Esileht Koolilaps Kui noor ei saanud gümnaasiumisse, mis edasi?

Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )

Teema: Kui noor ei saanud gümnaasiumisse, mis edasi?

Postitas:

Siis on veel internaadiga koolid. Nõo koolis on muide ka C klass, kus õpivad need kohalikud lapsed, kes matemaatikas-füüsikas nii tugevad pole, et reaalklassi pääseda. Usun, et ka C klassi õpilane saab vajadusel internaadikoha.[/quote]

Ma ei tea, mis ajas Sa elad. Nõos pole ammu enam nn kohalikele klassi (90ndatel oli). Minu laps sai Nõo RG-sse sel aasal ilma katseteta sisse, aga ei lähe sinna õppima. Seal on tõesti katsed alles tulemas, valida on mitme suuna vahel. Interneaadikohti on ja internaat on renoveeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil õnneks on selline võimalus eelinfona juba (varemalt 9. kl lõpetanute seast) olemas, et mõnel juhul ei olegi alla 4,5-4,6 keskmise hinde sama kooli gümnaasiumisse isegi lootust, sest 3 (9 klassi) paraleeli asemel jääb üks 10. kl ja/või piirkonna kõikide põhikoolide õpilased pürgivad sellesse ühte lähemasse gümnaasiumisse ning piikronnast võib tõesti ühe klassitäie saada kokku ka ainult väga hästi õppivatest lastest, aga see ei tähenda, et teised üleüldse millekski võimelised ei ole. Seetõttu mõtlemegi mitmeid variante eelnevalt läbi lisaks sellele, et laps ise on õppimisse kuidagi palju tõsisemalt hakanud suhtuma.
Kuna pole teada, mis piirkond, aga mõtleks kiirelt võimalike sobivate kohtade ja gümnaasiumite peale piirkonnas. Me näiteks ei välista kehvemal juhul ka enam-vähem sobivat kutsekat/”kehvemat” gümnaasiumiosa, aga see tähendab, et tuleb ilmselt osaliselt (lisa) kursuseid juurde võtta, et näiteks aasta hiljem proovida mujale uuesti vms.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 11:48; 02.06 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://lahte.edu.ee/Gumnaasiumi_oppesuunad_72.htm

Lähtel ka õpilaskodu, vestlused on küll juba toimunud, aga igal aastal on olnud ka täiendav vastuvõtt…. Tartu koolides alles algavad vestlused ja paljud liiguvad Tartusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil õnneks on selline võimalus eelinfona juba (varemalt 9. kl lõpetanute seast) olemas, et mõnel juhul ei olegi alla 4,5-4,6 keskmise hinde sama kooli gümnaasiumisse isegi lootust, sest 3 (9 klassi) paraleeli asemel jääb üks 10. kl

millises gümnaasiumis on ainult üks klass? nii madala täituvusega gümnaasiumid on ju juba kinni pandud või vähemalt tehtud sulgemisotsus aastast x. kui on soovijaid rohkem kui 36 ja veel enam, nad on keskmise hindega 4,5 ja üle selle, siis mis põhjusel ei suurenda see gümnaasium vastuvõttu? see on ju teada, et gümnaasiumiosa tasuvuse kohalt on üks klass kõike muud kui piisav, samuti ei suudeta pakkuda piisavalt valikaineid nii väikese õpilaste arvu korral. see ühe klassiga g on mingi poolpidune lahendus, see ei ole gümnaasium selle sõna õiges tähenduses.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:09; 02.06 20:25; 02.06 22:25; 04.06 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

millises gümnaasiumis on ainult üks klass? nii madala täituvusega gümnaasiumid on ju juba kinni pandud või vähemalt tehtud sulgemisotsus aastast x….

