Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui pakutavad toidud ei kõlba…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Teema: Kui pakutavad toidud ei kõlba…

Postitas:
Kägu

… kuidas käitute teie?

Nädalavahetusel oli perekondlik koosviibimine, mis leidis aset minu kodus, kuna asub strateegiliselt parimas kohas, kuhu sugulased kokku saaks tulla. Ruumigi piisavalt.
Toidud valmistasin õega kahasse. Lauale sai soojaks roaks kapsarullid, ahjukartulid, räimepihvid, mõningaid salateid, väikesed seenepirukad ja magusaks jäätist erinevate kastmete ja puuviljadega.
Kuna ei olnud tegemist väga piduliku üritusega, pigem sellise lõunasöögiga, siis mõtlesime õega, et sobob küll.
Nojahh, aga ei sobinud ju! Vanemad sugulased eeldasid traditsioonilist püha kolmainsust – praad-kapsad-kartul, ilmselt ka sült, rosolje, tort ja jumal teab, mis veel.
Igatahes see näo ees \”Oi, kui torem et midagi ka teistmoodi vahel tehakse!\”, asendus selja taga \”tahtliku näljutamisega\”. Otseselt nii just ei öeldud, aga mõista anti, et igasugune eksperimenteerimine ja \”normist kõrvalekaldumine\” on väga taunitav.
Lisaks oli seltskonnas paar inimest, kes \”fuihh, ma ei söö üldse kala!\” hädaldasid ja jäid ootama \”midagi muud\”. Justnimeli – vaadati nõudliku näoga otsa, et \”aga meie? mida meie sööme?\”.
Aga vat, mind on kasvatatud ja ma ise olen oma last kasvatanud nii, et kui pakutav ei kõlba (ja kogu suure laua pealt siis mitte midagi ?), siis eraldi sulle ei hakka keegi midagi tegema. Ja nii ma ei jooksnudki kööki \”midagi muud\” otsima.
Need, kes ei pirtsutanud, sõid ja kiitsid, osa seltskonnast siis nokkis demonstratiivselt vaid salatit.
Selles situatsioonis meenus mulle üks vaadatud \”Õhtusöök viiele\” osa, kus kuhugi seltskonda sattus taimetoitlane ja kostitaja seda ei teadnud, läks ähmi täis ja jooksis kohe keldrisse hoidiseid tooma.
Minu arvates, kui sul pole allergilist reaktsiooni mõne toidu suhtes või muidu meditsiiniliselt vastunäidustatud, siis viisakas täiskasvanu (!) ei hakka jonnima, ega eelda, et talle midagi eraldi tehakse.
Oma emalt kuulsin sugulaste tagasisidet, et ma olen IKKA VEEL kasvatamatu (olen 30+) ja üleüldse oleksin pidanud ikka arvestama, kes külla tulevad ja uudistooted (!) jäägu sõpradega koosviibimistele.

Ma ei tea nüüd, kuna ma siis lõpuks viiskakas kasvan, aga ma ei leia, et ma oleksin pidanud nahast välja pugema ja keset koosolemist kellegi tujude järgi \”muud\” vaaritama hakkama.

Kuidas teie oleks käitunud?

Ei taha pahasti oma kogukonnast rääkida, aga tundub, et iganenud arusaamu toidu suhtes ei murra veel sajandeid. praad ja kapsad on väga maitsvad, aga IGAL tähtpäeval ja koosviibimisel IGA sugulase juures ei taha enam. Vähemalt tahaks ise midagi muud pakkuda. Vat mis nüüd sai.:(

