Esileht Ilu ja tervis Kui otsustad emakakaelavähki mitte lasta eemaldada.

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Teema: Kui otsustad emakakaelavähki mitte lasta eemaldada.

Postitas:
Kägu

Võlgadest saad lahti kui kuulutad välja eraisiku pankroti.Peaksid konsulteerima valla või linnaosa sost. nõustajaga. Soovitan pöörduda ka psühhiaatri poole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean kaht vähihaiget, kes hoolimata valuravist endale enne vähki suremist ise otsa peale teinud sest ei kannatanid seda piina enam välja. Vähki surra pole ilus surm. Soovitan minna psühhiaatri juurde ja ravida esmajoones depressiooni, vahepeal võib selguda et vähki polegi, võlad saad ajaga makstud, depressioonita leiad endale mõne hobi ja uusi tutavaid-sõpru ja eluisu tuleb taas tagasi. Vähem kui aasta pärast loed seda postitust siin ja mõtled, et mis sul arus oli.

Mida see tähendab, mida siin mitmed on kirjutanud, et “vähki suremine pole ilus”? Mida see sisuliselt tähendab, et just vähki suremine ilus pole?

No näiteks mõni kopsu vähi haige sureb lõpuks suure verejooksu tõttu, mis suust välja purskab. Ja ega teiste vormidega ei ole nii, et heidad magama ja sured. Enne ikka piinlei nädalaid või kuid, kuniks kustud.

Mul äi kustus 2 aastat, valud, ravimid, hoolduõed,mähkmed, jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult verevähiga inimene sureb kiirelt ja ilma piinadetta.Tekib kõrge palavik mis kestab 1-2 päeva, seejärel tekib sepsis ja elada on jäänud 6 tundi. Minul isa müeloom haigusega nii lahkus siit ilmast.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoolimata valuravist ühel hetkel ei ole enam nii kangeid doose, mis valu ära võtaks

Lisan paranduse: nii kangeid morfiinidoose, mis lõppstaadiumi valu ära võtaks, arstid enam lihtsalt ei julge süstida, sest see on juba eluohtlik ja mõtle, kui ta surebki selle kätte…! (see oli iroonia, see oleks halastussurm, aga arst ei tapa, eksole, surema peab ikka ise ja pikalt). Nad saavad nii pikatoimelist kui lühitoimelist morfiini kroonilise ja nö läbilöögivalu puhuks, kuid vähihaiged ei jää narkomaaniks, sest see on esmalt valuvaigisti.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiglas olles surija tiksub morfiin läbi aparaadi 24/7. Sellest hoolimata on mõni noor inimene väga adekvaatne.  Kui morfiin kiirelt veeni juurde teha, siis see pärsib hingamise aga samas läheb juba tapmise alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskaks kirjeldada seda vähki suremise valu?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on palju vääriti mõistmist seoses vähja haigelt valu ära võtmisega.Kõige tähtsam hooldushaiglas on see et inimene ei peaks valu kannatama.Seega manustatakse morfiini nii kaua kui valu kaob.Morfiini üleannustamine on rasketel juhtudel lubatud.Kõige tähtsamaks peetakse et inimene ei piinleks.Minul sugulane töötas pikalt hooldushaiglas arstina lihtsalt ja ta rääkis.Sama skeemi kasutatakse ka Soomes.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskaks kirjeldada seda vähki suremise valu?

Need, kes oskaks, on juba surnud.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskaks kirjeldada seda vähki suremise valu?

Need, kes oskaks, on juba surnud.

No aga miks siis kõik koguaeg kirjutavad, et kohutav, kui keegi tegelikult ei oska seda kirjeldada.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskaks kirjeldada seda vähki suremise valu?

Need, kes oskaks, on juba surnud.

No aga miks siis kõik koguaeg kirjutavad, et kohutav, kui keegi tegelikult ei oska seda kirjeldada.

Lähedase pealt kirjeldavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige tähtsam hooldushaiglas on see et inimene ei peaks valu kannatama.

