Esileht Väikelaps Kui palju kulub raha laste riietele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kui palju kulub raha laste riietele?

Postitas:

Laps on nelja aastane ja talvega sellise kasvuspurdi teinud, et no kõik riided väiksed. Ja kevad tulekul, seega vaja ka uusi hooajariideid/ jalanõusid. Beebile ostsin hea meelega teise ringi kaupa aga väikelapsele pole teiselt ringilt väga midagi saada või on hind koos postiga pm sama mis uuel tootel. Pean oluliseks, et lapsel oleks seljas mugavad ja kvaliteetsed riided. Ei taha mingit plastikust hiina jama. Ja kokkuvõttes tuleb soodsam osta korralike kallimaid riideid (next, lindex jne) kui odavaid nt Pepcost. Lindexi asjad on isegi peale kümmet pesu ilusad, Pepco asjad peale esimest pesu luitunud ja õmblused viltu. Ka õueriided/ jalanõud ostan kvaliteetse firma omad (reima jne aga alati alega). Jälgin väga soodukaid, tellin välismaa lehtedelt jne aga ikka tundub nagu liiga palju kuluks. Ostlengi suuresti netis, kuna siis saan paremini hindu võrrelda. Nüüdseks oleme kevadeks valmis ja vaatan kulusid üle. Kummikud; ks jalanõud lasteaeda ja teine paar viisakates kohtades käimiseks; ks kindad kaks paari; müts ja sall; kombe ja jope+püksid olid varem ette ostetud; toariided- kleidid, pluusid, legginsid, tuunikad, pusad-kampsunid, pesu .. Tavaliselt ostan suurema koguse riideid jaanuaris ja augustis alede ajal ja vajadusel täiendan jooksvalt. Siis ei kanna lemmikuid asju liiga ruttu ära ka, kui korraga suurem hulk uusi riideid 🙂 Aga no ikka sadades eurodes on raha kulunud ja endale ei ostaks eluilmaski sellise summa eest riideid – kuigi nagu mainitud, jälgin ka lapse asjade puhul väga hindu. Mis teie nipid-trikid on? Veel mainin, et laps on mul täielik aktivist ja ühtede riietega mitu päeva jutti käia ei kannata (plekid riietel).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll täheldanud pole, et Lindexi või H&Mi toariided Pepco omadest paremini värvust või vormi säilitaksid. Katki pole hoopiski midagi läinud. Sagedasel pesemisel kuluvad ja luituvad need Lindexid, Nextid ja George’id kah puha samamoodi suht ruttu ära. Pepco riided ei ole kõik väga ilusad, aga muus osas ei erista neid teistest firmadest suurt midagi peale kaks ja enam korda odavama hinna. Siseriideid olen palju ka järelturult ostnud. Kui osta suurem kogus korraga, saab enamasti siiski üsna soodsalt. Ja Osta.ee-s vahel veab, kui jälgida. Jalanõusid olen ka palju Ostast soodsalt leidnud, sh väga heade firmade omi ja korralikke. Muidu jah Pepco, Lindex ja H&M on mu põhilised ostukohad olnud.

Õueriideid ma Reimalt just ei osta, aga uued riided üldiselt siiski. Lennet, Huppat, Jonathani olen ostnud, ka Didriksonsi uusi riideid leidub FB Didriksonsi grupis enamasti üsna mõistliku hinnaga (vahendajad tellivad välismaalt soodukaga ja müüvad väikese vaheltkasuga maha).

