Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui pakutavad toidud ei kõlba…

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )

Teema: Kui pakutavad toidud ei kõlba…

Postitas:
Kägu

RE: Kui pakutavad toidud ei kõlba…

Eks see oleneb ka kasvatusest ja suhtumisest. 🙂 Aga jah, tüüpiline vanainimeste käitumine vist – ikka oodatakse seda, mis juba omaks saanud ja harjumuspärane.
Õnneks on mul vanavanemad, kes on kõigest uuest just huvitatud.
Näiteks paar nädalat tagasi sai üle pika aja Hesburgeris käidud ning viisakusest ka vanavanematele siis sealt tavalised burksid kaasa võetud. Väga kiitsid ja nautisid. 😀 Esimest korda elus said ja ei jõudnud ära imestada kui maitsev ja huvitav asi on välja mõeldud. 🙂 Loodetavasti ei saa neist nüüd rämpstoidusõltlaseid, sest uurisid küll huviga, kustkohast sellist asja osta saab. =P

Please wait...
Postitas:
Kägu

võta vabalt- las koerad hauguvad, karavan liigub ikka edasi.
üks osa inimesi lihtsalt on sellised ja järgmisel korral on neil virisejatel lihtsal võimalus valida, kas tulevad külla või teevad endale ise oma seapraadi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina näiteks ei söö ahjukartulit, kartulisalatit, pirukaid ega jäätist. Ei leia ka iga kord midagi süüa, aga ma ei lähegi kellegi juurde selle mõttega, et saaks kõhu täis pugida. Mul on nimelt range dieet ja igasuguseid kartuleid, jahutooteid ja muud traditsioonilist ei söö üldse. Mõne puuvilja või salati ikka leiab, mida süüa. Ja ei hakka iialgi kellelegi ütlema, et see toit ei kõlba vms. Igal perenaisel on õigus pakkuda seda, mis talle endale meeldib ja mida käepärane valmistada on. Ja muidugi ei tohi solvuda ka, kui keegi mõnda toitu ei taha võtta. Minu arust on äärmiselt ebaviisakas ühelt poolt toidulauda kritiseerida ja teiselt poolt külaliste taldrikute sisu uurida ja suutäisi lugeda. Ma ei tea, meil on sugulased ka ikka normaalsed, ei ole mingit kapsa, kartuli või ei tea mille ihalust. Ämm küll piriseb mõne asja peale, aga tema on ka ainuke selline. Kui tema külla tuleb, teen mõnda kergemat suppi, supid talle meeldivad ja neid söön ka ise. Lisaks pakun siis muud, mis mulle maitseb.

Please wait...
Postitas:
Varjatud

Mina hakkan nüüd igatahes kapsarulle tegema, tuli isu peale ja katsugu külalised midagi kobiseda! 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räimepihvid ja kapsarullid on uuenduslikud road, no see on alles uudis. Aga käitunud oleksin täiesti rahulikult, või kui oleks väga üle visanud, oleksin teinud jahedaid vihjeid viisakuse ja taktitunde puudumise kohta mõningatel inimestel. Tegelikult, kui sa oled piisavalt mängu ilu hindav tüüp, siis järgmise koosviibimise võiksid teha ikka tõeliselt eksootilise ja uuendusliku, midagi prantsuse sibulasupi ja sushi kombinatsioonidega, näiteks:P

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
metsasusi

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina leian, et sellised külalised on kasvatamatud. Mind õpetati, et peolauas ei ole viisakas söögivalikut kommenteerida. Kui midagi ei maitse, siis ei pea seda sööma. Üliviisakas inimene võibolla võtab prooviks ühe suutäie, vähem viisakas inimene toob mittesöömise ettekäändeks juba täisoleva kõhu 🙂
[/tsitaat]
Minu meelest samuti täiesti elementaarne, et külas olles ei pea arvustama kui ei maitse. Sööd siis midagi muud ja kui vaja lähedki pärast statoilist läbi 🙂 Eriti kui laud on nii rikkalik ja võõrustaja vaeva näinud. Eriline häbematus!

