Esileht Kodunurk Kui palju kulub teil toidule kuus?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )

Teema: Kui palju kulub teil toidule kuus?

Postitas:
Kägu

Käin Grossis ja nädala toidukorv koos kodukeemiaga (vajadusel) on 50.- Peres kaks täiskasvanut ja kaks last.

Grossi valik on väike.

Täpsemalt mille ? Jah, 7 erinevat sorti kala seal pole ega erinevaid luksuskaupu

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

6 liiget, 1500+ kuus, eriti kui lapsed on kodus distansõppel või vaheajal. Oluliselt annab tunda koolis/lasteaias söömine ja kodus. Ma vist ei oska ka sellist süüa teha, et väga soodsamalt saaks – puder on ikka täispiimaga, mitte veega pooleks ja liha läheb meil palju. Samas juurikaid ja salateid eriti ei tarbi. Kuidagi on nii, et ei maitse need. Pea igapäevase smuuti tegemiseks läheb sügavkülmutatud marju palju, osa on omal olemas, osa ostan poest.

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellel 100 eur inimese kohta läheb peres, mis valemiga te nii vähesega söönud saate?
Või ei arvesta sinna sisse töö ja koolilõunate rahasid ja seda, mida teised pereliikmed koju ostavad?

1 euro söögikord on ikka tõeline saavutus, tahaks isegi kui oskaks.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

100 eur inimese kohta nädalas? Palun menüüd kuidas nii vähesega kvaliteetselt söönuks saada?

 

 

 

 

+7
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil lapsega kuus 100 eurot ja elus. Rohkem ei pigista kuidagi välja, Sügisel ostetud kartulikott päästab olukorda ja korra kolme kuu jooksul oleme saanud toidukoti, seda pole palju aga abiks ikka

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

6 liiget ja kokku läheb u 600€, millest 400 poes ja 200 väljas söömisele (töölõunad, tellimine, kohvik jm).

Kuue inimese peale 400 € toidupoodi jätta teeb inimese kohta 2,22 eurot päevas. Minu jaoks müstika, et kuidas on võimalik nii odavalt süüa. Mida te sööte?

Oh, ma menüüd küll ei viitsi panna, aga võin välja tuua mõned põhimõtted, mis mul aitavad vägagi toidukulusid kontrolli all hoida ilma kvaliteedi arvelt mööndusi tegemata.

1. Poest ostan igal võimalusel vaid kampaaniatooteid või viimase kuupäeva asju. Jälgin hoolega kilohinda ja olen menüü osas paindlik. Poes käin üldjuhul ülepäeva ja toitu planeerin sellest, mis parasjagu soodukaga on. Minu lemmikpood muide on Selver, sest mitte kuskil mujal pole nii suurt valikut -50% lihakraami. Maximast leiab ka teinekord, aga seal valik väiksem.

2. Oleme mehega mõlemad head kokad ja valmistame meelsasti kõike otsast lõpuni ise. Poolfabrikaate tarbime üliharva – need aga ongi kallid. Näiteks kanakoivad on paar euri kilo, grillituna ostes aga vähemalt 2x kallimad. Samuti on kallis igasugu maitsestatud ja pakendatud liha – seega tasub osta naturaalne liha ja ise maitsestada. Valmistoitu ei osta me peaaegu kunagi, mõnikord tellime pizzat või hiinakat, aga see läheb selle 200€ sisse, mis kulub väljaspool toidupoodi.

3. Teeme suuremaid koguseid korraga ja kasutame vajadusel sügavkülma. Samuti tarbime toitu ka teisel päeval. Kes on tegelenud toitlustamisega teab, et mida suurem kogus ja mida rohkematele sööjatele, seda odavam tuleb toidukorra hind näo kohta. 2.22€ päevas on küll ja veel, sest 6 inimese kohta teeb see juba piisavalt palju, nii et kannatab tarbida nii veist kui lõhet ja olla valikus mitmekülgne. Aga jällegi mitte osta peeneid valmisvormitud pipstükke, mille kilohind poes üle 20€.

