Esileht Pereelu ja suhted Kui palju isad aitavad üksiemasid?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )

Teema: Kui palju isad aitavad üksiemasid?

Postitas:
Kägu

Üksikvanemaks loetakse olukorda, kus lapse sünniaktis puuduvad andmed lapse isa kohta. Neile maksab riik üksikvanema toetust.

Toetust makstakse neile üksikvanematele, kelle lapse sünniaktis puuduvad andmed lapse isa kohta, või on need pandud lapse ema ütluste põhjal.

Minu hinnangul mittevajaliku toetusega. Igal lapsel on kusagil isa ja me ei peaks soosima olukordi kus lapse ema ei tea või ei soovi lapsele ametlikult isa. Spermadoonori abil lapse saanutele on see teadlik valik.

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mehe eks peab siiani ennast üksikemaks ja arvab, et  mees peab teda aitamas käima, kuigi laps on  32-aastane  ning ta ise  on uuesti abielus (ainult uus mees on puhas saamatus). Et kui midagi kodus pekki läheb, siis tuleb meelde, et esimene mees oli kuldsete kätega, et äkki tuleb ja teeb korda. Mees muidugi ei lähe.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mehe eks peab siiani ennast üksikemaks ja arvab, et mees peab teda aitamas käima, kuigi laps on 32-aastane ning ta ise on uuesti abielus (ainult uus mees on puhas saamatus). Et kui midagi kodus pekki läheb, siis tuleb meelde, et esimene mees oli kuldsete kätega, et äkki tuleb ja teeb korda. Mees muidugi ei lähe.

Äärmiselt teemakohane heietus. Saa üle oma mehe eksist juba.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appi, mis sul viga on! Miks sa sellisega seksid, te olete lahus! Dziisas.

Kus sa lahusolekut näed?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üksikvanemaks loetakse olukorda, kus lapse sünniaktis puuduvad andmed lapse isa kohta. Neile maksab riik üksikvanema toetust.

https://et.wikipedia.org/wiki/%C3%9Cksikvanem

Üksikvanem on iseseisvalt elav täiskasvanu, kes kasvatab üht või mitut last. Üksikvanemate hulka kuuluvad nii vallasemad ja -isad kui ka lahutatud vanemad.

Ei saa ju nii rumal ometi olla.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse isaga lahus juba enne lapse sündi. Paar korda aastas küsib, kuidas meil läheb. Lapsega kohtunud ei ole. Mina omalt poolt takistusi pole teinud. Rahaliselt ei toeta.

Oleme kenasti hakkama saanud, praegu pubekaiga on tõsiseid väljakutseid pakkuv… aga elame selle ka üle:)

Muidu ei kurda, aga praegu tahaks küll vastutust jagada või osad teemad kellelegi teisele delegeerida.

Teemaalgataja suhe…. miks sa seda kannatad? lõpeta ära!

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üksikvanem on last üksi kasvatav vanem.

Kui lapse sünnitunnistusel puudub isa nimi, siis on vallasvanem. Vallasvanemale makstakse eraldi toetust, mis seni oli 19€ kuus (üheksateist), nüüd on see 80 eurot kuus.

Õudsed summad küll, mille pärast keegi lapse isa märkimata jätaks.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teeme nüüd üheselt selgeks, mis on mis. Mingit vallasvanemat Eesti seadused ei tunne. Ja üksikvanema definitsioon on üsna üheselt sõnastatud perehüvitiste seaduses.

Lapse isast lahus elav naine, kellel on mehega ühine lapse hooldusõigus, sest isa on kantud lapse sünnitunnistusele EI OLE üksikvanem (üksikema). Kui see isa muidugi tagaotsitav just pole.

Viide perehüvitiste seadusele:

19.   Üksikvanema lapse toetus

(1) Üksikvanema lapse toetuse saamise õigus on lapsel, kelle sünniaktis või rahvastikuregistrisse kantud perekonnaseisuandmetes puudub kanne isa kohta või kelle vanem on seadusega kehtestatud korras tunnistatud tagaotsitavaks ja kes vastab käesoleva seaduse § 17 lõikes 1 või 2 sätestatud tingimustele.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

sest isa on kantud lapse sünnitunnistusele EI OLE üksikvanem

On küll üksikvanem. Lihtsalt sel juhul kui isa on sünnitunnistusele kantud, siis tema ei saa seda pisikest riigipoolset toetust, vaid selle toetuse peab maksma lahuselav vanem.

