Esileht Koolilaps Kui õpetajale tehakse liiga

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kui õpetajale tehakse liiga

Postitas:
Kägu

Õpetaja pani mitmele lapsele 2 (jutt 8ndast klassist), kui palju -täpselt ei tea, aga  oli klassikoosolek, kus siis mõned vanemad tõstsid kisa, et õpetaja ei õpeta hästi, üldse on karm ja tõstab häält. Minule ja veel paarile vanemale, kes siis suu lahti tegid, oli see üllatuseks – minu laps on ainult kiitnud seda õpetajat (ei ole selles aines viieline, sai ka töö eest 3). Klassijuhataja siis lubas rääkida ja klaarida.

Ka sõbrannade lapsed on seda õpetajat kiitnud ja tänu temale on selles aines saanud jalad nii alla, et hiljem on olnud väga lihtne teises koolis edasi õppida.

Tunnen, et ollakse ebaõiglane – ei olegi võimalik saada ainet selgeks, kui tunnis ei valitse korda ja õpetajat ei kuulata. Siis süüdistati veel mingis surmapatus, millest osa vanemaid ei olnud kuulnudki – ikka sama ringkonna teema, et nende lapsi hinnati ebaõiglaselt.

Tunnen, et tahaks seda õpetajat toetada, kuigi ka tegin koosolekul su lahti ja ütlesin, et minu laps sai küll kolme, aga on väga õpetajaga rahul ning paar vanemat toetasid ka mind.

Ma tunnen ka kooli direktorit väga hästi, aga ei tea kas sellest kaebamisest on direktor teadlik, et kostaks sõna õpetaja kaitseks.

Meil on klassis mõned lapsevanemad, kellel on  õpetajaga probleeme – üks aasta oli kehalise kasvatuse õpetaja neil hammaste vahel, et liiga palju nõuab ja väljas on külm ning ujulas saavad juuksed märjaks.

Mida teeksite?

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeksin suu lahti kohe, kui on kuulda mingeid rahulolematuse noote ja uuriksin, kuidas on korraldatud asja järele õppimine ning kuidas lapsevanemad ise saavad kodus õppimisele kaasa aidata, eriti kui klassis on mitmeid mitterahuldava (ka kolm pole rahuldav hinne) hinde saanuid. Lisaks arutaks hea tuttava direktoriga ka törtsu juttu ja jagaksin oma nägemust. Olen näinud piisavalt igasuguseid juhtumeid juba oma kooli ajal, kus ühte õpetajat hakkas minu peretuttavast direktor kiusama, sest direktori tütrelt nõuti ka õppimist ja asjast aru saamist.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antud juhul ma saadaks direktorile kirja. A’la sooviksin kiita seda ja seda õpetajat, sest midaiganes-põhjus.

Olen ise selliseid tänukirju saatnud lasteaia direktorile ja laste treeningute juhatajale. Alati ei pea kaebusi kirjalikult saatma, kõigil hea meel kui saadetakse ka kiitus niimoodi ametlikult.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püüaks lapsele ja ta kaaslastele pähe istutada mõtte, et nad ise oma poolehoidu väljendaks (ehk tõesti kirjalikult ja juhtkonnale, et nende kaheliste silmis väga pugemine ei paistaks, nii et mõte kaotsi läheb). See on õige küll, et siiras tunnustus ei maksa midagi, aga annab palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt on endal ettekujutus olemas. Kui need kahed on asja eest saadud, siis teeks küll nii, et võtaks ja saadaks kiidukirja vms asja, mis arvamusi pisutki tasakaalustaks.

Mina tegelikult ise tegin midagi sellist – poole aastaga nii väsinud neist vanematest, kellel on alati sada häda – miks nõuti distantsõppe ajal kaamerat, mis õigusega pani õpetaja tegemata tööde eest halvad hinded välja jnejne. Saatsin ka direktorile kirja, et tänan õpetajaid x, y ja z, kes julgesid ka distantsõppe ajal õiglast hindamist rakendada (nädalaid tegemata asi ongi 2 või 1 üheksandas klassis) jms.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib olla nii ja naa. Kui ühtesid lapsi hoitakse ja teisi kiusatakse taga sama õpetaja poolt, siis ongi laste kogemus erinev. Asi ei pruugi olla ainult kehvades hinnetes. Mu laps ka põhikoolis ja covidiga on matemaatikas ikka asjad päris käest ära läinud, neil ka pool klassi said kontrolltöö kahe.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui klassis on pärast kontrolltööd pigem 2 ja 3 hinneteks, siis jah, õpetaja ei ole suutnud asja selgeks teha. Ja tegelikult näeb ta seda ka enne kontrolltööd, et lapsed ei saa teemast aru. Kas koolilon konsultatsiooni ajad olemas? Kas õpetaja on ka valmis nendel aegadel õpetama?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli keskkoolis ülirange saksa keele õpetaja. Üheksanda klassi lõpuks vaatasime emaga poole ööni sat-i pealt (siis oli see veel haruldus) filme, mina live’s sünkroontõlkena. Ema kurtis, et ei saa magama ka minna, nii põnev.
Süvendatud mata kursuse sain viie, lihtsama aga kolme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli kooliajal selline juhtum, kus õpeyaja ladus kõikidele uutele tulijatele mitte isegi kahtesid, vaid ühtesid. Tegemist oli gümnaasiumiosa 10. klassiga, st pärast põhikooli lõppu olid üleriigilised katsed ja kes vanadest olijatest edasi jäid, need said normaalseid hindeid ja kes uued tulijad olid, need said ühtesid.