Aga see ongi ju kõige tähtsam. Mis siin enam siis ravimitega tagasi hoida, kui inimene on suremas. Minu vanaema suri vähki nõukaajal ja juba siis kirjutati morfiini. Ema tegi süste talle. Lisaks jõi ta ka viina. Miks siis mitte, kui inimene on mineku peal? Oli lõpuni suhteliselt okei.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige tähtsam hooldushaiglas on see et inimene ei peaks valu kannatama.

Aga see ongi ju kõige tähtsam. Mis siin enam siis ravimitega tagasi hoida, kui inimene on suremas. Minu vanaema suri vähki nõukaajal ja juba siis kirjutati morfiini. Ema tegi süste talle. Lisaks jõi ta ka viina. Miks siis mitte, kui inimene on mineku peal? Oli lõpuni suhteliselt okei.

Noh, kas ta just okei oli… Aga selline inimese piinamine, kelle puhul on teada, et ta sureb ära, ei ole okei. Looma puhul kasutame eutanaasiat, aga inimene las kannatab? MIKS?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Looma puhul kasutame eutanaasiat, aga inimene las kannatab? MIKS?

No aga looma puhul on ka küsimus. Kui loom sööb, mängib, urineerib, kakab ja peseb… no mulle öeldi pane magama. Elas veel kaua. Ravisime terveks. Suri teise asja tõttu. Kui inimene ise võtab selle doosi sisse – ikka. Aga kui talle manustatakse.. pean valeks. Õige oleks ka kui kõik maksaksid ravikindlustust ja sellisel kujul terv.hoiusüst poleks. Miks? Sest siis saad ise valida ja ka teenus luks nagu USAs, kus sünnitus on ülikallis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtmesõna olekski patsiendi kuulamine ja vajadused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valu on võimalik ka nautida.

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valu on võimalik ka nautida.

Sünnitusvalu näiteks jah, ok, see on positiivne valu. Aga minna rääkida sellist asja metastaasivaludega vähihaigele oleks mõnitamine.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valu on võimalik ka nautida.

Sünnitusvalu näiteks jah, ok, see on positiivne valu. Aga minna rääkida sellist asja metastaasivaludega vähihaigele oleks mõnitamine.

Just.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse mitte teemasse, aga sellest vähivalust. Ilmselt kõik ei kannata siiski selle käes. Mul suri laps vähki, kodus, ja minu jaoks tegelikult täiesti tundmatu teema, sest tal küll mingeid olulisi valusid polnud. Ta ei nutnud ega andnud kuidagi märku, et tal oleks valus. Viimasel elupäeval oli küll veidi rahutum, aga kordagi ei nutnud ega kaevelnud, mistõttu ei läinud me temaga lõpuhetkedeks ka haiglasse, vaid lasime kodus omas voodis oma kaisus rahulikult minna, nii stressivabalt kui võimalik oli. Kui väikesel lapsel on valus, annab ta sellest ju igal juhul märku, apaatne ta polnud. Elas 2 kuud peale seda kui konsiilium otsustas ravi lõpetada, valuravi ei saanud sel ajal kordagi, ainult  vett lasti kõhuõõnest välja.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse mitte teemasse, aga sellest vähivalust. Ilmselt kõik ei kannata siiski selle käes. Mul suri laps vähki, kodus, ja minu jaoks tegelikult täiesti tundmatu teema, sest tal küll mingeid olulisi valusid polnud. Ta ei nutnud ega andnud kuidagi märku, et tal oleks valus. Viimasel elupäeval oli küll veidi rahutum, aga kordagi ei nutnud ega kaevelnud, mistõttu ei läinud me temaga lõpuhetkedeks ka haiglasse, vaid lasime kodus omas voodis oma kaisus rahulikult minna, nii stressivabalt kui võimalik oli. Kui väikesel lapsel on valus, annab ta sellest ju igal juhul märku, apaatne ta polnud. Elas 2 kuud peale seda kui konsiilium otsustas ravi lõpetada, valuravi ei saanud sel ajal kordagi, ainult vett lasti kõhuõõnest välja.

Sügav kaastunne! 🙁 Kui vana laps surres oli ja millise diagnoosiga?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… siis sured ära, tahaks teemaalgatajale vastata.