Vallasvanem on üksikvanema kitsam tähendus. Kuna see nimetus on diskrimineeriv, siis sellist sõnastust seaduses ei kasutata.

See aga ei muuda asjaolu, et last üksinda kasvatav vanem on siiski samuti üksikvanem, seejuures võib niisugune üksikvanem olla nii ema kui ka isa. Osad üksikvanemad on ka sellised, kelle lapse teine vanem on surnud. Sel juhul nemad saavad taotleda toitjakaotuspensionit lastele. Osad üksikvanemad on sellised, kelle lapse teine vanem ei täida oma kohust maksta lapsele elatist. Nendel on õigus taotleda riigipoolset toetust üksikvanemale (mis on vist 100€).

Seega, üksikvanemaid on mitut eri sorti.

Vallasvanem – lapsel pole isakannet, saab üksikvanema toetust 80€
Üksikvanem surma tõttu – lapse teine vanem surnud – saab toitjakaotuspensionit, selle suurus sõltub lapsevanema vanusest tema surma ajal (tööstaaž)
Üksikvanem, kelle lapse vanem on elatisest kõrvale hiiliv – saab riigipoolset elatisabi. kuni 100€ kuus

Ja siis on veel üksikvanemad, kelle lapse lahus elav vanem osaleb lapse kasvatamisel, panustab rahaliselt ja ehk ka viib nädalavahetusel kohvikusse ja loomaaeda. Toetusi riigi poolt ei saa.

Kui jaotus on 50:50, no sel juhul on mõlemad vanemad pool aega üksikvanemad, aga toetusi ei saa.

Kõik ülalmainitud saavad universaalset lapsetoetust, jaotatud hooldusõiguse puhul lepitakse kokku, kumb vanem seda saab.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teeme nüüd üheselt selgeks, mis on mis. Mingit vallasvanemat Eesti seadused ei tunne. Ja üksikvanema definitsioon on üsna üheselt sõnastatud perehüvitiste seaduses. Lapse isast lahus elav naine, kellel on mehega ühine lapse hooldusõigus, sest isa on kantud lapse sünnitunnistusele EI OLE üksikvanem (üksikema). Kui see isa muidugi tagaotsitav just pole.

Olin kunagi facebooki üksikvanemate grupis. See vaidlus tõstatati ka seal üles. Mõni väitis, et tema on see õige/rohkem üksikvanem ja ülejäänud peaks üldse grupist lahkuma. No anna olla. Nagu lahus elavatel vanematel probleeme poleks, mille puhul teistelt inimestelt toetust ja nõu küsida vaja oleks (kohtuvaidlused suhtluskorra/elatise üle, ajude peedistamine laste kaudu, suhtlen-lastega-kuidas-mulle-vahest-sobib-vanem jmt — olukorrad, millega n-ö isa registreerimata jätnud naised ei pea kokku puutuma).

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse isast lahus elav naine, kellel on mehega ühine lapse hooldusõigus, sest isa on kantud lapse sünnitunnistusele EI OLE üksikvanem (üksikema). Kui see isa muidugi tagaotsitav just pole.

Jah on! uskumatu, inimesed elavad oma elusid mitukümmend aastat ja ikka targemaks ei saa.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appikene, nagu enda elu loeks. Mul on ka kahjuks ebaterve sõltuvussuhe temaga ja seetõttu iga natukese aja tagant on ta tagasi mu elus. Aga samuti, laste kohta ei uuri, kirjutab ja jaurab ainult meie suhtest ja temast ja muust jurast, mis mind üldse ei huvita. Jah, ka mina seksin temaga ja lasen ta mu ellu tagasi seetõttu, et siis ta on lastega hea 🙁 Kui ma seda ei tee ja olen suhte lõpetanud, siis pole teda laste jaoks olemas. Mul küll tõuseb alati ka sellega kaasa lootus, et äkki ikka saame korda asjad. Aga ei. Hea oli vastuseid lugeda, tegelikult ei hooligi nad lastest 🙁  Aga emana ei suuda ju laste kurbust taluda….