Mul õnneks selliseid väga hulle kogemusi tänamatutega pole, samas isa ikka iga kord mingi kommentaari lendu laseb. Aga tal on taktitundega ikka üleüldiselt väga kehvad lood, no üldse mingit filtrit pole seal mis meelel ja keelel vahel 😀 Viimane kord, kui oma hoole ja armastusega tehtud tordi kohta ise mainisin, et martsipanist kate nagu annab veidi liiga magusat maitset sain vastu \”No mis sa räägid, see ongi ju AINUKE hea asi selle tordi juures\” Mustika seemned olid ka liiast, ei jaksanud läbi hammustada. No mida veel. Aga ma ei solvu, ma olen harjunud :).

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat] Aga käitunud oleksin täiesti rahulikult, või kui oleks väga üle visanud, oleksin teinud jahedaid vihjeid viisakuse ja taktitunde puudumise kohta mõningatel inimestel. [/tsitaat]

ykski VIISAKS inimene ei hakka jahedaid vihjeid viisakuse teemadel tegema. ka mitte kuumi, leigeid, tuliseid, tagasihoidlikke – viisakas inimene sellelaadseid vihjeid ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hah, ma järgmiseks korraks valmistaks konnakoibi, kalmaare ja kaheksajalgu. Las see roseljerahvas siis vahib ja öögib seal. Siis jõuab äkki kohale, et kapsarull on täiesti tavaline ja hea asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viisakas inimene võib muidugi ka otse ja selgesõnaliselt, ilma vihjeteta, oma viisaka arvamuse olukorra kohta teada anda, seda küll;)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Newton kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väljend \”oled ikka veel kasvatamatu\” ajas naerma. Kõige tähtsam hea käitumisreegel, minu jaoks, on – külas, söögilauas ei tehta märkuseid. Küsid külalistelt: teed või kohvi, vastuseks saad: mis mõttes, kiselli polegi? Soovid liha või kala-, issand latseke, sa siis ei tea, et onu Edvin sööb AINULT kana rinnaliha. Mina arvan,et järgmisel sinu korraldatud einel paku jätkuvalt neid roogi, mille sina välja valinud. Kapsarullid on väga lihtne ja toitev söök, ei pakkunud ju salatilehel kunstipäraselt küljele sätitud üksikut krevetti.[/tsitaat]

SUPER! vot see kommentaar loe oma emale ette, teemaalgataja!

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei tea, meie peres sünnipäevadeväliseid perekondlikke koosviibimisi ei toimugi. ja kuna tegu vanade inimestega, siis sünnipäevadel pakun alati ikka kõige traditsioonilisemat. ei teagi, miks. 🙂 et oleks kindla peale minek?

ja muud põnevamad katsetused tõesti on meil kavas manustada hoopis sõprade ringis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui külla tuleb palju erinevaid inimesi, siis tegelikult on küll lollikindel ja eos pingeid ennetav teha justnimelt seda mida kõik on harjunud sööma, ehk siis seda hapukapsas-kartul-liha. Siis pole kellelegi põhjust vinguda, sest seda traditisoonilist toitu on Eestis aastasadu söödud. Ma olen veendunud, et enamus ajast te niikuinii teete kodus muid roogi ja sõbrannade sülla tulles veel erilisi uusi retsepte jne. Ma miskipärast arvan, et sulle ei tulnud üllatusena see vastukaja… nüüd mängid solvunut, aga nii lihtsa asja peale ei tulnud, et teha just seda vana, töötavat menüüd, mille suhtes ei saaks keegi vinguda, et ei söö.