Mul muidu 4 a 11 k tüdruk oli 122 cm, nii et kasvamise aegluse üle kah just kurta ei saa. 🙂 Ja raha kulub kah paratamatult üksjagu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, neljasele on nagunii iga kevad-suvi ja sügis-talv vaja täiskomplekt uusi asju, sest kasvab ta veel kiiresti, samas u alates 116 suurusest pole kasutatud riideid niipalju saada. Endalgi pole enam midagi kellelegi edasi anda, püksipõlved jõuavad enne viledaks kuluda ja särgid plekiliseks, sokid auku ja… No aluspüksid veel kestaksid, aga neid ei tihka anda 😛
Pepcot pole kasutanud ega ostnud (pole ausalt öeldes kuulnudki, jälle targem), HM ja Lindexi riided peavad vastu küll ikka niikaua kuni välja kasvab (no kui kukub, siis võib korrapealt püksipõlves olla auk nii odavaima kui ka kallima dressipüksi sees!).
Õueriided olid väikemana just Reima(tec) omad kõikidel, kõige ilusamad ja soojemad, praegu juba koolilapsed ja kombekad-tuukrimütsid juba unustatud asjad (sel aastal veel käisid, vaevalt nad järgmisel aastal enam tuukrimütsi pähe panevad!)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll alati 1,5-2 aastat vähemalt ühtede õueriietega hakkama saanud. Kui laps tõesti nii kiiresti kasvab ei tasu niipalju ühes mõõdus riideid korraga osta. Kui varasemast oli nii komplekt kui kombe, siis komplektist mõni osa kannaks kindlasti veel kandmist ja uue saaks osta natuke suurema, mis sügisel paras. Kinnastest ja mütsist on kiiresti raske välja kasvada ja 4 aastasel võivad teised kevadised kindad olla 2 eurosed sõrmikud. Kummikud (saab järelturult), korralikud goretex tossud-need peavad tõesti olema korralikud, ülejäänud jalanõudele palju raha ei panustaks.
Pusad jms pikavarrukalised asjad peaks ju talvised edasi käima ja ostaks jooksvalt 1-2 asja, millest just puudus. H& M kvaliteet on täitsa ok, eriti, kui jutust aru saada, et kantakse vaid ühe hooaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen viimasel ajal päris palju aluspesu, retuuse ja t-särke ostnud lapsele Magaziinist. Väga head ja korralikud on, ei lähe kiirelt värvist ära ega veni välja. Pesukomplektid (tüdrukute õlapaeltega alussärk ja aluspüksid) olid viimati ostes kokku 2.- komplekt (on müügil eraldi, 1.- tükk, aga saab ilusti ühe mustriga kompektid valida), retuusid 2.90.-.
Pepco poe asjadega ka mingit katastroofilist kogemust ei olem, samas lasteaiaealise lapse riietelt ei oota ka mingi aastatepikkust vastupidamist. Pigem ongi need riided üheks hooajaks.
Takko poodides on samuti vahel väga mõistliku hinnaga toariideid olnud.
Raha osas mina niimoodi ei teagi arvestada, et palju kulub. Pigem ostan asju jooksvalt, mitte, et läheme nüüd linna riideid ostma. Käin töö asjus paar korda kuus Tallinnas ning kui tekib mingi ooteaeg nt kahe kohtumise vahel, siis käin sel ajal nt Magistrali keskuse 2. korruse läbi ja vaatan, mis pakutakse, koduteel põikan korra sisse Magaziini poodi või Tondi spordipoodide outlettidesse (sealt ostan enamasti jalanõud) jne. Enamvähen tean, mis riideid võiks rohkem olla või alustada nt juba järgmise suuruse ostmist ja kui midagi sobivat silma jääb, siis ostan ära.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 last (7 ja 6). Üleriietega on lihtne, kuna vanusevahe on 1,5 aastat ja pikkuse vahe stabiilselt u 8-9 cm olnud. Nii et üleriided ostan uuena soodukate ajal, ühe talve kannab üks laps, teise talve teine, tavaliselt on olnud lasteaeda kombe, mujal kandmiseks jope-püksid, kevadsügis-riided ka veel muidugi, siis veel maal teatud riided, kõike ju edasi-tagasi ei tassi. Näiteks ostsin järgmiseks talveks ühe kombe ette, 39 eurot (uuena soodukate ajal), siis veel vanemale lapsele talveparka, u 65 eurot (oli soodushind, aga mitte selline märkimisväärne soodukas). Ma pole kunagi sedasi aasta peale kokku arvutanud, palju riiete-jalanõude peale kulub, üleriided ja talvejalatsid on sellised ostud, mis millegipärast hinna järgi ka meelde jäävad, kuna neid planeerin ja otsin rohkem, jälgin soodukaid, vaatan, mis eelmistel talvedel on hästi istunud jne.

Pluusid-retuusid, sokid, aluspüksid jmt kribu-krabu kipub neil peaaegu sama number olema, nii et need neil käest kätte ei lähe. Ostan vajaduse järgi, seda kulu ei olegi kokku arvutanud. Selliseid asju enam soodukate ajal väga ette ei varu, kuna eelmistel aastatel olen siis mõnikord liiga palju asju ostnud. Nojah, kui nt on Takkos retuusid 2.99 ja tean, et lapsel vaja, siis tõesti ostan mitu paari ja ka suuremaid numbreid ette. Peamiselt ostan HM-st, Reservedist, Takkost, prooviks olen ka Pepco omi ostnud, seal lihtsalt kesine värvivalik, aga need T-särgid, mis sealt lastele eelmine suvi ostsin, pidasid hästi vastu küll, ei luitunud ega läinud kuidagi topiliseks. Selliseid siseriideid on praegu minu arust võimalik üsna odavalt saada, nii et mingit ette ostmist meil nendega enam väga pole.

Jalanõudega on jama, kuna jalanumber on lastel üks, siis ostame nagu kaksikutele, st mõlemale korraga vaja, jalanõude kulu on aasta peale ilmselt üsna korralik, nt nüüdki ostsin ühed talvesaapad järgmiseks talveks valmis, gore-tex, 50% oli ale, saapad läksid 55 eurot, siis veel gore-tex kevadsügistossud, poole hinnaga ale ajal 50 eurot jne. Jalanõusid ette väga ei julge osta, sest seda, kui palju jalg kasvab on raske ette ennustada, aga ühe paari talvesaapaid ikka valmis ostan, siis teise paari vaatab sügisel, mis hinnaga ja kust osta. Teatud e-poodides on ka hooaja alguses talvesaapaid võimalik soodushinnaga saada, nii olen nt sügisel mytoysi lehelt täitsa mõistliku hinnaga lastele jalanõusid saanud talveks.