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appikene, nagu enda elu loeks. Mul on ka kahjuks ebaterve sõltuvussuhe temaga ja seetõttu iga natukese aja tagant on ta tagasi mu elus. Aga samuti, laste kohta ei uuri, kirjutab ja jaurab ainult meie suhtest ja temast ja muust jurast, mis mind üldse ei huvita. Jah, ka mina seksin temaga ja lasen ta mu ellu tagasi seetõttu, et siis ta on lastega hea 🙁 Kui ma seda ei tee ja olen suhte lõpetanud, siis pole teda laste jaoks olemas. Mul küll tõuseb alati ka sellega kaasa lootus, et äkki ikka saame korda asjad. Aga ei. Hea oli vastuseid lugeda, tegelikult ei hooligi nad lastest 🙁 Aga emana ei suuda ju laste kurbust taluda….

Kui jube. Et emps on prostituut, et issi lastega oleks. Sa adud ka, mida sa oma käitumisega teed?

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oleks sellist naist vaja.

Sa eelistad ju ikka vähese võimekusega naisi, kes on mehest võimalikult sõltuvad ja ise mitte hakkamasaavad. Kõige parem, kui naine oleks kergelt nõrgamõistuslik. Nii oled sa ise kunagi perekoolis välja öelnud.

Miks sa nüüd järsku üht tõsiselt tublit, iseseisvat ja ilmselt ka üle keskmise haritud naist omale ihaldad?

Ma pole nii öelnud.

Oled küll öelnud, et kerge vaimupuue naise juures ei ole takistuseks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appikene, nagu enda elu loeks. Mul on ka kahjuks ebaterve sõltuvussuhe temaga ja seetõttu iga natukese aja tagant on ta tagasi mu elus. Aga samuti, laste kohta ei uuri, kirjutab ja jaurab ainult meie suhtest ja temast ja muust jurast, mis mind üldse ei huvita. Jah, ka mina seksin temaga ja lasen ta mu ellu tagasi seetõttu, et siis ta on lastega hea 🙁 Kui ma seda ei tee ja olen suhte lõpetanud, siis pole teda laste jaoks olemas. Mul küll tõuseb alati ka sellega kaasa lootus, et äkki ikka saame korda asjad. Aga ei. Hea oli vastuseid lugeda, tegelikult ei hooligi nad lastest 🙁 Aga emana ei suuda ju laste kurbust taluda….

Lihtsalt õudne, kui kalts peab üks inimene olema?!

Selle asemel, et edasi liikuda ja leida oma ellu normaalne inimene.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul on psühholoogilist abi vaja, see ei ole okei. Osutad seksteenust mehele, kes sulle lapsed seemendas ja kelle järeltulijaid sina nüüd üksinda kanseldama pead. Minul sinu asemel keeks viha, mitte ei avaneks reied. Kasvata iseloomu naine.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ka mina seksin temaga ja lasen ta mu ellu tagasi seetõttu, et siis ta on lastega hea Kui ma seda ei tee ja olen suhte lõpetanud, siis pole teda laste jaoks olemas. Mul küll tõuseb alati ka sellega kaasa lootus, et äkki ikka saame korda asjad. Aga ei. Hea oli vastuseid lugeda, tegelikult ei hooligi nad lastest  Aga emana ei suuda ju laste kurbust taluda….

Lastel on PALJU hullem taluda seda “on/ei ole isa” solgutamist, mida teie korraldate,m sest oma (mehe) kepinälja ja (naise) suhtesõltuvusega hakkama ei saa. See kokku-lahku on kõige hullem lõhkumine üldse.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea oli vastuseid lugeda, tegelikult ei hooligi nad lastest  Aga emana ei suuda ju laste kurbust taluda….

Jälle paneb mingi “ema” oma lapsed tanki iseenda nõrkuse pärast. Ikka “laste pärast” see, eksole, laste pärast elad sellist elu? Selle asemel, et neile mingitki normaalset eeskuju anda eluks. Loodetavasti õpivad nad vähemalt negatiivsest eeskujust ja ei korda sinu vigu.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Sa eelistad ju ikka vähese võimekusega naisi, kes on mehest võimalikult sõltuvad ja ise mitte hakkamasaavad. Kõige parem, kui naine oleks kergelt nõrgamõistuslik. Nii oled sa ise kunagi perekoolis välja öelnud.

