Esileht Pereelu ja suhted Kui oluline oli teile enne laste planeerimist asjaolu….

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kui oluline oli teile enne laste planeerimist asjaolu….

Postitas:

Kui oluline oli teile enne laste planeerimist asjaolu: mees peab teenima piisavalt hästi? mehel on piisavalt hea haridus? ja loomulikult hea iseloom?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne laste saamist oli oluline, kas me peame üksteist piisavalt heaks, et abielluda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on tähtis, et ma teenin ISE piisavalt hästi, et MUL on hea haridus ja muidu olen ka tore:).
Aga muidu meie issi oli essa lapse sündides tudeng, teiste laste sündides pisukese firma omanik ja iseloom on siuke kange ma ütleks.
Oijah, abiellusime ka ikka enne, suurest armastusest of course:).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tean enda võimeid, siis ongi see põhiargument…kui palju lapsi suudaks ülesse kasvatada üksinda. Iial ei tea, mida elu ette võib tuua, seega ei saa lapsi olla liiga palju.
Mul on ideaalne mees, meil on kaksikud. Kunagi arvasime, et 1 laps võib veel tulla kui ta tahab niiväga tulla, aga pole tahtnud tulla.

Preaegu aga olen 2 lapsega väga rahul. Muidugi peab mõtlema ja analüüsima, milline on majanduslik olukord, milliseks see võib muutuda ning mida ma elult tahan. No ja eks tuleb ka mõelda, kui palju on taustajõude.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui oluline oli teile enne laste planeerimist asjaolu: mees peab teenima piisavalt hästi? mehel on piisavalt hea haridus? ja loomulikult hea iseloom? [/tsitaat]
Enne laste planeerimist on oluline:
Et mul oleks piisavalt raha/sissetulekut, kuni tööle naasmiseni.
Et mul oleks oma kodu.
Et me mehega teineteist armastaksime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse kasvatamine algab isa valikust.

Seega mulle on oluline, et olen enda kõrvale valinud mehe, keda saan usaldada, keda armastan ja kes on hooliv. Kindlasti peab ta olema intelligentne ja tõenäoliselt sellest tulenevalt ka haritud. Raha on teisejärguline, aga päris peost suhu elades last ilmselt ei planeeriks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea iseloom peab mehel olema igaljuhul, ka niisama suhtes olles. Meie elasime veel selhetkel vanemate juures kui otsustasime lapse saada, nüüd raseduse lõpp ja oma kodu kohe-kohe valmis (sellegipoolest vanemate juures ei ela juba mõned kuud). Ise olen lõpetanud alles kooli ja enne rasestumist tööl ei jõudnudki käia, mees on hetkel kodune, kuna tal hooajaline töö – vahepeal on tööd vahel mitte (kui tööd on, siis palk on hea). Hetkel teeme uues kodus remonti ja valmistume sissekolimiseks. Töö on mehel küll hea (kui seda on) kuid hariduseks on ainult põhiharidus.
Ja meie ka abiellusime enne kui rasedaks jäime, rasedus tuligi pulmakingina 🙂
Pmts kõige enam vaatasin mina siiski mehe iseloomu ennekõike, muud asjaolud on ületatavad, peaasi et mees mulle hea mees oleks ja lastele hea isa! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline on:
– et pere sissetulek oleks piisav (sealhulgas ka minu enda oma, et vajadusel saaks näiteks ka ainult minu sissetulekuga hakkama)
– et mõlemal vanemal oleks haridus ja amet (et enne lapse saamist oleks ka minul töökoht, midagi saavutatud, et oleks nö tööelu, kuhu naasta, kui laps on valmis sõime või lasteaeda minema)
– ja mõlema sobivad iseloomud ja klapp on juba kooseluks vajalikud, mitte ainult lapse saamiseks

Nii et minu jaoks on mehega samavõrd oluline see, et mina ise oleks iseseisevalt hakkamasaav, haridusega, ametiga, kindlustatud ega jääks lapse saades mehest sõltuvaks või kuidagi pärast elus ripakile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MInu jaoks oli see oluline, et ei peaks enne palgapäeva näppu imema. Mina sain emaks suhteliselt vanalt, 28 aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minasain oma kodu, kui olin üle 40. Õnneks tegin ikka lapsed enne valmis. Ei oodanud ma midagi, suurt palka egaoma kodu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli oluline, et mees jagaks minuga lapsekasvatamise vaateid ja et teeniks normaalselt. Muule ei osanud tähelepanu pöörata.

