Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui palju alkoholi ööpäevas on veel normaalne juua?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Kui palju alkoholi ööpäevas on veel normaalne juua?

Postitas:
Kägu

Mitmendast pudelist algab alkoholism? Küsin, sest arvan, et mu elukaaslane on alkohoolik. Kuna ma ise aga pole elus pitsigi alkoholi joonud, ka minu vanemad ei tarbi alkoholi, lapsepõlves ei olnud meil ühelgi peol alkoholi, siis mul puudub päris adekvaatne hinnang olukorrale (olen liiga karske, et nn normaalset alkoholi tarbimist normaalseks pidada). Minu jaoks on väga õõvastav juba see, kui külla minnes kohe veini või meestele õlut pakutakse või veel hullem – laste sünnipäeval täiskasvanud alkoholi joovad. Aga see pole teema. Küsimus on tegelikult minu elukaaslases – kas ta on päriselt alkohoolik või teen talle liiga, et temast niiviisi üldse mõtlen. Mees joob igal õhtul vähemalt 4-5 pudelit õlut + väike viinakoks (a la et uni tuleks). Reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti käiakse korralikumalt joomas, nii et koju vaarutakse alles 3-4 või isegi 6 paiku hommikul. Imelik on aga see, et kui ta õhtu jooksul 5 pudelit õlut ära joob ja viinakoksi ka, siis ta pole sugugi purjus (ei kaperda, ei aja lolli juttu, nagu ta teeb siis, kui 1,5 pudelit viina üksi ära on joonud). Kas siis mõne mehe puhul on 5 õlut õhtu jooksul, nagu teisele tavaline vedelik?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
lükkatõmba

RE: Kui palju alkoholi ööpäevas on veel normaalne juua?

jah, su mees on alkohoolik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma arvan, et su mees on juba padujoodik. 5-6 pudelit õlut õhtu jooksul ära juua + veel koks, on ikka mega palju. ning kui ta ikka iga nädalavahetus täis on, siis mis me siin veel räägime. ma ei tea kui palju on normaalne kogus igapäev juua. minu meelest viitab juba igapäevane joomine sõltuvusele olgu see kogus siis milline tahes.
kuidas sa üldse suudad sellisega koos elada ?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei suudagi enam koos elada, aga kahju on ka teda tänavale tõsta. Ta on lastele muidu väga hea isa ja nagu mainisin – ta tõesti on päris adekvaatne ka pärast 6. õllepudelit. Kardan, et ta jääb täiesti üksi ja külmub kusagil surnuks või joob end lihtsalt täiesti põhja. Tema sõbrad on ju mõistagi sõbrad vaid siis, kui saab koos juua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest algab alkoholism juba esimesest pudelist, kui inimene tarbib seda igapäevaselt. 4-5 pudelit õlut+viinakoks ongi tüüpiline alkoholism. Vahet ei ole, kas ta paistab purjus välja või mitte, fakt on see, et ta vajab seda alkoholi. Kahjuks on see Eestis palju levinum probleem, kui paistab.
Mu enda isa joob iga õhtu ära mitu pudelit õlut, kuid päris purjus ei paista-see ongi tema tavaline õhtune olek ja nii juba umbes 20 aastat. Viina ei joo.
Kasuisa joob õlut ja viina pea iga õhtu ja on ikka silmnähtavalt purjus ja vajub magama üsna kiirelt.
Mehe isa joob samuti iga õhtu midagi kangemat. Viina, likööri, jägermeistrit, vahel ka veini. On samuti silmnähtavalt purjus.
Päeval on nad kõik edukad mehed ja tähtsad ninad. Üks neist ka üsna kõrgel kohal riigiametnik. Kuid õhtul kodus on nad alkohoolikud kõige ehtsamal kombel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mees joob igal õhtul vähemalt 4-5 pudelit õlut + väike viinakoks (a la et uni tuleks). Reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti käiakse korralikumalt joomas, nii et koju vaarutakse alles 3-4 või isegi 6 paiku hommikul. [/tsitaat] ma saaks aru küsimusest, kui selline kogus alkot joodaks ära nädalas, et siis tekib kahtlus kas on või ei ole, aga kui selline joomine on igapäevane, siis pole ju mingit kahtlust, normaalne inimene ikka iga päev liitrite kaupa alkot endale sisse ei vala.mingi pokaal-kaks veini või mingi koks või pudel õlut tuleks ehk veel kõne alla, kuigi ka sel juhul võiks mõni õhtu ikka vahele ka jääda, aga mitu liitrit on ilmselgelt alkohoolik