4. Me ei tarbi alkot rohkem kui paar pudelit veini, mis läheb toiduvalmistamisele. Seega seda kulu ka pole.

Lähtusin oma väljatoodud summadest arvestades seda, et väiksemad lapsed söövad ju enamuse päevast lasteaias ja koolilapsed saavad lõuna koolis. Seega 400€ toidupoe kuluga elame väga hästi ära, toit on tervislik ja mitmekülgne. Maitsev ka. Jah, kui kogu pere istub kodus distantsõppel või karantiinis, on toidukulu suurem, samas see pole tavapärane ning sel juhul ju ka nii lasteaia kui kooli toidukulu väheneb. Kindlasti tasub arvesse võtta, et pered on erinevad. Kui kodus on näiteks neli teismelist spordipoissi, siis ilmselt nii odavalt ei saa jah. Siiski tuleb põhisääst hindade jälgimisest ning isetegemisest. Ostke võimalikult vähe valmistoitu ja rahanumbrid vähenevad kolinal.

Ahjaa. Seda küll, et selliseks vaaritamiseks peab aega olema. Mul mees töötab osalise ajaga. Kui ikka mõlemad vanemad peavad igapäevaselt 10-tunniseid päevi tegema, siis on ka toidukulu suurem, sest ise teha ju arusaadavalt ei jõua.

+21
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lapsed on alla 5 aasta, koduloomi pole. Toidu teen tavaliselt õhtuti, jätkub ka sama päeva lõunaks. Tööpäeviti olen väiksemaga kodus ja sööme eelmise õhtu toitu. Nädalavahetusel sööme kõik koos 3x.

Appi!

Mid te sööte? Freeganid?

Kvaliteetne toit maksaks ju kordades rohkem. Oma tervisest ja keskkonnast üldse ei hooli?

+5
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just arvutasin, meie viieliikmeline pere kulutab u. 600-700 eurot kuus. Aga see sisaldab suhteliselt sagedast selliste luksustoodete, nagu vinnutatud vorstid ja soolalõhe, piiramatu hunnik puuvilju laual jne. söömist ka ning koduõppe aegu vitsutasid lapsed üsna valimatult valmistooteid (pihvid jne), mida oleks tunduvalt odavam ise valmistada. Just plaanime kokku tõmmata kulusid, sest tulud on vähenenud. Üsna realistlik on 400 euroga hakkama saada kui rohkem tooraineid kasutada ja mitte osta pideva näksimise kraami.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei teagi palju meil raha läheb :(. Vanasti pidasin kogu aeg arvestust, nüüd olen käega löönud. Tõenäoliselt palju ei lähe 3-liikmelisele perele. Hommikuti on alati puder, keldris on 3 riiulit omatehtud hoidiseid (supipõhju, salateid, mahlu). Töötan kodukontoris ja menüü kujuneb tihtipeale sellest, mis lihatooted läheduses asuvas Coopis ja Maximas tänase realiseerimiskuupäevaga on.

Tarbijana rõõmustan, et allahinnatud tooteid on järjest rohkem, aga kurb hakkab ka kuidagi. Nii palju toitu läheb raisku.

veel imestan, et paljud käivad Prismas. Iga kord kui ma Tartu Prismas olen käinud, olen närvi läinud ja siis jälle paar kuud pausi teinud. Minu jaoks liiga suur, enne kõni kilomeeter maha, kui midagi leiad ja mitte kunagi ei ole ma saanud ilma kassasabas seismiseta. Nüüd õnneks on seal ka iseteenindus. Mõned korrad aastas tuleb siiski Prismas käia, seal on valik natukene teistsugune.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

6 liiget ja kokku läheb u 600€, millest 400 poes ja 200 väljas söömisele (töölõunad, tellimine, kohvik jm).