Mina olin see vana olija ja tegin tunnikontrollid rahulikult viie peale ära. Ometi asusin ma nende poolele, kes said halbu hindeid, sest see oli õpetaja poolt siiski puhas kius.

Sina lapsevanemana ei pruugi seda tausta teada. Kui on mingi üks grupp õpilasi, kellele õpetaja kahtesid laob, siis sellel ei pruugigi olla õppimisega mingit seost, õpetajal on mingi muu vimm. Miks, millest? Ega seda ei teagi, aga see on võimalik. St on täiesti reaalne see olukord, et need, kes said kahtesid, ei ole nii halba hinnet ära teeninud.

Ma muidugi ei saa öelda, et see kindlasti nii on ja probleem ongi siin õpetajas, ma viitan lihtsalt sellele, et nii on varemgi juhtunud, teisteski koolides, et õpetaja kiusab hinnetega. Sellisele asjale tulebki vastu seista. Meie hakkasime ise terve klassiga sellele vastu ja lihtsalt enam ei läinud sinna tundi. Direktori jutule ei olnud mõtet minna, sest see õpetaja ise oligi direktor. Aga ta andis meie klassi õpetamise teisele õpetajale üle. See teine oli õpetajana küll kehvem, aga aine, milles kiusu aeti, ei olnud üldse meie süvaõppega kuidagi seotud. Tuupides oleks kõik muidugi hakkama saanud, aga ebaõiglast kiusu ei ole vaja taluda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõne õpetaja 3 on teise õpetaja 5. Meie koolis oli selline matemaatika õpetaja, kes hindas väga rangelt, aga kui hiljem  TPI’ läksid edasi õppima, siis juba teati, et selle õpetaja käe alt tulevad tugevad matemaatikud.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuupides oleks kõik muidugi hakkama saanud, aga ebaõiglast kiusu ei ole vaja taluda.

Et siis need uued lihtsalt ei viitsinud õppida ja seda nimetad sa kiusuks? Normaalne ongi ju, kui inimene peab õppima ka tööks ja et need, kes ei õpi ja pole ka sellised kuldajud, kes selle teema lennult või loomulikust intelligentsist suudaks omandada, saavadki halvad hinded. Kas see õpetaja tegi siis uutele teistsuguse töö või hindas neid rangema skaala alusel või kuidas ta neid täpsemalt kiusas? Või oli asi sellest, et teistest koolidest tulnud olid lihtsalt nõrgema tasemega koolidest ja neil olid algul kohanemisraskused ja lüngad sees ning nad ei viitsinud tundides kaasa mõelda ega kodus õppida? Üks on ju mingi 20 % õige, see peaks ikka näitama küll, et üldse pole õpitud, palju on jäetud lahendamata või on siis inimesel erivajadus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või oli asi sellest, et teistest koolidest tulnud olid lihtsalt nõrgema tasemega koolidest ja…

jajah, üleriigilise konkursiga valiti teistest koolidest tulijate seast välja mingid eriti nõrgad isendid, kes isegi mitte kahte ei väärinud, vaid said ühtesid. Muidugi, jaa. Eks ikka.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetajana olen näinud klasse, kus õppimine ei ole moes. Loomulikult on siis hinded kehvad, aga sellele ju loodetaksegi – kui on palju kahtesid, siis saab süüdistada õpetajat, et ei õpeta ja üldse on kehva. Kui on mõni agar lapsevanem ka veel, siis nõuda kas õpetaja vahetamist või lõputuid konsultatsioone, mis muutuvad palaganniks – õpetaja peab kohal olema (seda kontrollitakse), aga lapsel on sada vabandust, miks ta tulla ei saa.

Vastupidist varianti ka näinud, kus õpetust praktiliselt ei toimunud, aga laste hinded väga head. Kui siis paar lapsevanemat teema üles võtsid, et hinded head, aga teadmisi pole, siis oli osa vanemaid väga kurjad, milles probleem – hinded ju korras ja milleks rikkuda laste tunnistusi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetajana olen näinud klasse, kus õppimine ei ole moes. Loomulikult on siis hinded kehvad, aga sellele ju loodetaksegi – kui on palju kahtesid, siis saab süüdistada õpetajat, et ei õpeta ja üldse on kehva.

Teemast välja, aga õpetajalt ootaks, et ta kirjutaks kehv, kohv jms. Siiani meeles vaidlus lapsega, kui kolmandas klassis oli inglise keele sõnade vihikus coffee=kohvi kirjutatud. Laps protesteeris, et õpetaja kirjutas nii tahvlile, mina käskisin i sõna lõpust ära kustutada.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Kui õpetajale tehakse liiga