Esileht Pereelu ja suhted Kui oluline on teie jaoks abielu?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )

Teema: Kui oluline on teie jaoks abielu?

Postitas:
Kägu

Olen enda elukaaslasega olnud koos 4 aastat, meil on kolmekuune poeg. Abiellumine ei ole minu jaoks olnud kunagi oluline ja seetõttu pole sellest ka kunagi juttu teinud. Samas ma ei ole ka öelnud, et ei taha abielluda.

Nüüd, kui meil laps on, olen aga hakanud asja teistmoodi vaatama ja kuna mees on enne abielus olnud, hakanud ka mõtlema, et huvitav… kas see tema esimene naine jääb alati “selleks üheks”? Temaga ta ju ometi abiellus. 

Ma ei ole endas leidnud veel ka julgust ega tahet otse küsida. Eriti kuna jutu sees on jäänud selge arusaam, et ta isegi ei kaalu uuesti abiellumist. Ma pole lihtsalt ise aru saanud, kui väga see mind häirib, äkki lihtsalt sünnitusjärgne tundepuhang. 🙂 

Kas teid häiriks selline asi? 

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga. Kui lapsel on mehe perekonnanimi, siis on alatu mitte ära võtta. Ei peagi olema kallid pulmad, saab kahekesi registreerida, laps(ed) kõrval.

+19
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina mehena ütlen, et abuelu austan ma küll.

Küll aga valin ma hoolega kellega abielluda. Sest mind on kasvatatud sedasi, et abiellutakse üks kord ja kuniks surm meid lahutab.

+25
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll aga valin ma hoolega kellega abielluda. Sest mind on kasvatatud sedasi, et abiellutakse üks kord ja kuniks surm meid lahutab.

Seda on nii tore lugeda! Täpselt nii see peakski olema.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kuna mees on juba abielus olnud, siis tema jaoks ei ole see enam nii oluline asi iseenesest. Enamasti inimesed tõesti abielluvad mõttega, et see on surmani. Ei minda ju abiellu, et vaatame, kaua see kestab.

Mees on lihtsalt aru saanud, et abielu ei hoia armastust koos. Ainult nime pärast seda teha pole ka vist asjal jumet…
Ma ise tunnen ka, et peale 20 a abielu ei tahaks ma küll enam uut abielu. Ei näe sellel mingit mõtet.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saan abielu soovist aru. Eriti, kui ühised lapsed. Miks ei võiks siis asi ametlik olla ja kinnitada oma pühendumist läbi abielu? Minule tunduvad sellised mehed alati suhtes kahtlevad ja jalg ukse vahel. Olen ise sarnases olukorras ja tunnen juba, et ei viitsigi end talle enam tõestada. Elame siis niisama koos ja suures hirmus, et niikuinii läheb kõik p***e ja see lahutamise ja vara jagamise jama jääb ära.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda on nii tore lugeda! Täpselt nii see peakski olema.

See peaks tõesti nii olema,  aga samas peaks olema ka nii,  et kui naine juba oma lapse emaks on valitud,  siis  peaks sobima temaga ka abielluda.

Või on nii,  et seda naist, kellega abielluda, tuleb valida hoolega,  aga lapse ema osas suurt valima ei pea?

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Null. Pole kunagi selle vajadusest aru saanud.

+11
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind häiriks väga. Olen olnud mitme lapsega kodune. Mees on sellel ajal tööalaselt oluliselt karjääri teinud. Kui mina lähen tööle, alustan sealt samast, kuhu minu karjäär jäi, kui sedagi. Vahepeal on ka mees maksnud arvestataval hulgal ühise kinnisvara laenumakseid. Kui ma oleks nüüd suvalises kooselus, kinnisvara mehe nimel, siis tulevikus oleks mehe päralt kinnisvara ja minu päralt üürikas ja lapsed. Tänan, ei. Või kui oleks kinnisvara kooselus kahasse, kas mees ikka aitaks maksta laenumakseid, kui naine mingil perioodil selleks võimeline ei ole või järgib siis ka mees reeglit, et pole paberit, pole probleemi, vaata ise, kust sa oma laenumaksed leiad? Kõik, kellele abielu ei sobi, võite vabalt otse sünnituslaualt tööle söösta, et tagada mehega võrdväärne karjääri edenemine. Kui lapsi ei soovi elus, siis muidugi on üsna ükskõik paberist, siis saagige senti ja poolitage arveid, palju hing ihaldab.

