Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju jääb üle?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )

Teema: Kui palju jääb üle?

Postitas:

Kui palju peale kõigi igakuiste maksude (eluase, laenud, liisingud jne) jääb teil raha üle? Ja mida peate selle eest veel kindlasti suutma osta?

 

+6
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul on ainult üks laen, kodulaen mehega kahe peale. Pärast laenu ja kommunaalide tasumist jääb kätte ca 1900 eurot. Sellest läheb maha veel toit, kütus ja lapsega seotud kulud. Enda suhtes olen üsna kokkuhoidlik, aga lapse riiete või asjade peale võin vahel irratsionaalselt palju kulutada.

Ülejäänud raha läheb hoiusele.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

200 – 250 eurot, see on kuu elamisrahaks ( toit, riided, majapidamistarbed, kingitused jne.) Peres mina ja täiskasvanud laps.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei julge vastata, saan 100 miinust

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaba raha jääb kuus ca 1200 … saan elatud, aga ülearu laristada ei saa 🙁

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ca 1500 eurot jääb peres nö tavakulutuste katmiseks, kaaslasega maksame kõik arved pooleks, lapsi õnneks ei ole

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale igakuiste maksete tasumist jääb kätte ca 900 eurot,  mille kulutan enamasti toidu, riiete (mina ja 2 last,  mees ostab enda riided ise), lemmikloomade, majapidamistarvete jms peale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt keegi ei usu, aga ca 4000 ringis jääb üle pärast majalaenu ja kommunaalide maksmist. Oleme töökad ning sissetulekud tulevad erinevatest allikatest. Muid laene ega liisinguid ei ole ega olnud ka 10 aastat tagasi, kui sissetulek kahe täiskasvanu peale oli ca 700€. Nüüd oleme suurpere.

Ülejääva rahaga saavad makstud kooli- ja lasteaiatasud, toit, jm mis tahes jooksvad kulud. Autod on välja ostetud, aga jooksvad kulud ei ole suured.

Igas kuus on ette nähtud summa, mis läheb investeerimiseks. Elame tänu lapsepõlvest saadud harjumustele ka praegu kokkuhoidlikult, otsime sooduspakkumisi, mõtleme menüü läbi, ei tee emotsioonioste, riided on kvaliteetsed, aga palju taaskasutusest jne. Pärandusi ega rikkaid vanemaid ei ole, lihtsalt palju vaeva oleme näinud.

+20
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale igakuiste maksete tasumist jääb kätte ca 900 eurot, mille kulutan enamasti toidu, riiete (mina ja 2 last, mees ostab enda riided ise), lemmikloomade, majapidamistarvete jms peale.

Et siis sina hoolitsed arvete, toidu, laste, loomade ja majapidamise eest ja mees ainult enda eest????

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale kommunaalide ja muude arvete jääb nii 1500 alles. Osta on vaja sööki, kassitoitu ja -liiva. Säästan kuskil 60% palgast.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil jääb mehega kahepeale umbes 3500-4000 eur alles, oleneb kuust. Samamoodi nagu siin keegi eelnevalt ütles, et mingid rikkurid ei ole, pärandusi pole saanud jne. Tavalised töökad inimesed, sõidame 7 aastat vana autoga, maja on pisemat sorti jne et ei kulugi nii palju.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jääb pärast üüri alles ca 1000. Elamiskulud minimaalsed. Olen üksi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eluasemelaen + kommunaalid on alla 500 (suvel 400). sellest jääb üle umbes 3000, aga eks see ka olenevalt kuust kulub erinevate asjade peale, osa saab säästa. rohkem laene ega liisinguid ja muid püsikulusid ei ole. autot kasutame harva, kuna linnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenusid pole, liisinguid ka mitte. On üürikorter ja peale üüri ja kommunaalkulude jääb kätte toimetulekupiir 150 eurot. Olen raske puudega ja ei tööta, natuke teenin käsitöö müügist..

Raske muidugi on, aga saan elatud!

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale igakuiste maksete tasumist jääb kätte ca 900 eurot, mille kulutan enamasti toidu, riiete (mina ja 2 last, mees ostab enda riided ise), lemmikloomade, majapidamistarvete jms peale.

Et siis sina hoolitsed arvete, toidu, laste, loomade ja majapidamise eest ja mees ainult enda eest????

