Esileht Väikelaps Kui olete lapsega kahekesi kodus…

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kui olete lapsega kahekesi kodus…

Postitas:
Kägu

Kas siis tõesti passite lapsel pidevalt ninapidi juures?
Alates lapse sünnist pole mina küll juures passinud.Vahepeal toimetan teises toas või köögis, viin pesu õue kuivama, käin ma nurgal posti toomas, käin keldris vms.
Maja on ohutuks tehtud ja ei näe küll põhjust koguaeg sabas tal tolkneda.

Laps 1a ja 6k vana.

Kuidas teil?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kui olete lapsega kahekesi kodus…

Tahaks ka nii elada 🙂 Olen püüdnud küll alates sünnist,et omaette,aga oh,kus sa sellega.Pean kõrval passima-ühesõnaga laps tahab seda.On hetki kus jääb omaette toimetama,aga enamuse ajsast pean kas koos mängima või siis vaatama 🙁 Küll läheb üle,ma loodan
aga jah,arvan,et ei pea juures passima ja see ainult hea,kui laps oskab ka ise toimetada! Laps 1,7 aastane

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta mul algusest peale tahab palju omaette on, kui miskit on siis tuleb ikka juurde ja palju lähen ka ise, et noh loeme nüüd või laome torni, paneme legosid vms.
Väiksemana oli muidugi natuke teisiti, saate ju ise aru.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sama nagu teemaalgatajal. Suht varakult sai jäetud laps oma mängumatile ja käidud \”ära\”. Oma majas elades on ikka midagi teha-prügiämbrit välja viia, koertele süüa anda, kaminasse puid tuua jne. Laps on titest peale sellega harjunud, et pole kumbki mul iial sabas rippunud ega tegelemist nõudnud. Mina siiralt alati imestan, kui siingi räägitakse, et laps ei lase midagi teha, ema on söömata, pissil käimata, pesta saab siis, kui mees koju tuleb. Võib ju arvata, et mul on jube rahulikud lapsed, nojaa, tütar oli küll selline kukupai, aga praegune kaheaastane on paras põrguline. Ainuke asi, mida ma koos temaga teha ei saa, on raamatu lugemine. Siis ta küll ronib näkku ja hakkab muudkui küsima \”mis täht see on?\”. Kõik muud asjad saab vabalt tehtud ja sai ka imikuga oma maaelu elatud. Julgen väita, et ma poleks preagu nii vaba, kui ma oleks titte pidevalt lõbustanud ja tegelenud temaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil peab samuti koguaeg juures olema. Vahel üliharva vaatab multikaid ja siis saan korraks teise tuppa joosta. Muidu on kohe suure kisaga järel. See et midagi tema kõrvalt teha saan on mul unistus, mis täitub vist alles kui röövel kooli läheb. Vanus hetkel veel 1 aasta 6 kuud.

Please wait...
Postitas:
tipsu223

No veab teil, kui nii iseseisvad lapsed on. Mul alles nüüd (2,6 a) lepib sellega, et vetsu minnes ukse kinni võin panna. Teise tuppa võin ka minna aga muidugi on ta kohe järel. Mingit toidu tegemist või muud köögis toimetamist temaga kahekesi ei tule kõne allagi, ta peab istuma täpselt seal, kus ma parajasti siis midagi teen ehk köögi töölaua peal. Kuna nüüd siis vähemalt räägib soravalt ja palju, siis vahel saab ikka suunata oma mänguasjadega mängima aga loomulikult vaid nii, et mina vaateväljas oleksin. Kontroll, et mida teen ja vahepeal vaatamas käimine on pidev. Selles vanuses (nii poolteist) ta ei tundnud mänguasjade vastu peaaegu üldse huvi või siis vaid koos mängides, üksinda loomulikult ei leppinud. Isegi samas toas issiga põrandal mängides ei tohtinud ma köögis midagi teha, sest teadis, et seal ju põnevam ja ikka ümber minu jala ja vaid siis rahul kui osaleda sai minu tegemistes. Jah, kerge pole olnud aga ei kurda ka, sest seda rõõmu, mis neist tagasi tuleb ei saa millegagi võrrelda:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen last samuti beebist saadik ka üksi jätnud, samas reeageerinud tema nuttudele (mitte nii, et iga piuksu peale kohe lutt suhu, aga olen reageerinud). Sellele vaatamata on minu pea 4ne selline, kes ei jää minust sammugi maha. Oma toas mängib ainult siis, kui mina juures olen, kui mina olen köögis, on tema kööbis jne.

Samas – wc-s, õues pesu viimas, pesemas jms saan ikkagi ära teha, lihtsalt tuju peab olema õige ja niiöelda ettevalmistus ka (tuleb hakata varem rääkima juba, et ma nüüd varsti lähen jne).

Lapsed on lihtsalt nii erinevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

suht iseseisev laps ja saan jätta (turvaliselt) omaette mängima, aga eks ikka hoian pilku peal.
Samas tuttav kurtis, et laps üldse üksi ei mängi – aga kui neil oli siin sain ka aru – tarvitses laps natuke häält teha – kui ema v. isa lapse juurde tormas – sellewga on nad lapse ära rikkunud – laps teab et alati ema-isa jookseb kohale, kui väheke häält teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on 2 \”saba\” korraga,kui läksin teise tuppa või veelgi hullem välisuksest välja,seda ei kujuta ette,millist lärmi siis kahel häälel lööma hakati.Pole saanud neid kunagi rahus kuskile üksi jätta,kodus (korter) on niiiiii võimalikult turvaliseks tehtud,kõik toolid lauapeale tõstetud,või lauajalakülge seotud (vältimaks kõrgustesse pürgimisi)kapiuksed kinni seotud,köögis paljud sahtlid eemaldatud (kasutasid ronimiseks),suurema õe tuba lukus kuhu on suuremosa tehnikat hoiule pandud.Ja nii edasi ja edasi,kui arvate et sellest on piisanud,eksite.Ikka on keegi (emba kumba poistest,või koos)kes kidagi uut suudab välja nuputada.Olgu siis akvaariumisse uputatud ajakirjad või telekapult,telefon,kaan on teibiga kinni,kuid väikesed nutimehed muukisid korduvalt lahti.Loendamatu kord prügikastis soramisi,veega uputamisi,kuivainete segusid kõikjal enda ümber,ei jõuaks kõike ette lugeda.Piisab ainult 1 minutist ja juba on miskit korraldatud.Oleme juba suuremad,kuid teod lähevad ka kordades ohtlikumaks.Kardina nöörid on kinnitatud kõrgele,et ei mängiks ja lõhuks.Toodi siis üks alla ja loomulikult ümber kaela,venna tuli kaebama,kui issi kõrvaltoa ukseni jõudis läks pael katki ja poiss kukus prantsti vastu maad,korralik jutt kaelal.Kas jätaksite ikka oma lapsed rahus üksinda ja vaataksite neid,kel aktiivsemad lapsed,arusaamatult ja küsivalt?

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Väikelaps Kui olete lapsega kahekesi kodus…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.