+11
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen mehega 23a koos olnud 3 last on meil ja abielus ei ole. Oleme küll rääkinud abiellumisest, aga kuna pole mõlema jaoks see oluline olnud, siis nii ta on jäänud. Kinnisvara pärast ei muretse, kuna meil 50/50.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No jah. Ainult materjaalsus. Armastusest ja pühadusest mitte sõnagi! Well done.

Mulle on abielu väga tähtis ja mu elus on vaid üks mees kes on pannud mind tundma et just temaga seda soovin. Minu karjäär on ka pooleli laste tõttu aga ma kunagi ei võrdsustaks karjääri abieluga vms.  Olles elu mitmeid kordi alustanud nullist siis mind ei hirmuta mõte et äkki kunagi lahutame. So what! Minu jaoks on abielu seotud eelkõige armastusega ja soovist kanda mehe nime ning olla üksteise kandjad siin elus kuniks seda antud on. Seega jahh-on väga tähtis abielu 🙂

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind häiriks väga. Olen olnud mitme lapsega kodune. Mees on sellel ajal tööalaselt oluliselt karjääri teinud. Kui mina lähen tööle, alustan sealt samast, kuhu minu karjäär jäi, kui sedagi. Vahepeal on ka mees maksnud arvestataval hulgal ühise kinnisvara laenumakseid. Kui ma oleks nüüd suvalises kooselus, kinnisvara mehe nimel, siis tulevikus oleks mehe päralt kinnisvara ja minu päralt üürikas ja lapsed. Tänan, ei. Või kui oleks kinnisvara kooselus kahasse, kas mees ikka aitaks maksta laenumakseid, kui naine mingil perioodil selleks võimeline ei ole või järgib siis ka mees reeglit, et pole paberit, pole probleemi, vaata ise, kust sa oma laenumaksed leiad? Kõik, kellele abielu ei sobi, võite vabalt otse sünnituslaualt tööle söösta, et tagada mehega võrdväärne karjääri edenemine. Kui lapsi ei soovi elus, siis muidugi on üsna ükskõik paberist, siis saagige senti ja poolitage arveid, palju hing ihaldab.

Isiklik kinnisvara tuleks soetada enne lapsi ja abielu, mitte mehe majja ennast sisse seada, lasta tal maksta “arvestataval hulgal laenumakseid” ja poolt endale nõuda.
Senti saagida ja arveid poolitada saad sina lahutuse korral- saed kummuti pooleks ja jagad serviisi kahte hunnikusse, sest mõlemale kuulub pool. Kooselavatel paaridel on vara ühe või teise oma ja igaüks võtab oma asjad.

+11
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mulle on tähtis. Mõjutab turvatunnet – mitte juriidilises mõttes, vaid et mõlemad on selle sammu läbi mõelnud. Abiellusime enne laste planeerimist, enne seda elasime aastaid koos.

Sellest saan täiesti aru, kui juba abielus olnud inimene teist korda abielu oluliseks ei pea, ega pea seda mingiks näitajaks, st armastus võib uues suhtes vabalt suuremgi olla, lihtsalt abielu võlu on kadunud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sulle juba öeldi arukas vastu, aga lisan juurde, et kõik asjad oled teinud iseendale. Võib-olla sooviksin viit bioloogilist last, aga pole ei raha ega meest, niiet… sa ole ülddse õnnelik, et sul on mitu last ja mees, kes sind üleval peab. Võimalik on ju ka kannapööre teha ja ruttu koguma asuda, et isiklik kodu osta. Enne laste ülikooli minekut, sest ka nende üleval pidamine on aina kulukam ja kulukam. Mida vanem laps, seda rohkem kulusid.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen absoluutne abielu vastane. Ka väikese tüdrukuna ega teismelisena ei unistanud kordagi pruutkleidist või pulmadest. Samas ma üleüldse eelistangi vabadust ja iseseisvust kõiges. Ausaltöeldes juba mõte sõrmusest, teuudusevannetest ja võõra perekonnanime võtmisest tekitab külmavärinaid.