Kuidas on võimalik nii valesti aru saada?   Aga selguse huvides – mees maksab üht suuremat laenu, kommunaalid ja vajadusel remondib autod,  korteri  ja maakodu ning ostab ka süüa.

Mina teen 1-2 korda nädalas suurema toidutellimuse (sh toidupoes müüdav majapidamiskraam) mõnest e-post ja tellin internetist ka loomatoidu. Laste riided tellin suuremas osas küll mina.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole ühtegi laenu ega liisingut. Maksan muidugi kõik korteri kommunaalkulud. Telefonide, interneti ja TV eest. Rohkem mingeid igakuiseid kohustuslikke kulusid ei ole. Viimasel aastal ei oma ka autot, sest lihtsalt Tallinna kesklinnas elades ja kodukontorisse jäädes ei olnud selle omamine enam mõistlik ja siiani pole näinud vajadust ka uut soetada. Linnas kasutan taksot või ühistransporti, kaugemale sõites rendin auto. Niiet vastates puhtalt teemaalgatuses esitatud küsimusele, siis peale igakuiste kohustuslike arvete tasumist jääb alles umbes 2000 eurot. Kindlasti maksan enda ja lapse trennide eest. Igakuiselt iluteenuste eest. Mingeid muid asju, mida kindlasti peaks maksma ei ole. Reisime üsna palju. Käime teatris; orineteerumas; erinevatel üritustel (nii mina kui laps ja nii koos kui eraldi) Lapsele tellin ka üksjagu Wolti-st süüa kui ise hiljapeale jään või linnast eemal olen. Elame lapsega kahekesi. Laps on 16- aastane.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1000-1500 jääb peale arvete tadumist, oleme teismelisega kahekesi.
Kulub kütuse, trennide, toidu ja muude elamiskulude ning üsna kuluka hobi peale, mis meil mõlemal on. Sinna võib lõpmatuseni kulutada. Iluteenuseid kasutan ka- küüned ja kosmeetik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laene ja liisinguid ei ole. Mehel ja minul on palgad nii suured arvestatud, et järele ei jää igakuiselt eriti midagi, sest targem on raha firmas hoida ning vajadusel dividendidena välja võtta.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestlased elavad hästi.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestlased elavad hästi.

normaalselt, see on igati hea lugeda

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin just sügisel pere kulude – tulude kokkuvõtte (4 liiget peres).

Igakuine püsikulu (kodulaen, erinevad maksud – sh nt kindlustused) on ca 1030€.

Toidule kulutasime ca 900€. Käime ka väljas söömas, võõrustame külalisi. Muidugi saaks see olla kokkuhoiukoht.

Muudeks kuludeks jääb umbes 1800€.

Elame selles mõttes tagasihoidlikult, et sõidame päris vana autoga ja välisreisidel käime vähe (tahaks reisida küll).

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt keegi ei usu, aga ca 4000 ringis jääb üle pärast majalaenu ja kommunaalide maksmist.

Miks ei usu 🙂 Kaks kõrgepalgalist või üks kõrgema palgaga, teine kasvõi keskmise töötasuga. Lisaks võivad olla passiivsed tulud, nt kinnisvara üüril.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale laenude ja arvete tasumist jääb kontole umbes 600€. Sellest siis tuleb osta toit, riided, kassitoit ja -liiv, majapidamistarbed jne…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jääb peale laenude-liisingute ning arvete  (elekter, internet jmt) maksmist alles umbes 1100 eurot. Sellest kuskil 500 kannan igal kuul kogumisarvele (vahel ka vähem, kui nt autohooldus plaanis vmt) ja ülejäänud rahaga majandan kenasti ära enda ja lemmikloomad. Elan üksi, lapsed suured ja majandavad ennast ise. Kogumine on ka kahes osas. Mingi osa seisab lihtsalt kõrval teisel pangakontol, seda kasutan, kui on mõni suurem kulu, nt aasta tagasi tegin remonti ja sellega läks see kogumisarve nulli. Teine osa on aktsiates. Seda ma pigem ei kasuta, kuigi uue auto liisimiseks siiski selle sissemaksuks mingi hulga aktsiaid müüsin.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale kohustuslike arvete tasumist jääb raha u 2200-2400 eurot olenevalt kuust. Sealt läheb u 30% säästmisele ning ülejäänu siis ongi vabaks kasutuseks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale igakuiste maksete tasumist jääb kätte ca 900 eurot, mille kulutan enamasti toidu, riiete (mina ja 2 last, mees ostab enda riided ise), lemmikloomade, majapidamistarvete jms peale.

