Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui pakutavad toidud ei kõlba…

Näitan 29 postitust - vahemik 61 kuni 89 (kokku 89 )

Teema: Kui pakutavad toidud ei kõlba…

Postitas:
Rabakana

RE: Kui pakutavad toidud ei kõlba…

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kohapeal muidugi ei olnud ja asjaolusid ei tea, aga see liigne enesekesksus tänapäeval pisut häirib.[/tsitaat]
Liigne enesekesksus kaotab ka suure osa igasugusest aupaklikkusest inimese vastu, kui see enesekeskne tegelane on toosama hallpea.
Teemaalgataja ju vaaritas ja küpsetas kõiksugu erinevaid sööke, et oleks valikut.
Vot siis oleks prouaste-härraste virin asjakohane, kui olekski ainult üks imevõõras söök laual ja kogu lugu. Siin oli aga laud lookas. No ei austa sel juhul hallpead. Vanemal inimesel peaks ju kunagised kitsad ajad meeles olema ja seda paremini peaks ta teadma, et söögi kallal ei vinguta.

Please wait...
Postitas:
Agris

Kui oled ikka pirtsakas, siis eeldad juba ette et seal võib olla midagi sellist, mida ei söö. Ja võtad oma koogi, piruka või salati kaasa. Mis seal imelikku on?! Minu tütar ei söö paljusi asju ja talumatus ka tugev piima vastu, kuid ta pole iial seltskonnas sellega silma jäänud, et hetkel toit ehk ei sobi. Ja teab, et vanaema juurde minnes ikka midagi ise kaasa vaja võtta:) Nüüd ongi tal omamoodi küpsetamismaania, et alati kaasa teha kook, mida ka tema nautida saaks!

Please wait...
Postitas:
Jaagular

Järjekordne näide, et elu Eestis on hea:)
Kui probleemi pole – tekitame!

Jaagular, kes on suuteline sööma mõnuga hästivalmistatud rosoljet ja hapukapsast-kapsarulle
või siis alternatiivina kahksajala kombitsaid, kammkarpe või seepiat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu maitsele see menüü ka polnud (mulle kapsarull üldiselt ei meeldi, räimed ka mitte väga, eriti minu jaoks imelikus koosluses päikesekuivatatud tomatitega ja seenesõber ma ka pole). Samas nälga poleks ka jäänud, ahjukartulit ja salatit oleks söönud, teisi asju ka maitsnud ja ongi kõht täis. Iial ei hakkaks külas söögilaua taga mölisema, et söök ei sobi. Kui ei maitse, siis olen ilma ja kodus söön.

Ise olen menüü koostanud alati nii, et kui mingi \”eksperimenteeriv\” toit on menüüs (võib olla meie pere jaoks tavaline), siis lisaks teen tavalisemaid asju. Nt seenepirukatele oleks lisaks teinud lihapirukaid või porgandipirukaid. Kala ja seeni poleks korraga menüüsse pannud. No mõeldes sellele, et mida sugulaste väiksed lapsed ka sööksid ja enda laps 🙂