+8
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen mehega 23a koos olnud 3 last on meil ja abielus ei ole. Oleme küll rääkinud abiellumisest, aga kuna pole mõlema jaoks see oluline olnud, siis nii ta on jäänud. Kinnisvara pärast ei muretse, kuna meil 50/50.

ja kuidas teie perenimed siis on? Et a la neli Tamme soidavad puhkama ja perega jolgub kaasas keegi suvaline Kask?

+6
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen absoluutne abielu vastane. Ka väikese tüdrukuna ega teismelisena ei unistanud kordagi pruutkleidist või pulmadest. Samas ma üleüldse eelistangi vabadust ja iseseisvust kõiges. Ausaltöeldes juba mõte sõrmusest, teuudusevannetest ja võõra perekonnanime võtmisest tekitab külmavärinaid.

Mis see siia puutub, teemaalgataja pole ju ilmselgelt sinusugune. Soovib pereelu ja ühiseid lapsi. Minu jaoks lapsi soovides on siiski õige aeg ka abielluda. Juriidilised nuansid, pere saab ühise nime pluss see emotsionaalses plaanis statement – oled minu väljavalitu.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja kuidas teie perenimed siis on? Et a la neli Tamme soidavad puhkama ja perega jolgub kaasas keegi suvaline Kask?

Selle “suvaline” mõtled sa küll ise juurde ja see on ainult sinu peas. Mis siis on sellest, et nimed on erinevad? Kõlab nagu täielik pseudoprobleem.

Muide ise olen abielus ja mehe nimega ja no ei teinud see mu elu kuskilt otsast paremaks ega halvemaks.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga. Kui lapsel on mehe perekonnanimi, siis on alatu mitte ära võtta. Ei peagi olema kallid pulmad, saab kahekesi registreerida, laps(ed) kõrval.

Kas siis naine on mingi võetav asi?  Ja milles see alatus, kui mees lahtiste kaartidega teatanud, et teist korda ei soovi abielluda?

Minule ei ole abielu tähtis, kuigi olen abielus – nimelt see oli mehe soov ja ma austasin seda, aga see sai selgeks räägitud juba enne kooselu, et abiellume. Nagu ka arutasime, kuhu elama asume, millal lapse saame jne.

Tean ka mehi, kes esimeses abielus on kõrvetada saanud ja ei taha teist korda abielluda, nende jaoks on abiellumine seotud pettumusega. Seega ei ole TA probleem, et mehel on esimene naine nii oluline, vaid see et mehel on abielust jäänud kibe maitse suhu.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on väga oluline, et armastatud mees sooviks minuga abielluda. Kui tal seda soovi pole, teda see ei huvita, siis aidaa. Ma ei ole mingi lihtne odav abivahend koduse elu ja seksuaalelu ladusamaks sujumiseks. Parem kannatan neid hingepiinu kui annan end törtsida mehele, kes isegi ei viitsi või raatsi minuga abielluda. Ootan, kuni hakkan uuesti armastama. Kedagi, kes tahab, raatsib ja viitsib.
Suurt pidu ja valget kleiti pole vaja, kabinetis registreerumine oli küll ja küll. Pärast mõned lähedased ja kerge šampanja ja kohvilaud. Isegi sõrmused ostsime hiljem, sest paraku polnud registreerumise päevaks seda raha, ent ma armastasin teda meeletult ja tema nii meeletult soovis minuga pere luua.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen naine ja emotsionaalses mõttes ei pea oluliseks. Pigem on isegi vastumeelne, kuna sugulaste seas on olnud palju paare, kes olid pikalt koos enne abielu ja peale abiellumist lühikese aja jooksul lahku läksid. Tagantjärele saan muidugi mõistusega aru, et ju neil oli abiellumine juba viimane pingutus, aga vastumeelsus südames on alles. Samas legaalse poole pealt tundub, et peab siiski ära tegema, oleme sellest kaaslasega üha rohkem rääkinud. Koos oleme olnud peaaegu 20a, 3 last ja lihtsalt pole leidnud sobivat aega, kuna ei ela linnas ja graafikud tihedad. Pulmapidu ei teeks, lihtsalt registreeriks, et legaalselt oleks kõik paigas. Ka nimesid ei muudaks.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on väga oluline, et armastatud mees sooviks minuga abielluda. Kui tal seda soovi pole, teda see ei huvita, siis aidaa. Ma ei ole mingi lihtne odav abivahend koduse elu ja seksuaalelu ladusamaks sujumiseks. Parem kannatan neid hingepiinu kui annan end törtsida mehele, kes isegi ei viitsi või raatsi minuga abielluda. Ootan, kuni hakkan uuesti armastama. Kedagi, kes tahab, raatsib ja viitsib.