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kui pakutavad toidud ei kõlba…

ma ei saa üldse enam aru, kapsarullid ei olnud ju kalast?
ja no ma ei tea, ma pole elus korraga nii palju erinevaid asju pakkunud ja kui mõnele polegi maitsnud, siis on söömata olnud, pole kunagi oodanud, midagi eraldi

ei kutsukski enda juurde selliseid, kes pärast selja taga virisevad, istugu kodus tehku ise endale praadi ja söögu hommikust õhtuni kasvõi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis sa ikka põed…Vanainimeste asi,ega siis nemad ei oskagi midagi muud peale selle traditsioonilise toidu vb süüagi…
Mina oleks kasvõi huvi pärastki ampsu võtnud/maitsnud.
Ega enne ei teagi kas maitseb, kui pole proovinud.
Inimesed on loomult virisejad…Aga vaata vb olid nad lihtsalt kadedad, et julgesite midagi teisiti teha :D:D:D
Tubli oled (A)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Närvi oleksid sellised tegelased kindlasti ajanud. Mina ei oleks ka midagi otsima läinud. Imelik, et sellised vanemad inimesed nii matsid on.

Please wait...
Postitas:
Rabakana

Head \”uudistooted\” küll. 😀
Ju sul sattus sinna üks kamp kasvatamata inimesi. Ega vanus kohe automaatselt head ja viisakat ning eeskujulikku enese ülalpidamist tähenda.
Ära võta seda tagarääkimist südamesse. Kritiseerijaid leidub alati, vähe on neid, kes ise siis kätte võtaks ja paremini teeks. Nii nagu õige.

Meenub, kuidas lapse kodusel sünnipäeval tegin täiskasvanute meeleheaks kalatorti. On selline minev kraam meil.
Üks 60+ proua kala ei söö. Ta siis vaatas tordilaua üle ja teatas valjusti üle toa: \”No toredasti oled siin meisterdanud küll, aga MINA seda kalatorti küll ei maitse! Kalamaitse on täiesti õudne! Ja sul on seal nagunii sibulat ka sees.\”
Mina vastasin sama valjusti särava naeratusega: \”See on tõesti kohutav lugu!\” ja lõikasin torte rahumeeli lahti edasi.
Muide, see kalatort oli esimesena läinud. 😀 Teiseks sai otsa laste lemmik – sefiirikas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei saa üldse enam aru, kapsarullid ei olnud ju kalast?
ja no ma ei tea, ma pole elus korraga nii palju erinevaid asju pakkunud ja kui mõnele polegi maitsnud, siis on söömata olnud, pole kunagi oodanud, midagi eraldi

ei kutsukski enda juurde selliseid, kes pärast selja taga virisevad, istugu kodus tehku ise endale praadi ja söögu hommikust õhtuni kasvõi[/tsitaat]

Ei, kapsarullides oli ikka liha, lihtsalt tegime veel räimepihve (kaks räimefileed kõhtupidi kokku, vahel hakitud ürte ja päikesekuiv. tomatitükikesi, paneeritud ja praetud), sest minu mälu järgi on meie suguvõsas alati kalast lugu peetud.
Muidugi ei kutsuks NIMME virisejaid külla, aga kust seda ette teadis?! Kõik koosviibimised senini normaalselt sujunud.
Ilmselt seepärast siis, et keegi pole üritanud uuendusi sisse viia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ehh, tahaks kaaaa kapsarulli! väga isuäratav menüü Sul, tubli, et viitsid vaeva näha!

mul on sarnaseid asju juhtunud, kui omaarust küpsetan hullud hõrgutised kokku, teen sinihallitusjuustu-lõhe pirukat, sushit jne, ja siis tuleb ämmade-äiade ja sõbraperede suust lauseid, et kes ei söö tomatit, kes \”ei söö elu sees kala\” ja sushi on üldse väga õudne (ise pole kunagi maitsenudki!).
njah, kuna mul väiksed lapsed, siis alati arvestan ja teen kõrvale ka midagi ülilihtsat – makaronisalati ja lihapallid näiteks, nii et nälga keegi ei jää. aga tegelikult on piinlik kuulata lihtsalt suurte inimeste suust selliseid lauseid, et kui vastik ja õudne on üks või teine asi. on ikka eeskuju lastele. :S
ise olen ka valiva maitsega, pool elu ei ole söönud paprikat, kala, oliive jpm, aga no oskan sellega ikkagi oma käitumises delikaatseks jääda ja 30a vanuses ikka juba vähemalt proovin asju enne, kui halvustan. ei pakutud ju ometi keedetud lambasilmamuna.
aga jah, nagu öeldakse – sõpru saad veel valida, aga sugulasi ei saa ju valida…