Et siis sina hoolitsed arvete, toidu, laste, loomade ja majapidamise eest ja mees ainult enda eest????

Kuidas on võimalik nii valesti aru saada? Aga selguse huvides – mees maksab üht suuremat laenu, kommunaalid ja vajadusel remondib autod, korteri ja maakodu ning ostab ka süüa.

Mina teen 1-2 korda nädalas suurema toidutellimuse (sh toidupoes müüdav majapidamiskraam) mõnest e-post ja tellin internetist ka loomatoidu. Laste riided tellin suuremas osas küll mina.

Ehk siis sina ei maksagi mingeid laene ega kommunaale ja kogu su palk jääb kätte.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale igakuiste maksete tasumist jääb kätte ca 900 eurot, mille kulutan enamasti toidu, riiete (mina ja 2 last, mees ostab enda riided ise), lemmikloomade, majapidamistarvete jms peale.

Et siis sina hoolitsed arvete, toidu, laste, loomade ja majapidamise eest ja mees ainult enda eest????

Kuidas on võimalik nii valesti aru saada? Aga selguse huvides – mees maksab üht suuremat laenu, kommunaalid ja vajadusel remondib autod, korteri ja maakodu ning ostab ka süüa.

Mina teen 1-2 korda nädalas suurema toidutellimuse (sh toidupoes müüdav majapidamiskraam) mõnest e-post ja tellin internetist ka loomatoidu. Laste riided tellin suuremas osas küll mina.

Ehk siis sina ei maksagi mingeid laene ega kommunaale ja kogu su palk jääb kätte.

 

Kummaline järeldus.

Laene mul tõesti ei ole,  kodulaen ammu juba pangale kinni makstud.  Mehe laen on omaaegne kergekäeliselt lubatud käendus mehe vennale, mida tal veel paar aastat tasuda tuleb.

Meil on aastatega paika loksunud, kes mille eest maksab, nii et kommunaalide vm arvete poolitamiseks pole vajadust olnud.

Mina tasun enamasti lastega seoses kulud – vanemad lapsed õpivad  Tartus, mõlemad töötavad kooli kõrvalt, nii et nendel maksan igakuiselt korteri eest üüri ja kommunaalid ja annan mingil määral söögiraha. Riided-jalatsid, meelelahutus, trennikulud tasuvad nad ise.

Maksan ka ühe lähisugulase hoolekandeasutuse tasu (õigemini seda osa, mida ta enda pension ei kata). Paistab küll,  et see maksmine võib varsti lõppeda.

Ja nii ongi,  et nendest igakuistest maksetest jääb üle 900 eurot, mille kulutan toidule,  koduloomadele, enda ja kahe noorema laste riietele, laste hobidele-trennidele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvele tuleb kuus koos laste rahadega 1200 umbes. Kõik maksud ja muud püsikulud lähevad minu arve pealt maha. Neid on umbes 600euri eest. Laene ja liisinguid pole. Nii et 600 jääb järgi toidu, riiete, lemmikloomatoidu, kütuste peale, kahe teismelise taskuraha jne. Aga see pole mingi näitaja, sest abikaasa on ju ka ja tegelikult on meie rahakott ühine. Aga abikaasa üks kuu on tööl, teine kuu võib-olla mitte ehk siis tema panus pere rahakotti on 0-4000 euri. Tema rahast enamus läheb ehituse peale, mulle kannab veel majapidamisraha, ise ostab toitu ja suuremaid asju, natuke läheb aktsiatesse ja natuke kogumishoiusele. U 50 euri kannan ka kolmandasse sambasse iga kuu. Kui raha üldse pole, jäävad kogumised ära. Peres neli last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui nii paljudel jääb igakuiselt nii suur summa raha üle, miks selle elektrihinna tõusu pärast siis selline kiun üles on tõmmatud? Te ei peaks ju tähelegi panema, kas arve on paarsada eurot suurem või väiksem.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis võiks elekter ja gaas ja muud maksud  ka 10 korda kallimad olla ja kellelgi poleks  maksmisega probleemi! Sest oleme ausad, perekoolis käivad siiski vaesema otsa inimesed. Rikkad inimesed teenivad palju rohkem ja neil pole vaja perekoolis käia.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju jääb üle?