Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui palgatöö ei murra konti

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kui palgatöö ei murra konti

Postitas:
Kägu

Vaataks, kui palju meid selliseid siis siin on, kel suhteliselt kerge palgatöö, nii et ka “töö ajal” on piisavalt aega omi asju ajada või kasvõi perekoolis piiramatult tšättida.
Minul endal on selline töö olnud pea igas töökohas.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sama siin. Alati olen leidnud aja meeldivas foorumis istumiseks 😉

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on. Aga ausalt öeldes tahaks juba rohkem kontimurdvat tööd. Praeguses elu juba liiga lill, süümekad on. Palka saan, aga tööd on väga vähe.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sama siin, töö kohe kindlasti konti ei murra. Tööpäev näeb välja selline, et enamuse ajast teen oma asju, mõnikord ka tööd. Aga olen tööotsingutel juba mõnda aega sest ei jõua niisama molutada päevad läbi, selline mõttetu tunne. Palk on ka madal.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõltub päevast, nädalast, kuust ja aastaajast. Esmaspäevad, neljapäevad ja reeded märtsis-juunis ja septembris-novembris on sellised, et me isegi kempsus käime sõna otseses mõttes joostes. Kõikide kuude viimane tööpäev ja kuu esimene tööpäev on aastaringselt samasugused. Neil päevadel ka pole aega söömas käia, kui siis midagi laua taga närida või välja sülitada, mida saab kiiresti alla neelata, kui klient helistab. Ehk siis homme ja ülehomme on sellised päevad. Samal põhjusel ei puhka me kunagi nii, et puhkus kataks kuu esimest ja viimast tööpäeva.
Konti ei murra, aga nõuab kiirust, täpsust, kuulamisoskust ja püsivat vääramatut viisakust, ükskõik kui kiire poleks ja kui imeliku küsimusega ka keegi helistab-kirjutab.

Muudel aegadel leian tööpäeva sees aega teha mingeid omi asju küll, aga mitte alati kuskile ära minna. Kui meeles on, siis igasugused arvuti teel tehtavad asjad saan muudel aegadel vabalt päeva jooksul tehtud. On päevi, kus ma teen tööasju ehk max 20 minutit päevast. Jul-aug ja dec-feb saab päeva sisu niimoodi planeerida, aga kui üks päev lohet mängida, siis teine päev tuleb teha tihe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama siin, töö kohe kindlasti konti ei murra. Tööpäev näeb välja selline, et enamuse ajast teen oma asju, mõnikord ka tööd. Aga olen tööotsingutel juba mõnda aega sest ei jõua niisama molutada päevad läbi, selline mõttetu tunne. Palk on ka madal.

Sama, ainult, et palk on Eesti mõistes okei. Siiski otsin uut kohta, ei viitsi niisama lakke sülitada.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen iluteenindussfääris. Ehk et kui on klient – siis loomulikult ei vahi üldse netis. Kui aga tööd pole, siis ongi täiesti vaba aeg.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Assistent jaekaubanduses, palk üle keskmise, enamuse ajast teen enda asju. Mõttetu molutamine, eelistaksin füüsilist tööd.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul. Enamus aega veedan netis surfates. Kontoris pean küll viibima 9h, vahepeal kuskil käia ei või, pean olema igal ajal kättesaadav kui töötajatel peaks abi vaja olema, aga muidu passin suht niisama. Ülemus tõi isegi teleka ja pani mini-korvpalli üles :p Makstakse tunnitasu, 8h tund. Veel ei kurda.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ütleks, et mu töö kerge on või teda vähe on, aga kuna saan aega üsnagi endale sobivalt planeerida, siis saan kõik isiklikud ajsad tööajast tehtud. Kui siis ei jõua 8 tunni sees tööd tehtud, tuleb seda öösel teha.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen õpetaja. Tunni ajal ei saa ninagi nuusata, aga tunde ettevalmistada või töid parandada võin millal iganes ja seal vahel perekoolis istuda ka palju kulub.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis töökohad sellised siis on, kus tööd väga vähe (lausa igav on) ja palk hea, kui tohib küsida?