Kuue inimese peale 400 € toidupoodi jätta teeb inimese kohta 2,22 eurot päevas. Minu jaoks müstika, et kuidas on võimalik nii odavalt süüa. Mida te sööte?

Oh, ma menüüd küll ei viitsi panna, aga võin välja tuua mõned põhimõtted, mis mul aitavad vägagi toidukulusid kontrolli all hoida ilma kvaliteedi arvelt mööndusi tegemata.

1. Poest ostan igal võimalusel vaid kampaaniatooteid või viimase kuupäeva asju. Jälgin hoolega kilohinda ja olen menüü osas paindlik. Poes käin üldjuhul ülepäeva ja toitu planeerin sellest, mis parasjagu soodukaga on. Minu lemmikpood muide on Selver, sest mitte kuskil mujal pole nii suurt valikut -50% lihakraami. Maximast leiab ka teinekord, aga seal valik väiksem.

2. Oleme mehega mõlemad head kokad ja valmistame meelsasti kõike otsast lõpuni ise. Poolfabrikaate tarbime üliharva – need aga ongi kallid. Näiteks kanakoivad on paar euri kilo, grillituna ostes aga vähemalt 2x kallimad. Samuti on kallis igasugu maitsestatud ja pakendatud liha – seega tasub osta naturaalne liha ja ise maitsestada. Valmistoitu ei osta me peaaegu kunagi, mõnikord tellime pizzat või hiinakat, aga see läheb selle 200€ sisse, mis kulub väljaspool toidupoodi.

3. Teeme suuremaid koguseid korraga ja kasutame vajadusel sügavkülma. Samuti tarbime toitu ka teisel päeval. Kes on tegelenud toitlustamisega teab, et mida suurem kogus ja mida rohkematele sööjatele, seda odavam tuleb toidukorra hind näo kohta. 2.22€ päevas on küll ja veel, sest 6 inimese kohta teeb see juba piisavalt palju, nii et kannatab tarbida nii veist kui lõhet ja olla valikus mitmekülgne. Aga jällegi mitte osta peeneid valmisvormitud pipstükke, mille kilohind poes üle 20€.

4. Me ei tarbi alkot rohkem kui paar pudelit veini, mis läheb toiduvalmistamisele. Seega seda kulu ka pole.

Lähtusin oma väljatoodud summadest arvestades seda, et väiksemad lapsed söövad ju enamuse päevast lasteaias ja koolilapsed saavad lõuna koolis. Seega 400€ toidupoe kuluga elame väga hästi ära, toit on tervislik ja mitmekülgne. Maitsev ka. Jah, kui kogu pere istub kodus distantsõppel või karantiinis, on toidukulu suurem, samas see pole tavapärane ning sel juhul ju ka nii lasteaia kui kooli toidukulu väheneb. Kindlasti tasub arvesse võtta, et pered on erinevad. Kui kodus on näiteks neli teismelist spordipoissi, siis ilmselt nii odavalt ei saa jah. Siiski tuleb põhisääst hindade jälgimisest ning isetegemisest. Ostke võimalikult vähe valmistoitu ja rahanumbrid vähenevad kolinal.

Ahjaa. Seda küll, et selliseks vaaritamiseks peab aega olema. Mul mees töötab osalise ajaga. Kui ikka mõlemad vanemad peavad igapäevaselt 10-tunniseid päevi tegema, siis on ka toidukulu suurem, sest ise teha ju arusaadavalt ei jõua.

Sa ostad viimase kuupäeva toitu ja väidad, et see on tervislik? Nojah, te saate vist kõhulahtisuse, kui ei pea riknenud toitu sööma.

+5
-35
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul lapsi pole selle pärast küsin – kas lapsed saavad koolis ja aias tasuta süüa? Ja selle pärast nende lõunaraha pere toiduraha sisse ei arvutata?
Kas te ise ja kaaslased võtate lõuna kaasa tööle alati?

