Esileht Koolilaps Kui palju investeerite uude kooliaastasse?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kui palju investeerite uude kooliaastasse?

Postitas:

Mul läheb noorem laps sügisest 1. klassi. Nii suurema lapse 1. klassi kui järgnevate aastate puhul olen kulude hajutamise eesmärgil juba suve jooksul suuremad ostud sooritanud. Koolikott, koolivorm, kehalise kasvatuse riided, jalanõud jm. Väiksemale tahaks tõukeratast kooliskäimiseks, aga praegu suveks maal seda ju vaja ei ole, ei teagi kui hea mõte on seda tavaari nüüd vanast harjumusest kokku osta? Võibolla tuleks hoopis arvestada distantsõppe kordumisega ja osta arvuti?

Kes samasugune varuja – kas teete samamoodi nagu varem, või on hetkeolukord teie käitumist muutnud?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 14:47; 08.06 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Investeerite?
Kulutate?

Ostan kooliks vajalikud asjad siis, kui vajadus on käes.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jalanõusid ja kehalise riideid läheb ju muidu ka vaja, mitte ainult kooliks. Koolikott on ka tänapäeval selline universaalne seljakott, kulude hajutaja vaevalt ostab 1 aastaks mõeldud roosat ranitsat, ikka praktilisem mitu aastat sobiv kott. Ka tõukeratast võib ju muidu (suvel maal) ka kasutada? Vihikuid niikuinii ei saa suvel osta, alles sügisel öeldakse, mitu ja milliseid vaja hakkab olema. Arvutita nüüd enam koolis vist küll läbi ei saa, kuigi 1.klassis ei tea, kui palju seda tavaõppes vaja läheb.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riideid ja jalatseid, mida enne sügist kasutama ei plaani hakata, praegu ei ostaks. Suve lõpus vaataks, mida veel kanda saab ja mida juurde vaja on. Minu jaoks pole spordiriided ka otseslt kooliga seotud kulu vaid neid oleks lapsel nagunii vaja. minul oli kõige suurem varumine enne esimese lapse esimest klassi, igasugu värve ja pabereid pidi kokku ostma. Teise lapsega läks lihtsamalt, õpetaja kogus raha ja ostis enamuse kunstitarbeid ise. Mingit muud varumist pole harrastanud. Esimene koolikott sai ostetud enne kooli minemist, teine jooksvalt kui esimene enam ei sobinud, riideid-jalatseid vastavalt vajadusele. Vihikuid suve lõpus üks ports ja siis jälle vastavalt vajadusele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kujude hajutamise asemel võib ju igakuiselt ka raha kõrvale panna, et siis vastavalt vajadusele asju soetada.
Koolivormi peab enamasti juba juunis tellima. Koolivormidel on ka väga hea järelturg.
Asju on point ette soetada ainult siis, kui head sooduspakkumised on.
Rattad lähevad tavaliselt soodusesse sügisel, sest hooaeg saab läbi.
Arvuti võiks tänapäeval ikka koolilastel olla (kasvõi mitmepeale). Ideaalis igal lapsel oma. Tihti jälle sept soodsamad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida üldse on vaja ainult koolis?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 22:09; 12.06 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolikott tasub ette ära osta, hea hinnaga saab tegelikult enne aprilli. Kooliks sobilikke riideid pole hetkel mõtet osta, sest laps suvel kasvab ja teiseks tavaliselt augustis on poodides spetsiaalselt väga hea valik.
Vihikud, meisterdamisvahendid jne tuleks ära osta septembri esimesel nädalal, siis on suured soodustused. Samas spetsiifilised vahendid (kunstipõll, teatud veetoos jne) on vaja ära osta kohe augustis, kui koolikaupa hakatakse toidupoodides müüma, sest neid tellitakse vähe. Eraldi teema võiks teha sisejalanõudest, neid on kõige raskem saada. Soovitaks praegu raha kõrvale panna ja hakata asju ostma hiljem

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõukeratast läheks ju ikka enne kooli ka vaja. Eriti kui varem sõitnud pole, on suvel paras harjutada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb kaks last kooli. Üks esimesse klassi ja teine kuuendasse. Kotid on mõlemal olemas (väiksemale ostsime eelkooliks). Ise peame varuma kehalise riided ja sisejalanõud. Neid ma ette küll ei osta kuna ei oska ennustada palju keegi kasvada suvatseb. Mul näiteks lapsed muidu ei kanna kehalise riideid. Trennid on sellised, et seal teised riided.