Kas see 1600 brutopõhipalk just hea on, aga kui peres on kaks teenijat, kellest teine teenib minust oluliselt rohkem ja aeg-ajalt makstakse kummalegi lisaks ka tulemuspalka, siis mulle taskurahaks piisab. Töö on avaliku sektori kontoritöö.

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnikord on tööl väga kiire, teinekord jälle lõdvem, nii et saan töö ajast ja tööarvutis omi asju teha küll.

Minul veel see teema, et kui otsest kiiret ei ole ja keegi kõrval ei seisa, siis tegelen vahel mitu tundi ainult töövälise tegevusega. Ja kui siis ühel päeval kõikvõimalikud tähtajad enam-vähem ühekorraga kukkuma hakkavad, siis istun kolm päeva kl 5-23 praktiliselt söömata ja vetsus käimata kontoris ja kirun ennast, et mis paganat ma mitu päeva küll niisama toolil lebotasin ja et see jääb nüüd kohe kindlasti viimaseks korraks…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis mulle taskurahaks piisab.

Hästi elate seal (ilmselt Tallinnas). Meil Lõuna-Eestis rabavad naised 500-600 eest nii, et õhtuks on laibad. Siiralt imestan, et tänapäeval on töökohti, kus saab vegeteerida 1600 eest ja makstakse veel tulemuspalka ka. Kuidas see võimalik on?

Jah, Tallinnas. Need on töökohad, kus on vaja spetsiifilisi teadmisi ja kogemusi ja kus tuleb aeg-ajalt arvestada, et sa võid sattuda ka kellegi peksupoisiks, mida tänapäeval juhtub õnneks harva. Sellepärast pole nendes ametites igaüks nõus töötama. Aga töö maht ongi kaootiline. Eks see olegi inimeste endi valikute küsimus, sest mitte keegi ei sunni mitte kedagi tegema tööd, mis ei meeldi ja mis on üle jõu. Osadel on lihtsalt rohkem pealehakkamist ja julgust teha elus kannapöördeid ja töötada end üles selle nimel, et oleks kergem. Minagi otsustasin 2 aastat tagasi lahkuda päevapealt töölt, mis mulle ei meeldinud, teadmata, kas ma üldse uue töö leian. Kandideerisin erinevatesse kohtadesse, kuni lõpuks näkkas minu jaoks ideaalselt sobiva ametipostiga. Minu tugi oli minu abikaasa, mistõttu mul oli seda valikut lihtsam teha. Aga ka abikaasa valimine on inimeste endi teha.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul hetkel 2 poole kohaga töökohta ja mõlemas võin kasvõi koguaeg telefonis olla, aga raiskan ja pikendan sellega vaid oma tööaega ja miks ma peaks ületunde tegema, kui selle eest lisa ei maksta.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodus töötan, on kiiremaid aegu ja on vabamaid. Omale, perele, oma firmale töötan. Sõltun perioodidest, oma aja planeerimisest ja koostööpartneritest ja lepingutest. Kogu koormus on täipalgatöö 0,6 kohta. Umbes.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ma saan tööajast oma isiklikke asju ajada? Jah. Kas ma saan oma isiklikust ajast tööasju ajada? Jah.

Minu jaoks on produktiivsem aeg õhtuti, seega ma päeval tegelengi tööl vahel mõttetustega, scrollin facebooki, loen foorumit, broneerin hotelle ja lennupileteid, planeerin erinevaid ettevõtmisi. Vahel lähen kontorisse alles lõunaks, tihti lähen varem ära. Ja siis kodus õhtul teen tundide kaupa tööd, sest siis lihtsalt mõte jookseb paremini, pole kolleege, kes tuleks oma küsimustega mõttelõnga katkestama.

Kokkuvõttes tuleb töötunde tugevalt üle 40 tunni nädalas, kiirematel aegadel topelt niipalju. Aga ma olen harjunud sellise graafikuga ja kuna selle töö eest ka hästi makstakse, siis kuniks noor ja elujõuline, võin selliselt töötada küll.