Seda, et korraga kõik väikseks jäänud, tuleb meilgi ette. Näiteks proovisin nooremale lapsele kodus olevaid jalanõusid, kõik peale talvesaabaste, mida praegu kannab, on väikseks jäänud. Lootsin, et midagi sügisestest tossudest-kummikutest läheb veel jalga kevadel, aga ei, kõik väikesed. Samal ajal jäid veel lasteaia sisejalatsid väikseks ja suuremal kooli sisejalatsid ja kehka tossud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 09:52; 28.02 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa riideid iga ühekordse kandmise järel pesed, siis loomulikult kuluvadki ära. Pesemine teatavasti kulutab päris korralikult. Muidugi, kui lapsel on ühepäevase kandmise järel riided plekilised, siis pole parata, läheb pessu, aga kui otseselt plekke pole, siis mina küll lapsel iga päev uut riiet selga ei näe mõtet ajada. Kui ta ise nõus on, käigu sama kleidiga kasvõi terve nädal lasteaias.

Samuti ei saa mina lubada endale sellist priiskamist, et lasteaias käimiseks ühed k/s jalanõud ja mujal käimiseks teised. Kust see raha võetakse. Ongi ühed jalanõud ja nendega käibki. Kui on nii porine, et jalanõud ära rikub, tuleb panna jalga kummikud. Samuti ei osta ma enamasti eraldi kombet ja komplekti, sest jällegi läheb asi liialt kalliks ja mu laps ise eelistab kombet. Autosõidul võib ju pisut mugavam olla, kui jope ära võtta, aga ka kombe saab eest lahti teha ja autot ei maksa kütta megapalavaks, nii et laps haudub. Talvel ju niikuinii välisriided endal ka seljas, ei tee ju nii, et kodus paned riidesse, siis tuled autosse, seal riietad lahti ja autost väljudes jälle riidesse… Pole mina kedagi näinud nii tegevat, ikka kõik lähevad autosse samade riietega, millega õueski käivad.
Kuna ma last lasteaeda autoga ei vii, pole mul seda hirmu, et porine kombe autoistmed ära määriks. Aga ausalt öeldes pole mu laps kunagi lasteaias ka nii porine olnud, et enam üldse kuskile vastu kombega minna ei tohiks. Ometi ta vahel lausa rullib ennast maapinnal. Autosse on alati võimalik istmele mingi lina peale panna, kui lasteaiast määrdunud üleriietega lapse peab sinna kinnitama.

Ka siseriideid ei pea olema kümneid ja kümneid. Ma olen lapsele saanud enamiku riideid sõbrannadelt ja tuttavatelt, ja lapsel on neid seelikuid ja kleite ikka mitmeid – no ei kanna ta neid ära. Tal on mingid omad lemmikud, neid kannab rohkem. Sellepärast ei ole minu arust mõtet rohkem muretsedagi kui heal juhul kolm seelikut, mida vahetada, ja samuti kleite kolm-neli, paar pikkade ja paar lühikeste käistega. Sukkpüksid, retuusid, derssipüksid – mõned lapsed ei kannagi sukkpükse. Sokke ja põlvikuid lähb ehk rohkem vaja.

Mina muidugi räägin tüsruku emana, poiste koha pealt ma sõna ei võta. Loomulikult oleneb ka lapsest, mõni tahabki iga päev ise vahetada, et kogu aeg oleks erinev ja nii. Aga üldiselt taandub kõik rahalistele võimalustele. Kui ikka raha pole, ei saa endale lubada palju.

Aga lapse riietele kulutan raudselt rohkem kui enda omadele. Ma pole oma garderoobi uuendanud juba… Ma parem ei ütlegi, kui kaua.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle sobib ette osta (allahindluste ajal, uusi, netist), suuremale on ka järgmist mõõtu asjad ootel. Lasteaiasandaalid ostan väiksemale igal juhul uued, muu vastavalt vajadusele või kui midagi eriti ilusat ette jääb või esimesel ära kulub. Õueriideid on mitu vahetust, sest on võimalik palju õues olla ja minu lapsed ei välju porilombist puhtana. Jalanõusid on ka piisavalt. Aastane kulu on kokku 300€ ringis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kust te neid kasutatud riideid vaatate – ma ise olen ikka ostnud palju odavamalt kui poest ja ikka ainult heas korras heade firmade asju. See, et mõned müüvad oma asju absurdselt kallilt, ei tähenda, et kõrvalkuulutuses olev 3 korda odavam asi oleks rämps – võtke kuulutused lahti ja lugege kirjeldust ning müüja varasemate tehingute tagasisidet.
Mõned minu viimase aja ostud näiteks (ca meetrisele):
– Didriksoni uueväärne talvekombe 30 eurot
– Didrikson Boardmani komplektid 10-20 eurot, teised fliisvoodriga kummikombed kuni 10 eurot.
– Isbjörni normaalses korras talvekombe 20 eurot
– ReimaTec ideaalses korras talvekomplekt 10 eurot
– ReimaTec ideaalses korras k/s kombekas 15 eurot
– Didriksoni ideaalses korras softshelli komplekt 25 eurot
– Nexti uueväärne suvine kilejope puuvillavoodril 5 eurot
– Columbia ideaalses korras k/s jalatsid 7 eurot, Eccod 10 eurot, uueväärsed talvesaapad (Demar, Kavat) ka 10 euro kanti, suvised crocsid ostsin osta.ee’st keset talve sentide eest.