Please wait...
Postitas:
Kägu

inimene, kes joob iga päev, on alkohoolik. Sealjuures ei ole vahet, kas joob kaks klaasi veini või 4 pudelit õlut. See on sõltuvus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingis alkoholismi staadiumis pidigi inimene \”rohkem kandma\” kui tavaliselt st. 6 pudelit õlut ja natuke viina ei teegi veel purju. Varsti ei tee ka pudel viina enam purju. Mäletate ehk kuidas Kukumägi Tartus politsei poolt roolist minema tõsteti- 5,7 promilli ja ta isegi ei tuikunud. Iga teine inimene oleks sellise promilli peale juba reanimatsioonis.
Tundub, et sinnapoole Su mees tasapisi liigub. Järgmine etapp on see, kui maks enam vastu ei pea ja ta juba ühest õllest täis jääb.

Please wait...
Postitas:
angerjas

meeste nn. lubatud norm pidi olema 2 õlut päevas või 4 ühikut kangemat (ca 8cl vist). naistel poole vähem. seejuures soovitatakse 2-3 alkovaba päeva nädalas. see on norm, mis ei kahjusta tervist. üle selle on aeglane ensetapp.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tegelikult ei suudagi enam koos elada, aga kahju on ka teda tänavale tõsta. Ta on lastele muidu väga hea isa ja nagu mainisin – ta tõesti on päris adekvaatne ka pärast 6. õllepudelit. Kardan, et ta jääb täiesti üksi ja külmub kusagil surnuks või joob end lihtsalt täiesti põhja. Tema sõbrad on ju mõistagi sõbrad vaid siis, kui saab koos juua. [/tsitaat]

Ja sinul endal me diagnoosime siin puhta kaassõltuvuse. Kasuta otsingut, et teada saada, mis see on ning mine eluga edasi. Joodikuga pole midagi peale hakata, kui ta ise end ei soovi aidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mingis alkoholismi staadiumis pidigi inimene \”rohkem kandma\” kui tavaliselt st. 6 pudelit õlut ja natuke viina ei teegi veel purju. Varsti ei tee ka pudel viina enam purju. Mäletate ehk kuidas Kukumägi Tartus politsei poolt roolist minema tõsteti- 5,7 promilli ja ta isegi ei tuikunud. Iga teine inimene oleks sellise promilli peale juba reanimatsioonis.
Tundub, et sinnapoole Su mees tasapisi liigub. Järgmine etapp on see, kui maks enam vastu ei pea ja ta juba ühest õllest täis jääb.[/tsitaat]Just nimelt – see, kui mees ei jää suurest alkoholikogusest arusaadavalt purju, näitab juba iseenesestki, et tegu on tõsise probleemiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui joob 5 õltsi õhtu peale ja paneb teravat veel peale ning pähe ei hakka, siis on kõva mees ning virisemiseks pole põhjust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

seni kuni tööd ei sega ja pere eelarvet oma \”hobiga\” ei hävita ning on lasetle hea isa ning sulle hea mees ja lisaks, kui ta ise selle juures õnnelik on, siis ei ole ju hullu.
see, et kuskil 20-30 ne aasta pärast tervis enam vastu ei pea, see võib nii või naa juhtuda. ohud varitsevad igalpool ja enamus asju on kahjulikud.
samas on ju näiteid 80-90. vanustest mestest, kes eluaeg on napsutanud ja suitsetanud aga häda ei ole midagi.
aga tundub, et su mees oskab ikkagi piiri pidada ja tal on kohusetunne, kui piirdub õhtuti õllede ja ühe viinakoksiga ehk, et ei tõmba ennast mällu, kuna peab homme tööle minema.

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

[tsitaat]seni kuni tööd ei sega ja pere eelarvet oma \”hobiga\” ei hävita ning on lasetle hea isa ning sulle hea mees ja lisaks, kui ta ise selle juures õnnelik on, siis ei ole ju hullu.
see, et kuskil 20-30 ne aasta pärast tervis enam vastu ei pea, see võib nii või naa juhtuda. ohud varitsevad igalpool ja enamus asju on kahjulikud.
samas on ju näiteid 80-90. vanustest mestest, kes eluaeg on napsutanud ja suitsetanud aga häda ei ole midagi.
aga tundub, et su mees oskab ikkagi piiri pidada ja tal on kohusetunne, kui piirdub õhtuti õllede ja ühe viinakoksiga ehk, et ei tõmba ennast mällu, kuna peab homme tööle minema.[/tsitaat]vabandust, aga kas sa tahad öelda, et see on normaalne? kui kaks inimest elavad koos ja loovad pere, ma eeldan, et mõlemad peaksid omama kainet mõistust, et vastutada pere ja eelkõige laste heaolu eest. mul on kogemus sellise alkohoolikuga kooselust, ma leidsin, et ma ei taha oma pere ainuke täiskasvanu olla. purjus inimesega ei saa arvestada misiganes kriisisituatsioonis, mis sellest, et ta ei paista olevat purjus. ja mis eeskuju see lastele on?

