Esileht Ilu ja tervis Kui otsustad emakakaelavähki mitte lasta eemaldada.

Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )

Teema: Kui otsustad emakakaelavähki mitte lasta eemaldada.

Postitas:
Kägu

Minul oli 2a tagasi cin3 muutus. Pap test ei näita küll vähi olemasolu, see näitab ainult rakumuutuseid.

Käisin kolposkoopias. Ma ei tea mis operatsiooni juttu te siin ajate! Minul lasti äädikhapet emakakaelale ja siis tuli pahade rakkudega piirkond nähtavale. Lidokaiinisüstidega tumestati emakakael ja LOOP meetodiga lõigati samal visiidil see paha tükk välja. 6kuu pärast tehti uus pap+hpv test, see oli puhas. Järgm test oli 18kuu möödudes ehk eelmine nädal ja käisin uuesti.

Konisatsioonist rääkisin mina. Ma see, kes jälgimisele võeti ja kellel kõik ise korda läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult verevähiga inimene sureb kiirelt ja ilma piinadetta.Tekib kõrge palavik mis kestab 1-2 päeva, seejärel tekib sepsis ja elada on jäänud 6 tundi. Minul isa müeloom haigusega nii lahkus siit ilmast.

Minu vanaisa oli kuid voodihaige verevähiga. Vanaema potitas, söötis, manustas morfiini jne. See kestis ikka päris pikalt. Töökaaslane, kes verevähiga läks, käis üsna pikalt tööl oma vähiga, aga kui koju jäi, läks ka mõne kuuga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult verevähiga inimene sureb kiirelt ja ilma piinadetta.Tekib kõrge palavik mis kestab 1-2 päeva, seejärel tekib sepsis ja elada on jäänud 6 tundi. Minul isa müeloom haigusega nii lahkus siit ilmast.

Minu vanaisa oli kuid voodihaige verevähiga. Vanaema potitas, söötis, manustas morfiini jne. See kestis ikka päris pikalt. Töökaaslane, kes verevähiga läks, käis üsna pikalt tööl oma vähiga, aga kui koju jäi, läks ka mõne kuuga.

Väga ammu aega tagasi sugulase maovähiga lõpp oli nii kole olnud, et lähedaste palumise peale ja kahjutundest haiglas arst tegi teo, mis tegelikkuses läheks tapmise alla, et salaja eutaneeris sugulase. Sugulane piinles nii kohutavalt valudes, et inimlik pool sai arstil seadusest võitu.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, minu arvates pole siin teemas vähk või rakumuutused üldse küsimus. Inimesel on raske depressioon ja ta ei tea mida teha, see on kõige kohutavam.

Ütlen ausalt, et olen isegi mõelnud, et kui mul ravimatu haigus leitaks, äkki ei lasekski ravida. Praegu võtan antidepressante ja on kergem olla küll.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen sama mõelnud – ei raviks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vähki surra on vist eriti piinav viis. Miks valida just see tee?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vähki surra on vist eriti piinav viis. Miks valida just see tee?

Nagu see oleks oma valik, millesse surra!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen sama mõelnud – ei raviks.

Miks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen sama mõelnud – ei raviks.

Miks?

Sest see poleks mingi elu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu see oleks oma valik, millesse surra!

Praegu inimene kaalub ju varianti haigus ravimata jätta, et ehk sureb ära. See on ju valik. Enesetapuks ma pakuks paremaid viise, see küll hea viis ei ole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu see oleks oma valik, millesse surra!

Praegu inimene kaalub ju varianti haigus ravimata jätta, et ehk sureb ära. See on ju valik. Enesetapuks ma pakuks paremaid viise, see küll hea viis ei ole.

Kas vähiravi garanteerib tervenemise? Arvad, et kõik need surnud “pikaajalise raske haiguse tagajärjel” ei ravinud ennast?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vähiravi garanteerib tervenemise? Arvad, et kõik need surnud “pikaajalise raske haiguse tagajärjel” ei ravinud ennast?