Toidupoes jah, läheb kahe peale 250, aga kui juurde töölõunad, kord kuus koju tellitud toit, sõbraga piknikikukude pooleks tegemise jne siis on summa palju suurem alati.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

2 inimest, aga mees sööb mul päriselt kahe või isegi rohkema eest. Kui mõni saab ühest kanast nädal aega läbi, siis minu mees sööb terve kana päevas, nii et silm ka ei pilgu.

Toidupoes kulub u 300-400 eurot. Tarbime palju karastusjooke ja alkoholi läheb ikka ka. Kui võtaks lõuna tööle kaasa, oleks kulud väiksemad. Enamasti käime Maximas, mõnda asja saab ainult Grossist, aeg-ajalt käime Rimis. Kord nädalas ostan igasugust lihakraami sügavkülma Cash&Carryst, muidu ei jaksaks seda looma omal kodus ära toita.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul lapsi pole selle pärast küsin – kas lapsed saavad koolis ja aias tasuta süüa? Ja selle pärast nende lõunaraha pere toiduraha sisse ei arvutata?

Kas te ise ja kaaslased võtate lõuna kaasa tööle alati?

Minu mees ei võta, aga ta sööb odavas töölissööklas u 3 eur kord= 60 eur kuus. Mina töötan kodukontoris, söön kodus, lastel kooli poolt ja valla poolt lasteaia ja kooli toidud tasuta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Perekond isa ema ema kaks koolilast ja umbes 500-600 kuus.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selver ei ole kõige soodsam pood, tulge mõistusele!

Käin Grossis ja nädala toidukorv koos kodukeemiaga (vajadusel) on 50.-

Peres kaks täiskasvanut ja kaks last.

Issandjumalküll, mis nipiga? Mida te sööte? Kui vähe te sööte? Meid on ka kaks täiskasvanut ja kaks teismelist ja Grossi pood on kodule kõige lähemal ja läheb ikka palju rohkem. Pigem 100 eurot nädal. Pluss kassitoit.

Mina usun küll, et see on võimalik. Näiteks on peresid, kes söövadki ainult sooja toitu, võileibu, jogurteid, näksimisi ei osta. See ei ole vähem tervislik, pigem vastupidi. Aedviljad peamiselt porgand, kapsas, kaalikas, kõrvits, hooajal ostetuna, hiinakapsas, mitte jääsalat jne. Oma metsamarjad ja mahlad sügavkülmas/keldris. Oad suvisel hooajal sügavkülma pandud. Toidu ostavad hulgilaost, liha ostavad hulgimüügist ja säilitavad sügavkülmas. Keedavad ise sülti, teevad ise pasteeti, grillihooajal marineerivad liha ise, kurgid soolavad ise, kapsad hapendavad ise, tomatipastad ja letšod teevad keldrisse, seened on ise korjatuna purgis või sügavkülmas. Ei maksa arvata, et sedasi toitumine on vähem tervislik. See, et tervisliku menüü saab kokku panna ainult avokaadode, astelpaju, värskete kressilehtede ja tomatitega on illusioon.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa ostad viimase kuupäeva toitu ja väidad, et see on tervislik? Nojah, te saate vist kõhulahtisuse, kui ei pea riknenud toitu sööma.

Kas sa tõesti arvad, et toit on riknenud, kuna viimane kuupäev on? Tõesti?
Mina ka vahel ostan, siis kui satun peale ja tean, et kohe ära söön. Siiani pole kõht lahti läinud ja enesetunne on ka hea.

Muide, mul on kapis speltajahu, mille kuupäev kukkus paar nädalat tagasi. Peaksin ära viskama või tohin veel kooki teha?  Mis sina arvad, spetsialist?

+26
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa ostad viimase kuupäeva toitu ja väidad, et see on tervislik? Nojah, te saate vist kõhulahtisuse, kui ei pea riknenud toitu sööma.