Koolivormi müük on meil augustis. Kunstitarbed jms ostab meil kool ja esitab kunagi hiljem arve.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 09:46; 07.06 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näiteks lapsed muidu ei kanna kehalise riideid.

väikeste laste kehalise riided on ju pmst samad, millega laps igapäevaselt mängib?

juba suurte koolilaste vanemana vaatan küll nüüd hoopis teise pilguga kõigile nendele kooliasjade ostmistele – tegelikult on väga vähe spetsiaalselt kooliks osta vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõukeratast läheks ju ikka enne kooli ka vaja. Eriti kui varem sõitnud pole, on suvel paras harjutada.

No sõltub, kui maa see maa on – võib-olla pole seal korralikku asfalti, kus tõukerattaga sõitma õppida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näiteks lapsed muidu ei kanna kehalise riideid.

väikeste laste kehalise riided on ju pmst samad, millega laps igapäevaselt mängib?

juba suurte koolilaste vanemana vaatan küll nüüd hoopis teise pilguga kõigile nendele kooliasjade ostmistele – tegelikult on väga vähe spetsiaalselt kooliks osta vaja.

Me oleme tüdrukule ostnud ikka ujumiseks mikrofiiber rätiku, spordiretuusid ja särgi. Eelkõige sellepärast, et kergemad ja lähevad vaiksemaks kokku, kui puuvillased st lihtsam tassida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 09:46; 07.06 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka nii, et varun vajaduse tekkides, ega siis suvine raha, mis mõeldud laste kooliasjade tarbeks, kuhugi vahepeal ära ei kao.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kui esimene laps kooli läks, sai asjale väga põhjalikult lähenetud.
Teine läheb kooli eelkooli kotiga, mis sai teadlikult suurem ostetud. Pakk pliiatseid ja vildikaid on küll ootamas, aga ilmselt jõuavad pinalisse esialgu eelkooli nö jäägid (pliiatsid on jämedamad). Pinaliks saab ilmselt Maximast kunagi ostetud 1-eurone pinal. Kehalise riided on ka nii olemas, et puuvillaseid riideid on olemas ja sünteetilisest riidest spordiriided on olemas vanemast õest, täditütrelt saadud, mõned asjad kinkis vanaema sünnipäevaks. Vihikuid-kunstiasju ei osta enne, kui vajadus selgub. Mingid baasvarud on kodus nagunii juba vanema lapse jaoks.
Ei saa öelda, et ma teise lapse ajal jube tubli oleks. Ei – pigem 8 aastat vanemaks saanud, mugav ja laisk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viimasele minutile jätja ja investeerimised toimuvad siis, kui lapsel õpikud käes – siis läheme kontoritarvete poodi nimekiri näpus ja ostame asjad ära. Kehalise riided-jalatsid ostame samal ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulnon lastel kehalise riided alati eraldi olnud. St ma ikkagi ostan keka jaoks teises tossud, sise- ja õueriises. Seega topelt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 14:47; 08.06 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei varu. Kuna kodus on ka kolmandasse klassi minev laps, siis vihikuid, vihikukaasi jmt pudipadi, mida ka esimesse klassi mineval lapsel vaja läheb, on kodus varu olemas. Koolikott on ka tegelikult olemas, see, millega suurem laps käis esimeses klassis ja noorem nüüd eelkoolis. Ütles, et see kott meeldib ja tahab sellega esimesse klassi minna, nii et uut kotti polegi vaja. Kirjutuslaud on olemas, ostetud juba eelmine aasta. Kehalise kasvatuse riided-tossud ja muud vajalikud kooliasjad ostame augusti lõpus. Suurema lapsega nüüd kogemus olemas, tean, mida ja kui palju u vaja läheb esimeses klassis. Ei ole midagi hullu, lihtsam ühe poetiiruga ära osta, nimekiri näpus, kui hakata suve jooksul jupitama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu laps kaks aastat tagasi esimesse klassi läks, siis ostsin kõik asjad natuke enne kooli. Koolivormi tellisin kodulehel, õppevahendid viimasel hetkel supermarketist. Kehalise riided võttis suvakad dressipüksid kapist ja lühikesed riided olid t-särk ja lühikesed püksid. Eraldi ei ostnud midagi. Tossud olid ka enne olemas. Nüüd läheb kolmandasse klassi ja koolikott jääb sama, mis oli esimesse klassi ostetud. Dresse ja tosse on ka kodus, et neid ei pea uusi ostma hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt on koolidel omad nõudmised igasugu asjade osas. Paljud koolid rõhutavad näiteks, et kooli sisejalatsid ei tohi jätta põrandale triipe ja peavad laskma jalal hingata. Meil on sisejalatsid olnud eraldi ost (ongi ainult koolimajas, mujal neid ei kanta).