(olen ise 30a ja oskan teha ja hinnata nii traditisoonilist toitu, kui uusi hõrgutisi)[/tsitaat]

Ma olen 33 ja oskan ka erinevaid toitusid teha. Mulle ei tule üllatusena, kui mu 2-aastane poeg lauas vingub, aga tuleks küll üllatusena, kui sugulased selja taga jutte levitaksid minu tehtud toitude kohta. Üldse tuleks täiskasvanu titelik käitumine, pirtsutamine ja vingumine üllatusena.
Muide, isegi mu 2-aastane sööks pärast vingumist ikkagi natuke räimepihvi ja kapsarulli juures üldse ei vingukski.

Please wait...
Postitas:
Valvejoodik

Oehh, pidin ma seda teemat lugema… Mul tuli nüüd omale hirmus kapsarulli ja ahjukartuli isu peale. Räimepihvist ka ära ei ütleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka kõike ei söö. No lihtsalt ei lähe alla, tekib okserefleks. Aga, ma ei tuleks selle pealegi, et nõuda, et mulle seepärast eraldi midagi söögiks toodaks või halvustaks perenaist kuidagi selja taga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult imestama panigi teema juures see veel, et appiii noh, süüa oli ju kõvasti. Laud lookas. Pole see toit enam peab mis odav tänapäeval ja kui sellise söögist lookas laua peale viril nägu pähe tehakse, siis ise vist tahaks üldse sellised sugulased välja tõsta omast kodust.
Ma oleksin tänulik, et minu ja teiste sugulaste pärast on nii palju vaeva nähtud.
Isegi käinud külas, kus ei pakutud midagi. Aaa, enne võtsime needsamad inimesed küla pealt peale ja läksime poodi, kus siis ostsime toidud ja ainult seda pakutigi. Kui poleks ise poodi läinud, poleks sedagi saanud.
Ma saan hetkel osta mida hing ihkab, kuid on olnud väga kurbi päevi ja kartul on igat moodi läbi katsetatud. Aga virisemist mina toidu kallal ei kannata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleks mina sinu külaline olnud, oleks ennast ebaviisakalt räimepihvidest ja kapsarullidest kooma söönud! ise neid teha ei viitsi aga söön heameelega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just hommikul seda Õhtusöök Viiele vaadates ja kuuldes, kuidas üks ei söö ühte ja teine teist viginat, mõtlesin, et nii hale on niiviisi mögiseda. Inimene on valmistanud ISE road, minumeelest väga isuäratavad enamasti, ja sina vingud, et ei söö seda ja see tekitab minus foobiaid… Mine söö Selveri grillkana siis issand!
Või nagu mu lapse sünna külalised. Ok 7- 8 aastased lapsed, neil on ka iga asja peale nina vissis, püüan mõista. Aga sel aastal enam ei kokka oimetuks end ja ei hakka kuu aega ennem ettevalmistusi tegema- sünnipäev tuleb McDonaldsis- sööge burksi 2 tundi ja asi vaska! Kõigile maitseb ja keegi ei pea nälga surema! Mul ka kergem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen selline perenaine, kes pakub samuti alati mitmeid erinevaid toitusid. On soojad road, külmad road, snäkid, lisaks omaküpsetatud leib koos erinevate maitsevõide ja möksidega (ka magustoite on alati vähemalt kaks erinevat, sageli rohkemgi). Igatahes ei pea keegi tühja kõhuga ära minema. Ja kui on juhtunud seltskonda mõni, kes peab vajalikuks kõva häälega teadustada, mida tema täpselt ei söö, on mul suurepärane oskus naeratada ja \”ahah\” öelda ja end sellest kõigest mitte häirida lasta.

Selle peale on mõnikord pirtsutaja häiritud olnud ja veelkord teadustanud, et tema ei söö ju seda ja seda, aga mina kordan oma naeratust.

Mind tõesti ei huvita. Ära söö kui ei soovi, ma ei näe vähimatki vajadust sellest suurt numbrit teha.