Please wait...
Postitas:
Kägu

oi ma oleks vihastanud. minu meelest oli küll hõrgutav menüü. Oleksin kõike tahtnud proovida. kummalised vanainimesed…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõigepealt tundub mulle, et Su ema natuke kummaline – no milleks oli vaja ette kanda nii halba juttu. Sellega ta ju teadlikult õõnestab suhteid. Või oli ta ka ise menüü üle nördinud?
Minu arvates ei ole asi üldse vanades inimestes, vaid üleüldiselt kiputakse egoistlikult pirtsutama ja ennast tähtsaks tegema. Olen täitsa kindel, et kui Sul oleks traditsiooniline menüü olnnud, oleks ikka keegi leidunud, kes mürgiselt salvaks, et noh, millegi uuema peale ei tule v??? Kas teil ongi ehk tavaks arvustada teisi inimesi? Ma just mõtlen, et minu kõrvu pole veel kuuldunud, et meie suguvõsa koosolemistel midagi kommenteeritaks. Pigem ei jäeta kiitmata, kui on mingi asi eriti hästi välja tulnud.
Aga 1 sõbrapaar on meil küll selline, kellega ei oska enam midagi peale hakata. Muidu nii toredad-lahedad inimesed, aga süüa nendega koos ei saa. Restoranis teevad sellist tsirkust, et häbi on. Menüüd uurivad vaieldes ca pool tundi, siis peedistavad ettekandjat. Mitu rooga võetakse põhjalikult läbi: mis komponendid täpselt; kas see on külmutatud; mismoodi midagi täpselt ikka küpsetatakse jne, jne. Ettekandja on peaaegu alati lõpuks näost punane. Aega on kaua kulunud. Lõpuks siis saabub toit – seda siis nokitakse, songitakse, KÕVA HÄÄLEGA kommenteeritakse, eriti halbu külgi. Ja kõige lõpuks antakse kõigest ka täpne ülevaade vaesele ettekandjale. No ei jukge ju sellistega enam sööma kuhugi minna.
Mingi aeg ei julgenud neid ka enam väga külla kutsuda, aga nüüd olen käega löönud – no ei ole mõtet põdeda, et mina mingi gurmaan ja superkokk ei ole ning pakun täpselt seda, mida heaks arvan. Õnneks meie juures nad midagi ei kommenteeri, aga täitsa usun, et selja taga võivad nad seda teha:) Kui ma aga sellest ikka kuuleks, et lausa ühistele sõpradele midagi kurdetaks, siis enam ei kutsuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

inimesed on erinevad -tuttav ei söö kala – tema puhul piisab, kui ütlen – et selles või teises asjas on kala – ja ta seda ei söö. Samas üks sugulane ei söö sibulat – ning alati saadab üks ving teemal – et miks te sinna/tänna olete sibulat pannud. alati küsitakse kõva häälega, et kas on sibul sees ja siis lähen nina vingutamiseks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häiris see taimetoitlasi puudutav lõiguke sinu kirjutises. Kas sa tõesti eeldad, et kui ma pole 13 aastat liha söönud, siis analoogsel koosviibimisel peaksin ma sööma kapsarulle ja kala? Selleks, et näidata, et ma olen \”viisakas täiskasvanu\” peaksin ma kõrvale heitma kõik oma tõekspidamised? Jah, tõsi see on, et liha mind ära ei tapa aga kellegi meeleheaks ma küll liha sööma ei hakka.
Ma olen peolauas lihtsalt leiba ka söönud. Ja ma olen hiiglama osav kartulisalatist vorsti väljanokkija. Pole mul häda midagi ja olen sellega harjunud. Minu oma valik ikkagi ju. Iial ei küsiks võõrustajatelt midagi spetsiaalset. Aga kahjuks on alati võõrustajad need, kes puhuvad minu taimetoitluse suureks skandaaliks ja hakkavad hädaldama ja oigama kuidas mul midagi süüa ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On olnud toiduga pirtsutamisi küll. Mehe suguvõsa poolt. Päris kooselu algusaegadel.
Kellele ei meeldi till toidus ja kellele muu asi.

