Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kui on oht suurele vere kaotusele, milline sünnitusasend on siis parim? Selili?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kui on oht suurele vere kaotusele, milline sünnitusasend on siis parim? Selili?

Postitas:

Nimelt sünnitustel olnud verekaotus suur. Sünnitanud kaks last selili. Kui ongi oh suurele verekaotusele, kas siis ongi selili asend kõige parem (ses suhtes, et arstid saavad kohe reageerida jnt)
Kui laps käes ja platsenta väljas, miks siis ikkagi nii palju verd tuleb? Mul mõlemi sünnituse järgselt tükk tegemist olnud, et verejooks peatuks(ämmakad vajutavad kõhule ja muudkui plurts, plurts visanud verd)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 12:42; 22.01 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb ka verekaotuse põhjustest. Kui verekaotus on kuidagi seotud sellega, et sulle seliliasend tegelikult ei sobi (püstisemas asendis ei peaks nii palju kaasa pressima), siis võib olla, et seliliasend on osaliselt süüdi selles, et verekaotus üldse tekkis. Võimalik, et muus asendis ei oleks suurt verekaotust üldse. Samas seda on muidugi su postituse põhjal võimatu öelda, mis oli põhjuseks.

Verekaotus pidavat olema suurem ka siis, kui sul on hemoglobiin väga madal. Sel juhul ei usu, et asendiga seotud.

Mina sünnitasin esimese järil ning platsenta sündis laual. Verekaotus oli nö piiripeal, 500-600ml. Aga verd hakkas minu arust rohkem tulema alles siis, kui platsenta oli väljas (ämmakas sikutas seda nabanöörist ja ise pressisin hoolega kaasa).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks pean äe ja arstiga konsulteerima, nüüd kolmas rasedus natuke üle poole ja hirm just verekaotuse ees. Vere ülekandeks pole veel läinud. Kuid pärast sünnitust olen nii valge ja jõuetu (jah mul periooditi hemoglobiin ka madal ja keegi põhjust ei tea..enesetunne umbes sama, kui hemoglobiib 94-minu jaoks juba kriitiline).
Mulle tundus ka, et pärast platsentat see verejooks tulebki või siis saavad hinnata vere kogust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 12:42; 22.01 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suure verekaotuse põhjustab platsenta liigvarane väljasikutamine. Norm protsess oleks laps rinnale ja lasta tal seal rahus 20 min kuni pool tundi imeda. Emakas tõmbab kokku ja platsenta tuleb rahulikult seina küljest lahti. Tavaliselt aga hakkab üsna kohe ämmakas kõhule suruma ja platsenta sikutatakse välja.
Enne platsenta sündi tuleb veri põhiliselt rebenditest või emakakaelast, pärast platsenta sündi platsenta haavast emakaseinas. Kui emakas kiiresti kokku ei tõmbu, on asi ohtlik.
Sünnitusasendist sõltub vähem, ehk siis kui püsti sünnitad langeb pärast väljumist rõhk emakas kiiresti ja emaka kokkutõmbevõime on suurem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind pandi selili ja sanitar valvas, et ma selles asendis ka püsiks. Arstidel on lihtsam jälgida ja tegutseda. Verejooks tekiis tõesti alles pärast platsenta eemaldamist – siis tuli lausa joana. Arst ootas küll veerand tundi, enne kui hakkas platsentat välja ajama. Manustati ka emaka kokkutõmbumist soodustavaid ravimeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kui on oht suurele vere kaotusele, milline sünnitusasend on siis parim? Selili?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.