Laps peatselt 5, mõlemad oleme nüüd abielus, mitte teineteisega, laps elab minu juures, kohtub isaga sageli ja regulaarselt. Neid samu omadusi hindan siiani lapse isa juures- teenib normaalselt, ja meie ideed lapsekasvatamisest on pea identsed.

Ta ei ole väga hea mees, aga ta on parim isa, keda iial oskaksin tahta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huumorimeele kõrval pidasin mehe juures oluliseks head haridust (see oli tutvumise ajal omandamisel), silmapaistvat mõistust, kohusetundlikkust, head südant. Tänu sellele kombinatsioonile võisin juba varakult olla üsna kindel, et kui midagi ei juhtu, suudab ta meie pere ülal pidada küll. Seni on see kõik paika pidanud, asjaolud on olnud soodsad.

Muidugi pean oluliseks ka enda head haridust ja tänu sellele antavat panust pere eelarvesse ning tean, et kui mehega peaks midagi juhtuma, saan hakkama. Aga mul on hea meel, et finantside eest vastutab siiski peamiselt mees.

Ja ei, ma ei ole kalkuleeriv bitch, kes elab kellegagi koos raha pärast ja ilma armastuseta. Armastus on meil loomulikult olemas! Ainult et ma ei ole nii sinisilmne, et usuksin tingimusteta armastusse inimeste vahel – see tekib ja püsib tänu vastastikusele vajaduste rahuldamisele, olgu nendeks vajadusteks siis materiaalne tugi, hea välimusega kaasa, hea seks, õrnused ja tähelepanuavaldused, pühendumine perekonnale või miski muu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne esimese lapse planeerimist oli minu jaoks kõige olulisem teadmine, kas tahan selle inimesega kokku jääda ja kui tõenäoline see on, et me jääme kokku. Olime mõlemad magistriõppe tudengid, mees oli just mõned nädalad enne mu rasestumist kooli pooleli jätnud, kuna eriala valmistas pettumust, ja otsis tööd. Meil oli tollal palju ühist vaba aega ja nii saigi meie esimene laps kasvama pandud. Tagantjärele olen mõelnud, et tookord olid romantilised kaalutlused üle kõige ja ei mõelnud just pikalt sellele, kuidas me majanduslikult hakkama saame. Kuid tundes seda meest, kes on mu kõrval, teadsin, et saame hakkama. Tõenäoliselt näime väga vastutustundetud inimesed, aga näed, meil läheb senimaani hästi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaudselt võib öelda, et need asjad olid enne suhtesse astumist olulised, sest mingit mökut ei ole ma kunagi tahtnud. Olulised polnud just mitte nii väga rahanumbrid pangakontol vaid mehe võimekus ja olemasolev materjal. Mõne aastaga võib vaesemapoolsest tudengist saada palju edukam mees, kui keskmise sissetulekuga õpi- ja arenguvõimetust paberimäärijast. Seega väga kõrge palgaga mu mees polnud, too hetk veel õppis ja diplomit ka polnud. Iseloom muidugi sobis.
Kuna hetkel, mil lapsemõtte pähe tulevad, on sobiv isa-materjal juba olemas, siis last planeerides mõtlesin rohkem meie võimekusele eraldi, et mis siis saab, kui ühega meist midagi juhtub. Nii rahaliselt kui ka üldiselt võimekuselt last kasvatada, et peale raha teenimist jääks aega ka lapse jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina endale kaaslast eluks valisin siis olid tähtsad kõik kriteeriumid. Tahtsin endale meest, kes oleks hea iseloomuga, haritud ja õpihimuline. Ta oli mu esimene elukaaslane. Ennem teda oli mul paar suhet, kuid ühtegi neist noormeestest ei võtnud tegelikult tõsiselt( ei näinud tulevast elukaaslast nendes). Mina tegin õige valiku, sest valisin hoolega, arvestades et see mees on potensiaalne isa minu tulevastele lastele. Kooselu alustasime vaeste tudengitena, nüüd 12 aastat hiljem on mees end üles töötanud ja on edukas. Maailmavaated peavad ka sobima, sest laste kasvatamisest võib muidu ette tulla väga erinevaid arusaamasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline on, et MEIL oleks piisav sissetulek, hea elukoht ja haridus ning stabiilne töökoht. Et MEIL oleks perekond (ka ilma abiellumata) ja head suhted ning et MEIE tahaks last.
Selleks, et sellest kõigest aru saada, peab enne hea mitu aastat koos elama ja siis tuleb see otsus – saada last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mõlema mehe puhul vaadanud eelkõige tarkust. Arvan, et tark mees saab selle siisetuleku nii ehk naa. Ja tahaks ikka peale suure armumise üleminekut kah mehega millestki rääkida. oh, mulle meeldivad need õhtud, kui me kahekesi “maailma parandame“!
Lapsed on tulnud kaks esimest suht kasinatesse oludesse ja kolmas sündinud suurima buumi ja parimate sissetulekute ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige olulisem on mehe puhul hea iseloom. Ning väljaarenenud vastutustunne. Kui oled kord loonud midagi, siis tuleb selle eest ka aidata üheskoos vastutada.