Please wait...
Postitas:
agneriin

Teemaalgataja menüü täitsa normaalne, mina oleks küll nõus neid asju sööma, mida ta pakkus, kuigi olen ka tegelikult selliste traditsiooniliste toitude pooldaja. Aga teemaalgataja poolt pakutud toitude puhul oleks mina küll kõhu täis saanud ja poleks virisenud. Ja üldse pole mul kombeks viriseda, kui pakutavad toidud ei meeldi. Kui mulle pakutavad toidud ei meeldi, siis ma ei söö neid, aga ei virise seejuures, vaid olen vait. Aga seljuhul häirib mind see, kui võõrustaja hakkab peale käima, et ma ikka neid toite sööksin. Minu meelest on ebanormaalne käia inimestele peale, et nad sööksid neid asju, mida nad ei taha, sest miks ma pean sööma mingit toitu, mida ma ei ole harjunud sööma ja, mis mulle ei maitse lihtsalt sellepärast, et mulle peale käiakse ja, et viisakas olla. Ja, kui hakatakse peale käima, et, miks ma ei söö, siis ma olen ikka sunnitud ütlema, et mulle need toidud ei meeldi. Aga, kui toitusid liiga pealetükkivalt ei pakuta, siis on jah ebaviisakas kritiseerida ja vinguda, viisakas inimene on siis vait ja jätab lihtsalt söömata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega jah, minu jaoks küll suht spetsiaalsed toidud menüüs, kuigi olen 29a ja armastan väga eksperimenteerida ja uusi maitseid proovida. Köhu oleks täis saanud kapsarullidest ja ahjukartulist, salatist. Räimepihve, seenepirukaid ega jäätist poleks puutunud.
Igatahes väga spetsiifiline menüü arvestades seda, et VÄGA paljud ei söö seeni ega räime. Mina isiklikult oleks töesti \”kindla peale\” välja läinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu ämma firmaroog on kapsarullid juba ma ei tea mitukümmend aastat. Need ongi pea põhiroog alati 🙂 Sa saad edaspidi käituda sedasi, et neid, kes nõmetsesid, ei kutsu enam enda juurde. Väga õige, et ei tormanud muud tooma-tegema. Su laud oli niigi lookas. Vanatädid oleksid võinud ju omad kapsad ja lihad kaasa võtta kui isu nende järele nii suur oli.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks on meil NII palju mühakaid? Nii vanad, aga nii kasvatamatud! Ikka veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mehe õde käitus ühel sünnipäeval huvitavalt. No ta on üldse selline \”ving ja hala\” tüüp, kuigi alles noor. Mul õnnestus kringel jube hästi, kõik kiitsid, ka need, kes muidu väga magusat ei armastagi. See õde ajas kringlit kahe suupoolega sisse, ise kommenteeris üle laua, et see on liiiiiga magus ja ei kõlba eriti. Omal oli 2 väikest last laua ääres kaasas. Siis ta küsis, kas mul on talle koju veidi leiba kaasa panna, et ta ei peaks poodi minema. Ma küpsetan leiba ise ja pakkusin, et kumba poolt ta soovib – kas suuremat või väiksemat ja ta vastas, et \”no ega me seda isetehtud leiba ei armasta küll\” ja valis suurema 🙂
Mind ka häirib selline suhtumine ja teeb veidi haiget. Aga olen omandanud päris hea oskuse tema idiootsuste peale naerda ja kutsun teda võimalikult harva külla.
Ilmselt on tema puhul tegemist mingit sorti kadedusega, sest ta ise on õppinud kokk, kuid küpsetada ta ei oska. Saiad jäävad kõvad ja leib ei kerki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu mehe õde käitus ühel sünnipäeval huvitavalt. No ta on üldse selline \”ving ja hala\” tüüp, kuigi alles noor. Mul õnnestus kringel jube hästi, kõik kiitsid, ka need, kes muidu väga magusat ei armastagi. See õde ajas kringlit kahe suupoolega sisse, ise kommenteeris üle laua, et see on liiiiiga magus ja ei kõlba eriti. Omal oli 2 väikest last laua ääres kaasas. Siis ta küsis, kas mul on talle koju veidi leiba kaasa panna, et ta ei peaks poodi minema. Ma küpsetan leiba ise ja pakkusin, et kumba poolt ta soovib – kas suuremat või väiksemat ja ta vastas, et \”no ega me seda isetehtud leiba ei armasta küll\” ja valis suurema 🙂
Mind ka häirib selline suhtumine ja teeb veidi haiget. Aga olen omandanud päris hea oskuse tema idiootsuste peale naerda ja kutsun teda võimalikult harva külla.
Ilmselt on tema puhul tegemist mingit sorti kadedusega, sest ta ise on õppinud kokk, kuid küpsetada ta ei oska. Saiad jäävad kõvad ja leib ei kerki. [/tsitaat]

Ennast kiitmast ma ei väsi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ennast kiitmast ma ei väsi![/tsitaat]

Väsin ikka, aga siis puhkan natuke 🙂
M, sina või? 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehe õde oligi vist M, miks muidu viimane kommentaar kustutatud sai 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge inimesed, võtke ennast nüüd kokku. Kui laual oli ahjukartulit, salatit, kapsarulle, seenepirukat, räimepihve ja võileivamaterjali + jooke, siis saaks küll IGA INIMENE kõhu täis. Kui tõesti kapsast, kala, seeni ei söö, siis ahjukartulit + salatit ikka sööd. Ja kui inimene ei söö kartulit, salatit, kapsast, kala, seeni, leiba jne, siis tasuks oma söömishäiretega arsti poole pöörduda ja mitte külas käia ja oma häiret teistele normina peale suruda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen ka olnud väga \”taktitu\”, kustuti ühe provva sünnipäevale – laud kenasti kaetud. eks ma siis kiitsin – plaadikooki, seeni ja salatit. Ise imestasin, miks provva näost nii vissis on. Hiljem tuli välja – et just need toidud tegi minia, seega oli põhjust solvuda. Hiljem ka kuulsin – et sinna perre minneks on mõistlik enne välja selgitada, kelle tehtud midagi on ja kiita ainult provva toite -muidu ollakse kohe paar päeva tujust ära

