Esileht Pereelu ja suhted kui naisel on depressioon

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: kui naisel on depressioon

Postitas:

Siin just teema, et \”kui mehel on depressioon\”.

Meil vastupidi. Naisel see mureks.

Naine käinud mõni aasta tagasi psühholoogi vastuvõtul – diagnoositi depressioon ja ärevushäire, seejärel paar aastat ravimeid võtnud. Läks nagu paremaks. Siis jättis rohud järgi – pidi terve olema, nüüd jälle läheb allamäge. Arsti juurde keeldub minemast – mitu korda sel teemal räägitud. Väljas ta ei käi (v.a ostlemine), istub kogu aeg kodus. Enamik sõpru aja jooksul ära kadunud…külas ei käi ja külla kedagi ei kutsu. Paar aastat tagasi viimati kutsusin oma sõbrad külla…käis selline jonn et hirmus – endal häbi sellepärast..rohkem ei tahtnud proovida… Kogu aeg on tal paha olla; elu on nii raske ja kõik on nii halb jne. Rahalisi muresid meil otseselt ei ole – st poes sente lugema ei pea – kuigi jah, kõiki mida hing ihaldab me ka endale lubada ei saa aga midagi otseselt puudu ka pole. Seks minimaalne ja toimub minu pealekäimisel…naise initsiatiiv NULL…aastaid juba. Kui lapsed midagigi temale mittesobivat teevad, siis üldjuhul KOHE käratab. See häirib mind väga. Lastega tegeleb minu arvates üsna vähe. Sellised asjad nagu unejutud, äratamised, vannitamised, lugema õpetamine, väljas mänguväljakul käimine, kodus ettelugemine, lasteaia käigud, kodus mängimine, pooled söögitegemised – valdavalt minu teha. Aeg-ajalt jälle nunnutab lapsi ja on väga tore…aga seda kord-paar kuus. Tööl ta ei käi – elame linnast veidi väljas, lähedal ei pidavat sobivat tööd olema, kusjuures tal on eraldi auto…ehk liikuda ta saaks. Abielus ca 10 aastat… Lahutada ei taha – naine tegelikult armas. Lahutuse puhul kõigi rohkem kahju oleks lastest. Aga täna tundub, et see negatiivsus hakkab lastele ka väga külge…ja mul endal ka juba mõned depressiooni tundemärgid…

Mida ma tegema peaks, et tal parem oleks? Vaikselt hakkab mul ka juhe kokkujooksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi mõjub ema-naise selline käitumine sinule ja lastele väga negatiivselt. Kui inimene ise muutuda ei taha, siis Sina Tema eest valikuid teha kahjuks Ei Saa.

Sa võid proovida aidata, kuid kui inimene end ise aidata ei soovi, siis kahjuks, pole sul midagi teha.
Isegi, kui tundub alguses raske uuesti alustada, siis lõppkokkuvõttes on lastele parem, kui kasvavad üles stabiilses keskkonnas, mitte negatiivse ema energiat pidevalt tajudes..see on katkine õhkkond- jätab jälje laste närvisüsteemi ja käitumisesse tulevikus oma elu elades.

soovitan sul lugeda raamatut

http://www.bookdepository.co.uk/Healing-Code-Alex-Loyd/9781444727715

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 13:22; 17.03 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostku endale mõned kingad või.. sõrmus kõrvarõngad, lõbutsegu, raisaku raha natuke,söögu jäätist maasikaid mett, sõitku üksi autoga ringi…kandku miniseelikut, mingu sauna, põletagu küünlaid aroomilambis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta naisele kasukas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Agne74 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ostku endale mõned kingad või.. sõrmus kõrvarõngad, lõbutsegu, raisaku raha natuke,söögu jäätist maasikaid mett, sõitku üksi autoga ringi…kandku miniseelikut, mingu sauna, põletagu küünlaid aroomilambis[/tsitaat]