Suurt pidu ja valget kleiti pole vaja, kabinetis registreerumine oli küll ja küll. Pärast mõned lähedased ja kerge šampanja ja kohvilaud. Isegi sõrmused ostsime hiljem, sest paraku polnud registreerumise päevaks seda raha, ent ma armastasin teda meeletult ja tema nii meeletult soovis minuga pere luua.

Seaduse järgi on asi vastupidine. Odav on abielunaine, tema on seadusega kohustatud panustama aega, raha ja hoolt mehe heaks. Isegi kui lahutada, peab invaliidist eksi üleval pidama.

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti see on mingi argument abiellumiseks? Keda huvitab tänapäeval ühine perekonnanimi? Mina jätsin abielludes oma nime alles ja seda teeb aina rohkem naisi. Küll on imelikke inimesi olemas, kes nimest mingi probleemi teevad.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti see on mingi argument abiellumiseks? Keda huvitab tänapäeval ühine perekonnanimi? Mina jätsin abielludes oma nime alles ja seda teeb aina rohkem naisi. Küll on imelikke inimesi olemas, kes nimest mingi probleemi teevad.

Aga sina ei ole etalon. Teised inimesed on teistsugused 🙂 ja nii mõnegi jaoks oled sina mingis asjas väga imelik, aga nad on viisakad ja ei tee sellest avalikku numbrit. Su toon on kohatu, üleolev, enesekeskne ja samas rumalavõitu.

+11
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seaduse järgi on asi vastupidine. Odav on abielunaine, tema on seadusega kohustatud panustama aega, raha ja hoolt mehe heaks. Isegi kui lahutada, peab invaliidist eksi üleval pidama.

Hea eneselohutus 🙂
Enamus siiski abielluvad armastusest, mitte selleks, et oleks seaduse järgi vms. Soovivad teineteisega armastusabielus olla, mõlemad soovivad.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su toon on kohatu, üleolev, enesekeskne ja samas rumalavõitu.

Su enda purtsatus oli ju ebaviisakas ja rumal: issand jumal, lähete reisle, mitu Tamme ja siis mingi suva Kask, jumal hoia, kuidas nii küll saab. Nagu mingi eelmine sajand. Jaburamat argumenti abielu poolt pole veel kuulnudki.

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sina ei ole etalon.

Jaa, etalon on mingisune vananenud komme mehe nimi võtta, kui naine üksi ei olnud mitte keegi ja oli praktiliselt mehe omand. Siis teda nimetatigi proua Margus Tamm, tema enda nimi ei olnudki enam oluline. Ja mõni on ikka oma mõtlemisega kuskil sealkandis, kus defineeritakse ennast ainult mehe kaudu ja naise suurim saavutus elus on saada mehele.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su toon on kohatu, üleolev, enesekeskne ja samas rumalavõitu.

Su enda purtsatus oli ju ebaviisakas ja rumal: issand jumal, lähete reisle, mitu Tamme ja siis mingi suva Kask, jumal hoia, kuidas nii küll saab. Nagu mingi eelmine sajand. Jaburamat argumenti abielu poolt pole veel kuulnudki.

See ei olnud mina.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu mees oli ka eelnevalt abielus olnud ega tahtnud enam abielluda. Kui meil laps tuli, siis tegin talle ise ettepaneku, lihtsalt et oleksime kõik sama perekonnanimega. See aga meid päris perekonnaks ei teinud. Mees jäi ikka omade hingehaavadega, mida ta ei suutnud parandada. Ole sa ise kui hea tahes, ei aita see meest. Ja veel kõige vähem aitab teda pealesurutud abielu. See abielu sai lahutatud.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea eneselohutus 🙂

Enamus siiski abielluvad armastusest, mitte selleks, et oleks seaduse järgi vms. Soovivad teineteisega armastusabielus olla, mõlemad soovivad.

Mina ei lohuta kedagi. See oli lihtsalt vastus inimesele, kes rääkis elukaaslase odavusest.

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )

Esileht Pereelu ja suhted Kui oluline on teie jaoks abielu?