Please wait...
Postitas:
k07

Iga päev alkoholi tarbiv inimene on alkohoolik, vahet pole, mitmest ühikust või kui kangest joogist jutt käib.
(No hea küll, pool pokaali veini toidu kõrvale ehk ei ole alkoholism, see on mõnes kultuuris tavaline, kuigi meie omas päris mitte)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]lükkatõmba kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
vabandust, aga kas sa tahad öelda, et see on normaalne? kui kaks inimest elavad koos ja loovad pere, ma eeldan, et mõlemad peaksid omama kainet mõistust, et vastutada pere ja eelkõige laste heaolu eest. mul on kogemus sellise alkohoolikuga kooselust, ma leidsin, et ma ei taha oma pere ainuke täiskasvanu olla. purjus inimesega ei saa arvestada misiganes kriisisituatsioonis, mis sellest, et ta ei paista olevat purjus. ja mis eeskuju see lastele on?[/tsitaat]

kui muidu on igati adekvaatne, siis ei ole ju probleemi, ainult, et sõita ei saa, kui peaks hädasti vaja olema. vanasti käisid jutud, et paljud kirurgid pidid ka enne operatsiooni paarsada grammi tegema, et käsi ei väriseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

appi naised, kas tõesti peate sellist asja normaalseks ? kas tõesti ei ole te paremat väärt, kui oma elu veeta koos mingi joodikuga ??
ma ei kujuta ettegi, et elaksin koos mehega kes igapäev joob-väääkkk. enne elan üksinda.
paljud naised aga peavad seda täiesti normaalseks, et noh see õlu on ju mehele nagu vesi. tsiisas- ma ei saa aru mis teil viga on ???

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]appi naised, kas tõesti peate sellist asja normaalseks ? ?[/tsitaat]

ilmselt peetakse jah, varsti tuleb kirjutab et vähemalt ei peksa, kas pole tore.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ilmselt peetakse jah, varsti tuleb kirjutab et vähemalt ei peksa, kas pole tore. [/tsitaat]

no jah. vabalajal on ta ju tore issi ja tubli mees. vähemalt toob raha koju 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

no jah. vabalajal on ta ju tore issi ja tubli mees. vähemalt toob raha koju :D[/tsitaat]

või võibolla joob raha ja maha, peksab lapsi ja peab armukesi. aga muidu on tore mees..