Haridust saab omandada. Raha tuleb ja läheb, tänane firmaomanik võib olla homme koristaja ja vastupidi. Aga iseloom ei muutu üldjuhul kunagi, see jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõige olulisem on mehe puhul hea iseloom. Ning väljaarenenud vastutustunne. Kui oled kord loonud midagi, siis tuleb selle eest ka aidata üheskoos vastutada.

Haridust saab omandada. Raha tuleb ja läheb, tänane firmaomanik võib olla homme koristaja ja vastupidi. Aga iseloom ei muutu üldjuhul kunagi, see jääb.[/tsitaat]

Ühinen viimase kommiga.Vaatasin ikka eelkõige inimese enda sisse algul, tema olemust üldse.Kui klappi pole, head nahka nagunii ei tule.Lapsed otsustasime koos saada(esimese sain 31 a-lt).Erilist rahapada pole kummalgi(kunagi olnudki).Raha eest ei osta tundeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]maipörnikas kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mina endale kaaslast eluks valisin siis olid tähtsad kõik kriteeriumid. Tahtsin endale meest, kes oleks hea iseloomuga, haritud ja õpihimuline. Ta oli mu esimene elukaaslane. Ennem teda oli mul paar suhet, kuid ühtegi neist noormeestest ei võtnud tegelikult tõsiselt( ei näinud tulevast elukaaslast nendes). Mina tegin õige valiku, sest valisin hoolega, arvestades et see mees on potensiaalne isa minu tulevastele lastele. Kooselu alustasime vaeste tudengitena, nüüd 12 aastat hiljem on mees end üles töötanud ja on edukas. Maailmavaated peavad ka sobima, sest laste kasvatamisest võib muidu ette tulla väga erinevaid arusaamasid.[/tsitaat]

Kas sinu mehele polnud haritud naine oluline?
\”PotenTsiaalne\”, nimisõna on potents, mitte potenss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen laste planeerimisel pigem ennast analüüsinud: et ma oleks materiaalselt valmis, et mul oleks haridus, et mul oleks konkreetsed oskused ja töökogemus, nö korralik CV. Loomulikult ei mahu mu kõrvale loll mees, aga mehe rahateenimisväljavaated pole mind iial huvitanud – raha teemadel olen ise tegija. Pigem köidab mind hea tervis, kuldsed käed, organiseerimisvõime, huumorimeel. Sellisega suudan kokku jääda. Mulle pole vaja kaaslast mitte ainult laste saamiseks, vaid ka selleks, et temaga pärast laste suureks kasvatamist lõbusalt aega veeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli oluline, et mees on vastutustundlik ja hooliv. (Haridus oli ka oluline, olen ise ka ülikooli lõpetanud ja siis ikka vaatad samade huvide ja silmaringiga inimese enda kõrvale.)

Kõik ülejäänu tulebki sellest, vastutustundest ja hoolivusest- pere toetamine jne. Ma tean, et ma võin temale alati kindel olla ja see on hea tunne.