Eelpool mainitud kapsarullide ja muu peale oleks mina täiesti katki end söönud 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räime puhul ma mõtleks küll hoolega üle kas ma ikka seda tahan külalistele pakkuda. Esiteks hais ja teiseks tõesti kõik seda ei söö.
Jäätis ei ole ammugi vanurite söök. Vanuritele anna ikka kompotti vahukoorega või viisakam pererahvas pakub enda tehtud kooki ja kohvi.

Kapsarullist oleks ma vaid sisu söönud.

Please wait...
Postitas:
amatöör

issand kuidas ma sellist sööki jumaldan, viimasel ajal on pakutakse rohkem krevette, lõhet, pardiliha jms – kui harilikke räimepihve või kapsarulle – mida lausa jumaldan.
tädi sünnipäeval söön tädi tehtud räimi, seeni ja pirukaid kurguni täis, kui täditütar pakub mingit uudsemat rooga – siis jääb just söömata

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on perekonna pidude puhuks 2 jaotust. Vanamooride istumine – seal pakume kartulisalatit ja ahjukartuleid lihaga, sprotte ja mingi Grossi poe kooginäss tuleb ka lauale tuua. Korduvalt proovitud teha midagi head ja huvitavat, mis meile endale ka meeldib, aga selle peale tõmmati ainult mokad kiunu ja viriseti. Hiljem tulevad normaalsed sugulased ja nende jaoks teeme ise juba head toitu. Mis teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.
Tänan tunnustamast ja arvamust avaldamast. Täna juba esmaspäeva õhtu, üritsest möödas kaks ööpäeva. Koosviibimine on sugulastega traditsiooniline, mälestamaks-austamaks üht sündmust ja inimest, seega pidasin vajalikuks mainida, et pole nagu väga PIDULIK üritus, rohkem traditsioon ja seega vajunud selliseks \”igaaastaseks-lõunasöögiks-kindlal-kuupäeval\”. Seekord sattus sobivasti laupäevale ja seda suurema õhinaga sai kõike ette valmistatud. Aega oli, tahtmist ka, tulemus… 10-st tubli 6, aga pipraks koogil olid virisevad inimesed, kes eeldasid muud, kui õega pakkusime.

Nagu öeldud kiideti alguses enne lauda istumist kõvasti, kui kirjeldasime pakutavat, aga tagasiside oli pehmelt öeldes jahmatav.
Keegi nimetas mu ema ebaviisakaks. Võibolla tõesti, hetkel see ei häirigi. Rohkem pani jahmuma EELDUS (tarbin seda sõna vist liiga tihti, alternatiivi ei oskagi leida), et kui pakutav ei sobi, siis mina, kui majaperemees, lähen MUUD otsima. Pidasin oma põhimõtteid (ja kasvatust) kindlamaks ja EI LÄINUD.
Võibolla see ärritaski?
Kui oleksin jooksnud vorstileiba või pannkooke tegema, oleks kogu inetus olemata olnud? Kui-da-gi-gi kompenseerinud, et laual polnud kapsast-sülti-praadi?
Rääkisime õega ka veel hiljem, oli ka hämmeldunud. Aga ta rohkem vaimuinimene, alati nagu maa peal ei \”kõnnigi\”. Mina seevastu realist. Mind puudutavad sellised asjad.

Tänan kaasa mõtlemast-kirjutamast. Hea \”nipi\” sain, et oma traditsioone ja \”uuendusi\” ei peaks muutma, sest \”süldipartei\” ei muutu iial. Ilmselt pole meie võimuses muuta harjunud tavadega mõtlejaid ja kas tahaksimegi?

Ilusat õhtut kõigile!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]amatöör kirjutas:[/small]
[tsitaat]
tädi sünnipäeval söön tädi tehtud räimi, seeni ja pirukaid kurguni täis, kui täditütar pakub mingit uudsemat rooga – siis jääb just söömata[/tsitaat]

Tüüpiline näide – lihtsalt sellepärast jääb söömata, et uudne. Mitte, et tegelikult põhjust oleks.

