Esileht Beebi ja mitmikud Kui palju??

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kui palju??

Postitas:

Kui beebile minu vähesest rinnapiimast ei piisa ja otsustasin anda rpa-d juurde (laps 2ndl 5 päeva vana), siis kui palju peaksin juurde tegema? Kas on võimalik last nii ka üle toita kui pudelis liiga palju rpa-d või ta siiski lükkab pudeli ära, kui enam ei soovi? Palun teie abi:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 14:00; 24.01 14:33; 24.01 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”kui palju\” tundub olevat liiga lihtne küsimus.
kas sa imetamisnõustajaga oled konsulteerinud, kas sa siit kõrvalt vasakust tulbast emapiimatarkuse oled läbi lugenud? palju lapse päevane, nädalane kaaluiive on, kas imemisvõte on kontrollitud, kas imetad õigesti (st pikalt ühest rinnast)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 14:07; 24.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rpa paki peal on kogused kirjas vastavalt vanusele.
üldiselt nad lükkavad ikka pudeli kõrvale kui isu täis saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad lapsed ajavad siis piima suust välja, kui enam ei taha. Ei pruugi just lutipudelit kõrvale lükata.

Aga mille järgi otsustad, et piima ei jätku? Üldiselt on nii, et kui kaaluiive on normaalne ja laps pissib 6-8 korda ööpäevas, siis saab ta piisavalt süüa. Ega muu järgi, kui pissimise ja kaaluiibe järgi ei saagi otsustada.

Olen siin foorumis küllalt jälginud neid rpa lisaks andmise või rpa-le ülemineku teemasid (kuna endal oli ka teatud periood vaja rinnale rpa-d lisaks anda) ning olen tähele pannud, et tihtipeale järgneb rpa-le üleminejailt ridamisi teemaalgatusi, kus kurdetakse, et ei leita sobivat rpa-d, kellel kõht kinni, kellel lahti jne. Samas rinnast on laps lutipudeli pärast juba loobunud ja tagasiteed ei ole. Ja järgnebki piinarikas otsing, et missugune rpa siis ikka lapsele sobib.

Nii et kui just pole raudpolt kindel, et laps ei saa rinnast kõhtu täis ja on näljas, siis ei tasu rpa-d lisaks andma hakata.

Ise andsin lapsele rinnale lisaks rpa-d esimesel 3 nädalal. Rentisin kaalu, kaalusin last enne rinnale panemist ja pärast ja kui oli näha, et rinnast tõesti vähe sai, siis andsin puuduva koguse süstlast juurde (mitte lutipudelist, et imemisrefleksi mitte rikkuda). Kuna last panin endiselt võimalikult tihti rinnale, siis piima hakkas vähehaaval juurde tekkima ja esimese elukuu lõpus oli laps juba ainult rinnapiimal. Minu lapsega oli muidugi ka seetõttu see pingeline topeltsöötmine, et ta oli väikse sünnikaaluga, kergelt enneaegne ja alguses ei jaksanud väga rinda imeda.

Siin on imetamisnõustaja pikk ja põhjalik vastus 2-nädalase lapse toitmise kohta, äkki on abiks:

http://www.perekool.ee/index.php?id=117330

Tsitaat sealt: Esimesed kaks nädalat on piimatootmine ebaregulaarne ning naistele võib tunduda, et piima pole või vastupidi on liiga palju, kuidas kellelgi. See on aeg, mil rinnad õpivad piima tootma. Järgmised neli nädalat kulub selleks, et piimatootmine hakkaks olema vastavuses lapse vajadusega, teisisõnu öeldes, et iga kord kui laps süüa soovib, siis on rindades vastav kogus piima. Seetõttu on väga oluline esimesel kuuel elunädalal anda neile õige signaal – igal toidukorral pakkuda lapsele rinda, et järgmiseks korraks rindadesse valmistoodetud piima oleks just lapse vajadusele vastav kogus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 14:26; 24.01 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah jaa..rpa on Nan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 14:00; 24.01 14:33; 24.01 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas see ikkagi käib, mille järgi otsustatakse, et on vaja RPAd juurde anda.
Mul tuttaval sündis minuga ühel ajal laps ja ta ütleb, et laps tahab nii palju tissi otsas olla ka nutab palju, et ei saa kõhtu täis järelikult ja hakkas ka andma RPAd juurde. Arst ka kiitis otsuse heaks.
Samas lapse kaaluiive oli esimesel kuul pea 2 kg ja teisel ka kilo.
No ei tundu väga tühja kõhuga laps ju. Ju tal ikka lihtsalt imemisvajadus ja muud mured vaevavad.