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Igatahes väga spetsiifiline menüü arvestades seda, et VÄGA paljud ei söö seeni ega räime. Mina isiklikult oleks töesti \”kindla peale\” välja läinud.[/tsitaat]

Ma olen elu jooksul kohanud 1 inimest, kes ei söö seeni ja ei ühtki, kes räime ei sööks.
Aga mis see kindla peale minek siis on, mida kohe absoluutselt kõik inimesed söövad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes ei söö seeni. Kala ei söö mu tuttav allegia tõttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] olen ka olnud väga \”taktitu\”, kustuti ühe provva sünnipäevale – laud kenasti kaetud. eks ma siis kiitsin – plaadikooki, seeni ja salatit. Ise imestasin, miks provva näost nii vissis on. Hiljem tuli välja – et just need toidud tegi minia, seega oli põhjust solvuda. Hiljem ka kuulsin – et sinna perre minneks on mõistlik enne välja selgitada, kelle tehtud midagi on ja kiita ainult provva toite -muidu ollakse kohe paar päeva tujust ära[/tsitaat]

Ha ha! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen elu jooksul kohanud 1 inimest, kes ei söö seeni ja ei ühtki, kes räime ei sööks.
Aga mis see kindla peale minek siis on, mida kohe absoluutselt kõik inimesed söövad? [/tsitaat]

No mina näiteks ei söö seeni ja paljud minu tutvusringkonnas samuti mitte. Ja palju-palju lapsi tean, kes seent suu sissegi ei vöta. Ja räime ma ka ei söö, söön suuri kalu.
Kindla peale minek? No sellisele seltskonnale kindlasti kapsad-kartul-ahjuliha-rosolje- kringel. Veel? Ehk kanaliha? Ahjulöhe? Sellised nö tuntud ja traditsioonilised road? Vabandust, aga räimed päikesekuivatatud tomatitega ei köla kuigi ahvatlevalt töesti :S

Please wait...
Postitas:
Kägu

\”Kindla peale minek? No sellisele seltskonnale kindlasti kapsad-kartul-ahjuliha-rosolje- kringel.\”

Kapsas-kartul oli ju olemas ning seda, et RÄIM on eesti kontekstis midagi väga eriskummalist, kuulen küll ise esimest korda. Räimed ja heeringad on eestlase vana ja põhiline toit! Ja kapsarullid-ahjukartul on ju täiesti traditsiooniline.

Ma järgmine kord serveeriksin külalistele sushit, kõige kangemat saket, mille leian, magustoiduks tiramisu ja snäkkideks kaheksajalarattaakesed, praetud hiidkrevetid ja merivetikas. Ja siis naeraataks armsasti, et teile eelmine kord mu räim-kartul-kapsas ei sobinud, ehk see sobib paremini?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindla peale minek? No sellisele seltskonnale kindlasti kapsad-kartul-ahjuliha-rosolje- kringel. Veel? Ehk kanaliha? Ahjulöhe? Sellised nö tuntud ja traditsioonilised road? [/tsitaat]

mis ajast lõhe eestis traditsioonilisem roog kui räim on? ja kapsas-kartul olid olemas ju, nagu juba mainiti.

Please wait...
Postitas:
Marmelaad007

[tsitaat]Mind häiris see taimetoitlasi puudutav lõiguke sinu kirjutises. Kas sa tõesti eeldad, et kui ma pole 13 aastat liha söönud, siis analoogsel koosviibimisel peaksin ma sööma kapsarulle ja kala? Selleks, et näidata, et ma olen \”viisakas täiskasvanu\” peaksin ma kõrvale heitma kõik oma tõekspidamised? Jah, tõsi see on, et liha mind ära ei tapa aga kellegi meeleheaks ma küll liha sööma ei hakka.
Ma olen peolauas lihtsalt leiba ka söönud. Ja ma olen hiiglama osav kartulisalatist vorsti väljanokkija. Pole mul häda midagi ja olen sellega harjunud. Minu oma valik ikkagi ju. Iial ei küsiks võõrustajatelt midagi spetsiaalset. Aga kahjuks on alati võõrustajad need, kes puhuvad minu taimetoitluse suureks skandaaliks ja hakkavad hädaldama ja oigama kuidas mul midagi süüa ei ole. [/tsitaat]

