Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui palju alkoholi ööpäevas on veel normaalne juua?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Kui palju alkoholi ööpäevas on veel normaalne juua?

Postitas:
Kägu

RE: Kui palju alkoholi ööpäevas on veel normaalne juua?

Palju ta siis nädalaga maha joob? 35-40 euri? Päris hirmus.

Please wait...
Postitas:
hernes

No see on ka päris hirmus, kui öeldakse, et jäta maha ja kõik. Äkki teemaalgataja ikkagi armastab teda. Kus on siis see heas ja halvas……
Proovi ikka enne hea ja kurjaga ravida. Kas mõnel on mõne sensitiiviga kogemusi, kes neid ma ei tea mis asju peale paneb, et inimene enam ei joo???

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka peaaegu karsklane ja vanemad võtavad ainult pidupäevadel väikse napsu. Aga mees joob iga päev 4 õlut. Pidude puhul rohkem. Tavapäevadel ma ei saa üldse aru, kas ta on joonud või ei. Kui ta 10 pudelit ära joob, siis muutub küll.
Sellepärast ma vist temaga koos elangi, et ei tunne alkohoolikut ära.
Samas ta ise ennast alkohoolikuks ei pea ja mõistab neid joodikuid hukka kes päeval täis on, tööle ei jõua jne.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]lükkatõmba kirjutas:[/small]

kui muidu on igati adekvaatne, siis ei ole ju probleemi, ainult, et sõita ei saa, kui peaks hädasti vaja olema. vanasti käisid jutud, et paljud kirurgid pidid ka enne operatsiooni paarsada grammi tegema, et käsi ei väriseks. [/tsitaat]
Jah, meditsiiniline piiritus oli piiramatult käes ja neeed kirurgid olidki alkohoolikud. Millest see käsi tal siis sinu meelest värises, vaprusest või? Käte värisemine on ikka raskekujulise alkoholimi tunnus ja tõepoolest, pits viina leevendab seda. aga see ei ole kaugeltki normaalne. Ise tahaksid, et keegi sind sellises olukorras opereeriks? Või sinu last? Peaasi, et autot ei juhi, eks?

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat]seni kuni tööd ei sega ja pere eelarvet oma \”hobiga\” ei hävita ning on lasetle hea isa ning sulle hea mees ja lisaks, kui ta ise selle juures õnnelik on, siis ei ole ju hullu.
see, et kuskil 20-30 ne aasta pärast tervis enam vastu ei pea, see võib nii või naa juhtuda. ohud varitsevad igalpool ja enamus asju on kahjulikud.
samas on ju näiteid 80-90. vanustest mestest, kes eluaeg on napsutanud ja suitsetanud aga häda ei ole midagi.
aga tundub, et su mees oskab ikkagi piiri pidada ja tal on kohusetunne, kui piirdub õhtuti õllede ja ühe viinakoksiga ehk, et ei tõmba ennast mällu, kuna peab homme tööle minema.[/tsitaat]

Sellise tempoga peab tervis vastu tavaliselt paar-kolm aastat. On muidugi erandeid, aga neid on vähe. Ja tavaliselt alkoholism süveneb, mitte ei püsi aastaid samasugusena – küllap varsti ka muud probleemid tekivad.
\”Hea isa\”, kes pidevalt ainult alkopudel käes ringi käib?! Huvitav, kust sinu meelest need alkohoolikud tulevad? Ikka nendest samadest peredest, kus need \”head issid\” igapäevaselt eeskuju on näidanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuulge…mis armastus?
kaassõltlane ei armasta
ta on vajadus kedagi omada ja kontrollida
sest ta ise teab ka, et on kalts ja nagunii paremat ei saa
võta see omaks ja sul avaneb võimalus tervenema hakata.

mehel ka.

ma tean naisi, kes on 3 joodikut meest matnud ja siiralt arvavad, et nad ise on head inimesed. ja siis hakkavad lapsed jooma.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

arvan, et alkohoolik ei ole üksnes see, kes joob, vaid ka see, kellel on kalduvus alkoholiga liialdamisele kuid kes on ennast alkoholist suutnud eemale hoida..