Aga ei hakka õpetama ju ka. Igaüks ise teab, kuidas oma lapsega toimetab. Lihtsalt tundus kõrvalt kummaline.
Samas minu RP lapse kaaluiive oli esimese kahe kuuga kokku 1,3 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahjuks siiski igaüks ei tea, igaüks ainult arvab teadvat. ja lapsed kannatavad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 14:07; 24.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sõi üle ja oksendas päris hullusti pärast toitmist. Ma arvan, et sellises vanuses lapsele 40 ja 60 ml vahel normaalne. Pead katsetama, hakka väiksemast kogusest peale ja vaata kas lapsel jääb kõht tühjaks (annab kisaga teada). Kui vaja siis suurenda kogust. Kui oksendama hakkab, siis see on märk ülesöömisest – vähenda kogust. Paki peal olevad kogused on liiga suured. Minu lapsel on kogu pudeliga söötmise aja pakiinfo ja reaalse söömise vahe olnud 30 ml.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kuidas see ikkagi käib, mille järgi otsustatakse, et on vaja RPAd juurde anda.
Mul tuttaval sündis minuga ühel ajal laps ja ta ütleb, et laps tahab nii palju tissi otsas olla ka nutab palju, et ei saa kõhtu täis järelikult ja hakkas ka andma RPAd juurde. Arst ka kiitis otsuse heaks.
Samas lapse kaaluiive oli esimesel kuul pea 2 kg ja teisel ka kilo.

[/tsitaat]

Nagu eespool kirjutasin: tühja kõhtu näitab ainult kaaluiive ja pissimise sagedus. Sinu tuttava laps kindlasti näljas ei olnud, nutu põhjus võis olla nt gaasivalud ja üldse – imikud nutavadki ja mitte ainult näljast 🙂

Aga eks tõesti, igaüks ise teab. Kui viitsitakse rpa-dega sodida ja u 1000 eurot aastas selle peale magama panna, siis palun väga. Kui aga näiteks hammaste tuleku perioodil laps on väga rahutu ja ärkab öösel väga sageli, siis on tiss asendamatu abimees, nii et mina olen iga kell tissitamise poolt. Tuleb ainult need esimesed paar kuud rasket imetamise algust üle elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 14:26; 24.01 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sööb laps 2-3 korda päevas pudelist, küll sööb ta minu rinnapiima mitte rpa’d. Tahtsin öelda lihtsalt, et meil on philips aventi pumba pudel (125ml) ja seal oli kaasas ka nr 1 lutt, kus on ainult 1 väike auguke sees ning laps peab päris palju imema, et sealt ikka toit kätte saada. Ja järgmine toidukord tissist süüa pole mitte mingi probleem. laps on 2 kuune

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

to kägu 14.07: imemisnõustajaga konsulteerinud ei ole,emapiimatarkus mitu korda läbi loetud, päevast ja nädaalast kaaluiivet öelda ei oska, sest kodus kaalu pole ja lastearst ütles, et enne pole mõtet kaaluma minna tema juurde, kui laps 1 kuu vanune.Imemisvõte kontrollitud ja kõik õige, algul kui sõi vähem, siis ka minu piimast piisas, enam mitte..näen ju, et lapsel jääb kõht tühjaks. Seni olen imetanud vastavalt soovitustele mõlemast rinnast vähemalt 15 min ja nii tihti kui laps soovib (st iga 2,5-3 h tagant, tihti iga 1 h tagant..õhtuti istub terve õhtu tissi otsas aga kõht jääb tühjaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 14:00; 24.01 14:33; 24.01 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]to kägu 14.07: imemisnõustajaga konsulteerinud ei ole,emapiimatarkus mitu korda läbi loetud, päevast ja nädaalast kaaluiivet öelda ei oska, sest kodus kaalu pole ja lastearst ütles, et enne pole mõtet kaaluma minna tema juurde, kui laps 1 kuu vanune.Imemisvõte kontrollitud ja kõik õige, algul kui sõi vähem, siis ka minu piimast piisas, enam mitte..näen ju, et lapsel jääb kõht tühjaks. Seni olen imetanud vastavalt soovitustele mõlemast rinnast vähemalt 15 min ja nii tihti kui laps soovib (st iga 2,5-3 h tagant, tihti iga 1 h tagant..õhtuti istub terve õhtu tissi otsas aga kõht jääb tühjaks.[/tsitaat]