Kas sa tõesti arvad, et toit on riknenud, kuna viimane kuupäev on? Tõesti?

Mina ka vahel ostan, siis kui satun peale ja tean, et kohe ära söön. Siiani pole kõht lahti läinud ja enesetunne on ka hea.

Muide mul on kapis speltajahu, mille kuupäev kukkus paar nädalat tagasi. Peaksin ära viskama või tohin veel kooki teha? Mis sina arvad, spetsialist?

Just, meie ostame ka väga tihti Prismast lausa -60% tooteid ja siiamaani pole küll kõhuga probleeme olnud. Peale jõule ostsin sealt 4 pakki pardikoibi kilohinnaga 1.80+muud lihatooteid -60%-ga, väga hea sügavkülma varusid täiendada.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Palju, ei oska isegi öelda, kui palju. Peres on 3 meest, 2 neist on kasvavad poisid. Toome mehega mõlemad kottidega süüa koju, aga pidev jutt on, et süüa ei ole mitte midagi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui palju kulub teil toidule kuus?

Lisage ka pereliikmete arv ja millisest kauplusest toidu ostate?

Mina olen varuja. Peres neli liiget – hilisteismeline ja kolm täiskasvanut. Kolm meest ja mina. Talvevarud soetan suuresti suvel ja sügisel. Juurviljad, seened, marjad, teesegud, maitsetaimed jne. Kuivatatud, kompotistatud-marineeritud-purgistatud, külmutatud, valmis supipõhjad purgis, tšillikastmed, salatid. See preppimine pole üldse nii aeganõudev, kui tundub. Kõik pereliikmed ju panustavad. Kartul-porgand värskena jne.

Kuu keskmine jooksev kulu toiduainete peale nüüd, kus me sööme koroona ajal praktiliselt kõik eined ainult kodus, on 190-220 eurot. Keefir-leib-sai-või-õli-riis-jahud-kaerahelbed-värske kurk on praktiliselt kõik, mida ostame poest. Selverist, sinna kulub siis umbes 100-120 eurot kuus. Juustud ostame ka kindlasti – juustukuningatelt. 3-4 veini. 20-30 muna kuus talunikult. Ja ongi umbes 200 eurot kulunud.

Rahakuluna lisandub ka liha. Mingi aja tagant ostan kaks lambatalle ja kaks korda aastas pool siga talunikult. Supikana teinekord. Aastas annan oma liha-mehele 450-500 euro kanti.

Suviti kasvatan ise vaid tomatid, (suvi)kõrvitsad, tšillid ja mõned kilod porgandit. Maasikad ja küüslaugu-sibula vahetan ühelt tädikeselt kuivatatud ja marineeritud seente vastu. Korjame loodusest münti, punet jne. Maitsetaimed ja paar sorti salatit on aastaringi pottides köögis värsked. Õunamahla teeme ise ja marjapõõsaid on ka mingi 6, millest täiesti piisab aastaks. Vaarikad on. Mees käib aegajalt kalal ja koos käime koerajalutamise raames sügiseti pea iga päev 45 min-tunnikese seenel. Mädarõigas kasvab ise.
Üks pereliige käib pähklil ning pisikese jalutuse kaugusel on ka lodjapuu marju, astelpaju, ebaküdooniat ja pihlakat. Metsamarju ei viitsi korjata rohkem kui kohe söömiseks. Kartulid jms saame vastutasuks töö eest – käime abiks kartuleid-peet võtmas umbes 2-3 päeval mingid tunnid aastas ja pärast on endal kott nurgas ja talumehe heas maakeldris meie kartulid-kapsad-peedid ootamas, tasuta.

Lisanduvad siis koera-ja kassitoit ning kassiliiv, puhastusvahendid, paberitooted, šampoonid, pisiasjad nagu äädikas, sool, pärm, maitseained, kookospiim, sidrunid ja suhkur jne. Neid ostan kokku paar korda aastas pikaks perioodiks, kui on soodushind. Ube ja herneid vahetan sõbrannalt mahla vastu.