alkoholism on seega tahtejõuetus alkoholi suhtes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

triban ise ka üsna palju – just nimelt seal piiripeal. paar klaasi veini õhtuti paar kolm korda nädalas. on palju. kuigi, nagu mainitud, mõnedes kultuurides on see täesti okei. eestlasena tunne, et nii okei ei ole. aga pagan, see vein maitseb ju hea. eriti talve külmaga on kuidagi punane vein mõnus. suviti valge või roosa. kõva snaps peale ei lähe.

aga no sinu mehel on kindlasti ebanormaalne kogus. maksimumkogus mehele paar pudelit õhtu jooksul mingi mõned korrad nädalas oleks aktsepteeritav. no just selles valguses, et stress ja las lõõgastub, või saunaõhtul sõbraga teeb mõne õlle lisaks. aga iga nädala vahetus poolteist liitrit viina, pluss nädala sees kolm liitrit õlut pluss 100g viina on kui mitte alkoholism, siis täielik alkoholi kuritarvitamine.

jah, kunagi meil psühholoogiaõpetaja rääkis, et mitte kõigist ei saa alkohoolikud, aga nad on kuritarvitajad. ka mina tunnen end üsna kuritarvitajana.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ei saa aru kuidas alkohol saab üldse maitseda, igasuguse alkoholi maitse ja lõhn (pigem hais)on ju äärmiselt ebameeldiv.

Kas osadel inimestel on teistsugune maitsemeel??

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]mina ei saa aru kuidas alkohol saab üldse maitseda, igasuguse alkoholi maitse ja lõhn (pigem hais)on ju äärmiselt ebameeldiv.

Kas osadel inimestel on teistsugune maitsemeel??[/tsitaat]

pakun, et alkohol lõhnab samamoodi nagu bensiin. selles pole midagi ebameeldivat, väga vajalik keemiline komponent. kõike ei pea jooma, mis põleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kuulasin vikerraadiost ükspäev saadet, kus räägiti, et keskmine mees (noh nii umbes 80 kg) peab iga päev tarbima 3 liitrit vett, et see nagu tervislik või nii. No kuna mina olen ka selline keskmine mees, siis nüüd ma joongi iga päev 5 liitrit laua viina, et saada see 3 liitrit vett kätte. Ja tervis oleks nagu paremaks küll läinud, ei saa kurta! Hommikul on muidugi natuke raske ärgata ja töökaaslased vaatavad ka kuidagi imlikult, aga selle eest õhtuti tuleb nii magus uni, et vahel magan isegi AK uudised maha. Sellised lood siis minuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Mitmendast pudelist algab alkoholism? Küsin, sest arvan, et mu elukaaslane on alkohoolik. Kuna ma ise aga pole elus pitsigi alkoholi joonud, ka minu vanemad ei tarbi alkoholi, lapsepõlves ei olnud meil ühelgi peol alkoholi, siis mul puudub päris adekvaatne hinnang olukorrale (olen liiga karske, et nn normaalset alkoholi tarbimist normaalseks pidada). Minu jaoks on väga õõvastav juba see, kui külla minnes kohe veini või meestele õlut pakutakse või veel hullem – laste sünnipäeval täiskasvanud alkoholi joovad. Aga see pole teema. Küsimus on tegelikult minu elukaaslases – kas ta on päriselt alkohoolik või teen talle liiga, et temast niiviisi üldse mõtlen. Mees joob igal õhtul vähemalt 4-5 pudelit õlut + väike viinakoks (a la et uni tuleks). Reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti käiakse korralikumalt joomas, nii et koju vaarutakse alles 3-4 või isegi 6 paiku hommikul. Imelik on aga see, et kui ta õhtu jooksul 5 pudelit õlut ära joob ja viinakoksi ka, siis ta pole sugugi purjus (ei kaperda, ei aja lolli juttu, nagu ta teeb siis, kui 1,5 pudelit viina üksi ära on joonud). Kas siis mõne mehe puhul on 5 õlut õhtu jooksul, nagu teisele tavaline vedelik?[/tsitaat]

Jah, mees on tõesti alkohoolik.