Mul täpselt sama lugu. Külas olles ei eelda, et teised peavad teadma, et ma liha/piima ei söö ja ei eelda eraldi ettevalmistusi minu pärast. Söön vaikselt seda, mida minu tõekspidamised lubavad. Aga tavaliselt ikkagi keegi hakkab muretsema, et issand sa jääd nälga,et miks sa liha ei võtnud, kuidas nii saab jne.Hästi on siis kui keegi ei märka ja saab rahulikult süüa 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei söö räime, mitte mingil kujul.
Teemaalgataja laud oli täitsa OK, mina oleksin küll kõhu täis saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes ei söö seeni. Kala ei söö mu tuttav allegia tõttu.[/tsitaat]

mina ei söö seeni. meeldiv tutvuda.

samuti ei söö ma kala ega kuumtöödeldud kapsast (toores läheb küll). aga isegi mina ei oleks teemaalgataja lauas nälga jäänud, veel vähem virisenud. üleüldse tunnen ma tavaliselt piinĺikkust selle tõttu, et ma nii paljusid asju ei söö, ja olen väga vait ja vagusi ja püüan mitte silma paista. midagi leiab igalt laualt taldrikusse tõsta!

Please wait...
Postitas:
taliutt

Kõike ei lugenud, aga kommenteeriks ka seda taimetoitluse värki. Ma ka liha ei söö. Ja ma ei salli üldse, kui mu \”puudele\” metsikult tähelepanu pööratakse. Sest ma saan igal pool söönuks. Teemaalgataja juures oleks tõstnud näiteks kartulit, kastet ja salatit ja keegi poleks tähelegi pannud, et ma rullid ja pihvid vahele jätsin. See on minu isiklik \”probleem\” ja ärge pöörake, palun, sellele nii palju tähelepanu. Jumalaeest, taimetoitlus ei tähenda seda, et peab mulle ekstra porgandit riivima või idusid ajatama. Ma saan väga hästi hakkama, enamasti ei pane te tähelegi, et ma lihavooru vahele jätan.

Please wait...
Postitas:
kitah

[small]taliutt kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõike ei lugenud, aga kommenteeriks ka seda taimetoitluse värki. Ma ka liha ei söö. Ja ma ei salli üldse, kui mu \”puudele\” metsikult tähelepanu pööratakse. Sest ma saan igal pool söönuks. Teemaalgataja juures oleks tõstnud näiteks kartulit, kastet ja salatit ja keegi poleks tähelegi pannud, et ma rullid ja pihvid vahele jätsin. See on minu isiklik \”probleem\” ja ärge pöörake, palun, sellele nii palju tähelepanu. Jumalaeest, taimetoitlus ei tähenda seda, et peab mulle ekstra porgandit riivima või idusid ajatama. Ma saan väga hästi hakkama, enamasti ei pane te tähelegi, et ma lihavooru vahele jätan.[/tsitaat]
Utt, ütle palun, kust saab lutserniseemet idandamiseks? nii suuremas koguses.

Please wait...
Postitas:
789456

Kui ei meeldi söögu kodus.
Ei pea sina end nende meele järgi 8-ks keerama.
Ebaviisakad ja ülbed sugulased sul. Hoia eemale ja ära lase enda elu mürgitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes ei söö seeni. Kala ei söö mu tuttav allegia tõttu.[/tsitaat]
Minu kaks täisealist poega ei söö seeni; teised pereliikmed söövad.

Teemaalgataja, see sugulaste vingumine oli tõesti rohkem moe pärast, mitte et sinu poolt pakutaval midagi viga oleks olnud.
Sellise menüü juures peaksid kõik kõhu täis saama.

Please wait...
Postitas:
taliutt

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat] [/small][/i]

Utt, ütle palun, kust saab lutserniseemet idandamiseks? nii suuremas koguses.[/tsitaat]
Tead, mul pole õrna aimugi, ausalt. Ma ei ole kunagi neid eriti söönud. Ma pole vegan ka muidugi, seetõttu ei ole parim konsultant. Pean täitsa küsima naabrimehelt, kes ikka kümnete hektarte kaupa lutserni külvab.

Please wait...
Postitas:
skeptik

Uskumatu, et inimene võtab vastu suure hulga külalisi, valmistab maitsvaid toite ja külalised kukuvad selle peale vinguma. Minu jaoks on juba kümne inimese võõrustamine suur ettevõtmine ja kui ise mõnel suuremal kodusel üritusel käin, siis jätkub mul perenaise jaoks vaid kiidusõnu. Pealegi olid su toidud üsna traditsioonilised. Kasvatamatud on su sugulased ja püüa nende arvamusest mitte välja teha.

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 61 kuni 89 (kokku 89 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui pakutavad toidud ei kõlba…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.