Esileht Koolilaps Kui palju kulub ¤ kooliks valmistumine 3,4 kl?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kui palju kulub ¤ kooliks valmistumine 3,4 kl?

Postitas:

Kas leidub neid, kes on ostud enam vähem teinud, oskate öelda kui palju Teil 1 lapse kooliks ettevalmistamine maksma on läinud?
Või kui keegi teeb alles, et ehk viitsib summa kokku lüüa ja kirja panna. Välja võiks jätta arvutid ja telefonid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 15:15; 13.08 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui kallimaid asju ei osta, siis 20-30¤ peaks hakkama saama. Eriti tore kui eelmisest õa.on miskit alles, pastakaid, pliiatseid, vildikaid, siis läheb veel vähem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pealkirjast tuleb aru saada nii, et soovitakse teada kui palju kulub raha kooli alguses kolmanda-neljanda klassi lastele?

Mina olen siiani oma lapsele ostnud 3 vihikut ja ühed kilekaaned. Mõned vihikud on eelmisest aastast üle ja enne juurde ei osta midagi kui on teada, mis täpselt vaja.
Dressid on kevadest olemas ja tossud olid ette ostetud. Laps kasvanud eriti pole (v.a jalg) ja riided uusi pole vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis tossud ja riided on kõik parajad ja kooliminekuks viisakad, no veab teil. minu laps on kõvasti kasvanud ja kosunud ja jahedama ilma riided kõik väiksed sh tossud õue ja sisse. suvel kulus paar t-särki ja lühikesi pükse, polnud vajadust osta pikki pükse ja pusasid, pean nüüd ostma. sandaalid on väiksed, et ka vahetusjalanõusid uusi vaja. Täitsa masendav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 15:15; 13.08 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka laps nii palju kasvanud, et ostsime ka kõik asjad uued.
Pikad dressid, lühikesed dressid, sisejalanõud, kahed tossud, uus koolikott koos keka kotiga, kooliasjad, kunstiasjad (kunstiklass)
Just vaatasin et olen kulutanud 300 euri. Aga ega ma hindu ei vaadanud ka. Kindlasti saaks säästlikumalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolivorm. Saadud tuttavalt, kelle lapsele see väikseks jäi. Kommikott lapsele.

Sukkpüksid – ca 3 eurot paar, umbes kümmekond paari ja nendega saab kevadeni läbi. (Mul kindel tootjafirma, kelle kraam läbiproovitult kvaliteetne)

Kingad – nii pidulikud kui igapäevased vahetusjalatsid pärinevad välismaistelt allahindlustelt. Mõlemad on nahast – umbes 10 eur / paar.

Koolikott – 200 eur eest ostetud kott läheb jälle. Pinal ja kehalise kott samuti.

Kehalise riided – Jooksupüksid ja -särk pärinevad aasta alguse allahindluselt. Kuna meil kulub trenniriideid aastaringselt nagu leiba, siis ostsin kaks teineteisele järgnevat suurusnumbrit. Kokku oli väljaminek 35 eur. Tossud on väikeseks jäämas – ebayst tuleb osta. Ilmselt kulub ca 20-25 eur

Kevad-sügisene koolimantel läheb eelmise aasta oma – leid second-handist 25 euro eest.
Talvemantel on tellitud e-bayst, koos saatekuludega maani sulemantel 40 euri.
Saapad on hetkel puudu – ja puudub ka idee, kust need osta. Õnneks on aega veel ka.

Pliiatsid, raamatupaberid, liimid-käärid, kustukad, kilekaaned, kleepkile jms soetasin täies mahus uued. Kulu oli umbes 30 eur, ilmselt tuleb pisut lisa ja ilmselt jääb üht-teist seisma.

Mul on suhteliselt täpne ülevaade laste kuludest. Kuna lapsi mitu, siis kokkuhoitu eest teeme üheskoos midagi toredat. Kui peaksin minema augusti viimastel päevadel poodi ja kõik asjad korraga ostma, ilmselt läheks hoopis kallimaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 18:45; 14.08 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar läheb 4. klassi ja on kevadega võrreldes 4 cm kasvanud, riided on praktiliselt kõik väikesed. Ostsin uue musta seeliku, valge pluusi, kardigani, mantli, kampsuni, teksaretuusid, mõned pluusid, sisejalanõud. Veel tuleb osta dressid, ühed botased (ühed veel sobivad), kevad-sügis kingad, kindlasti midagi veel. Hinnad meeles ei ole, viimati ostsin sisejalanõud, need olid 70 eurot, vaatan pigem, et oleks ilus ja sobiks, hindu ei ole vaadanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh. KOOLIasju veel ostnud pole, aga veidike olen muretsen trenniriideid ja varustust, ühed ketsid poisile. Siiani läinud 150 ¤. Vahetult enne kooli ostame ilmselt pastakaid-vihikuid ja trennivarustust vähemalt 200 ¤ eest tuleb veel juurde varuda. Teise lapse tragöödia on kanda vanema lapse asju, mis vähegi sobivad :). Jalanõud ja viisakamad riided saab enamasti uued.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Talvemantel on tellitud e-bayst, koos saatekuludega maani sulemantel 40 euri.

[/tsitaat]

Miks Sa lapsele maani sulemantli ostad+ Kas see ebamugav pole või loodad põhikooli lõpuni välja venitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil plika kasvanud 6cm suvega, aga riideid ma spetsiaalselt kooliks juurde ei osta. Ikka jooksvalt ostan, sest laps kandis riideid ka suvel.
Lühikese varrukaga pluusid lähevad samad (meil H&Mi pluusid, mis on pika kehaosaga). Pikemaid dressipükse võtan alati ette, kui näen sellisele kõrendile. H&Mi sooduka ajal võtan alati järgmise numbri retuusid ja pluusid odavalt ette ära, seega seisu \”kõik järsku väikesed\” meie laste kapis ei eksisteeri. Pika Lenne talvemantli ostsin 28¤-ga kevadel. Nagu uus. Tüdruk käib väga tihti mantel+ säärised.

Ostnud olen (ma tõesti hindu ei vaata, kui on vaja midagi osta):
* 3 joonelist
* 3 ruudulist vihikut (Selveris oli soodukas tugeva kaanega vihikutele)
* rull vihikupaberit
* rull TV paberit
* rull õpikute paberit (neid kolme eelmine aasta ei ostnud, oli esimesest klassist nii palju alles)
* pinal 9¤
* kokkumurtav joonlaud
* tintenpen, ergonoomiline 7¤ (nägin soodukas ja võtsin prooviks, tavalisi meil on kodus)
* sandaletid 17¤

Uusi vihikukilesid meil kodus jagub. Kleepekile õpikutele peaks ostma, aga ega muud ei ostagi praegu. Igasugu värve ja kriite jäi eelmisest aastast ning tänapäeval pole muret, et pole saada. Kui miskit vaja, siis poodi ja olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks Sa lapsele maani sulemantli ostad+ Kas see ebamugav pole või loodad põhikooli lõpuni välja venitada?[/tsitaat]

Sest munasarjapõletik võib jätta jälje terveks eluks kui koolivormiseelik katab vaevu kintsud ning keskmised talvesaapad ulatuvad vaid poolde säärde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 18:45; 14.08 22:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Kui palju kulub ¤ kooliks valmistumine 3,4 kl?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.