Teiseks on õpetajatel omad soovid vahendite osas. Näiteks minu lapse klassijuhataja keelas ära painduvad joonlauad. Need on sellised plastjoonlauad, mida saab rõngaks painutada – õp sõnutsi pidid lapsed nendega tunni ajal pidevalt mängima ja tähelepanu hajub.

Siis osa õpetajaid ei luba selliseid pinaleid, mis lärmi teevad – nt kolisevad plekist pinalid ei sobi.

Koolivihikudki peavad olema täpselt õp soovi järgi: nt nõudis oma lapse muusikaõpetaja, et noodivihik peab olema pikalikeeratud A4 formaadis. Käisin läbi 6 kauplust, ja kõigis olid ikkagi A5 formaadis noodivihikud, õiget ei leidnudki.

Muide, oma lapse koolis on algklassides kord, et iga aine asjad peavad olema sama värvi ümbrispaberiga: eesti keele õpik, töövihik, vihikud, lugemik kõik punased, matemaatika asjad kõik sinised, loodusõpetuse asjad kõik rohelised, inglise keele omad kõik lillad jne. Algul tundus ahistav mööda poode ühevärvilisi igat tooni pabereid taga ajada, kuid praeguseks on see süsteem osutunud äärmiselt mugavaks: nii saab igal õhtul lihtsalt lapse kotti piiludes kohe selge soti, kas tal on õiged asjad kaasas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole laps enam esimeses klassis ja seega selliseid ekstra koolilapse jaoks ostusid ilmselt pole. Enne esimest klassi tuli ka klassijuhtajalt nimekiri, mis võiks olla. Meil pidi ise panema pabreid, aga mõne õpetaja poolt tuli kindel värvisoov vms erisoov. Juba kooliskäiva lapse puhul on mul tavapärane jooksev väike varu kaustikute jms kirjatarvete või igal juhul kasutuses olevate asjade näol olemas, seega suurt ennetavat kooli alguse soetust koolitarvete puhul väga ei tulegi (koolikott, pinal veel kestavad). Ootame sügisesed õpetajate täpsustavad viited ära.
Ennegi olen teinud lapse riiete/jalanõude ostusid veidi ennetavalt ja vastavalt vajadusele ning ilmselt ka nüüd mõtlen juba suvel keskel ja lõpu poole selliste asjadade peale. Ainuke ekstra soetus on sisejalanõud, ülejäänud riided, jalanõud on ka muul otstarbel kasutatavad. Koolis eraldi kehalise riiete jaoks nõudeid ei ole, seega sobib valida ka trenni riietusest (seal peab aasta läbi valmis olema õues olekuks, seega ka soojal ajal, kui külmemal ajal, kui vihmasemal ajal). Ühed botased olid lapsel ikka kodus jooksvaks kasutuseks, millega ise õues käis ning sobisid ka kehaliseks ning soetus siis, kui oleamsolevad väiksed või katki.
Igasugused võimalikud liikumis- ja spordivahendid on meil jooksvalt ikkagi kasutuses ning selliseid asju uuendamegi rohkem kevadel/suvel, et juba kasutada. Mu lapsel olid nii jalg- kui tõukeratas ammu enne kooli olemas, aga esimeses klassis nö liikumisvahendiga kooliminekut väga ei olnudki (kui siis kevadest), hiljem küll ning valikujärjestus algas jalgrattast, siis tõuks ja rula.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida üldse on vaja ainult koolis?