Miks sa nüüd järsku üht tõsiselt tublit, iseseisvat ja ilmselt ka üle keskmise haritud naist omale ihaldad?

Ma pole nii öelnud.

Üks asi on eelistus, teine, et pole takistuseks.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Null seksi, null suhtlust. Lubasin kohtusse kaevata, nii kui välja ilmub.

Kahjuks meil oli nii, et lapse isa osutus vägivaldseks (üks kord tuli kallale) manipulaatoriks (vaimset värki oli palju).

Lapse otsustasin saada, kuna olin juba nii vana, et seis oli sealmaal, et kui nüüd kohe ei saa, siis ei saa üldse. Rasedus polnud planeeritud, kuid lõi pea klaariks ja siis jätsingi mehe omal algatusel maha. Et sellisega koos pole võimalik normaalset inimest kasvatada ja niisugust lapsepõlve ma lapsele ei taha.

Elamegi lapsega kahekesi, sugulased-tuttavad aitavad, lapse isa hoiab eemale. Olen teda näinud viimase 12 aasta jooksul ühe korra, juhuslikult tänaval. Uut meest ma majja pole toonud, on olnud üks visiitsuhe. Mul niigi palju muid muresid ja tegemisi, et mingit meest igapäevaellu ei viitsi integreerida. Laps teeb mulle kaardi nii emadepäevaks kui ka isadepäevaks :D. Oma kodu olen ise remontinud, tapetseerin, pahteldan, lihvin, värvin, kruvin mööbli kokku jne. Millega hakkama ei saa, selleks kutsun remondimehe. Olen ka ise kraanikausi toru ära vahetanud, laelampe paigaldanud (mul oli isa elektrik, tema õpetas mulle elementaarsed tõed), raadiot parandanud jne. On vist küll üsna vähe asju, millega ma koduses majapidamises ilma meheta kuidagi hakkama ei saa.

Raha võiks rohkem olla, aga selle nimel ma mingit peedistamist taluma ei ole nõus. Lapse elu mingi raha pärast samuti rikkuma ei ole nõus. Kui oleks normaalne mees, siis ei takistaks, aga kahjuks pole. See, kui mees lapse vastu üldse huvi ei tunne räägib ise enda eest ja ma ei leia, et peaks seda kuidagi forsseerima.

Kõigil meestel oleks sellist naist vaja ja mitte ühte, selliseid võiks igal mehel olla lausa mitu, eksju?

Point on selles, et sellisel naisel pole töllakaid majapidamisse vaja, nagu tema jutustki võib välja lugeda.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära pöördu selle mehe poole ise mitte mingil viisil, ei kirjuta, ei helista. Kui kirjutab sulle teie suhtest või mõnest probleemist vms, siis ära vasta midagi. Kui küsib last näha, siis seda saab, aga väljaspool sinu kodu. Ise ära paku last talle, kui ta siiani pole mingit huvi tundnud tema vastu.  Siis ta loodab iga kord seksi saada, sest siiani on harjunud sellega…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära pöördu selle mehe poole ise mitte mingil viisil, ei kirjuta, ei helista. Kui kirjutab sulle teie suhtest või mõnest probleemist vms, siis ära vasta midagi. Kui küsib last näha, siis seda saab, aga väljaspool sinu kodu. Ise ära paku last talle, kui ta siiani pole mingit huvi tundnud tema vastu. Siis ta loodab iga kord seksi saada, sest siiani on harjunud sellega…

Selline ainult seksi taga ajav mees võib hakata last seksuaalselt kuritarvitama, mitte mingil juhul ei saadaks last omapead tema juurde. Igal juhul väga mööda see värk teie koosluses.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära pöördu selle mehe poole ise mitte mingil viisil, ei kirjuta, ei helista. Kui kirjutab sulle teie suhtest või mõnest probleemist vms, siis ära vasta midagi. Kui küsib last näha, siis seda saab, aga väljaspool sinu kodu. Ise ära paku last talle, kui ta siiani pole mingit huvi tundnud tema vastu. Siis ta loodab iga kord seksi saada, sest siiani on harjunud sellega…

Selline ainult seksi taga ajav mees võib hakata last seksuaalselt kuritarvitama, mitte mingil juhul ei saadaks last omapead tema juurde. Igal juhul väga mööda see värk teie koosluses.