Paar korda kuus ostame ka kuskilt restoranist india või vietnami toitu koju, kuigi tavaliselt teeme karrid ka ise. See siis lisandub ka kuu söögirahale.

Kõik kokku ma olen arvutanud, et aastane toidukulu (va lemmikloomadele) on meie perel umbes 3800-3900 eurot.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lapsed on alla 5 aasta, koduloomi pole. Toidu teen tavaliselt õhtuti, jätkub ka sama päeva lõunaks. Tööpäeviti olen väiksemaga kodus ja sööme eelmise õhtu toitu. Nädalavahetusel sööme kõik koos 3x.

Appi!

Mid te sööte? Freeganid?

Kvaliteetne toit maksaks ju kordades rohkem. Oma tervisest ja keskkonnast üldse ei hooli?

Mis keskonnast? Mis tervisest? Kuidas on sama kuupäevaga toit halvem kui päev varasemaga? Või tervisele kahjulik??

Väga “keskkonnasõbralik” on muidugi see kui kauplus selle toidu ära viskab jah?

Mina olen eluaeg ostnud viimase kuupäevaga ja parim enne möödunud toitu. Kodus kapis kuupäeva iial ei vaata, nina otsustab, kas toit on kõlblik. Ei salli sellist peenutsemist.

 

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Grossi poode on erineva suurusega. On väiksemaid, kus on ka valik väiksem ja üsna suuri supermarketeid, kus valik ka vastavalt suurem. Mul on kodu juures väike Grossi pood, seal ma eriti ei käi, sest seal käivad kõik kohalikud joodikud ja nad haisevad. Ema juures on suur Grossi pood, see on ikka täiesti korralik, seal käiks isegi kui selline kodu lähedal asuks.

Mina olen kahekesi lapsega ja mitte kuidagi ei venita välja nii, et läheks kuus alla 200€ (ega ma selle nimel suurt ei pinguta ka). Mu meelest on see 100€ kuus inimese kohta niisugune, et saab hakkama, alla selle läheks juba käest ära. Enamasti kulub siiski rohkem, 300-350 kahepeale. Aga kui mõnikord on vaja püksirihma pingutada, siis arvestan 200€ kuus ja tellin nädala kauba korraga barborast, jälgin, et arve jääks alla 50€. Saab küll hakkama, aga kogu aeg niimoodi ei viitsi. Kassi toidukulud on meil veel eraldi, temale läheb umbes 40€ kuus, tellin talle zooplusist kuu varud.

Nii et teemaalgatajal ei kulu mu meelest mingi pöörane summa toidule, selline ongi täiesti normaalne summa, mis niisuguse hulga inimeste peale läheb, eriti kui kaks neist on teismelised.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selver ei ole kõige soodsam pood, tulge mõistusele!

Käin Grossis ja nädala toidukorv koos kodukeemiaga (vajadusel) on 50.-

Peres kaks täiskasvanut ja kaks last.

Issandjumalküll, mis nipiga? Mida te sööte? Kui vähe te sööte? Meid on ka kaks täiskasvanut ja kaks teismelist ja Grossi pood on kodule kõige lähemal ja läheb ikka palju rohkem. Pigem 100 eurot nädal. Pluss kassitoit.

Lapsed on alla 5 aasta, koduloomi pole.

Toidu teen tavaliselt õhtuti, jätkub ka sama päeva lõunaks. Tööpäeviti olen väiksemaga kodus ja sööme eelmise õhtu toitu. Nädalavahetusel sööme kõik koos 3x.

Tubli petenaine oled ilmselt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üksinda ja keskmiselt kulub 10 eurot päevas umbes toidule, seal sees on alkohol ka. Üldiselt võiks natuke teema üle mõelda, saaks ka oluliselt odavamaid valikuid teha.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

3-kesi.