Koolivormi näiteks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolikotti, sisejalanõudsid ja koolivormi läheb vaja ainult koolis. Koolikott tasub sooduka ajal osta, selline, mis kestab mitu aastat (meil läheb kolmandasse sama kotiga, mis esimesse klassi läks). Sisejalanõudsid kahtlen kas osta suvel ette ära või mitte. Eelmistel aastatel kandis nahast sandaale, ostsin küll sooduka ajal, aga suurem väljaminek ikkagi. Koolivormi meil ei ole. Paar komplekti viisakad riided on juba olemas.
Pliiatseid, joonistuspabereid, värve, spordiriideid jms läheb ka distantsõppel vaja. Kui õpetaja poolt on nimekiri olemas, siis võib varem valmis osta.
Kas osta arvuti? Meie 2. klassi lapsel oli arvutit vaja kasutada max 4 tundi nädalas. Lõpus kasutas oma nutitelefoni tööde saatmiseks (alguses saatsin mina tööd ära). Ilmselt oleneb väga palju koolist, kuidas koolil õppimine korraldatud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 09:17; 12.06 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolikotti, sisejalanõudsid ja koolivormi läheb vaja ainult koolis. Koolikott tasub sooduka ajal osta, selline, mis kestab mitu aastat (meil läheb kolmandasse sama kotiga, mis esimesse klassi läks). Sisejalanõudsid kahtlen kas osta suvel ette ära või mitte. Eelmistel aastatel kandis nahast sandaale, ostsin küll sooduka ajal, aga suurem väljaminek ikkagi. Koolivormi meil ei ole. Paar komplekti viisakad riided on juba olemas.

Pliiatseid, joonistuspabereid, värve, spordiriideid jms läheb ka distantsõppel vaja. Kui õpetaja poolt on nimekiri olemas, siis võib varem valmis osta.

Kas osta arvuti? Meie 2. klassi lapsel oli arvutit vaja kasutada max 4 tundi nädalas. Lõpus kasutas oma nutitelefoni tööde saatmiseks (alguses saatsin mina tööd ära). Ilmselt oleneb väga palju koolist, kuidas koolil õppimine korraldatud on.

Tänapäeva koolikotid sobivad igaks elujuhtumiks, ka matkamiseks jms. Muidu peab ju ka laps vahel kotti kandma? Sisejalanõudeks sobivad suvised sandaalid. Viisakaid riideid on ehk ka koolita vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 22:09; 12.06 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasapisi oleme juba hakanud asju ostma – kirjutslaud, tool, koolikott (sai lasteaia lõpetamise puhul kingiks). Pinal on olemas eelkoolist, vihikud ilmselt alles õpetajate juhendamise järgi. Riideid üht-teist on ju olemas, vaatab jooksvalt. Ega laps ju praegugi paljas pole.