Please wait...
Postitas:
amatöör

[tsitaat] [small]amatöör kirjutas:[/small]

Tüüpiline näide – lihtsalt sellepärast jääb söömata, et uudne. Mitte, et tegelikult põhjust oleks.[/tsitaat]
vale arusaam – seda uudset on rohkem saadaval (minu jaoks ei ole räim ega kapsarull uudne), kui tädi tehtud ajatuid ja maitsvaid asju koduseid sööke. räime ei viitsi ise ka rookida.

Please wait...
Postitas:
Jarka

Kõlab küll kõik väga hästi, aga kas ka välimus hea oli? See võis inimesi eemale peletada, aga viisakas on ikkagi proovida.

Ma ei olekski kuidagi käitunud. Jätkaks oma reformidega. Kaua inimene jaksab hapukapsast süüa ja peeretada.

Please wait...
Postitas:
lisalotta

Mind huvitab ka, miks need kala-mitte-sööjad kapsarulle ei söönud. Tegelikult aga aga arvan, et need tädikesed otsisid lihtsalt põhjust sinu kritiseerimiseks. Kui laual oleks olnud liha ja kapsad, oleks ilmselt selgunud, et sul on tolm halvasti imetud või kass valesti kammitud või…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanemad inimesed lähevad pisut imelikuks. Aga mina, noorem, lähtudes vanasõnast \”hallpead austa, kulupead kummarda\”, oleksin siiski püüdnud vastu tulla, kui vanaema õnnetu näoga istub, sest tal polegi midagi süüa lauas. Mu meelest on see viisakas, olla vanemate inimeste vastu aupaklikum. Kohapeal muidugi ei olnud ja asjaolusid ei tea, aga see liigne enesekesksus tänapäeval pisut häirib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Räime puhul ma mõtleks küll hoolega üle kas ma ikka seda tahan külalistele pakkuda. Esiteks hais ja teiseks tõesti kõik seda ei söö.
Jäätis ei ole ammugi vanurite söök. Vanuritele anna ikka kompotti vahukoorega või viisakam pererahvas pakub enda tehtud kooki ja kohvi.

Kapsarullist oleks ma vaid sisu söönud.[/tsitaat]
Sinusuguseid kiunujaid ma endale külla ei sooviks. Teemaalgataja menüüs oli hea ja lihtne eesti toit. Räim on odav, aga väärtuslik, ei pea kogu aeg lõhet ja forelli pakkuma. Palju aeganõudvam on räimega mässata. Samuti kapsarull on palju töömahukam, kui lihatüki pannile viskamine. Üldse on rumal vinguda külas toidu üle. Kui ei maitse, oma probleem, näri leiba, see ehk ikka sobib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Vanemad inimesed lähevad pisut imelikuks. Aga mina, noorem, lähtudes vanasõnast \”hallpead austa, kulupead kummarda\”, oleksin siiski püüdnud vastu tulla, kui vanaema õnnetu näoga istub, sest tal polegi midagi süüa lauas. Mu meelest on see viisakas, olla vanemate inimeste vastu aupaklikum. Kohapeal muidugi ei olnud ja asjaolusid ei tea, aga see liigne enesekesksus tänapäeval pisut häirib.[/tsitaat]

Jajah, ikka teine põsk tuleb ete keerata ja lasta ennaast mõnitada nimetades seda aupaklikus käitumiseks. Austus tuleb välja teenida oma viisaka käitumisega, mitte eeldada, et kui meditsiini toel on teatud iga välja tõmmatud, siis võib käituda nagu viimane mats.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vanainimesed ongi nagu väikesed lapsed (mida nad ju tegelikult ka on), jonnivad ja \”jalgu trampivad\”, siis tuleb ka nendega käituda nagu väikese jonniva lapsega ehk oma arvamusele kindlaks jääda ja mitte alluda provokatsioonile. Ega nad dementsed ole, et neile peab kohaldama erikohtlemist.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui pakutavad toidud ei kõlba…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.