Samas elas minu vanatädi lõikamata rinnavähiga umbes 30 aastat (teada saades oli üle 60, otsustas, et lõigata ei lase ja ravis end ise a`la tökati, taruvaigi ja kapsalehega ja lõpuks suri üle 90-sena kopsupõletikku). Nii et mine sa tea, võib juhtuda, et ei too ka eemaldamata kasvaja  loodetud surma lähemale.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse mitte teemasse, aga sellest vähivalust. Ilmselt kõik ei kannata siiski selle käes. Mul suri laps vähki, kodus, ja minu jaoks tegelikult täiesti tundmatu teema, sest tal küll mingeid olulisi valusid polnud. Ta ei nutnud ega andnud kuidagi märku, et tal oleks valus. Viimasel elupäeval oli küll veidi rahutum, aga kordagi ei nutnud ega kaevelnud, mistõttu ei läinud me temaga lõpuhetkedeks ka haiglasse, vaid lasime kodus omas voodis oma kaisus rahulikult minna, nii stressivabalt kui võimalik oli. Kui väikesel lapsel on valus, annab ta sellest ju igal juhul märku, apaatne ta polnud. Elas 2 kuud peale seda kui konsiilium otsustas ravi lõpetada, valuravi ei saanud sel ajal kordagi, ainult vett lasti kõhuõõnest välja.

Nii kurb lugeda, ehk on mingitki lohutust sellest, et minek oli rahulik ja turvaline…

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lähedasel oli söögitoruvähk. Avastati IV staadiumis, raviti mõned kuud, aga siis lõpetati ja mindi palliatiivravi peale üle. Mina hooldasin. Elas veel 7 kuud. Tahket toitu süüa ei saanud, 24/7 köhis verist lima välja ja selle jaoks oli kauss öökapi peal, mida tühjendamas käisin. Ajapikku kadus hääl, kähinal rääkis st metastaasid olid häälepaelteni ulatunud. Hingata sai järjest vähem, viimased kuud pidi olema koguaeg lisahapnikuga, kuid ka siis oli raske. Magada sai vaid paar tundi ööpäevas. WC-s käimine oli valulik. Kõhus ja seljas olid suured valud. Peas olid kohati sellised valud, et ta üritas karjuda, aga tal polnud häält millega seda teha. Tuletan meelde, et ta sai valuravi sel ajal. Kirjeldada ma seda valu ei oska, aga olen neli last ilmale toonud ja ühegi sünnituse ajal mina niimoodi piinelnud pole. Isegi ligilähedale mitte. See lähedane poos end lõpuks üles.

Teine lähedane oli ajuvähis. Temal tekkisid tohutud peavalud, siis krambihood, siis jäi pimedaks. Mina ei näinud kõrvalt, seetõttu ei oska täpsemini kirjeldada.

Kolmas lähedane sai lümfoomi diagnoosi kui oli IV staadium. Sai ravi. Inimesest jäi alles inimvare. Juuksed kadusid, kehakaalu läks maha nii palju, et alles olid luu ja nahk. Tohutu väsimus ja luuvalud, peavalud ja üldse igasugused valud. Tema kustus kolme kuuga ja  ilmselt aitas ravi kiiremale kustumisele kaasa, muidu oleks kauem läinud.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lähedasel oli söögitoruvähk. Avastati IV staadiumis, raviti mõned kuud, aga siis lõpetati ja mindi palliatiivravi peale üle. Mina hooldasin. Elas veel 7 kuud. Tahket toitu süüa ei saanud, 24/7 köhis verist lima välja ja selle jaoks oli kauss öökapi peal, mida tühjendamas käisin. Ajapikku kadus hääl, kähinal rääkis st metastaasid olid häälepaelteni ulatunud. Hingata sai järjest vähem, viimased kuud pidi olema koguaeg lisahapnikuga, kuid ka siis oli raske. Magada sai vaid paar tundi ööpäevas. WC-s käimine oli valulik. Kõhus ja seljas olid suured valud. Peas olid kohati sellised valud, et ta üritas karjuda, aga tal polnud häält millega seda teha. Tuletan meelde, et ta sai valuravi sel ajal. Kirjeldada ma seda valu ei oska, aga olen neli last ilmale toonud ja ühegi sünnituse ajal mina niimoodi piinelnud pole. Isegi ligilähedale mitte. See lähedane poos end lõpuks üles.