Keskmiselt läheb kuus  ca 450.-

Saaks ka odavamalt kindlalt, aga ma põhimõtteliselt ei loobu teatud asjadest:

1) Mahl alati naturaalne (ei mingit keemiat, kontsentreeritud suhkruvett) Seega mahla hind juba 2.5-3 eur pk,

2) Singid kõik ilma E621 või E-vabad, põhimõtteliselt ei hakka odavuse pärast oma tervist tuksi keerama

3) Valmistoidule kindel ei, teen ise süüa otsast lõpuni, eales ei tea mis keemia seal sees on (jällegi, ma ei taha haigusi saada ja ka pereliikmetele seda ei soovi)

4) Magusat peaaegu üldse mitte, enamasti tume shokolaad, puuviljad. Müsli jm selline ikkagi naturaalne (ei taha keemiat)

5) Leib alati puhas rukkileib, saia asemele alati Saib vm milles ei ole nisujahu, puhtalt tervislikkuse mõttes.

6) Sool roosa sool, st kus on mingidki mineraalaineid alles, suhkur toorsuhkur, kus on mingidki toitained alles – st n-ö saepuru süüa ei soovi

7) Õlidest alati vaid oliiviõlid, margariini asemel puhas või jne

8) Fruktoosi-glükoosi, nitritite jmt keemiavabad tooted eelistuses. Vaatan etikette

St  vähegi kvaliteetsem toit, mittekvaliteetse odava asemel – suuremates poodides saab valida.

NB! vaid ökopoodides ei käi, sellist äärmust ei ole.

Tervise poole pealt järeleandmisi ei tee, sest see on kallim vara mis üldse inimesel on. Üritame ka tervislikus kaalus olla. Magusat sööme äärmiselt vähe, ei tunne vajadustki

Muidu jah, saaks paarisaja euroga kindlasti hakkama, aga see ei ole seda pikas perspektiivis  väärt.

 

Tellin e-coopist (aitab eriti kulusid kontrolli all hoida), poes ostan alati nimekirja järgi Rimist, Prisma, suurem Maxima .

Selveris käin vähem, ei jää  eriti tee peale, aga seal ka üsna hea valik.

 

 

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina, mees ja 16-aastane ning ma arvan, et meil läheb ca 600 eurot kuus toidule ja esmatarbekaupadele. Ei arvesta sinna sisse töölõunaid. Alkoholi arvestan mõned veinid sinna sisse. Teen ise süüa algusest lõpuni. Aga teismeline armastab pelmeene, neid kulub, ma arvan 10 pakki kuus. Lisaks magus, mis talle kulub. Karastusjooke ja mahlasid me ei joo. Sinki ja suitsuvorsti ikka kulub. Ja juustu väga palju. Ürdid maksavad: kui ise pestot teen, siis 2 pk basiilikut, seedermänni seemned ja laabijuust ning ongi 10 eurot ju selle peale läinud. Lisaks pagariletist päts ciabattat (vist 2-3 eurot). Kui teen araabia või india toite, siis on vaja koriandrit ja see potike kulub ju ühe korraga ära. Küpsetan aegajalt ning toorjuust, mascarpone ja küpsetusšokolaad mingid üliodavad asjad küll ei ole.

Esmatarbekaubad ka kõige odavam valik mul pole (Sensodyne, Minirisk jms).

Aegajalt käin Piprapoes maitseaineid varumas, mida Selveris pole ning siis läheb 30-40 eurot nende asjade peale.

Minu arvates on 200 eurot kuus toidule väga hästi majandatud. Ema elab mul üksi ja on lihtsama maitsega inimene ning temagi alla 150 kuus kuidagi ei saa.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju kulub teil toidule kuus?

Lisage ka pereliikmete arv ja millisest kauplusest toidu ostate?

