholisõltuvuse ravi kohta (mis sellest, et nett kubiseb sellealasest infost, reklaamidest, lehekülgedest) või et tõesti, see AD võtmine on nii raske asi, teisiti ei saagi kui ainult tõsiste kõrvalnähtudega, jajah. Kui alkohoolik hakkab vabandama, siis tuleb selgelt mõista anda, et tegu on otsitud vabandusega.

Sõnastus on oluline. Mõista andmine ei tööta. Tänitamine ammugi ei tööta. Töötab otsene informatsioon: “Seal on see võimalus, mine sinna”. Retoorilised küsimused ei aita ühelgi juhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 18:25; 09.02 18:32; 09.02 18:35; 09.02 18:40; 09.02 18:52; 10.02 01:49; 10.02 01:51; 10.02 16:58; 10.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõnastus on oluline. Mõista andmine ei tööta. Tänitamine ammugi ei tööta. Töötab otsene informatsioon: “Seal on see võimalus, mine sinna”. Retoorilised küsimused ei aita ühelgi juhul.

Aga otsene informatsioon oli olemas ju, lisatud retoorilisele küsimusele. Retoorilised küsimused aitavad alkohoolikul märgata, et ta vabandusi otsib. Vähemalt juhul, kui ta on mõtlemisvõimeline. Käesoleva teema algataja tundub olema.

Valesti on see, et sa arvad, et õige rohi on tingimata kusagil olemas. Ei pruugi olla. Inimeste ajukeemia tasakaal võib olla väga erinev, inimeste ajud on väga erinevad ja juhtumeid, kus õiget ravimit ei leiagi, on päris paljusid. Psühhofarmaatsia on alles lapsekingades distsipliin ning teiseks on seal soperdamisel tihti eriti hullud tagajärjed. Sinu maagiline vormel “vaheta siis ravimit” ei aita kõige vastu.

Muidugi võib ka nii olla. Aga ainult ühe rohu proovimisega sa teada ei saa, et sinu jaoks õiget rohtu polegi. Ka siin tuleb olla järjekindel.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 00:12; 19.01 00:26; 10.02 00:05; 10.02 02:18; 10.02 18:12; 10.02 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pole mõelnud AA /Ananüümsete Alkohoolikute/ tugigrupile? Või Lootuse küla, kus üks Sõnajalgade õde tervenes. Üksi on raske alkoholismist välja tulla, sest tegemist on sõltuvusega nii füüsilisel kui ka mentaalsel tasandil.

Lootuse küla minu mäletamist mööda võttis vastu vaid kristlasi/usklikke. Kunagi sai ema jaoks seda uuritud ja on nagu selline info meeles. Võin ka eksida.

Olen olnud oma ema kaassõltlane nüüdseks 8 aastat.

Tema arvates näiteks on AA ja psühhiaatrid üldse maailma mõttetuimad tegelased ja “Mis see rääkimine ikka aitab!”. Wismaris on ta ka käinud.

Viina, poest tooma läks juba samal õhtul, kui sealt välja sai ja isegi kanüül oli veel käe küljes.

Seega see käo soovitus, et kas rõhus, et kas tervise peale ei mõtle ja kuidas saab oma lastele nii teha, siis alkohooliku jaoks on see täiesti teisejärguline asi.

Nende prioriteet on justnimelt vastupidi kork maha!

See on kohutav haigus/sõltuvus. Ja sellest tulevad välja vaid kõige tugevamad. Ja toetan seda, et üksi sellega hakkama ei saa. Aga kõige põhilisem asi ongi see, et alkohoolik ise peab tahtma kainust. Muidu võid sa mida iganes teha aga kasu ikka 0.

Jah sa eksid ning jagad väärinfot. Lootuse küla võtab vastu kõiki inimesi, kes kimpus alkoholi, narkootikumide, kuritegevuse, eluisu ja kodu puudumisega. Mine nagu oled.
Muljetavaldav protsent ehk 40% võidetakse inimesi tagasi uuele elule.

http://www.lootusekula.ee/

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 00:15; 10.02 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retoorilised küsimused aitavad alkohoolikul märgata, et ta vabandusi otsib.

Ei aita need mitte kedagi, mõeldud ainult retooritseja enesehinnangu tõstmiseks.
Loe suhtlemistõkete kohta, ma ei viitsi sinuga vaielda.
https://eek-suhtlemistoke.weebly.com/sissejuhatus.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 18:25; 09.02 18:32; 09.02 18:35; 09.02 18:40; 09.02 18:52; 10.02 01:49; 10.02 01:51; 10.02 16:58; 10.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retoorilised küsimused aitavad alkohoolikul märgata, et ta vabandusi otsib.

Ei aita need mitte kedagi, mõeldud ainult retooritseja enesehinnangu tõstmiseks.

Loe suhtlemistõkete kohta, ma ei viitsi sinuga vaielda.

https://eek-suhtlemistoke.weebly.com/sissejuhatus.html

Ei viitsi lugeda mingeid udupeeneid teooriaid. Mina räägin iseenda kogemusest. Jajaa, suhtlemistõke … veel üks õigustuse võimalus – ma ei saanud aru, mida ta ütles, sest ta alustas lauset valesti 😀

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 00:12; 19.01 00:26; 10.02 00:05; 10.02 02:18; 10.02 18:12; 10.02 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retoorilised küsimused aitavad alkohoolikul märgata, et ta vabandusi otsib.

Ei aita need mitte kedagi, mõeldud ainult retooritseja enesehinnangu tõstmiseks.