Vaadake osta.ee ja buduaari turg nt korra kuus korralikult läbi ja leiate pakkumisi piisavalt. FB gruppides on tõesti hinnad kallimad ja seal peab rohkem peale passima, et soodsalt saada.

Ehk et minu meelest kulub mul raha nii palju, kui ma raatsin maksta. Väga odavalt suudaks lapsed korralikult riidesse panna, kui see mu eesmärgiks oleks. Kindlasti ei taha ma last riietada uutesse odavriietesse, sest see ei tule ei odavam ega ilusam, rääkimata keskkonnakaalutlustest. Kui aga kellelegi meeldivad just odavamad brändid, siis neid saabki osta.ee’st põhimõtteliselt sentide eest, sest neid ei osta kasutatult keegi. 🙂

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastatega olen õppinud veidi kokkuhoidlikum olema. Poisid 7 ja 9 (väiksem lasteaias viimast aastat).
Väiksematena ostsin riideid, eriti toariideid ikka palju-palju. Reaalselt oleks mitu last sama kogusega hakkama saanud.
Kuna samast soost, siis läksid-lähevad riided ühelt üle teisele. Nüüdseks on pikkuse vahe üsna väike, noorem on ka pontšakam, nii et päris paljud asjad lähevad sama auurusega selga. Ostangi mõlemale eraldi, harva laenavad üksteise kapist.

Riideid ostan soodukate ajal poodidest, tellin internetist ise või vahendajatelt, kui midagi ok silma jääb. Takkost, Pepcost ka, kui midagi ette jääb.
Suurused sellised, et väga palju valikut tegelikultvenam pole, niisama “nunnusid” asju enam kokku ei aja.

Üleriideid ostan mõlemale 1 komplekti. Poisid enam väga ei määri riireid, saab hakkama küll (varem oli topelt, reaalselt sai ühega hakkama).
Talvesaapaid ka 1. Ja lisaks voodriga kergemad kummikud.
Väiksem käib kevadel lasteaias väljas kummikutega, botased jalga kui päris kuiv, nii et ekstra ks jalanõusid polegi. Botaseid on kahed – toekamad kevadeks/niiskeks suveks ja õhemad. Sandaalid on lasteaias sees, suvel toob koju ja on väljas nendega, sügiseks lasteaeda uued.
Koolilapsel om sama, tal on ks jalanõu moodi asjad ka lisaks.
Ks komplekte on mõlemal 1, lisaks softshell vms.
Sokke-aluspükse on küll mõlemal tohutu kogus, t-särke on ka hulgim. Need iga päev uued selga, mõni päev vahetavad ka mitu korda. Pv pluuse on ka hulgim, suurem kannab koolis neid, väiksem eriti ei kanna praegu (lasteaias sees lühikesed riided), palju on, kuna vanemalt “päranduseks” saadud.
Lühikesi pükse on mõlemal nii kümmekond st meeletult palju pole aga piisavalt. Suurem kannab ainult suvel, väiksemal lasteaias igapäevaselt.
Dressipükse on väiksemal veidi alla 10, suuremal 3-4 paari.
Teksasid väiksemal praegu polegi, väikeseks jäänud kõik, uusi pole jahtimas käinud hiljuti. Kui vaja, laenab venna kapist.
Suuremal teksasid jms nõks korralikumaid pükse ka 8-9 paari. Neid iga päev ei pese, enamasti käib nädala 2 paariga.
Dressipluuse ka paar tk, 2 fliisi (paksem ja õhem). Suuremal paar kampsunit ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadake osta.ee ja buduaari turg nt korra kuus korralikult läbi ja leiate pakkumisi piisavalt. FB gruppides on tõesti hinnad kallimad ja seal peab rohkem peale passima, et soodsalt saada.

????

Ma olen üsna usin Buduaari turu kasutaja, müün, vaatan ka teiste pakkumisi, aga olen nii palju nende “uueväärsete” jmt kuulutustega seal petta saanud, et ostan väga harva midagi, kui siis maale trööpamiseks õueriideid. Kui lapsed olid väiksemad, siis oli lihtsam, aga teatud numbrist ja pikkusest on valik olematu ja uueväärse nime all müüakse tihtipeale sulaselget rämpsu. Tüdrukute puhul on küll nii, et paari-kolmeaastasele tõesti sai üht-teist sealt, aga kui juba u 128 pikkusest alates riideid vaja, siis on valik kesine ja asjad ülehinnatud. Pilt on ilus, aga saad asja kätte, siis näeb kohe, et see “ühe lapse kantud” ja “uueväärne” on vähemalt 2 lapse seljas/jalas olnud. Nii et enam kasutatud kraami väga ei osta. Ostan soodukate ajal uusi asju, siis tean, et saavad mõlemad lapsed kanda ja teise lapse selga jõudes on asi tõesti veel korralik.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 09:52; 28.02 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui retuusidel-pluusidel on otstes soonikud, siis saab osta suurema nr ning alguses on lihtsalt otsad üles kääritud. Polarn o Pyret riided on suures enamuses väga pika kasutusajaga.
Hetkel mul teevad kasvuspurte 2 nooremat last ning riietele ei kulu väga palju, sest mõningased varud on ees vanemast lapsest teisele ja teiselt kolmandale.
Polarn o Pyret riided lähevad kolmandalegi väga ilusatena edasi. Pealisriietest on isbjörn ja Bergans kõige parema kulumiskindlusega.
Ûks enam mitte kasvususpurti tegev teismeline on meil tuduvalt suurem väljaminek riietele kui nooremad spurtijad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, tahtsin vastata, panin linke, aga näib, et ei lase läbi.