Tln lähivald. Ma tõesti ei tea, miks selline otsus. Ehk ka seetõttu, et kool oma mahutavuselt pole kummist ning eeldatakse siis, et vähemalt alg- ja põhikooliealised (ja neid on palju) peaksid saama koduligiduses õppida ja Tln, oma erinevate koolidega, on siiski mõeldav kaugus (gümnaasiumiealistele) kooliskäimiseks. Sealt koolist saigi väljajäänu Tln gümnaasiumisse (eksamitulemuste poolest isegi väga heal tasemel kool) sisse.
Oma lapse kool on põhikool (küll Tln) ning seetõttu niivõinaa tuleb mujale minna, aga eeldatavasti Tln piires tal kuskile õnnestub. Lapsel lähiaastatel mitmeid sõpru, sugulasi järjest lõpetanud 9. kl ja nad ju suhtlevad ning teab, et kergelt see sissesaamine ei pruugi tulla, isegi kui keskmine hinne hetkel ja selles koolis isegi üle 4,5.
Tallinna ühe gümnaasiumi väga edukalt lõpetanu kommenteerib (noorema õe õppmist hinnates samas koolis), et viimaste aastatega on see gümnaasiumosasse sisse pääs ikka palju, palju keerulisemaks läinud.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 11:48; 02.06 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis väikelinn see on, kus lapsed mahtusid põhikooli ära, aga gümnaasiumisse ei mahu? Väikelinnades ju tavaliselt ikka nii, et kõik mahuvad ära ja pigem jääb kohti üle, sest ikka leidub neid, kes Tallinnasse/tartusse lähevad, sõltuvalt kumb lähemal.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tln lähivald. Ma tõesti ei tea, miks selline otsus. Ehk ka seetõttu, et kool oma mahutavuselt pole kummist ning eeldatakse siis, et vähemalt alg- ja põhikooliealised (ja neid on palju) peaksid saama koduligiduses õppida ja Tln, oma erinevate koolidega, on siiski mõeldav kaugus (gümnaasiumiealistele) kooliskäimiseks. Sealt koolist saigi väljajäänu Tln gümnaasiumisse (eksamitulemuste poolest isegi väga heal tasemel kool) sisse.

Kiili?
Põhjus on ju kodulehel kirjas: “Kool on otsustanud kahe õppesuuna avamise edasi lükata ning võtta 2020/21. õa 10. klass vastu kehtivale õppesuunale. Kahe õppesuuna avamise edasilükkamine on seotud eriolukorrast tingitud keeruka majandusolukorraga riigis. Uue õppekava rakendamine toob kaasa õppekava olulise kallinemise ning ebastabiilset olukorda arvestades ei pea kool seda hetkel mõistlikuks. 2020/21. õa võtame vastu ühe 10.klassi, kuni 30 õpilast, olemasolevale (meedia) õppesuunale. ”
Aga jah, Kiili on Tallinnale nii lähedal, et sealt pole küll probleem linnas koolis käia.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 30.05 10:33; 31.05 16:05; 31.05 17:46; 31.05 18:20; 31.05 21:19; 31.05 22:23; 01.06 14:10; 01.06 23:28; 02.06 15:50; 02.06 20:53; 06.06 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis väikelinn see on, kus lapsed mahtusid põhikooli ära, aga gümnaasiumisse ei mahu? Väikelinnades ju tavaliselt ikka nii, et kõik mahuvad ära ja pigem jääb kohti üle, sest ikka leidub neid, kes Tallinnasse/tartusse lähevad, sõltuvalt kumb lähemal.

Mina lõpetasin muidugi aastaid tagasi, aga siis oli Keilas ka see teema, et 9.klassi lõpetas umbes 120 õpilast, gümnaasiumisse võeti aga max 60 õpilast – selge see, et kõik ei saanud. 10.klassi võisid kandideerida ka teistest põhikoolidest tulnud õpilased, mitte ainult keilakad. Kõik muidugi ei tahtnud ka, aga nii mõnigi pidi muu kooliga leppima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus on ju kodulehel kirjas: “Kool on otsustanud kahe õppesuuna avamise edasi lükata ning võtta 2020/21. õa 10. klass vastu kehtivale õppesuunale. Kahe õppesuuna avamise edasilükkamine on seotud eriolukorrast tingitud keeruka majandusolukorraga riigis. Uue õppekava rakendamine toob kaasa õppekava olulise kallinemise ning ebastabiilset olukorda arvestades ei pea kool seda hetkel mõistlikuks. 2020/21. õa võtame vastu ühe 10.klassi, kuni 30 õpilast, olemasolevale (meedia) õppesuunale. ”

väga kummaline põhjendus. nende arvates on siis mõistlikum jätkata alamõõdulise gümnaasiumiosaga, mille kulusid riiklik pearaha kuidagi ära ei kata? no ei ole majanduslik mõtlemine, kuidagi ei ole.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:09; 02.06 20:25; 02.06 22:25; 04.06 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga kummaline põhjendus. nende arvates on siis mõistlikum jätkata alamõõdulise gümnaasiumiosaga, mille kulusid riiklik pearaha kuidagi ära ei kata? no ei ole majanduslik mõtlemine, kuidagi ei ole.

