Esileht Koolilaps Kui oluline on, et laps läheks 1. klassi lastega keda tunneb nt lasteaiakaaslastega?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kui oluline on, et laps läheks 1. klassi lastega keda tunneb nt lasteaiakaaslastega?

Postitas:
Kägu

Kui oluliseks on see osutunud või tegelikult ei pruugi see üldse oluline olla?

Tänan vastuste eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kui oluline on, et laps läheks 1. klassi lastega keda tunneb nt lasteaiakaaslastega?

Minu lapse puhul polnud see küll üldse oluline. Pigem oli ta õnnelik, et ühest tema rühmas käinud terroristist lahti sai. Lapsed leiavad endale kiiresti uued sõbrad ja mina selle järgi nüüd küll kooli ei valiks. Aga kui on väga introvertne laps, siis võib muidugi teisiti olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kui oluline on, et laps läheks 1. klassi lastega keda tunneb nt lasteaiakaaslastega?

Minu mõlemad lapsed ei ole alustanud kooliteed oma lasteaiakaaslastega, sest me ise kolisime teise piirkonda. Alguses oli mul sellest väga kahju, aga tagantjärgi vaadates ei ole see tegelikult probleem. Tore oleks muidugi kui üks-kaks sõpra uues klassikollektiivis juba ees ootavad.
Lapsed on enamasti nii seltsivad, et leiavad endale kiiresti uued sõbrad. Minu lapsed suhtlevad siiani vahetevahel mõne oma lasteaiakaaslasega kuigi elukohad ja koolid üksteisest kaugel. Ehk siis parimad sõbrad on alles jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastupidi, palju parem ja elutervem kollektiiv tekib, kui 1. klassis alustavad lapsed, kes varem ei tunne. Kõige halvem on aga siis, kui laps läheb kollektiivi, kus tema on võõras, aga kõik teised tunnevad ammu ja on nö klann, kuhu on raske end sisse süüa.

Please wait...
Postitas:
kohalik

Minu I laps pole üldse lasteaias käinud, seega ei tea.
II oli käinud 1a, läks kooli koos rühmakaaslastega, kõik ok, 3a hiljem vahetas kooli, sai kõik võhivõõrad ja ikka ok.
III läks teise kooli, kus ei käinud ühtki lasteaiakaaslast, ikka ok. Kusjuures enamus tema klassist olid samas käinud ühes rühmas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps sattus juhuslikult ühte klassi oma lasteaiakaaslasega, kes küll ei olnud tema rühmast, aga kuna lastaias olid nad õues omavahel suhelnud, siis teadsid teineteist ja otsustasid pinginaabriteks hakata. Pärastpoole tuli välja, et nende iseloomud omavahel üldse ei sobi ja õige pea palus minu laps, et õpetaja lubaks tal pinginaabri välja vahetada. Ma arvan samuti, et pigem tuleb kasuks, kui lapsed omavahel üksteist ei tunne, siis on kõik algusest peale võrdses seisus.
Samas teise lapse parim sõber tekkis just lasteaiast, kellega siiani tihedalt suhtleb, kuigi üks käib juba viiendas ja teine neljandas klassis, aga mitte ühes koolis ja elavad nad ka erinevates linnaosades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka minu laps läks 1. klassi kus kõik olid võõrad (ka terves koolis polnud tuttavaid). Ei olnud probleemi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan, et pole oluline, sest nii väikeses sõbrustavad kiiresti.
Minul ka laps ainsana koolis \”võõras\”, läks maakooli, lasteaias käis linnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui oluliseks on see osutunud või tegelikult ei pruugi see üldse oluline olla?

Tänan vastuste eest. [/tsitaat]

Selle põhjal kooli ei vali aga koolis jah saime esitada soove, kellega koos lapsed tahaks klassis olla. Minu tüdruk tundis oma klassist ennem siis 3 poissi. Teistel tüdrukutel on ka tüdrukutest tuttavaid ees ja nad ikka hoiavad kokku. Julgem on kindlasti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina oma kogemusest küll ei näe, et see kuidagi oluline peaks olema.
mu suuremad lapsed on nüüd juba gümnaasiumist läbi, aga kunagi kooli minnes läksid nad mõlemad nn mitte-elukohajärgsesse klassi st et klassis tuttavaid ees ei olnud.
kõik sõbrunesid edukalt, õppisid edukalt ja enamus lõpetasid/lõpetamas kah edukalt 🙂