Kui keegi tuleks nõudma kellast kellani tööl olemist ning isiklike asjadega tööajal mitte tegelemist, siis (pärast tulemusetut argumenteeritud temaatilist vestlust selle nõudjaga) kergitaksin üsna kähku kaabut. Õnneks on minu oskustele, kogemustele ja töövõimele väga reaalne ja aktiivne nõudlus.

Valus on lugeda, kuidas avaliku sektori töötajad kiitlevad oma maha molutatud päevadega, aga kui on teemaks riigisektori efektiivsemaks muutmine ja koondamised, on kõik nii asendamatud ja olulised.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samuti, töö eest ära ei jookse. On asju, mis vaja kiiremini ära teha (enda ja klientide huvides), aga jooksvaid pisemaid ülesandeid millega aega. On päevi kus vaid 30% töö, muu aeg puhtalt enda jaoks. Samas ongi vaja pigem pidevalt olemas olla. Kuid samas võib tööajast vabalt ka ära käia – söömas, arstil vmt. Peaasi, et töö on tehtud. Kindlasti on päevi, mis mööduvad ka joostes ja on kiire-kiire-kiire, aga seda pigem harva.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ma saan tööajast oma isiklikke asju ajada? Jah. Kas ma saan oma isiklikust ajast tööasju ajada? Jah.

Minu jaoks on produktiivsem aeg õhtuti, seega ma päeval tegelengi tööl vahel mõttetustega, scrollin facebooki, loen foorumit, broneerin hotelle ja lennupileteid, planeerin erinevaid ettevõtmisi. Vahel lähen kontorisse alles lõunaks, tihti lähen varem ära. Ja siis kodus õhtul teen tundide kaupa tööd, sest siis lihtsalt mõte jookseb paremini, pole kolleege, kes tuleks oma küsimustega mõttelõnga katkestama.

Kokkuvõttes tuleb töötunde tugevalt üle 40 tunni nädalas, kiirematel aegadel topelt niipalju. Aga ma olen harjunud sellise graafikuga ja kuna selle töö eest ka hästi makstakse, siis kuniks noor ja elujõuline, võin selliselt töötada küll.

Kui keegi tuleks nõudma kellast kellani tööl olemist ning isiklike asjadega tööajal mitte tegelemist, siis (pärast tulemusetut argumenteeritud temaatilist vestlust selle nõudjaga) kergitaksin üsna kähku kaabut. Õnneks on minu oskustele, kogemustele ja töövõimele väga reaalne ja aktiivne nõudlus.

Valus on lugeda, kuidas avaliku sektori töötajad kiitlevad oma maha molutatud päevadega, aga kui on teemaks riigisektori efektiivsemaks muutmine ja koondamised, on kõik nii asendamatud ja olulised.

Vt, avaliku sektori enamiku töökohtadega kaasneb nn klienditeenindus ehk sa pead tööajal iga kell olema valmis, et mõni kodanik, koostööpartner, aga ka ajakirjanik sinu poole mingi küsimusega pöördub ja kehtib kohustus neile vastata ehk sa pead olema ametlikul tööajal absoluutselt kogu aeg kätte saadav. Ja üsna tihti tulebki ette ka selliseid päevi, kus helistatakse või pöördutakse sinu poole nii telefoni kui meili teel ainult nt 3 korda. Sulle ka ei meeldiks, kui sa tahad ajada oma ametiasju ja leiad veebist teate, et sellele ametnikule saab helistada ainult kindlatel kellaaegadel, nt 21.00-22.00 õhtul. Ehk tegelikult on meie tööspetsiifika selline just kodanike parema teenindamise eesmärgil.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis mulle taskurahaks piisab.

Hästi elate seal (ilmselt Tallinnas). Meil Lõuna-Eestis rabavad naised 500-600 eest nii, et õhtuks on laibad. Siiralt imestan, et tänapäeval on töökohti, kus saab vegeteerida 1600 eest ja makstakse veel tulemuspalka ka. Kuidas see võimalik on?

Mina näiteks jällegi Lõuna-Eestis. Vegeteerin lausa suurema palga eest kui 1600. S..t on, aga mis teha, ei ole veel leidnud uut tööd, mis meeldiks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui palgatöö ei murra konti