No küllap neil on ikka rohkem infot selle asja kohta kui minul või sinul. Talitsege oma soovi igas olukorras end targemaks pidada. Ju on see kool ka kõik läbi mõelnud ja kalkuleerinud ning mingil põhjusel nii otsustanud. Ja see põhjus ei ole üsna tõenäoliselt ei rumalus ega ka mittemajanduslik mõtlemine.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 30.05 10:33; 31.05 16:05; 31.05 17:46; 31.05 18:20; 31.05 21:19; 31.05 22:23; 01.06 14:10; 01.06 23:28; 02.06 15:50; 02.06 20:53; 06.06 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga kummaline põhjendus. nende arvates on siis mõistlikum jätkata alamõõdulise gümnaasiumiosaga, mille kulusid riiklik pearaha kuidagi ära ei kata? no ei ole majanduslik mõtlemine, kuidagi ei ole.

No küllap neil on ikka rohkem infot selle asja kohta kui minul või sinul. Talitsege oma soovi igas olukorras end targemaks pidada. Ju on see kool ka kõik läbi mõelnud ja kalkuleerinud ning mingil põhjusel nii otsustanud. Ja see põhjus ei ole üsna tõenäoliselt ei rumalus ega ka mittemajanduslik mõtlemine.

võimalik (kuigi, ka sina ei tea, mis on minu igapäevane töövaldkond, eks ole).

vaatasin vahepeal kiili g lehele, selle järgi on 10. klassis ligilähedaselt sama palju kohti kui 9. lõpetajaid. muidugi, teoreetiliselt on võimalik, et 2020 võetakse vastu poole vähem õpilasi gümnaasiumisse, kui viimasel kolmel aastal… ja teoreetiliselt on võimalik ka mingi anomaalia, et üheksandikke lõpetab 200 ja 7.-8. klassis on ainult 25 õpilast…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:09; 02.06 20:25; 02.06 22:25; 04.06 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge rohkem oma peakest vaevake, et mis kool ja kus asub.
Kool asub 15km Tallinnast.
9klassi lõpetab 101 õpilast. Katsetel osales 172. Sisse võetakse 96.
Katsetel luges keskmine hinne ja ingl. keele motivatsiooni video. Jah, mu minu noor ei teinud seda maks punktidele.
Nimekirjast jäid välja õpilased kel keskmine hinne 4,94, 4,83, 4,88 jne. Lihtsalt mõned on jutulinnud, kes suutsid end sisse rääkida 😛
Kooli lehel kogu hinnangute tabel olemas, kes kui palju punkte mille eest sai ja mis keskmine hinne.
Mul on kahju, kui viielised õpilased peavad minema end raiskama kutsekasse ( ei arva, et kutsekas halb on) või linna sõitma kuskile pärapõrgusse piirkonda, sest enamus koolidesse on sisseastumiskatsed läbi.
Oma viga, et me panustasime kodukooli ja ei hakanudki mujale proovima. Eks sügis näitab, kust ja kuhu me teekond algab.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 08:42; 04.06 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimekiri hakkab kindlasti liikuma, kui sissesaanud õpilased teistest koolidest kinnitusi hakkavad saama. Tallinna-lähedaste koolidega on see lugu, et paljud astuvad igaks juhuks kodukohakooli ka, et kindlasti koht olemas oleks, ja ütlevad ära, kui mujale sisse saavad. Kui Su noor kuskil väljajääjate alguses on, siis ma arvan, et ei ole üldse muret, kohast loobujaid on alati ja igas koolis.
Natuke tegid asja huvitavamaks ka, et konkurss 3 õpilast kohale – alla 2 on konkurss.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 17:31; 04.06 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge rohkem oma peakest vaevake, et mis kool ja kus asub.

Kool asub 15km Tallinnast.

9klassi lõpetab 101 õpilast. Katsetel osales 172. Sisse võetakse 96.

Katsetel luges keskmine hinne ja ingl. keele motivatsiooni video. Jah, mu minu noor ei teinud seda maks punktidele.