Teine lähedane oli ajuvähis. Temal tekkisid tohutud peavalud, siis krambihood, siis jäi pimedaks. Mina ei näinud kõrvalt, seetõttu ei oska täpsemini kirjeldada.

Kolmas lähedane sai lümfoomi diagnoosi kui oli IV staadium. Sai ravi. Inimesest jäi alles inimvare. Juuksed kadusid, kehakaalu läks maha nii palju, et alles olid luu ja nahk. Tohutu väsimus ja luuvalud, peavalud ja üldse igasugused valud. Tema kustus kolme kuuga ja ilmselt aitas ravi kiiremale kustumisele kaasa, muidu oleks kauem läinud.

Jep, ja siis inimesed räägivad asjadest, mida nad ei tea. Et valu ongi mõnus jne. Tegin eelpool või teises teemas võrdluse, mida tavainimesed näevad ja mida meedikud/lähedaste hooldajad näevad.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki depressioon on avaldunud selle pärast, et vähitaolised muutused on kehas? Äkki kui emakakaela muutused ära ravida või eemaldada, äkki siis kaob ka depressioon?

Eraisiku pankrott, nagu siin juba soovitati?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käi arstil ära, saad teada vähemalt täpse diagnoosi, kui agressiivne vähk jms.

Vabandust, aga teemaalgataja räägib, et tal on emakakaelal väikesed muutused. Sina aga räägid juba mingist agressiivsest vähist ja radikaalsetest operatsioonidest.

Selliseid emakakaela muutuseid on väga paljudel naistel. Enamikel taanduvad need iseenesest. Osadele tehakse konisatsioon ehk lõigatakse teatud osa ära. Ja seda ilma, et diagnoos vähini jõuakski.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas elas minu vanatädi lõikamata rinnavähiga umbes 30 aastat (teada saades oli üle 60, otsustas, et lõigata ei lase ja ravis end ise a`la tökati, taruvaigi ja kapsalehega ja lõpuks suri üle 90-sena kopsupõletikku). Nii et mine sa tea, võib juhtuda, et ei too ka eemaldamata kasvaja  loodetud surma lähemale.

Ilmselt oli tal siiski mingi healoomuline kasvaja, mitte vähk.

Mõnikord inimesed nimetavad kõiki kasvajaid, ka healoomulisi, vähiks. Vähk on alati halvaloomuline. Ja halvaloomuline tähendabki seda, et prognoos on halb, kui operatsiooni ja ravi ei järgne.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jep, ja siis inimesed räägivad asjadest, mida nad ei tea. Et valu ongi mõnus jne

See on see vaimse häirega naisterahvas, kes on terve perekooli (eriti “pereelu”) oma mölaga üle ujutanud. Kas peab tema kommentaaride peale üldse reageerima?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas elas minu vanatädi lõikamata rinnavähiga umbes 30 aastat (teada saades oli üle 60, otsustas, et lõigata ei lase ja ravis end ise a`la tökati, taruvaigi ja kapsalehega ja lõpuks suri üle 90-sena kopsupõletikku). Nii et mine sa tea, võib juhtuda, et ei too ka eemaldamata kasvaja  loodetud surma lähemale.

Tal küll kohe kindlasti mingit vähki polnud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isal suri kahepoolsesse kopsuvähki. Ei olnud tal ka suuri valusid. Lõpuks langes koomasse ja järgmisel hommikul oli surnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli 2a tagasi cin3 muutus. Pap test ei näita küll vähi olemasolu, see näitab ainult rakumuutuseid.
Käisin kolposkoopias. Ma ei tea mis operatsiooni juttu te siin ajate! Minul lasti äädikhapet emakakaelale ja siis tuli pahade rakkudega piirkond nähtavale. Lidokaiinisüstidega tumestati emakakael ja LOOP meetodiga lõigati samal visiidil see paha tükk välja. 6kuu pärast tehti uus pap+hpv test, see oli puhas. Järgm test oli 18kuu möödudes ehk eelmine nädal ja käisin uuesti.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )


Esileht Ilu ja tervis Kui otsustad emakakaelavähki mitte lasta eemaldada.