Kuidas see siia praegu puutub? Teemaaltaja isegi ei tea, kas tal vähk on. Tema põhiprobleem on hetkel depressioon, millele loodab lahenduse leida. Aga see eriti hea mõte ei ole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen sama mõelnud – ei raviks.

Miks?

Sest see poleks mingi elu.

Ma ei tea, kas sul on isiklik kogemus mõne lähedasega, mille põhjal seda väidad. Aga vähk on üldnimetus pahaloomulistele kasvajate. Need kasvajad ise on erinevad, erineva sgressiivsusega ja ka erineva prognoosiga. Kui tervenemise tõenäosus on 90%, kas siis tõesti ei tasu proovida? Jah, ravi on ebamugav. Aga näiteks kui satud mõnda õnnetusse ja murrad mitu luud ning vajad pikka taastumise perioodi, kas sa siis ka jätad ravimata? Sest mõnda aega ei saa elada nagu terve inimene?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see siia praegu puutub? Teemaaltaja isegi ei tea, kas tal vähk on. Tema põhiprobleem on hetkel depressioon, millele loodab lahenduse leida. Aga see eriti hea mõte ei ole.

No vähiga on nii, et juba kuu aega vana teema, on ikka päris tähtis midagi teha, me ei tea, kuidas täna on tema tervis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi teha–st ise laseks ravida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vähiga on nii, et juba kuu aega vana teema, on ikka päris tähtis midagi teha, me ei tea, kuidas täna on tema tervis.

Mitte midagi ei saa aru, mida sa öelda tahad.

Aga üldiselt, emakakaela muutustega on nii, et mõnel juhul võib tõesti olla nii, et ei lähe arstile, ei hakka ravima ja jätad kõik selle tähelepanuta, aga need muutused taanduvad iseenesest. Ehk siis, lähed kunagi uuesti arstile ja saad teada, et kõik on korras.

Mitte, et see oleks nüüd olnud üleskutse, et ärge tegelege, kui olete sellise diagnoosi saanud. Lihtsalt taustainfoks, et mõnikord muutused taanduvad iseenesest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei saa aru, mida sa öelda tahad.

Noh, kuna teema on vana, siis me enam ei tea, kas inimese tervis on halvemaks läinud või mitte ja kas üldse vähk oli. Me ei tea ka, kas TA pöördus deprekaga arstile või mitte. Me ei tea üldse, mida ta tegi, sest ta ei vasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, kuna teema on vana, siis me enam ei tea, kas inimese tervis on halvemaks läinud või mitte ja kas üldse vähk oli.

Veel kord. Emakakaela muutused ei tähenda tingimata vähki. Sellise diagnoosi saab elu jooksul väga palju naisi. Osadel taandub asi ise. Osad lähevad konisatsiooni. Ja siis mingil osal diagnoositakse vähk.

Isegi, kui on vähk, siis emakakaela muutused/vähk areneb aeglaselt. See tähendab, et paari nädalaga ei saa tervis kuidagi drastiliselt muutuda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, kuna teema on vana, siis me enam ei tea, kas inimese tervis on halvemaks läinud või mitte ja kas üldse vähk oli.

Veel kord. Emakakaela muutused ei tähenda tingimata vähki. Sellise diagnoosi saab elu jooksul väga palju naisi. Osadel taandub asi ise. Osad lähevad konisatsiooni. Ja siis mingil osal diagnoositakse vähk.

Isegi, kui on vähk, siis emakakaela muutused/vähk areneb aeglaselt. See tähendab, et paari nädalaga ei saa tervis kuidagi drastiliselt muutuda.

Vb tegi juba enesetapu. Eile nt sain teada, et üks onlainmängukaaslane suri juba ammu infarkti. Tiinekas oli, kui suri.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peab kõik välja ütlema? Enesetapjale on ka sõna enesetapp trigger. Seda ma ei tahtnud ka sõnana kasutada. Juba veebruaris ütlesin, et tema asemele läheks arstile kontrolli. Mis see vählsiia puutub, kui tal muid probleeme? Vb polegi vähki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja võlad on ka lahendatavad võlanõustajaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )


Esileht Ilu ja tervis Kui otsustad emakakaelavähki mitte lasta eemaldada.