Kui Sa last kaalunud ei ole, siis on ei saa tegelikult ikkagi väita, et lapsel jääb kõht tühjaks. Nagu keegi ütles ka, siis lapsed nutavadki ja rinnal tahab ta olla võib olla lihtsalt kuna otsib lähendust, samuti võib tal olla lihtsalt suurem imemisvajadus. Rind on lapse jaoks lohutus, eriti nii väikese jaoks. Ta tuli siia suurde maailma ja on ehmatunud ning rind on tuttav ja lohutav.
Minu laps oli sündides alakaaluline ja kaalusin teda iga nädal. Ei öelnud keegi, et ma peaksin teda alles 1-kuusena kaaluma. Kui hakkad lapsele pudelist RPA-d andma, siis sellega kaob rinnast piim rohkemgi ära ja laps võib rinna üldse kõrvale lükata, kuna pudelist saab ju toitu lihtsamini kätte.
Mina soovitaksin ikka kaaluda ja jälgida mähet. Mulle tundub, et teemaalgataja on lihtsalt võtnud endale pähe, et lapsel jääb väheks piima aga kontrollinud ju tegelikult nagu polegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad hakata RPA juurde andma, siis peaksid ikkagi TÄPSELT teadma, kui palju laps sööb. Mõni söögikord ta äkki sööb sul normi täis teine kord jälle mitte. Ehk siis kaaluma peaks enne ja pärast imetamist.
Tasub veel teada, et nii väiksed lapsed teevad söögimaratone – kasvavad kiiresti ja seetõttu vaja ruttu piima, aga rinda pole veel nii ruttu piima tekkinud. Selline olukord võib kesta nädal aega, et nõudlus on suurem kui pakkumine, siis aga peaks piima tekkima piisavalt juurde.

Zarlote kirjutab, kuidas ta laps sõi ja siis oksendas. Minu lapsel oli sama komme, sõi kõik ära, mis anti ja pärast oksendas, kui kõhtu rohkem ei mahtunud. Seetõttu tulebki anda juurde iga kord erinev kogus. Koguse saad teada kaalumise abil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

2-nädalane teebki sellist trikki- tahab väga palju ja sageli süüa saada. See on tema esimene nn. piimatellimise periood, millest kindlasti lugesid ka Emapiimatarkusest. Keskmisele 2-nädalasele on kindlasti vähe, kui imetada teda 2,5-3 tunni tagant 15+15 minutit. Tüüpilisem on 1-1,5 tunni tagant ning õhtuti ei saa enam arugi, kus üks toidukord lõpeb ja teine algab. Just sellise stimulatsiooniga kindlustab laps endale tulevaseks kasvamiseks vajaliku koguse piima. Päevas peaks olema toidukordi, kus imetamise lõpetab laps, mitte ema. Ühel rinnal võiks laps olla rohkem, kui 15 min, et ta ka järepiima kätte saaks.
Kodustes tingimustes vaadatakse lapse pissimist ning nii pisikesel võib vaadata ka kakamist. Kui laps kakab vähemalt kord päevas, ei ole piimapuudus tõenäoline.
Kus linnas oled: suuremates linnades saab laenutada beebikaalusid. Tasub ka perearstile uuesti üle helistada ja öelda, et soovid kasvõi lihtsalt kaaluda. 2-nädalane laps üldjuhul on tagasi sünnikaalus. Kui laps on saanud rinnapiima alates sünnist oma vajaduse järgi, võib kaalunumber pakkuda ka üsna suure üllatuse (kuni 1 kg). Seda on absoluutselt kindlasti vaja teada, kui teed praegu otsuse, mis mõjutab Sinu last kogu tema ülejäänud elu.
Variant, mis siin paljudel on ära toodud, et kaaluda last enne ja pärast rinnast söömist ning anda \”puuduv\” osa juurde, on rinnaga toitmise lõpetamiseks üsna kindel variant. Sedagi ei kasutata siis, kui tundub, vaid selline toitmine on õigustatud vajadusel (madala sünnikaaluga ja enneaegsete laste sünnitusjärgne toitmine), ning sellest nõiaringist on vaja õigel ajal välja saada. Kui Sinu laps ei ole tänaseks taastanud sünnikaalu, siis vajad samuti asjatundlikku nõu.
http://www.siet.ee leiab nõustajaid, mõnel Tartu ja Tallinna nõustajal võib ka isiklik kaal olla olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kui palju??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.