Esileht Koolilaps kui palju antakse kodutöid Soome koolides?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: kui palju antakse kodutöid Soome koolides?

Postitas:

Ajendatuna kodutööde kaotamise teemast.

Kui palju või vähe antakse siis kodutöid Soome koolides? Kui palju koolipäeva õhtust kulutab keskmine Soome laps õppimise peale algkoolis ja põhikoolis? Gümnaasiumis? Kuskilt on meelde jäänud, et Soome koolides antakse kodutöid vähem kui Eestis, aga õpilased on siiski teadmiste poolest (Pisa test jne) maailma paremate hulgas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pôhikoolis antakse minimaalselt vôi üldse mitte. St antakse, aga üldiselt vähe.
Gümnaasiumis antakse palju ja neid ôppimisi eriti keegi ei kontrolli. Eeldatakse, et gümnaasium pole kohustuslik ja ise teatakse, millega riskitakse, Gümnaasiumist lihtsalt visatakse välja, kui hakkama ei saada, keegi ei nunnuta.
Lihtsalt n tähtsad kontrolltööd, mida saab teatud kordi teha.
Olin Soomes nii ôpetaja kui lapsevanem..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui pikk on koolipäev?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise Soome gümnaasiumis õpilane, aga keskkooli esimese poolaasta käisin Eesti koolis nii, et tean võrrelda.

Isikliku kogemuse põhjal võin väita, et Eestis õppisin peale kooli tunde, enne kui pisut puhata sain. Praeguses Soome gümnaasiumis aga on õppimist väga vähe. Harva on päevi, mil kodus õppima pean. Muidugi jäetakse siiski olenevalt mingi tunni õppeplaanist ka lühikesi uurimistöid või esitlusi, aga nendegi suhtes on nõuded üsna kesised. Paljud lohakad tööd saavad väga häid hindeid.

Koolipäevad gümnaasiumis kestavad olenevalt tunniplaanist 8.20 – 16.45. Mul endal isiklikult on mitmeid päevi, mil koolitunnid lõppevad juba kell 13.00.

Ühesõnaga, raske ei ole, Eestis on kindlasti palju keerulisem. Siin jääb mul aega tegeleda asjadega, mis mulle meeldivad ja huvi pakuvad, peale tunde saan puhata, kui vaja ja ei pea muretsema, et koolitööd tehtud saaksid. Mingit stampi pole peal, õpetajad ja juhtkond on pigem nagu sõbrad ning ollakse väga ühtehoidvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeses klassis on meie lapsel 4 tundi päevas. Augustis-septembris jäi veidi kodutöid, pidi näiteks mõnda tähte kirjutama ja aabitsast ühe lehekülje lugema. Nüüd on väga harva midagi lugeda jäänud.

Kolmandas klassis jääb mõnikord matemaatikas ja inglise keeles kodutöid, aga need teeb 5-10 minutiga ära. Nädalas on lapsel 23 tundi, seega vaid 3 tundi rohkem kui esimese klassi lapsel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps kui palju antakse kodutöid Soome koolides?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.