Samas selle koha pealt, et sulle on õõvastav, et külla minnes pakutakse alati kõigepealt vein klaasidesse — sa pingutad selgelt üle. Vein õhtusöögi või muu koosviibimise puhul on normaalne kultuuri osa, pigem on sinu sugupuu ja sa ise otsekui teiselt planeedilt oma absoluutse karskusega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Järjekordsed moraalijüngrid järjekordselt õiget ja valet paika panemas. Ma olen kohe täiesti kindel, et teemaalgataja alkohoolikust mees on nii mõnegi moraalijüngri mehest kordi etem. Siin foorumis ei jõua ma kuidagi ära imestada, kuidas ikka ja jälle tehakse sääsest elevant ja palki oma silmas ei märgata ka mikroskooboga, kuigi pindu teise silmas märgatakse kilomeetrite kauguselt.

Proovi temaga rääkida, et ta arsti juures käiks ja unerohtu laseks välja kirjutada. Siis on üks väga hästi toiminud vabandus kadunud, kui unerohi muidugi toimima hakkab. Samas, kui ta ei muutu või ei kavatsegi muutuda, siis pead sa muidugi varem või hiljem lahkuminekule mõtlema. Lastele on selline nö. normaalselt käituv alkohoolik omamoodi isegi ohtlikum eeskuju, sest see võib neis luua väära ettekujutuse alkoholi mõjust inimese käitumisele ja organismile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Järjekordsed moraalijüngrid järjekordselt õiget ja valet paika panemas. Ma olen kohe täiesti kindel, et teemaalgataja alkohoolikust mees on nii mõnegi moraalijüngri mehest kordi etem. Siin foorumis ei jõua ma kuidagi ära imestada, kuidas ikka ja jälle tehakse sääsest elevant ja palki oma silmas ei märgata ka mikroskooboga, kuigi pindu teise silmas märgatakse kilomeetrite kauguselt.

Proovi temaga rääkida, et ta arsti juures käiks ja unerohtu laseks välja kirjutada. Siis on üks väga hästi toiminud vabandus kadunud, kui unerohi muidugi toimima hakkab. Samas, kui ta ei muutu või ei kavatsegi muutuda, siis pead sa muidugi varem või hiljem lahkuminekule mõtlema. Lastele on selline nö. normaalselt käituv alkohoolik omamoodi isegi ohtlikum eeskuju, sest see võib neis luua väära ettekujutuse alkoholi mõjust inimese käitumisele ja organismile.[/tsitaat]

Unerohtu??? Halloo! Et vahetaks alkoholisõltuvuse uimasti- e. ravimisõltuvuse vastu välja? Kui a valima peaks, siis eelistaks kahest halvast ikka alkoholi. Seda on vähemalt aastasadu tarvitatud ja on teada, mis saab. Unerohi tekitab kiiremini ja hullema sõltuvuse kui alkohol.

Vaidle vastu kui oled arst.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
lükkatõmba

[tsitaat]Järjekordsed moraalijüngrid järjekordselt õiget ja valet paika panemas. Ma olen kohe täiesti kindel, et teemaalgataja alkohoolikust mees on nii mõnegi moraalijüngri mehest kordi etem. Siin foorumis ei jõua ma kuidagi ära imestada, kuidas ikka ja jälle tehakse sääsest elevant ja palki oma silmas ei märgata ka mikroskooboga, kuigi pindu teise silmas märgatakse kilomeetrite kauguselt.[/tsitaat]sul ei ole alkohoolikust mees. oled ise äkki, et nii lolli möla ajad?

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui palju alkoholi ööpäevas on veel normaalne juua?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.