Arvuti? Esimesse klassi ma veel ei planeerinud osta, aga äkki peaks? Ta on meil siiani suht nutikauge olnud. Telefoni saab ka alles suvel sünnipäevaks. Kui palju teistel 1. klassi juntsudel arvutit vaja on läinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolikotti, sisejalanõudsid ja koolivormi läheb vaja ainult koolis. Koolikott tasub sooduka ajal osta, selline, mis kestab mitu aastat (meil läheb kolmandasse sama kotiga, mis esimesse klassi läks). Sisejalanõudsid kahtlen kas osta suvel ette ära või mitte. Eelmistel aastatel kandis nahast sandaale, ostsin küll sooduka ajal, aga suurem väljaminek ikkagi. Koolivormi meil ei ole. Paar komplekti viisakad riided on juba olemas.

Pliiatseid, joonistuspabereid, värve, spordiriideid jms läheb ka distantsõppel vaja. Kui õpetaja poolt on nimekiri olemas, siis võib varem valmis osta.

Kas osta arvuti? Meie 2. klassi lapsel oli arvutit vaja kasutada max 4 tundi nädalas. Lõpus kasutas oma nutitelefoni tööde saatmiseks (alguses saatsin mina tööd ära). Ilmselt oleneb väga palju koolist, kuidas koolil õppimine korraldatud on.

Tänapäeva koolikotid sobivad igaks elujuhtumiks, ka matkamiseks jms. Muidu peab ju ka laps vahel kotti kandma? Sisejalanõudeks sobivad suvised sandaalid. Viisakaid riideid on ehk ka koolita vaja?

Oleneb tõesti koolikotist. Meil on selline, kuhu mahub ikka mitu A4 suurust töövihikut ja mappi sisse. Juba eelnevalt oli olemas ka väiksem seljakott, kuhu kõik kooliasjad sisse ei mahtunud, aga sobib suurepäraselt muudeks käikudeks.
Suvesandaalide kandmise aeg ulatub minu lastel tavaliselt poole septembrini.
Kui distantsõpe jätkub, siis on ilmselt jälle eriolukord ja kodus olemine, siis ei lähe viisakaid riideid vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 09:17; 12.06 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole varuja. See oli mõistetav nõukaajal, kui koolitarbed (sh nt dressid) tulid korraga müüki ja siis pidigi varuma, et mitte ilma olla. Oma lastega pole pidanud sellist janti läbi tegema.
Vihikud-pliiatsid jms ostame sügisel vastavalt vajadusele ja sellele, mis on nõutud. Mis mõttega osta augustis valmis guašid, kui reaalselt kasutatakse neid novembris. Kui õpetaja on öelnud, et järgmises tunnis on vaja, siis lähen poodi ja ostan.

Jalatsid ostan tõesti augusti lõpus, sest ei tea, kui palju laps on kasvanud suvega.

Riideid (sh spordiriideid) ostame läbi aasta.

1. klassi mineja saab koolikoti ja telefoni meie peres traditsiooniliselt lasteaia lõpukingiks ja need kestavad aastaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 klassi lapse puhul ei tasu kõiki nimekirjas olevaid asju kohe osta. osta ikka jooksvalt.
Minul läheb nyyd 2 last 10 klassi ja seda teise linna ning kolmas 8 klass. Suurim kulu tuleb muidugi gymnaasiumi omadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasapisi oleme juba hakanud asju ostma – kirjutslaud, tool, koolikott (sai lasteaia lõpetamise puhul kingiks). Pinal on olemas eelkoolist, vihikud ilmselt alles õpetajate juhendamise järgi. Riideid üht-teist on ju olemas, vaatab jooksvalt. Ega laps ju praegugi paljas pole.

Arvuti? Esimesse klassi ma veel ei planeerinud osta, aga äkki peaks? Ta on meil siiani suht nutikauge olnud. Telefoni saab ka alles suvel sünnipäevaks. Kui palju teistel 1. klassi juntsudel arvutit vaja on läinud?

Meil 6 aastat tagasi arvutit vaja ei läinud. Kõige rohkem oligi nüüd koduõppe ajal arvutit vaja ja normaalne oli et mõlemal lapsel oli oma arvuti võtta. Ühel oli päris oma arvuti, teine saab müüd suvel päris oma arvuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koolilaps Kui palju investeerite uude kooliaastasse?