Lihtsamate riiete jaoks soovitan põhiliselt kahte kohta (panen nüüd vähem linke)

Prantsusmaa pood https://www.kiabishop.com

ja poola pood https://en.51015kids.eu

Prantsuse poest saad endale ka argisemad riided selga, koju, suvilasse.

(krt kangesti tahaks veel linke panna, aga neetud perekool ei lase) 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 14:44; 28.02 14:44; 28.02 14:47; 28.02 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aaa ja siis eranditult parim ööpesu ja aluspesu on nextil. Pane otsingusse multipack ja siis sealt vali. Neil on ka head sukkpüksid. Nexti asju alega saad otsida mytoys.de lehelt, next ise alesid ei tee.

https://www.next.com.ee/en

Õueriiete jaoks rootslaste pood babyshop.com

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 14:44; 28.02 14:44; 28.02 14:47; 28.02 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan lapsele palju kaltsukatest ja komisjoni poodidest. Kaup on seal päris okei, muidugi peab endal maitset ja silma olema. Vaatan ringi ka poodide outlettidel, nt lenne tooted olid kaubamajas tükk aega soodsamad. Turu poodides on hea valik kui endal on silma. Jalanõud ja aluspesu olgu alati uued! Netis kolan ka vahel, kuid kogu see ootamine ei tasu end ära, ja seega sirvin pigem moodi, kui et ostan sealt midagi. Tuttavate käest enam midagi vastu ei võta, minu laps on niisugune pika ja peenikese kehaga, et talle ei sobi enamik “antud” riideid juba titest peale. Mõned riided on ikka eelmisest aastast ka, mis peaks parajad olema veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