Küll aga oli mu jaoks oluline aspekt- mehe eesmärk ei tohi olla ka töö ja rikkus. Mu jaoks eemaletõukav kontingent olid edukuse-jumalad oma brändide, kalliste autode ja fafafaaa-elustiiliga 😀

Meie jaoks raha on elamisvahend, mitte eesmärk omaette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui oluline oli teile enne laste planeerimist asjaolu: mees peab teenima piisavalt hästi? mehel on piisavalt hea haridus? ja loomulikult hea iseloom? [/tsitaat]

isiklikult minu jaoks oli enne laste planeerimist kõige olulisem, et mul oleks seaduslik abikaasa.

abiellumise jaoks olid aga järgmised tingimused:
– tulevase kaasaga ühised huvid ning ühine soov perekonda luua
– mõlemal kõrgharidus üsna sarnasel erialal
– mõlemal oma erialale vastav töökoht, mis tagab maj.kindlustuse

abiellusin 30+ vanuses, praeguseks 16a abielus juba olnud ning esiklaps juba 15a. pole oma otsust seni veel kahetsenud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on oluline, et: mehel oleks hea välimus. Selle all mõtlen ma seda, et tema välimuses ei oleks detaile, mis häiriks nt nagu suur nina või rangis jalad, koledad hambad, väljalangenud juuksed, liiga lühike või pikk vms.

Mehel peab olema vähemalt magistrikraad. Alla selle pole mul temaga millestki rääkida.

Mehel peab olema laitmatu maine. Minu jaoks on väga tähtis, mis mulje ta teistele inimestele jätab ehk siis ma ei seoks end inimesega, kes ilmselgelt tundub teistele imelik.

Mehel peab olema puhas minevik. Mitte mingeid pätitegusid, eelmisi abielusid ja lapsi.

Mehel peab olema normaalne, tore ning terve perekond.

Mehel peab olema lai silmaring, teda peaks huvitama mitmesugused erinevad hobid, ta peaks olema reisinud. Loomingulisus ei teeks halba.

Mehe iseloom peaks olema meeldiv, tagasihoidlikumat laadi, konkreetne kui vaja, ent mitte õel. Mingit nipernaadit ma endale kaasaks ei otsi.

Mehel peab olema suurem sissetulek kui mul ja ta ei tohi olla mingi kohavahetaja kui asi puudutab töökohta. Sissetulek ON tähtis ja veel tähtsamaks muutub kui asi puudutab laste saamist.

Võite mõelda, et selliseid mehi nagunii ei ole, aga mina arvan, et on ja kavatsen endale sellise leida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 13:16; 13.01 14:06; 13.01 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli kõige olulisem suur-suur tunne ja vastastikkune äratundmine, et just tema on see õige. Esimene laps sündis siis, kui meie tutvusest sai aasta. Pole seda esimest sisetunnet pidanud kunagi kahetsema. Kõik muud välised asjaolud (haridus, abielu, töökoht, varanduslik seis) on muutuvad või muudetavad ja need polnud olulised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 13:53; 13.01 14:00; 13.01 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu jaoks on oluline, et: mehel oleks hea välimus. Selle all mõtlen ma seda, et tema välimuses ei oleks detaile, mis häiriks nt nagu suur nina või rangis jalad, koledad hambad, väljalangenud juuksed, liiga lühike või pikk vms.

Mehel peab olema vähemalt magistrikraad. Alla selle pole mul temaga millestki rääkida.

Mehel peab olema laitmatu maine. Minu jaoks on väga tähtis, mis mulje ta teistele inimestele jätab ehk siis ma ei seoks end inimesega, kes ilmselgelt tundub teistele imelik.

Mehel peab olema puhas minevik. Mitte mingeid pätitegusid, eelmisi abielusid ja lapsi.

Mehel peab olema normaalne, tore ning terve perekond.

Mehel peab olema lai silmaring, teda peaks huvitama mitmesugused erinevad hobid, ta peaks olema reisinud. Loomingulisus ei teeks halba.

Mehe iseloom peaks olema meeldiv, tagasihoidlikumat laadi, konkreetne kui vaja, ent mitte õel. Mingit nipernaadit ma endale kaasaks ei otsi.