nüüd väike läheb kooli ja tal tuleb vist üks klassikaaslane oma lasteaiarühmast, aga selle lapsega nad eriti lähedased sõbrad siiani pole olnud (nt kui vaadata selle järgi, keda sünnipäevadele kutsutakse, siis samas pundis nad ei ole). nii et seis enamvähem sama nagu suurtel oli. ei oska põdeda küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tüdruk läks kooli koos kolme rühmakaaslasega – 1 poiss ja 2 tüdrukut veel. Siiamaani on need 2 tüdrukut ka tema parimad sõbrannad kuigi laps on küllaltki seltsiv. Laps on praegu kolmandas klassis.
Samas mulle see meeldib, sest tean hästi juba lasteaiast ka sõprade vanemaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tütar läks kooli mitte ainult tundmatute lastega vaid ka teise riiki. Võõras keskkond, võõras keel, võõrad inimesed.
Mul oli tõeline hirm, kuidas ta eestikeelses kooliski hakkama saab. On teine vähe selline uina-muina:) Aga, ta on olnud üllatavalt tubli, lapsed seltsivad väga kiiresti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga meie linnakeses paneb üks ema oma sügisel 7a saava väikest kasvu tüdruku 2 KLASSI (ei olevat üliandekas laps), praegu pidi minema otse lasteaiast 2 kuuks esimesse klassi-vot on suurusehullustus vanematel

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 klassi panemine ei ole ema otsustada, selleotsustab kool kui on näha, et lapse teadmised on eespool.

Ise vaadates oma laste 1 klassi materjale, siis nii palju erinevaid asju na dküll ei tea kui loodusõpetuse raamatus kirjas on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga meie linnakeses paneb üks ema oma sügisel 7a saava väikest kasvu tüdruku 2 KLASSI (ei olevat üliandekas laps), praegu pidi minema otse lasteaiast 2 kuuks esimesse klassi-vot on suurusehullustus vanematel[/tsitaat]

kuidas see siia teemasse puutub?
tahtsid nii kangesti veidi hommikukohvi kõrvale plärada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps sattus ühte klassi mitmete lasteaia rühmakaaslasega, neist ühel on iseenda ja ümbritsevaga kõvasti probleeme ning oleks tunduvalt lihtsam, kui laps oleks läinud võõrasse klassi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu lapse klassis on kõik omavahel võõrad v.a. 2tüdrukut, kes olid lasteaiakaaslased. Need kaks hoiavad kokku. Alguses oli kahju, et rühmakaasalasi ei tulnud (kool ja lasteaed on kõrvuti) aga praeguseks on hea meel. Laps sai palju uusi sõpru. Kaasa aitavad ka erinevad koolimajas toimuvad ringid-trennid, seal sõbruneb parraleelikatega ning teise-kolmanda klassi omadega.
Rühmakaaslastega ühte klassi minekul peaksin suureks plussiks, et lapsevanemad tunnevad üksteist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps läks kooli ja klassi, kust ta kedagi ei tundnud. See iseenesest polnud probleem, probleem oli selles, et suurem osa lapsi tulid ühest lasteaiast ja vist ühest rühmast isegi. Juurdetulijaid oli mõni üksik ja nad olid nagu tõrjutud. Eriti need, kes ei olnud väga head sõbrunejad. Samas tuttava laps läks lasteaed-algkooli, kus pea kõik lapsed olid sama kooli lasteaiaosa lõpetanud. See poiss on väga hea kohaneja ja sõbruneja ning temal ei olnud sellest mingeid probleeme. Asi võib olla ka klassijuhatajas. Minu lapsel klassijuhatajaga küll ei vedanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil tütar sügisest kooli minemas ja kuna käime kodulähedases lasteaias ning kool ka kodulähedane, siis enamus lapsi kes sellesse kooli tulevad on kõik ka sellest samas lasteaiast pärit. Tema oma lasteaiarühmast jätkab samas koolis ainuüksi 11 last. Seega seltskond on suuresti tuttav, lisaks on terve aasta käidud ka selles koolis juba eelkoolis, kus samuti enamus lastest jätkab siin samas sügisel. Vähemasti laps on ülirõõmus, et seltskond samaks jääb:) Nad on kõik (vähemasti praegu) väga kokkuhoidvad ka, eks näis kuidas tulevikus läheb. Praegu küll igatahes rõõmsad ja saavad kõik imehästi läbi. Eks näis:)
Lisan ka seda, et eelkoolis on ka palju \”võõraid\” lapsi ja kõik on senini seltskonda sulanud, eks tõesti oma osa on siin õpetajatel, kes on väga head.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps läks teise valla kooli, kus olid kõik võõrad. Teised olid enne tuttavad ja ühes lasteaias käinud. Probleeme ei tekkinud ja said kõik hästi läbi.

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Koolilaps Kui oluline on, et laps läheks 1. klassi lastega keda tunneb nt lasteaiakaaslastega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.