H&M ja Takko soodukatelt ostan särke ja dressipükse, saab enamasti 2-3€ ese. Kummikud Magaziinist, seal need head voodriga Demarid. Ülariietega pole kunagi kaht hooaega läbi saanud kuna laps temokas kasvaja (5-aastane 134 cm). Jalatsid kvaliteetsed aga soodukaga, ei ole probleem eelmise hooaja asju osta. Kuna laps siiani kiirelt kasvanud aga teoreetiliselt ühel hetkel peaks kasv aeglustuma ning seetõttu ette asju ei osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan soodukate ajal, väga harva ostan täishinnaga tooteid. Mul on kolm poissi, seega mitmeid asjad on juba nö kolmandal ringil. Siseriietest kulub kõige rohkem dressipükse, t-särke, aluspesu ja sokke. Esimese lapsega vaatasin ka, et oleks ikka parim kaup, aga kui juba mitu paar Lindex dressipükse katki läks (peale mõnda kasutuskorda, sest poisid on parajad trööbeldised) ja uutele pluusidele plekid tekkisid (pesus välja ei läinud), siis leidsin, et see on mõttetu raha raiskamine. Suurem nüüdseks koolilaps, temal kulub vähem riideid, t-särki, sokke ja aluspesu vahetab igapäevaselt, teistega saab rohkem käia. Väiksematel on riideid rohkem (igapäevaseid riideid vähemalt 10 t-särki, 10 paari dressipükse jne), need, mis hommikul selga lähevad, leiavad tee õhtul mustapesukorvi. Viisakaid riideid on ca 2-3 komplekti (triiksärgi ja viigipüksid/ teksad), 1 fliis, 1 kampsun, 2-3 dressipluusi. Enamasti ostan H&M, Reserved, nüüd ka Pepco, sekka leidub ka Lindex, Disney. Leian, et riided on igati hästi vastu pidanud. Üldiselt saan riiet katsudes aru, kas riie on vastupidav või mitte.
Üleriietest olen eelistanud Lennet ja Popit (see Eesti firma), suuremale spordipoodide kaupa nt Columbia. Samas sel aastal on kasutuses üks Lidli talvekombe (vist oli 18€) ja on suurepäraselt vastu pidanud, lapsel soe ja kuiv olla. Üldiselt on lastel 2 komplekti vastava hooaja ülerõivaid ning lisaks maal kasutuses olevad.
Jalanõudest Demar sooja voodriga kummikud (jahedal ajal saab voodriga kanda ja soojal ajal voodrita), Demar või Viking talvesaapad, suuremal veekindlad kõrgema säärega tossud (ostsin just Vikingid 35€, väiksemad kannavad sel ajal kummikud), tossud (viimane hea diil oli Prismast Halti 12€, terve kooliaasta on poiss nendega siseruumides sporti teinud), sandaale eelistan nahast.
Eelmisel aastal kulus laste riiete ja jalanõude peale ca 600€. Pluss on see, mis ühele väike, jääb järgmise ootele. Seega väiksematele on juurde vaja vähem riided osta ja neile ostangi juba ainult uusi asju. Suuremale olen rohkem kasutatud asju ostnud, ca al 116cm on vähem riideid järelturul, samas häid leide ikka on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju kulub, sõltub tänapäeval pigem ema edevusest ja võimalustest. Kuna oma pojale ostan rõivaid vaid jooksvalt ja vajadusest, ütleks, et mitte väga palju. Ostan Fb grupist, välismaa veebipoodidest. Kaubamärk on vaid siis oluline, kui olen mõõtudega kursis. Kombe on mitmendat korda Lassie, saapad talveks Kuomad ja voodriga Lemigo lörtsikad. Tossud enamasti Nike nahktossud, rihmikud Timberland v Ecco. Need on kerged ja ei lähe näruks. Multipakke dresside, särkide, pesu jne tellin george.com lehelt. Vajadusel aga saab korralikke asju Maxima SevenLemon sarjast. Kui satun suuremasse kaubanduskeskusesse, siis käib Rimi või Takko särk osta küll, ainult suurte piltidega asju ei osta, need muutuvad pestes plekiseks.
Kummikuid ja tosse on ikka kaks paari, lasteaias ühed, sest ilm on muutlik ja õues käiakse iga päev. Ei meeldi nädalavahetuseks kogu aeg jalatseid edasi tagasi tassida.
Kuna olen viie poja ema, olen riiete valimises üsna vilunud. Väikelapsed kasvavad väga erinevalt, siis ühest soovitust pole. Minult vist vaid need kaks tõetera: ette osta pole mõtet ja laps pole pupe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrdluseks üks kodune laps, nüüdseks koolis juba ammu.
Kaht talveriietust polnud kuni kuueseks saamiseni, enne oli kombekas, hiljem komplekt ja mõni odavam või tasuta kombe juurde. K/S jakid-joped oli 1-2-eurosed tihti, kaltsukast. K/s pükse oli üks paar. Sama lugu kinnastega.
T-särke oli 3-4, sai ilusti hakkama. Dressipükse kaks paari.
Suveks kapuutsiga dressikas, talveks jope alla ilma kapuutsita dressikas või kampsun.
K/s jalatseid pole ka olnud, olid kummikud ja botased. Suvel ka kroksid/sandaalid ja talvel talvesaapad.
Üks komplekt viisakamaid riideid ka.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid, 5 ja 9. Väiksem kannab suuremast allesjäänud asju. Ei andnud midagi ära. 90% riietest olen ostnud uuena ja enamasti ilma soodukata. Ja ometi saan ma aru, et mul kulub selleks ilmselt vähem raha kui enamusel. Iga kuu kindlasti uusi riidei ei osta. Aasta peale kulub umbes 400 eurot koos kõigi õueriiete ja jalatsitega. 2 lapse peale. Nipp seisneb asjade koguses.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma saaks vähem kulutada lapse riietele, aga kuna on ainult üks laps, siis on võimalust natuke ka laristada vahetevahel. Kui asi meeldib, siis olen nõus ka suurema summa maksma. Samas ebavajalikke asju meil pole ning kõik toariided sh sokid ja pesu mahuvad ühte kummutisahtlisse. Meeldib osta neid riideid, mis ei lähe peale esimest pesu krussi ja keerdu näiteks nagu Next, Po.p, Little Green Radicals. Õueriided on kõik proovitud brändid olnud normaalsed (Reima, Lenne, Ticket to Heaven, Po.p). Riided ning jalatsid ostan pigem uuena, sest kaltsukates on ajakulukas käia ning järelturul küsitakse tihti kallist hinda koledate asjade eest. Järelturult olen ostnud pigem villaseid riideid ja mõned õueriided. Enamasti ostan internetipoodidest või FB gruppidest – väga sobilik variant inimesele nagu mina, kellele ei meeldi kaubanduskeskustes kolada.
Muidu mu laps väikest kasvu ning ühtesid riideid kannab aastakese ikka, aga jalg kasvab küll kiiresti ainuüksi jalatsitele olen aasta jooksul kulutanud 265€. See on siis kaks suurusnumbrit uuena ostetud jalatseid: tossud, kahed talvesaapad, kahed sandaalid, sussid, kahed k/s saapad, kummikud, tennised. Möödunud aastal kasvas lapse jalg üldse 5 suurusnumbrit, seega õnneks tundub, et ajaga läheb asi paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrdluseks üks kodune laps, nüüdseks koolis juba ammu.

Kaht talveriietust polnud kuni kuueseks saamiseni, enne oli kombekas, hiljem komplekt ja mõni odavam või tasuta kombe juurde. K/S jakid-joped oli 1-2-eurosed tihti, kaltsukast. K/s pükse oli üks paar. Sama lugu kinnastega.

T-särke oli 3-4, sai ilusti hakkama. Dressipükse kaks paari.

Suveks kapuutsiga dressikas, talveks jope alla ilma kapuutsita dressikas või kampsun.

K/s jalatseid pole ka olnud, olid kummikud ja botased. Suvel ka kroksid/sandaalid ja talvel talvesaapad.

Üks komplekt viisakamaid riideid ka.