Mehel peab olema suurem sissetulek kui mul ja ta ei tohi olla mingi kohavahetaja kui asi puudutab töökohta. Sissetulek ON tähtis ja veel tähtsamaks muutub kui asi puudutab laste saamist.

Võite mõelda, et selliseid mehi nagunii ei ole, aga mina arvan, et on ja kavatsen endale sellise leida.
[/tsitaat]

Kindlasti leiad, sest su maailmakäsitlus on nii üdini pesuehtsel moel väikekodanlik. Sulle sarnaseid inimesi leidub vast päris palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 13:53; 13.01 14:00; 13.01 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kindlasti leiad, sest su maailmakäsitlus on nii üdini pesuehtsel moel väikekodanlik. Sulle sarnaseid inimesi leidub vast päris palju.[/tsitaat]

Ma ei usu, et väikekodanlus vastaks sellele, mida mina enda ideaalmehes näen. Sa ära kasuta võõrsõnu kui sa nende tähendust ei tea.

Ja nagu öeldakse, siis maitsed on erinevad. Sinule ei peagi meeldima see, mis mulle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 13:16; 13.01 14:06; 13.01 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu jaoks on oluline, et: mehel oleks hea välimus. Selle all mõtlen ma seda, et tema välimuses ei oleks detaile, mis häiriks nt nagu suur nina või rangis jalad, koledad hambad, väljalangenud juuksed, liiga lühike või pikk vms.

Mehel peab olema vähemalt magistrikraad. Alla selle pole mul temaga millestki rääkida.

Mehel peab olema laitmatu maine. Minu jaoks on väga tähtis, mis mulje ta teistele inimestele jätab ehk siis ma ei seoks end inimesega, kes ilmselgelt tundub teistele imelik.

Mehel peab olema puhas minevik. Mitte mingeid pätitegusid, eelmisi abielusid ja lapsi.

Mehel peab olema normaalne, tore ning terve perekond.

Mehel peab olema lai silmaring, teda peaks huvitama mitmesugused erinevad hobid, ta peaks olema reisinud. Loomingulisus ei teeks halba.

Mehe iseloom peaks olema meeldiv, tagasihoidlikumat laadi, konkreetne kui vaja, ent mitte õel. Mingit nipernaadit ma endale kaasaks ei otsi.

Mehel peab olema suurem sissetulek kui mul ja ta ei tohi olla mingi kohavahetaja kui asi puudutab töökohta. Sissetulek ON tähtis ja veel tähtsamaks muutub kui asi puudutab laste saamist.

Võite mõelda, et selliseid mehi nagunii ei ole, aga mina arvan, et on ja kavatsen endale sellise leida.
[/tsitaat]

Sa kirjutad nagu sellise mehe leidmine oleks jube suur lotovõit, ei ole nii.:) Kui naisel on vähegi tegu-nägu-ajusid-iseloomu, siis ei ole sellist meest raske leida. Kui ma kunagi vallaline olin, siis minu ümber tiirles mitu sellist tegelast (valetan, ühel oli tegelikult 1 laps). Liigu \”õigetes\” ringkondades:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei usu, et väikekodanlus vastaks sellele, mida mina enda ideaalmehes näen. Sa ära kasuta võõrsõnu kui sa nende tähendust ei tea.

Ja nagu öeldakse, siis maitsed on erinevad. Sinule ei peagi meeldima see, mis mulle.
[/tsitaat]

Usu või ära usu, aga sinu kommentaar ON niii sügavalt väikekodanlik, et enam paremini poleks vaimukas parodeerija ka suutnud seda kirja panna.

P.S. kus sa võõrsõna näed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 13:53; 13.01 14:00; 13.01 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Chathryn kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa kirjutad nagu sellise mehe leidmine oleks jube suur lotovõit, ei ole nii.:) Kui naisel on vähegi tegu-nägu-ajusid-iseloomu, siis ei ole sellist meest raske leida. Kui ma kunagi vallaline olin, siis minu ümber tiirles mitu sellist tegelast (valetan, ühel oli tegelikult 1 laps). Liigu \”õigetes\” ringkondades:)[/tsitaat]

Ma üritan. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 13:16; 13.01 14:06; 13.01 14:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui oluline oli teile enne laste planeerimist asjaolu….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.