Võtsin öeldu südamesse. Kuid nüüd teen ikka samamoodi nagu enne. Teen nii nagu mulle maitseb ja ei tee vingujatest välja.

Täiskasvanud inimene ei saa ometi nii ebaviisakas olla. Külas peaks ikka vastavalt käituma.

Please wait...
Postitas:
Newton

Väljend \”oled ikka veel kasvatamatu\” ajas naerma. Kõige tähtsam hea käitumisreegel, minu jaoks, on – külas, söögilauas ei tehta märkuseid. Küsid külalistelt: teed või kohvi, vastuseks saad: mis mõttes, kiselli polegi? Soovid liha või kala-, issand latseke, sa siis ei tea, et onu Edvin sööb AINULT kana rinnaliha. Mina arvan,et järgmisel sinu korraldatud einel paku jätkuvalt neid roogi, mille sina välja valinud. Kapsarullid on väga lihtne ja toitev söök, ei pakkunud ju salatilehel kunstipäraselt küljele sätitud üksikut krevetti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult peaks katsuma lihtsalt mitte välja teha ja kõik.
Mulle meenub üks külaskäigulugu natuke teises koostises. Laud oli rikkalik, kõige enne praad,(mis oli valmis taldrikule pandud) lisaks külmlaud ja suupisted ja magus. Asusime siis sööma ja saime paar minutit süüa, kui perenaise elukaaslane hüüdis – no minu kõht on täis, rohkem tõesti ei jaksa… võttis siis veel paar suutäit ja vaatas meie söömist ja hüüatas jälle – no ei suuda lihtsalt, niivõrd suur praad, kuidas teie küll jaksate! Ise kiikas meie taldrikute poole. Ja muudkui ohkis ja ähiks, kuid täis ta kõht on, sest perenaine nii rubli ja toit nii rammus ja kuidas te, naised jaksate, kui mina, mees enam ammu ei jaksa.
Meie aga naistega järasime usinasti edasi. See \”isupidur\” vist lootis, et siis õgardid loobuvad õgimisest, aga seda ei juhtunud. Isend laskis iga natukese aja takka oma hüüatusi ja püksirihma vabastamise jutte laua suunas, aga see ei aidanud kahjuks. Meie naistega sõime ära oma praed, siis asusime rosolje kallale ja muud head paremad veel otsa. Lõpuks mahtus otsa veel tort. Selle mehe praad jäigi poolikuna taldrikusse, miks inimene nii tegi, jääb arusaamatuks.
Mina püüan ise ka menüüd uuendada, sest retsepte on ju nii palju ja miks mitte. Mul on üks seltskond, kellele tõesti kala ei meeldi, siis neile ma seda ei paku. Aga sõbrannadele saan igasugu värki ette anda jälle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

su suguvõsa on vähe imelik tõesti. Ma olen ka üle 10 a taimetoitlane, aga ei hakka iial kuskil hädaldama ja ohkima, et issand issand mida ma söön. Kui muud ei ole, siis näringi leiba ja söön rohelist salatit või keedukartulit, pole probleemi.

