Esileht Kodunurk Kui palju elektrit võtavad igasugused taimerid, kas keegi teab?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kui palju elektrit võtavad igasugused taimerid, kas keegi teab?

Postitas:
Kägu

Näiteks panen pesu pesema nii, et 6 tundi tiksub lihtsalt taimer. Palju selle elektrikulu olla võiks?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei tea, aga ma tean, et kui minu soojuspump on lihtsalt tiksuval režiimil, ehk mõõdab temperatuuri ja parasjagu ei soojenda, siis on 1 tunni kulu 1w. see on toote andmetes kirjas. pump on mul A++ energiaklass.

Ma oletan, et pesumasina taimerid on umbes samas suurusjärgus, ei nad sul mingeid kilovatte ei võta, kaugel sellest. no äkki halval juhul 10 vatti, pigem 3-6vatti

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei tea, aga ma tean, et kui minu soojuspump on lihtsalt tiksuval režiimil, ehk mõõdab temperatuuri ja parasjagu ei soojenda, siis on 1 tunni kulu 1w. see on toote andmetes kirjas. pump on mul A++ energiaklass.

Ma oletan, et pesumasina taimerid on umbes samas suurusjärgus, ei nad sul mingeid kilovatte ei võta, kaugel sellest. no äkki halval juhul 10 vatti, pigem 3-6vatti

Enam-vähem samas suurusjärgus peaksid olema ka kõik seina jäetud laadijad? Ilmselt ehk veelgi vähem. Aga kuidas nt telekaga, mis on pidevalt võrgus ja ooteasendis? Tegelikult me keegi ei tea, palju see A+++ külmik või pesumasin või kuivati reaalselt raha kulutab. Olgu klass paberites märgitud milline tahes, ega eriti aimu pole küll, palju kulub või mida need plussmärgid täpselt  tähendavad. Aga usk on hea asi muidugi ????

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult me keegi ei tea, palju see A+++ külmik või pesumasin või kuivati reaalselt raha kulutab. Olgu klass paberites märgitud milline tahes, ega eriti aimu pole küll, palju kulub või mida need plussmärgid täpselt  tähendavad.

Ei ole aimu? No kulutavad siiski vähem kui mõni C klassi masin. Kui oled oma toote väga ammu ostnud, ega siis ei tea jah, aga üldiselt on tarbimine ostmisel tooteandmetesse kirja pandud ja ostmise ajal sa saad võrrelda, kas võtad C klassi pesumasina või A+++ klassi oma.

Lampide puhul on küll selge vahe sees, kas ta on sul F ja võtab märgatavalt elektrit või A+++ ja ei võta nii palju. Miks siis suurema kodumasina puhul see vaid usk peaks olema?

Ooteasendis ilmselt võtavad küll näiteks teler või pesumasin samapalju. Vahe tuleb sisse siis kui tööle hakkab. Kui pesumasinal vaid kell tiksub, siis ei pea kartma seda, et sellele hullult elektrit kulub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei tea, aga ma tean, et kui minu soojuspump on lihtsalt tiksuval režiimil, ehk mõõdab temperatuuri ja parasjagu ei soojenda, siis on 1 tunni kulu 1w. see on toote andmetes kirjas. pump on mul A++ energiaklass.

Ma oletan, et pesumasina taimerid on umbes samas suurusjärgus, ei nad sul mingeid kilovatte ei võta, kaugel sellest. no äkki halval juhul 10 vatti, pigem 3-6vatti

Enam-vähem samas suurusjärgus peaksid olema ka kõik seina jäetud laadijad? Ilmselt ehk veelgi vähem. Aga kuidas nt telekaga, mis on pidevalt võrgus ja ooteasendis? Tegelikult me keegi ei tea, palju see A+++ külmik või pesumasin või kuivati reaalselt raha kulutab. Olgu klass paberites märgitud milline tahes, ega eriti aimu pole küll, palju kulub või mida need plussmärgid täpselt tähendavad. Aga usk on hea asi muidugi ????