Nimekirjast jäid välja õpilased kel keskmine hinne 4,94, 4,83, 4,88 jne. Lihtsalt mõned on jutulinnud, kes suutsid end sisse rääkida ????

Kooli lehel kogu hinnangute tabel olemas, kes kui palju punkte mille eest sai ja mis keskmine hinne.

Mul on kahju, kui viielised õpilased peavad minema end raiskama kutsekasse ( ei arva, et kutsekas halb on) või linna sõitma kuskile pärapõrgusse piirkonda, sest enamus koolidesse on sisseastumiskatsed läbi.

Oma viga, et me panustasime kodukooli ja ei hakanudki mujale proovima. Eks sügis näitab, kust ja kuhu me teekond algab.

Kui see kõik tõele vastab, siis enam jaburamalt korraldatud konkurssi on raske ette kujutada. Järelikult pidi motivatsioonivideo andma võrreldes keskmise hindega proportsionaalselt ülemäära palju punkte, kui puha viielised välja jäid. Motivatsioonivideo abil võib kedagi palgata mõnda lahedasse kohta tööle, aga haridusasutus peaks ikka akadeemilise lähenemise kasuks otsustama. Raske uskuda, et need jutulinnud gümnaasiumis õppimisse rohkem panustavad kui seni praktiliselt viielised õppurid.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 31.05 11:43; 31.05 14:53; 31.05 16:33; 31.05 18:06; 31.05 19:12; 01.06 13:40; 04.06 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge rohkem oma peakest vaevake, et mis kool ja kus asub.

http://www.jyri.edu.ee/10-klassidesse-vastuvotmiskatsete-tulemused

Jürist on täiesti võimalik Tallinna kooli käia, käivad praegu lapsed ka kesklinna katsetega koolides, käisid ka siis kui mina koolis õppisin, Mustamäele on veidi ebamugavam ja Lasnamäe koolidest ei tea ma suurt midagi.
Mille eest seal motivatsioonivideos punkte anti? Tundub, et see luges palju rohkem kui keskmine hinne (mis enamikul kõrge oli).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge rohkem oma peakest vaevake, et mis kool ja kus asub.

Kool asub 15km Tallinnast.

9klassi lõpetab 101 õpilast. Katsetel osales 172. Sisse võetakse 96.

Katsetel luges keskmine hinne ja ingl. keele motivatsiooni video. Jah, mu minu noor ei teinud seda maks punktidele.

Nimekirjast jäid välja õpilased kel keskmine hinne 4,94, 4,83, 4,88 jne. Lihtsalt mõned on jutulinnud, kes suutsid end sisse rääkida ????

Kooli lehel kogu hinnangute tabel olemas, kes kui palju punkte mille eest sai ja mis keskmine hinne.

Mul on kahju, kui viielised õpilased peavad minema end raiskama kutsekasse ( ei arva, et kutsekas halb on) või linna sõitma kuskile pärapõrgusse piirkonda, sest enamus koolidesse on sisseastumiskatsed läbi.

Oma viga, et me panustasime kodukooli ja ei hakanudki mujale proovima. Eks sügis näitab, kust ja kuhu me teekond algab.

Kuna kool asub pealinna külje all, siis päris kindlasti pole see nimekiri lõplik. Tallinna G4 vestlused alles käivad ja ka hulk teisi koole pole veel oma nimekirju kokku saanud.
Ja kui nüüd laps ka pärast Tallinna koolidesse minejate kohtade vabanemist kooli ei mahu, siis päris mitu Tallinna tavakooli on varasematel aastatel teinud lisavastuvõtu. Kui hetkel tundub, et kohti pole kuskil, siis reaalselt lõpuks ikka on. Iseasi kas just sinna kooli, kuhu laps soovib.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 12:05; 30.05 23:26; 04.06 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA tänahommikuse postituse põhjal tundub küll, et nii jüri g kui sama piirkonna põhikoolid on viite panemisel üsna lahked. vastasel korral ei saaks sellist olukorda tekkida, et keskmise hindega minimaalselt alla 5 jäävad noored gümnaasiumist välja. kaks inimest kohale ei ole mingi meeletu konkurss ju.