Sinu asemel teeks ma oma maitse järgi toite edasi. Kui sugulased teavad, et sinu juures saab \”eksootikat\” süüa ja neile see (eksootiline räim ja kapsarull!?!) kohe üldse ei kõlba, eks söövad enne kodus kõhud täis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda praad-kapsad-rosolje-kartulisalat-stritsel parteid ei muuda miski. Nemad atahavd oma kere täis puukida ja muu neid ei huvita.
Ja toidulauas pirtsutamisega on nii – kui ei maitse, istud näljas. Meie peres kasvatati lapsi nii. Ja kui ma külas midagi süüa ei taha, siis ma lihstalt ei söö seda, mitte ei unda üle ruumi. Külla sai tuldud ikka inimeste pärast, mitte õgima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma oleksin seda toitu mis pakkusite hea isuga söönud.
Ainus asi, millega ma ei nõustu on see, et tõid selle taimetoitlase sisse.
Nii nagu saab keegi sinust aru, peaksid sina ka sellisest inimesest aru saama.
See pole min ujaoks pirtsutamine, vaid nagu mõni ei joo alkoholi, ei söö mõni liha ja kõik.
Ma mäletan, kus oli mul üks tuttav välismaalt, kes ei söönud ka liha. Põhjuseks tõi ta tegelikult vägagi lihtsa asja. Nimelt ta kasvas farmis ja ta vihkas seda loomade tapmist mida ta pealt nägi. Ja nii ta ei kannatanudki enam liha süüa.
Tihti on igal asjal ka põhjus.
Aga teil soovitan järgmisel koosviibimisel koos õega teha külas samasugused näod ette, nagu tehti teie juures. Ja viriseda sama kõvasti kaasa ka.
Öelge, et oleksite ikka tahtnud igasuguseid delikatesse aga näed, laual vaid kapsas kartul ja liha. Pähh küll

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuulge mina olen ka oma vanemate naissugulaste seas kohanud sellist täielikku tolerantsi puudumist, kõige halvustamist, lastekasvatamise kritiseerimist, söökidest ma õldse ei räägigi. Ja ma ei saa aru kuidas inimesed selliseks muutuvad. Nagu oleks kuri nõid mõne sisse kolinud.
Millest see tuleb? Ja see kehtib ka naabrimuti halvustamise ja ma ei tea mille kohta veel.
Ja kuidas sellisele käitumisele vastata? Kusjuures elan ühe sellise \”juurikaga\” 🙂 ühe katuse all.
Väga raske on. Meid on ju kasvatatud ikka nii, et vanemaid inimesi austatakse, aga kus on see piir? Kas tohib lasta ennast ja oma pere liikmeid alandada?
Teemsaalgataja, sa oled tubli ja ei ole midagi valesti teinud. Aga kuidas oleks õige sellises olukorras käituda ei oska mina küll öelda…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu menüü tundub küll väga ahvatlev.
Minu isiklikult ei söö piima mitte mingil kujul ja pigem väldin kõiki piimatooteid. Kõiksugu kastmed ja püreed, kus võib salapiima olla, jätan lihtsalt tõstmata, taldrikule sattunud kohupiima-või vahukooretordist söön biskviidiosa ära. Arvan, et peale lähedaste pereliikmete ei tea mu piimavihkamisest keegi. Pole ka vähemalt teadlikult kunagi ühtegi võõrustajata solvanud.