Mul 3 poissi. Elame linnas. Minuarust on just k/s jalanõud ehk gore-tex kõrgema säärega tossud lausa taeva kingitus. Vanima poja kasvamise ajal neid polnud.Ma ise ka ei armasta kummikuid. Panen neid vaid maad kaevates jalga ja metsas.
K/s jalanõudel ka veel see hea omadus et nende kandmisaeg on suht lühike ja järelturult saab vähekantuid kergesti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan enamasti uusi asju allahindlustega. Mitte et mul midagi taaskasutuse vastu oleks, aga õige asja õiges suuruses ja õige hinna/kvaliteet suhega taaskasutusest leidmine nõuab niipalju ajalist ressurssi, et lihtsam on netipoest tellida/poodi jalutada. Pettuma ka ei pea – enamasti saab tagastada, kui ei sobi.

Aga palju siiski ei kuluta, sest asju on vähe. Täpselt niipalju, et kord nädalas pesta. 7 lv särki suveks, 7 pv pluusi talveks, 5 paari pükse, 10 aluspükse, 1 kampsun, 1 viisakas särk jne… 1 õueriiete komplekt vastavalt hooajale, goretex talvesaapad, goretex ks saapad, tossud, sandaalid.

Suur abiline on ka pesukuivati.

Mul kaks poisi ja igaühe garderoob mahub keskmise suurusega kummutisse + paar riidepuud meie kapis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui rääkida järelturust, siis käin meelega igakevadistel/suvistel laatadel-turgudel, kus on palju lasteasju ja saan sealt vähemalt 70% kõigest vajaminevast, aastaringseks kasutuseks. Tulen nendelt alati suure kotiga koju.

Ülejäänud on kõik nipet-näpet impulsiivostud, a-la HjaM-i soodukad, mõni kleit ruttu mõnele sünnipäevale vaja, sussid jäid väikseks a-la, sokid, aluspesu on niikuinii soodne soodukate ajal, saab ikka soodukaga kuskilt: Maxima, Rimi jmt.

Nii palju nagu sul mul eales ei lähe ja riided on korralikud.
Aaa, näiteks võib imelisi firmakatest pärleid leida Uuskasutuskeskusest, kasvõi Paavli kaltsukast

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres on 3 last. Kaks koolipoissi ja 5 aastane tütar. Poistele ei kulu enam nii palju kui siis nad nad lasteaialapsed olid. Hetkel on suurem kulu vanima poja jalanõude ja pükste peale, kuna venib pikkust jalgadest ja jala suurusnumber muutub ikka õige kiiresti, vanus 14. Küll aga on nooremale pojale tõeliselt suur jalanõude varu juba ootele jäänud.
Tütre peale kulub ka ikka omajagu. Kasutusel talveriietus lasteaeda (Reimatec), linnajope, siis natuke õhem villane mantel-jakk, lenne kevad-sügiskombe, see aasta tuleb vist kaheosaline komplekt, PO.P kevad-sügisriided ostetud väga hea hinnaga PO.P grupist FB. Jalanõudest KUoma talvesaapad, Crocs lörtsisaapad, ja voodriga kummikud, tavalised kummikud ja gore-tex saapad soojemateks ilmadeks. Lisaks kingad, tennised, rihmikud, linnasaapad. Järelturult ei ole eriti leidnud midagi, külastan ikka Buduaari ja käin ka teise ringi poodides. Jalanõud on eriline kuluallikas, kuna ei julge eriti ette osta kui just eriti soodne hind ei ole. Nii tulebki üldjuhul täishind maksta.Õueriided peavad ka olema korralikud , vee-tuulekindlad. Kokku ei ole summat arvestanud, ostan jooksvalt,kui vajadus tuleb aga kindlasti ostan rohkem kui endale. Endale juba jalanõusid nii tihti ei tule osta kui lastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mitu last praeguseks teismelisteks kasvatanud ja ütleks, et väikelapseea rõivad on täpselt selline teema, kus hinnapiirid ülimalt suured ja palju raha ei tähenda tingimata headust ega kvaliteeti.

Lemmik-kombe saime sõbrannalt, kes oli selle omakorda saanud teiselt sõbrannalt. Kusjuures polnudki tegu mingi kalli brändiga, mingi täitsa tavaline asi oli, aga lastele sobis ja meeldis. Oleme katsetanud küll Lennesid, küll Didriksone ja Molosid ja Cirafe jms, ikka ise pead poes vaatama, kas see konkreetne mudel sobib. Osa üleriideid olid sellise lõikega, et lapse kehakujuga lihtsalt ei sobinud – nt üks ilus 140 euri maksev mantel oli õlgadest jube kitsas, ei läinudki lapsele üldse selga. Olles Kaubamaja ja Stockmanni läbi otsinud ja mitte rahule jäänud, leidsime lõpuks kena mantli hoopis Humanast. Samuti olen ostnud lastele hunnikute viisi pluusikesi või kleite, mis maksid palju ja on hea brändinimi, kuid lapsele need lemmikuks ikka ei saa. Väikelapsed ei tea hinnast midagi, neile on tähtsad kas ilus pilt või kandmismugavus või miski muu.