aga nõustun, et see nimekiri muutub üsna palju pärast G4 koolde tulemuste selgumist ja kohtade kinnitamist. oma lapse klassi pealt ütlen, et ligi pooled on väljastpoolt tln.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:09; 02.06 20:25; 02.06 22:25; 04.06 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TG on lahendus. Võtavad vastu, kes õppida tahab, saab igal poole õppida. Uuri ja vaata. Kindlasti leidub lahendus.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult on selles koolis hindamine väga, väga, väga käest ära, kui nii paljud on nii kõrgete hinnetega.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 30.05 10:33; 31.05 16:05; 31.05 17:46; 31.05 18:20; 31.05 21:19; 31.05 22:23; 01.06 14:10; 01.06 23:28; 02.06 15:50; 02.06 20:53; 06.06 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viljandi Gümnaasiumisse näiteks on ka väga tihe sõel sel aastal. Minu meelest see riigigümnaasiumi teema nüüd tuleb oma miinustega välja, sest ma tõesti arvan, et gümnaasiumi haridus peaks olema kõigil võimalik ja just kodu lähedal. Muidugi on võimalik valida kutsekool, aga minu meelest see peakski olema valik mitte ainus variant, kui 4+ keskmise hindega laps ei pääse gümnaasiumisse.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis väikelinn see on, kus lapsed mahtusid põhikooli ära, aga gümnaasiumisse ei mahu? Väikelinnades ju tavaliselt ikka nii, et kõik mahuvad ära ja pigem jääb kohti üle, sest ikka leidub neid, kes Tallinnasse/tartusse lähevad, sõltuvalt kumb lähemal.

Mina lõpetasin muidugi aastaid tagasi, aga siis oli Keilas ka see teema, et 9.klassi lõpetas umbes 120 õpilast, gümnaasiumisse võeti aga max 60 õpilast – selge see, et kõik ei saanud. 10.klassi võisid kandideerida ka teistest põhikoolidest tulnud õpilased, mitte ainult keilakad. Kõik muidugi ei tahtnud ka, aga nii mõnigi pidi muu kooliga leppima.

Keilas ei ole viimased aastakümned küll sellist häda olnud, et väga hea õpilased välja jäävad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge rohkem oma peakest vaevake, et mis kool ja kus asub.

Kool asub 15km Tallinnast.

9klassi lõpetab 101 õpilast. Katsetel osales 172. Sisse võetakse 96.

Katsetel luges keskmine hinne ja ingl. keele motivatsiooni video. Jah, mu minu noor ei teinud seda maks punktidele.

Nimekirjast jäid välja õpilased kel keskmine hinne 4,94, 4,83, 4,88 jne. Lihtsalt mõned on jutulinnud, kes suutsid end sisse rääkida ????

Kooli lehel kogu hinnangute tabel olemas, kes kui palju punkte mille eest sai ja mis keskmine hinne.

Mul on kahju, kui viielised õpilased peavad minema end raiskama kutsekasse ( ei arva, et kutsekas halb on) või linna sõitma kuskile pärapõrgusse piirkonda, sest enamus koolidesse on sisseastumiskatsed läbi.

Oma viga, et me panustasime kodukooli ja ei hakanudki mujale proovima. Eks sügis näitab, kust ja kuhu me teekond algab.

Kui see kõik tõele vastab, siis enam jaburamalt korraldatud konkurssi on raske ette kujutada. Järelikult pidi motivatsioonivideo andma võrreldes keskmise hindega proportsionaalselt ülemäära palju punkte, kui puha viielised välja jäid. Motivatsioonivideo abil võib kedagi palgata mõnda lahedasse kohta tööle, aga haridusasutus peaks ikka akadeemilise lähenemise kasuks otsustama. Raske uskuda, et need jutulinnud gümnaasiumis õppimisse rohkem panustavad kui seni praktiliselt viielised õppurid.

Sellel aastal soovisid mitmed gümnaasiumid videotutvustust vestluse asemel. Kui minu tütar sellest kuulis, siis esialgu nuttis südamest. Ta nimelt on väga vaikse häälega, vähese jutuga ja suhteliselt arg. Teha aga tuli. Pusis terve päeva ja saatis ära ning sai maksimum punktid. Seega, ka sellise asjaga saab vaeva näha. Kui ei ole jutulind

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )


Esileht Koolilaps Kui noor ei saanud gümnaasiumisse, mis edasi?