Sa võid omale ju osta pistikupessa käiva elektrikulumõõtja ja kõik oma seadmed üle mõõta, palju nad mingis etapis elektrit võtavad. Ühel ööl hoiad näiteks teleka taga, järgmisel päeval mõõdad, palju kuivatitsükkel võtab jne. Need mõõtjad maksavad alla 20 euro, nii et pole ka teab mis suur kulu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid omale ju osta pistikupessa käiva elektrikulumõõtja ja kõik oma seadmed üle mõõta, palju nad mingis etapis elektrit võtavad. Ühel ööl hoiad näiteks teleka taga, järgmisel päeval mõõdad, palju kuivatitsükkel võtab jne. Need mõõtjad maksavad alla 20 euro, nii et pole ka teab mis suur kulu.

Tore teada! Polnud aimugi sellistest seadmetest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei tea, aga ma tean, et kui minu soojuspump on lihtsalt tiksuval režiimil, ehk mõõdab temperatuuri ja parasjagu ei soojenda, siis on 1 tunni kulu 1w. see on toote andmetes kirjas. pump on mul A++ energiaklass.

Ma oletan, et pesumasina taimerid on umbes samas suurusjärgus, ei nad sul mingeid kilovatte ei võta, kaugel sellest. no äkki halval juhul 10 vatti, pigem 3-6vatti

Enam-vähem samas suurusjärgus peaksid olema ka kõik seina jäetud laadijad? Ilmselt ehk veelgi vähem. Aga kuidas nt telekaga, mis on pidevalt võrgus ja ooteasendis? Tegelikult me keegi ei tea, palju see A+++ külmik või pesumasin või kuivati reaalselt raha kulutab. Olgu klass paberites märgitud milline tahes, ega eriti aimu pole küll, palju kulub või mida need plussmärgid täpselt tähendavad. Aga usk on hea asi muidugi ????

Taske on vist nii elada kui pead kœiges kahtlema?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vaata oma taimeri pealt tehnilised andmed üle ja arvuta, issand jumal! Koolis oled ju käinud?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi frustreeritu siin jälle elab end välja. Ei ole neil taimeritel elektrikulu kirjas, minu omal küll polnud. Ja isegi kui oleks, siis pole see ilmselt väga täpne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas nt telekaga, mis on pidevalt võrgus ja ooteasendis? Tegelikult me keegi ei tea, palju see A+++ külmik või pesumasin või kuivati reaalselt raha kulutab. Olgu klass paberites märgitud milline tahes, ega eriti aimu pole küll, palju kulub või mida need plussmärgid täpselt  tähendavad. Aga usk on hea asi muidugi ????

Igas tehnilises juhendis on see standby elektrikulu kirjas. Kui pole lugenud, siis oma viga, aga olemas on see info tehniliste detailide all küll.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid omale ju osta pistikupessa käiva elektrikulumõõtja ja kõik oma seadmed üle mõõta, palju nad mingis etapis elektrit võtavad. Ühel ööl hoiad näiteks teleka taga, järgmisel päeval mõõdad, palju kuivatitsükkel võtab jne. Need mõõtjad maksavad alla 20 euro, nii et pole ka teab mis suur kulu.

Ja palju see vidin ise ka voolu võtab? 😀 ma arvan, et no 25 aastaga teeb kulu tasa, osta 20.- vidin selleks, et mõõta paarivatist kulu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi frustreeritu siin jälle elab end välja. Ei ole neil taimeritel elektrikulu kirjas, minu omal küll polnud. Ja isegi kui oleks, siis pole see ilmselt väga täpne.

Tootel ei ole peal, mis võimsusega töötab? No mina ei usu! Pigem on see, et ei oska arvutada. Selle pealt teisi frustreerituks nimetada näitab su enda hariduslikku võimekust.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igas tehnilises juhendis on see standby elektrikulu kirjas. Kui pole lugenud, siis oma viga, aga olemas on see info tehniliste detailide all küll.

Kui sa lülitad pesumasina sisse ja valid viitstardi, siis ei ole see ju sama mis standby kulu. Ja vat seda küll eraldi välja toodud ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igas tehnilises juhendis on see standby elektrikulu kirjas. Kui pole lugenud, siis oma viga, aga olemas on see info tehniliste detailide all küll.

Kui sa lülitad pesumasina sisse ja valid viitstardi, siis ei ole see ju sama mis standby kulu. Ja vat seda küll eraldi välja toodud ei ole.

Selle saadki ise välja arvutada, lähtudes manuaalis välja toodud tehnilistest andmetest.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Kui palju elektrit võtavad igasugused taimerid, kas keegi teab?