Please wait...
Postitas:
N6iaElla

Teemaalgatajal ei ole taimetoitlaste vastu midagi. Mina loen tema tekstist välja näite, kus võõrustaja ei teadnud, et külaline on taimetoitlane ja kukkus kohe sahmima selle taimetoitlase pärast. Külalisest olnud viisakas teavitada võõrustajat, et liha ei söö.
Kui inimesed oma suud lahti ei tee ja oma eelistusi välja ei ütle, siis peaksin igaks juhuks kõike tegema? Jaapanlasele sushit? Moslemile midagi ilma sealihata? Taimetoitlasele tofut? Hambutule putru? Koerale konti?
Olge normaalsed!
Teemaalgatajal pole mõtet põdeda – sa ei teinud midagi valesti. Sinu asemel mõtleksin hästi järele, kas järgmise koosviibimise ikka korraldad enda kodus…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina leian, et sellised külalised on kasvatamatud. Mind õpetati, et peolauas ei ole viisakas söögivalikut kommenteerida. Kui midagi ei maitse, siis ei pea seda sööma. Üliviisakas inimene võibolla võtab prooviks ühe suutäie, vähem viisakas inimene toob mittesöömise ettekäändeks juba täisoleva kõhu 🙂
Minu tuttavad ei söö kala ega maksa. Peolauale panen ikkagi mõnda kala ja maksapasteeti – lihtsalt hoolitsen ka selle eest, et oleks ka mõni lihaviil või taimetoitlasele sobiv roog.
Mina ei söö sibulat. Aga pean siiski ebaviisakaks üle laua röökida: ‘Pähh! Siin on ju sibul sees! Öök!’. Ma võtan sibulat sisaldavast toidust väga väikese portsjoni ja lisan muid, sibula-vabasid toite 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui külla tuleb palju erinevaid inimesi, siis tegelikult on küll lollikindel ja eos pingeid ennetav teha justnimelt seda mida kõik on harjunud sööma, ehk siis seda hapukapsas-kartul-liha. Siis pole kellelegi põhjust vinguda, sest seda traditisoonilist toitu on Eestis aastasadu söödud. Ma olen veendunud, et enamus ajast te niikuinii teete kodus muid roogi ja sõbrannade sülla tulles veel erilisi uusi retsepte jne. Ma miskipärast arvan, et sulle ei tulnud üllatusena see vastukaja… nüüd mängid solvunut, aga nii lihtsa asja peale ei tulnud, et teha just seda vana, töötavat menüüd, mille suhtes ei saaks keegi vinguda, et ei söö.

(olen ise 30a ja oskan teha ja hinnata nii traditisoonilist toitu, kui uusi hõrgutisi)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pean vist selgitama:
taimetoitlase juttusse toomine oli mul hoopis mõeldud teistpidiselt – suunaga selle kostitaja poole, kes lippas otsemaid muud tooma. Taimetoitlased ei sega üldse. See proua (vist oli külavanem?) läks tooma muud, mida tal ei olnud planeeritud, sest \”inimest ei saa ju nälga jätta\”. Sellest käitumisest lähtuvalt kirjutasin, et minu põhimõte on vastupidine ja nii ma ka käitusin.

Vabandan segase selgituse pärast.

Seltskonna noorim liige (minu poeg, 17) sõi ja kadus, kohalejääjad vanuses 28-75, kokku 16 inimest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie peres kutsuti neid kõhtupidi koos paneeritud ja praetud räimefileesid ööbikukeelteks, mitte räimepihvideks 😉
Ni et oled andnud oma suguvõsale lauale ööbikukeeli ja ikka ei kõlba.

Please wait...
Postitas:
vilhelmiine

[tsitaat]Kui külla tuleb palju erinevaid inimesi, siis tegelikult on küll lollikindel ja eos pingeid ennetav teha justnimelt seda mida kõik on harjunud sööma, ehk siis seda hapukapsas-kartul-liha.[/tsitaat]

kui ma ei ole iial hapukapsas-kartul-liha toitu teinud, on see ikka üsna keeruline. ei söö lihtsalt ise selliseid asju, ei oska teha ka.

Jah, kui mul tuleb konservatiivne vanatädi Maali külla, siis ma talle Tai kuningkreveti-pomelosalatit kookospiimakastmega vast tõesti ei pakuks, seda pakun sarnast toitu söövatele sõpradele. Aga teemaalgataja kapsarullid ja räim ei ole ju tundmatu katsetus, vaid täiesti tavaline toit, millega on keskmine eestlane ikka elu jooksul kokku puutunud ja võimeline sööma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noo üks pakub, mida on. Teine sööb, mida pakutakse. Kui sinu pakutud on sinu meeles kvaliteetne, siis on ju kõik korras. Samas ei talu ma isiklikult neid, kes leiavad, et kui asi on laualepandud, siis ära öelda ei tohigi. Kui tegemist on sugulastega, kes teavad juba aastakümneid, mida ma söön ja mida mitte, siis on mulle sobimatu toidu pakkumine minule solvav. Just nii ongi, et kui sa tead, et ei sööda, noo miks sa pakud. Ja miks sa oled üllatunud, kui keegi ehk jäi tühja kõhuga ja pärast mainis kellelegi, et näed selline lugu juhtus.
Antud olukorras, kui keegi kavatseb perekondlikul koosviibimisel miskit katsetada, siis oleks ehk viisakas olnud etteteatada. Ja inimesed oleks võtnud kaasa seda, mida nad siis söövad. Leian, et on äärmine ebaviisakus pakkuda asju, millest on etteteada, et neid ei taheta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, kui praeguste külmade ilmadega sõidaks pika maa kohale ja ahjukartulite kõrvale pakutaks vaid kapsarulle ja räime, oleks ehk veidi pettunud isegi. Samas, otsesõnu seda välja ei ütleks.