nagu siin teises teemas teatati – naised, kes sellise maha jätavad, lihtsalt ei tea armastusest midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mees joob ka iga õhtu 6-7 õlut. Viina ega mingit kangemat alkoholi ei joo õnneks üldse, isegi pidudel mitte. Silmnähtavalt purju ta sellest 6-7 lahjemast õllest ei jää, aga sõltuvus on see ikkagi ja kokkuvõttes on see päris suur hulk alkoholi. Minu arvates on ta alkohoolik vaatamata sellele, et ta iialgi ei laaberda, märatse ega ole kuidagi purjus olekuga (kuigi on joonud). Oleme sellest palju rääkinud, olen tundnud tõsist muret tema tervise pärast, aga tulu sellest pole. Enamasti ta vihastab või jääb napisõnaliseks kui sellest rääkida tahan. Oma sõltuvust ja alkoholismi muidugi eitab. Ütleb, et ta on ju tubli töömees ja käib iga päev tööl ja on seal kaine (mis on ka tõsi). Aga õhtuti kodus joob ju ikka. Mis siis, et ta mind ega last ei peksa, on rahulik, rahumeelne ja näib suht kainena. Tegeleb lapsega ka ja muidu on hea mees. Aga tervisele hakkab see talle pikapeale ikka millalgi mõjuma. Pluss veel suitsetamine sinna otsa. Aga tema ei kuula mind. Minu jutt on nagu hane selga vesi. Ega ei teagi mida teha. Perekooli tüüpsoovitus \”jäta maha\” pole ka nii lihtne teha nagu öelda. Eelmise elukaaslasega olid meil hoopis teistsugused ja hullemad probleemid ja esimese elukaaslasega samuti. Igaühel on vist omad vead. Ja täiuslikke mehi pole olemas. Või siis nad ei soovi suhet minuga või mitte kellegagi või siis neil on juba naine olemas. Ehk siis alternatiiviks oleks mul olla täiesti üksi ja elada koos lapsega. Aga see mulle ka ei meeldiks (olen proovinud ja ma olin väga õnnetu). Ehk siis seni olen selle mehe alkoholismiga leppinud (kuni see midagi hullemat pole kaasa toonud).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]k07 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Iga päev alkoholi tarbiv inimene on alkohoolik, vahet pole, mitmest ühikust või kui kangest joogist jutt käib.
(No hea küll, pool pokaali veini toidu kõrvale ehk ei ole alkoholism, see on mõnes kultuuris tavaline, kuigi meie omas päris mitte)[/tsitaat]
Ma siis kah alkohoolik.
Eelnevalt pole paar aastat joonud. Ei veine ega siidreid, kangemat üldse ei võta…
Nüüd kingiti uue aasta puhul Baileys….
Täitsa karm. Iga päev joon tööjuures (kuna sinna see toodi) 100g likööri kohvi kõrvale.
Hetkel kah, tunnen vine sees, kuigi pean siin veel paar tundi istuma.
Kuid aeg lendab \”hõljeldes\”… (pn vist selline sõna olemas?)
🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

no jah. vabalajal on ta ju tore issi ja tubli mees. vähemalt toob raha koju :D[/tsitaat]

Jah, alkohoolikud on utoopiliselt rikkad. Ka need, kes ise sentigi ei teeni.

Please wait...
Postitas:
angerjas

[tsitaat]Minu mees joob ka iga õhtu 6-7 õlut. [/tsitaat]
200 õlut kuus ehk ca 300¤ kõrist alla. kui on nii suur janu, peab ikka õige paks rahakott olema.

Please wait...
Postitas:
Valvejoodik

[small]angerjas kirjutas:[/small]

200 õlut kuus ehk ca 300¤ kõrist alla. kui on nii suur janu, peab ikka õige paks rahakott olema.
[/tsitaat]
Noh, on vähemalt mille nimel tööl käia ja raha teenida :P.

Please wait...
Postitas:
amatöör

jah -asi on sõltuvuses. tee mehele ettepanek, et nädalat ei võta piiskagi ja kas suudab. Kui suudab – siis ei ole asi nii hull.
Aga ei kujutaks ette sellist asja kodus, et mees endale pudelite kaupa õlut sisse keerab. Kas ta lastega tegeledes paneb pudeli käest ka või?
Meil on õhtul pere koos, siis ei jäägi ju aega sellistes kogustes õlut kaanida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

küsimus polegi niivõrd koguses, vaid alkoholi tarbimise sageduses. kui ikka iga päev peab kerge \”sakk sees\” olema- see võib isegi olla märkamatu joove nii talle kui teiste arvates, siis on tegemist alkohoolikuga. algstaadiumis alkoholism on tahtejõuga peatatav, aga vot siinkohal ongi probleem- inimene ei tunnista seda endale.
aga umbes paar pudelit lahjat õlut nädalalõpul võtta on normaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui naine joob koos mehega, öeldakse, et mõlemad on joodikud. Kui mees joob enamasti üksi, on naine kaassõltlane.
Samas hakkasin mõtlema, et missugune naine, kes üldse alkoholi ei tarbi, võtab alkohoolikust mehe. Mõtlesin, et alkohooliku saavad ikka napsutajd naised, aga tuleb välja, et hoopis puhta karsklased.
See on kõige hullem variant minu silmis, sest siin peaks täiskarsklasest naisel ikka olema niipalju kainet mõistust, et sellisest mehest end eemale hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.alkoinfo.ee/

Please wait...
Postitas:
Kägu

mõned mehed lihtsalt lõõgastuvad õllede saatel. see mõni õlu õhtul ongi võib- olla see, mis tal silma säramas hoiab.
kui ilma oleks, siis on mõni võib-olla närvilne ja kodune keskond kannataks niipidi kordades rohkem ja peab otsima abi arstidelt. ja need rohud, mis peale pannakse, ei pruugi ohutumad olla vaid kordades hullemate tagajärgedega.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui palju alkoholi ööpäevas on veel normaalne juua?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.