Loe suhtlemistõkete kohta, ma ei viitsi sinuga vaielda.

https://eek-suhtlemistoke.weebly.com/sissejuhatus.html

Ei viitsi lugeda mingeid udupeeneid teooriaid. Mina räägin iseenda kogemusest. Jajaa, suhtlemistõke … veel üks õigustuse võimalus – ma ei saanud aru, mida ta ütles, sest ta alustas lauset valesti ????

Ei ole udupeen, täiesti lihtsas arusaadavas keeles ja üsna vana teema juba.
Miks see sulle nii väga korda läheb, kas anonüümne teemaalgataja hakkab kohe sinu käsu peale hüppama või mitte? Miks on vaja teda niimoodi mõnitada? Mida see sulle endale annab? Mõtle sellele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 18:25; 09.02 18:32; 09.02 18:35; 09.02 18:40; 09.02 18:52; 10.02 01:49; 10.02 01:51; 10.02 16:58; 10.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole udupeen, täiesti lihtsas arusaadavas keeles ja üsna vana teema juba.
Miks see sulle nii väga korda läheb, kas anonüümne teemaalgataja hakkab kohe sinu käsu peale hüppama või mitte? Miks on vaja teda niimoodi mõnitada? Mida see sulle endale annab? Mõtle sellele.

Millest sa räägid? Mis hüppama? Kuhu hüppama? Mõnitada?
Rahune maha. Sul on endal mingi probleem, sisemine haav selle asjaga, võimendad üle. Minu tekst on absoluutselt neutraalne nii teemaalgataja kui sinu suhtes. Karm peegelpilt lihtsalt.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 00:12; 19.01 00:26; 10.02 00:05; 10.02 02:18; 10.02 18:12; 10.02 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal saavad inimesed aru, et tänitamine ja teistele hinnangute andmine teeb maailma aina vastikumaks? Teeb teid endit teistele vastikuks ja ei muuda neid teie arvates “vastikuid” mitte kuidagi meeldivamaks või targemini käituvaks. Vastupidi. Üks põhjus, mis päris kindlasti jooma ajendab ongi tänitamine ja lihtsalt ebameeldivad inimesed ning keskkond.

Mind on klaasikesest loobuda aidanud refleksioon. Põhjalik analüüs olukordadest, mis sunnivad üleüldse alkoholist lohutust otsima. Näiteks kodus on selleks seksi puudumine. Lähedusevajadus ja rahuldamatus. Mis siis aitab? Lihtsalt püüan mitte mõelda sellele, et tahaks kaissu vms. Üritan mõtlemise asendada lugemise, mõne põneva filmi või jalutuskäiguga. Välja minnes ajendab mind jooma see, et kõik tuttavad on joodikud. Kohvikus kokku saades on kellelgi ilmtimgimata tarvis midagi kas tähistada või uputada. Seda teades pigem väldin välja minekut. Kontserdil, teatris käin pigem üksi. Üks suur klaasikummutamise ajend on kindlasti ka sitt seltskond. Ei maksa “sattuda” pulma või sugulase sünnipäevale, kus teadaolevalt on koos hulk ebameeldivaid inimesi. Mina ei kannata klatšimoore-arvustajaid-nohtalpolegiveeluutautot-näpuviibutajaid jm rumalavõitu ning eneseküllaseid-ülevoolavaid inimesi. Lihtsalt ei lähe seesugusesse seltskonda. Leian mulle meeldivaid asendustegevusi. Eks ta üks suur nuputamine ole. Kuid kõik algab siiski suurest ponnistusest – igapäevasest maadlemisest omaenese mõttetegevusega. Püüa mõelda mõtteid, mis ei aja jooma vaid hoiavad sellest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka funktsioneeriv joodik juba pikki aastaid.
Töötan kodus, olen väärt spetsialist. Ei joo kunagi end selliseks, et hommikul paha oleks, selle piiri tunnetan õhtul ära. Olen märganud seost päevade-eelse aja ja tarbitud koguse vahel ehk siis on tarbin rohkem. Joon sellepärast, et meeldib, meeldib maitse, meeldib täiskõhtunne, meeldib ajaveetmisvahend, kerge sumin on tore. Joon õhtuti igavusest, mees läheb magama u 9 ja ärkab varakult. Minu ümber on hunnik väga jõulisi isikuid ja ma tunnen end allasurutuna.
Mees ei saa enamus kordadest aru, kui ma olen midagi tarbinud. Kui saab, on tüli suur jne.
Mul on kurb, et mees minusugusega elab.
Ma pole kunagi lootust kaotanud hakata väikeseks napsutarvitajaks, nagu vanasti olin. Kogused on suurenenud märkamatult. Ja viimasel ajal on tekkinud kahtlusi ehk joon rohkem kui tavaliselt, mu nägu on koledaks läinud ja ma arvan, et seda näevad nüüd ka juba teised.
Käin küll õhtuti jooksmas, aga sedagi ei viitsi enam eriti teha. Keha toimib kuidagi teisiti ja ma ostan poest head ja paremat ning ma olen suureks paisunud. Kuidas Sõnajalad kõhnad püsivad?
Abi ma kindlasti otsima ei lähe AA-sse. Kuna kevad tuleb, paks ka, eks ma pean intensiivsemalt jooksma, õhtuti asendustegevusi otsima ja kui vorm on käes, taas alustama 🙁
Isa oli mul joodik, ema ei tarbi üldse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui naine joob.Kas on paranemise kogemust jagada?