Wtf? Äkki hoopis oled sina pedofiil? Või prostituut? Kuidas meeldib selline meelevaldne süüdistamine?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Wtf? Äkki hoopis oled sina pedofiil? Või prostituut? Kuidas meeldib selline meelevaldne süüdistamine?

Lollakas.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole nii öelnud.

Üks asi on eelistus, teine, et pole takistuseks.

Ja sa nagu ikka veel arvad, et lihtsameelsega koos elades, saab normaalne pereelu toimida? Lihtsalt õudne, et mehel ei ole naisele rohkem mitte ainsatki kriteeriumit peale selle, et ta oleks lasteta, sale ja suitsuvaba.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sellise tüübiga magada suudetakse? Mul tuleks okse peale ja jääks ära, isegi kui elu sees enam lapsega ei suhtleks. Ma ei usu, et laps midagi sellise mölakaga suhtlemisest võidaks.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju üksikemade laste elus laste bioloogilised isad osalevad ja kohtuvad oma lastega? Kui on väikse lapse või lausa beebieas lahku mindud? Ja millest teil oleneb isade osalmine oma lapse elus?

Nendel kahel lapsel, keda mina tean, kes on kasvanud üksikemaga ja isa juba algusest mitte perepildis, on sellega kõik hästi. Emaga ei suhtle kumbki, peale hädavajaliku. Ühe võttis isa koos oma uue naisega kahe lõpuklassi ajaks Tallinnas tavakoolist Tartusse Treffneri ajaks enda juurde elama, et saaks parema hariduse – saigi muidugi. Raha maksis esimesest päevast ka kohusetundlikult, aga kohtus vaid pühadeks või kui väga harva lapse ema soovis vaba paari nädalat. Teisel lapsel umbes sama lugu, ema isaga ei suhelnud üldse, aga isa toetas korralikult rahaga ema ja hiljem juba last ka veidi ennast.

Mõlemad eelmainitud lapsed on juba 30 ligi. Mõlemad juba ise lapsevanemad. Mõlema isa panustab ka lapselapsesse.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lahus juba üle 9 aasta, ajast mil lapsed olid lasteaiaealised.

Seksinud pole peale lahkuminekut loomulikult kordagi 😀

Lastega suhtleb igapäevaselt telefonis, tema juures käivad üle ühe nädalavahetuse reedest esmaspäevani. Aegajalt sõidab ka meil maja eest läbi, toob jäätist vms nänni. Vajadusel osaleb ka laste kooli ja trenniüritustel, käib nendega arsti juures jne. Maksab ka elatist ja annab lastele taskuraha.

Muidugi on selle 9 aasta jooksul ette tulnud igasuguseid probleeme ja tülisid ka, elatist on võlgu jäänud jne, aga praegu üldjoontes võib rahule jääda, saame sõbralikult läbi.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üksikema on siiski ema, kes kasvatab last üksinda nii materiaalselt kui ka emotsionaalselt. Seega on üksikema laps ikkagi isata laps (isa pole pildil või on surnud). Ma ei ole kunagi aru saanud, kuidas saavad naised, kel on võimalik saada lapse kasvatamiseks elatist ja kasvatamise koormat teise lapsevanemaga jaga, nimetada ennast üksiemaks? Lahutatud/lahku läinud naine/ ema oma lapsele, kelle isa elab eraldi jne. Kuid mitte üksikema. Sest surnud isa puhul ei tule issi sulle sünnipäevale ega panusta sinu kasvatamisse mitte kuidagi.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laste isa maksis notariaalse lepinguga kokkulepitud summa, kuid laste elus ei osalenud mitte ühtegi päeva. Olin täiesti üksikvanem, kuigi sünnitunnistusel on laste isa nimi kenasti kirjas.

Rahaliselt toetas kuni laste 18-aastaseks saamiseni (mul on kaksikud) ning ei päevagi rohkem. Kontakti ei võta ega otsi, lapsed nüüd juba oma elu peal.

Kasvatasin lapsed üles täiesti üksinda.

+4
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )

Esileht Pereelu ja suhted Kui palju isad aitavad üksiemasid?