Nii et see, kui emad kulutavad väikelapse riiete peale sadu eurosid, on puhtalt ainult nende emade oma soov, mitte reaalne vajadus 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastas 400-500 eurot (sh jalatsid). Olen tuttavatelt ka palju tasuta saanud. Poiss on trööbeldis – mõni asi ongi vaid korra seljas ja siis läheb mahakandmisele (nt tõmbas nahktagi õues mingi naela otsas ribadeks). 6-aastane – meisterdab väga palju, mõned liimi-, värvi-, jt plekid ei lähe enam pesus välja. Riideid vahetan iga päev – ongi nii, et üks ese on vaid korra seljas ja siis pessu. Pesemine kulutab ka üsna palju (aga ei saada ju last järgmine päev lasteaeda, kui särgil eelmise päeva menüü). Mõni ese on kaotsi ka läinud – oleme käinud nt kinnast otsimas (jäigi kadunuks).
Ma ostan väikese kasvuvaruga – uute riietega käib lasteaias, vanadega müttab kodus ja koduhoovis. Ega eriti palju riideid järgi ei jää – ühed kindad pistis kuuma tuha sisse, kaks jopet said garaažis mootoriõliga rikutud. Kevadise risupõletamise aegu söövitasid lendavad sädemed kolmanda jope sisse augud.
Nooremana lõikas meisterdamise käigus kääridega enda seljas olevaid riideid katki.
Enda riietele kulub vähem – õues poris ei püherda ja süües end täis ei lödista 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kust te neid kasutatud riideid vaatate – ma ise olen ikka ostnud palju odavamalt kui poest ja ikka ainult heas korras heade firmade asju. See, et mõned müüvad oma asju absurdselt kallilt, ei tähenda, et kõrvalkuulutuses olev 3 korda odavam asi oleks rämps – võtke kuulutused lahti ja lugege kirjeldust ning müüja varasemate tehingute tagasisidet.
Mõned minu viimase aja ostud näiteks (ca meetrisele):

Sul on väike laps, kelle vanused ei jõua riideid ära trööbata, nendele on muidugi järelturul kraami palju.
Siin teemas on probleemi ees üle meetriste vanemad. Selleks ajaks on enamusel pisemad õed-vennad, kellele hoitakse asju alles jne.. 110+ pikkustele hakkabki järelturul kaupa väheks jääma, selles on asi, mitte et otsida ei osata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole kokku arvestanud, püüdsin teha, aga jäi kuidagi pooleli. Laps 1-5 aastaselt kasvas 15 cm aastas ja asju ikka kulus. Püüdsin küll algul kasutatult osta, aga lõpuks oli kasutatud asjaga ikka mingi ebasobivus ja ostsin lõpuks poest teise juurde. Lasteaia õueriided ja jalanõud kõik uuena.
Mina ostan asju ette soodusmüükide ajal. Aga tihti satub asju ka topelt, ei mäleta mida ette ostnud olen. Mul välja kujunenud kindlad firmad, mida ostan. Sageli kui hästi soodsalt, ostan mitmeks aastaks ette. Ma lihtsalt ei viitsi pidevalt mingi riiete jamaga tegeleda. Kõhnale poisile kõik ei sobi, pigem asju vähem ja kvaliteetsed. Dressipüksid Kaubamajast NameIT vöökohast kummiga, mingi retuusitaoline mudel. Ostsin 3 aastat tagasi kui olid 7 euro peale hinnatud kokku 10 paari erinevaid suurusi. Viimased paarid käsil. Põlved kuluvad läbi.
Jooksvalt ostan ainult jalanõusid ja püüan hooaja lõpuks järgmiseks ette osta.
Sokke püüan osta reisidelt mitmikpakke (Primark, Decatholon??? spordipood sokid ok).
Eestis on laste asjad nii-nii kallid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu pooldasin taaskasutust, sain õelt väga palju aga alates suurusest 104 ja poisile, ei ole midagi väga valida. Sellises eas trööbatakse riided ribadeks(mõni laps kindlasti on erand).
Ostan nüüd enamus uutena aga allahilndluste ajal. Toariiete(dressipüksid+pv pluusid) peale üle 10eur asja eest väga ei raatsi välja käia. Hinnad jäävad keskmiselt 5-9 euro vahele. Viisakad riided ja õueriided on muidugi erand, kui kohe vaja on aga mul õnneks kuidagi vedanud ja olen alati alede ajale ostmisega sattunud ja korraliku kombe eest ei ole ma veel üle 45 eur pidanud maksma(Lassie, Reima, Lassietec).
Viimasel aastal on laps oikkust palju visanud ja jalg ka mühiseb kasvada. Sai just 5.
Nüüd pidingi talle pm enne talve lõppu uue veidi paksema kombe ostama, paariks nädalaks. Kuna jope oli olemas, otsustasin traksipükste kasuks. Sain -50%(20eur) ja pole kahju, kui aasta lõpus väikesed on.
Ette mina ei osta, sest mul in need ette ostud alati väga valesti läinud.

Aga ma usun, et ka meil kulub aastas ca 200-300 eur riietele ja jalanõudele.
Vahel ma ei osta mitu kuud midagi, kui siis äkki korraga jäävad sokid väikeseks ja dressikad kukekas, tuleb korraga ühes kuus veidi suurem summa välja käia(umbes 80-100 eur).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Väikelaps Kui palju kulub raha laste riietele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.