Samas, teemaalgataja laud oli niigi külluslik, võrreldes mõne muu kogemusega. Olen ise sõitnud teise eesti otsa sünnipäevale kus sooja sööki ei pakutudki ja olin lahkudes sunnitud Statoilis kaks kabanossi kiiruga sisse kugistama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti normaalne menüü ja üpriski traditsiooniline. Kapsarull ja ahjukartul. No mida imet sa veel tahad?
Kui räime presenteering tundus mõnele uuenduslik, siis seenepirukas ja salat peaks ju ometi sobima.

Mulle mõjuvad ka ahistavalt sellised täiskasvanud, kes oigama hakkavad, kui sushit või krevetti näevad. Minuarust näitab see inimese piiratud maailmavaadet, kui ilma maitsmata otsustatakse, et \”äkää, mina küll seda imelikku juustu ei taha\”.

Tegelikult peaks vastukaaluks ise ka ohkima hakkama kartuli, kapsa ja liha peale, et appi, aga mida mina siis söön???

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei, kapsarullides oli ikka liha, lihtsalt tegime veel räimepihve (kaks räimefileed kõhtupidi kokku, vahel hakitud ürte ja päikesekuiv. tomatitükikesi, paneeritud ja praetud), sest minu mälu järgi on meie suguvõsas alati kalast lugu peetud.
Muidugi ei kutsuks NIMME virisejaid külla, aga kust seda ette teadis?! Kõik koosviibimised senini normaalselt sujunud.
Ilmselt seepärast siis, et keegi pole üritanud uuendusi sisse viia.[/tsitaat]

Ma tahaks ise seda räime süüa, kirjelduse järgi kõlab ahvatlevalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Noo üks pakub, mida on. Teine sööb, mida pakutakse. Kui sinu pakutud on sinu meeles kvaliteetne, siis on ju kõik korras. Samas ei talu ma isiklikult neid, kes leiavad, et kui asi on laualepandud, siis ära öelda ei tohigi. Kui tegemist on sugulastega, kes teavad juba aastakümneid, mida ma söön ja mida mitte, siis on mulle sobimatu toidu pakkumine minule solvav. Just nii ongi, et kui sa tead, et ei sööda, noo miks sa pakud. Ja miks sa oled üllatunud, kui keegi ehk jäi tühja kõhuga ja pärast mainis kellelegi, et näed selline lugu juhtus.
Antud olukorras, kui keegi kavatseb perekondlikul koosviibimisel miskit katsetada, siis oleks ehk viisakas olnud etteteatada. Ja inimesed oleks võtnud kaasa seda, mida nad siis söövad. Leian, et on äärmine ebaviisakus pakkuda asju, millest on etteteada, et neid ei taheta. [/tsitaat]

Siin see väike vahe ongi, et EI TEADNUD, et hakatakse pirtsutama. Alati on olnud normaalsed söömingud kelle tahes juures ja kindlasti on inimesi, kes kõike ei söö, aga ma siis tunnistan, et olen pime siiani olnud – ma pole teiste taldrikutesse vaadanud selle mõttega, kas kõik ikka söövad kõike. Nagu arvasin eespool, et ju siis \”traditsiooniline\” toit on päästnud kõik koosviibimised.

Üks osa inimesi sõid, kiitsid, kõik oli ok. Umbes 5-6 inimest olid silmnähtavalt pettunud ja tekitasisid nõutu oleku.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui pakutavad toidud ei kõlba…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.