depressiooni kahjuks sellise asjaga ei lahenda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 13:22; 17.03 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööle minek on raviks. Naisel peab olema mingi koduväline elu ka. (võibolla ise ta ei saa aru sellest, aga see aitab)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tuleb välja ravida, kasvõi tablettide abil. Olen mitu aastat olnud selles haiguses. Nüüd pole mitu aastat haigusest jälgegi. Inimene peab seda ise tunnistama ning tahtma ravida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te olete abielus?
Tean ühte lugu, kus naine sisuliselt kustus ära sellest lootusetuse tundest, mida see ettepaneku ootamine tekitas. Ehk siis koristama kõlbas, lapsisünnitama kõlbas, majas elama kõlbas, aga ametlikuks abikaasaks ei kõlvanud. Tekkisid kinnismõtted, et mees hoiab end vabana kellegi jaoks ja ootab ainult tema surma. Ja et kõik tegevus, mis mees teeb, on selleks, et temast lahti saada. Ja kui küsida, miks ta nii arvab, on vastuseks : ta ei väärtusta mind ju üldse, me pole abielus, olen kui teenija ja tema laste kasvataja koos palgaga ja elamisõigusega majas. Teades seda lugu juba 10 aastat ütleks küll, et mees on sellise hullu olukorra ise loonud. Ja hetkel tundub, et lõpeb see naise puhul hullumajaga. Võimalik et peale 15 aastat kooselu tehtav ettepanek veidi leevandaks ja peataks haiguse kulu. Ja annaks mingi toetuspunkti.
Teemaalgatajalt küsiks, et kui see pole nüüd väljamõeldud jutt( on kahtlus, et teema on algatanud naine), siis kas sa oled teinud ära kõik teod, et naisele öelda, ta on midagi enamat kui sinu laste kasvataja ja majahoidja ?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule mõjub küll see hästi, raha raiskamine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ikka ükski jutt ei aita, siis pane fakti ette- et kas hakkab ravima või elab edasi üksi.

kui ta juba päris lootusetu ei ole, siis ehk saab aru, kust tuuled puhuvad.

kas inimene on närvihaige või alkohoolik- vahet pole, mõlemad on haigused ja maha jäetakse lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen olnud depressioonis.
Ka seda algust, et hakkan ravima, on raske teha. Mind päästsid üks sõbranna ja oma mees. sõbranna tegi ajupesu ja rääkis oma depressioonist, mees pani ise mulle arsti ajad kirja.
Käisin psühhoterapeudil, kellega lihtsalt ei klappinud. Seda juhtub. Äkki juhtus ka Sinu naisega? Raske on mõelda, et kuskil on veel keegi teine inimene, kes aitab, raske on teda otsida.
Kolmas asi on töö. Sa saad ju ise ka aru, et tööle mitte minekuks on naisel otsitud põhjused. Ta ei tule Sulle rääkima, aga tõenäoliselt on tal lihtsalt madal enesehinnang kodus passimisest.

Lisamõte- kas lapsed käivad lasteaias ja kas nad on tihti haiged? St. tihti mõtlen paari kuu tagant, või sagedamini. Sest haiged lapsed on kodus emaga, isegi depressioonis emaga. Ja väga paljud naised lihtsalt kardavad tööle minna. Sest lapsed on haiged. Nad ei julge mõeldagi, et jääksid koju lapse haigusega, ehkki seaduslandlus seda võimaldab. Ammugi ei tule nende meestel pähe ise koju jääda…

Minule jää lugedes tunne, et Sa ei ole MITTE MIDAGI teinud, et aidata oma naist sellest välja. V.a. lastega tegelemine, selle eest ma Sind kiidan.
Nii et ma ei tea, kas julgengi soovitusi anda…

Ma tean, mis mind välja aitas. See, et mind veeti lausa KÄTTPIDI arstile, teatrisse, kontserdile. Et sain vahetada töökoha (Sinu naisel oleks siis vaja see leida, hädasti). Et organiseeriti spontaanseid üritusi, kuhu ma pidin minema (näiteks lastega seoses). Või siis andis mees pärast viimast puhkuse-eelset tööpäeva mulle asjade pakkimiseks pool tundi (oi, kuidas ma virisesin) ja kohe oli sõit Hiiumaale näiteks…

Sinu jutt kõlab nagu tüüpiline, raha on, auto on, puudust ei ole, mis tal veel vaja. Hoolimist on vaja ehk? Su naisel võib olla depressioon, aga teda võib vaevata veel paljugi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk suudad tuvastada mõne naise hea sõbranna või lähedase, kellega tegevusplaani üle nõu pidada ja koos üksteist toetades ikkagi naine ravile saada?
Kui sellist inimest pole siis ehk leiad ise mõne terapeudi, kes oskaks anda nõu mida ja kuidas sellises olukorras teha võiks Arvan samuti, et teraapias oluliseim oleks et energiad klapiksid. Võib olla see et naine tundis, et teda ei mõistetud viis praeguse olukorrani. Ära veel alla anna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tööle minek on raviks. Naisel peab olema mingi koduväline elu ka. (võibolla ise ta ei saa aru sellest, aga see aitab)[/tsitaat]

Kusjuures siin võib iva peituda. Hakkasin vaikselt uppuma, kui olin lapsega 1 aasta kodus olnud (laps magas halvasti ja oli allergik)- käisin psühholoogi juures ja pisut hakkas kergem, aga ikka tikkus masendus peale. Kui laps sai 2-aastaseks, siis palusin oma ema last hoidma ja läksin tööle- masendus kadus kohe imeväel ja laps ning mees olid jube armsad :)!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted kui naisel on depressioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.