Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: .

Postitas:

Mitte soovides küll ivfi ja muudesse teemadesse sekkuda (ei taha “loodus pole teid lapsesaamiseks ette näinud”-retoorikat sisse tuua, sest minu meelest see on vale), aga paljud naised, kes ivfi teevad, tahavad väga lapsi, aga vat mingil füsioloogilisel-bioloogilisel-kehatasandil on midagi nihu, ov ei toimu näiteks jne. Mõnedel oleks iseeneslik rasestumine üldse võimatu, kuigi lapsesoov on suurim. Õnnestunud rasestumise järel saavad neist suurepärased lapsevanemad. Ja paljudel naistel, kellel pole mingit lapsesoovi, ei oleks mingit füsioloogilist takistust rasestumisel. Seega ei ole ju lapse SOOV, kvaliteet lapsevanemana jms, ja lapsesaamise VÕIME kuidagi üksüheselt seotud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 13:22; 18.12 12:31; 19.12 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll bioloogiliselt võimetu lapsi saama, aga mul puudub selleks igasugune soov. Usun nimelt, et lapse saamiseks on vaja midagi palju enamat kui “töökorras” suguorganid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on see huvitav küsimuse püstitus. See oleks ju põnev sotsiaal-meditsiiniline uuring – kas lapse mittesoovimine ja destosterooni tase on kuidagi seotud?

Miks osad vastajad kohe näevad siin mingit norimist? Ei ole, tihti on meie “psühholoogilised” vajadused, käitumised, põhjendatavad tegelikult just füsioloogilise poolega. Kui on teada, et kõrgem destosterooni tase mõjutab naist käituma ühiskonna mõistes maskuliinsemalt, on agressiivsem näiteks (agressiivsus siin ei tähenda negatiivset vaid pigem “alfa”), siis miks ei võiks see ka muul moel mõjutada inimese psühholoogiat?

Aga miskipärast nähakse siin kohe tabut, kui üritatakse arutleda teemal, miks osad ei soovi lapsi.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 11:23; 19.12 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krt, ausalt, pista sinnakohta oma Destosteroon ja tabuT Kaua võib?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 17:19; 17.12 12:31; 19.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen väga hästi kursis naiste hormoonihädadega ja jah, hormoonide kõikumine mõjutab ka meie käitumist (meeste testosteroonitaseme langus võtab seksiisu ära, ka meestel on hormoonide tasakaalutusega hädasid). Ja naiste testostreooni üleliig võib neil ka lisaks tsüklile käitumist mõjutada (agressiivsuse suunas). Aga näiteks naistel väga levinud viljatuse põhjus (u 10% viljatuse põhjustest) pcos on otseselt hormoonide tasakaalutus, mis kuidagi käitumises ei avaldu.
Ma arvan, et sellise uuringu läbiviimine oleks problemaatiline eetika ja stigmatiseerimise jne koha pealt- et uurime, mis sinuga ikka valesti peab olema, et sa lapsi ei taha, nii või? 🙂 Et no midagi peab ju valesti olema, sest normaalselt funktsioneeriv naisterahvas peab lapsi tahtma ja saama? Jaah, paljud ajakirjad kibeleksid sellist uurimust avaldama 😀 see tehtaks nii maatasa, et…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 13:22; 18.12 12:31; 19.12 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen väga hästi kursis naiste hormoonihädadega ja jah, hormoonide kõikumine mõjutab ka meie käitumist (meeste testosteroonitaseme langus võtab seksiisu ära, ka meestel on hormoonide tasakaalutusega hädasid). Ja naiste testostreooni üleliig võib neil ka lisaks tsüklile käitumist mõjutada (agressiivsuse suunas). Aga näiteks naistel väga levinud viljatuse põhjus (u 10% viljatuse põhjustest) pcos on otseselt hormoonide tasakaalutus, mis kuidagi käitumises ei avaldu.

Ma arvan, et sellise uuringu läbiviimine oleks problemaatiline eetika ja stigmatiseerimise jne koha pealt- et uurime, mis sinuga ikka valesti peab olema, et sa lapsi ei taha, nii või? ???? Et no midagi peab ju valesti olema, sest normaalselt funktsioneeriv naisterahvas peab lapsi tahtma ja saama? Jaah, paljud ajakirjad kibeleksid sellist uurimust avaldama ???? see tehtaks nii maatasa, et…

Aga miks peab seda uurima nii, et “mis on sinuga valesti”. kas ei võiks püstitada küsimust neutraalselt “kas naise soovi lapsi mitte saad aja tema testosterooni taseme vahel on seos?”. Analoogselt tehakse ju ka teisi uuringuid, a la kas pere 1. 2. või 3. laps on enesekindel või hoopis enesetapule kalduv. Kas see on siis normaalne, et uurime, mis sul viga on seoses sellega, mitmendana sa sündisid? 😀 Sotsioloogilised uuringud uurivadki kõikvõimalike asjade seoseid, et selgitada inimeste käitumist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 11:23; 19.12 15:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.