Kuu keskmine jooksev kulu toiduainete peale nüüd, kus me sööme koroona ajal praktiliselt kõik eined ainult kodus, on 190-220 eurot. Keefir-leib-sai-või-õli-riis-jahud-kaerahelbed-värske kurk on praktiliselt kõik, mida ostame poest. Selverist, sinna kulub siis umbes 100-120 eurot kuus. Juustud ostame ka kindlasti – juustukuningatelt. 3-4 veini. 20-30 muna kuus talunikult. Ja ongi umbes 200 eurot kulunud.

Rahakuluna lisandub ka liha. Mingi aja tagant ostan kaks lambatalle ja kaks korda aastas pool siga talunikult. Supikana teinekord. Aastas annan oma liha-mehele 450-500 euro kanti.

Sink, vorst, värke puuvili ja aedvili, kodujuust, kala (värske, soolatud, marineeritud), kohvikoor, piim ei kuulu pere toidumenüüsse?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

200-220, 2 täiskasvanut.

Liha ostan kampaaniaga või viimase päeva alega, sügavkülm täis. Kala ostan kampaaniaga, lõhel nt jätan pea, selgroo ka sügavkülma puljongi tarbeks.

Süüa teen “nõukogude köögi” stiilis ja see on odav. Mulgikapsad, hernesupp, oasupp, mulgipuder, munapuder, tatrapuder, kana-klimbisupp, kapsahautis, kartulivorm jne. Riivitud porgand küüslaugu ja tilga kohvikoorega on lemmiksalat; peedi-küüslaugusalat on ka hea. Võileibu sööme, aga võileivakatteks ahjuliha või kotletid või munavõie jm kodus tehtud kate.
Et väga igavaks ei läheks, on kodus ka erinevaid Aasia maitseaineid ja kookospiima, paar korda kuus saab midagi täiesti teistsugust tehtud.
Magusat sööme minimaalselt, ei taha lihtsalt.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

4 inimest (2 täiskasvanut, 1 megaisuga teismeline ja 1 ka mitte vähese isuga noor täiskasvanu) – läheb 800-1000€ (see 1000€ läks detsembris, siis ilmselt ostsime ka rohkem ja paremat süüa). Tellime selverist või coopist. Lisaks saame juurvilju ja hoidiseid maalt ämmalt.  Ja ära ei viska midagi, no vahel harva mõni asi läheb hallitama, siis on see enamasti mõni kohupiim või jogurt. Suuremaid sööke iial üle ei jää.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sink, vorst, värke puuvili ja aedvili, kodujuust, kala (värske, soolatud, marineeritud), kohvikoor, piim ei kuulu pere toidumenüüsse?

Sinki suitsutame ise. Suitsuvorsti teeme ka ise, aga vähe – pole eriti huvilisi. Keeduvorsti küll ei osta :-). Jõuluks ostame küll paar kilo verivorsti tuttavalt. Aedviljast on mul postituses pikalt juttu, kuidas meil seda on nii värskelt kui ka konserveeritult. Puuviljast on ju ka juttu, keldris on kõvasti mitmest sordist värskeid õunu. Kuivatatult ja kompotina on ka. Sidrunist on ka juttu. Pirnid saavad tõesti jõuluks otsa. Kirsse. alõtšad ja ploome on nii kuivatatult, kompotis väga vähese suhkruga, moosina, mahlana kui sügavkülmas. Paar korda aastas ostame viljadest veel hurmaad, virsikut, baklažaani või avokaadot. Kuigi hurmaad on mul ka prepitud püreena olemas ja baklažaani ning paprikat olen ka soodukate ajal või pisiplekilistena ostnud ja on täiesti ka nö letšodena ja õlis olemas.
Kalast on ju ka juttu, et mees käib aegajalt kalal. On nii kuivatatult kui ka sügavkülmutatult kui ka purgis marineerituna pidevalt olemas. Meil on üldse kõike pidevalt olemas, mida üldse võiks keegi majast tahta.

Kohvikoort ja piima ei tarvita kohe kindlasti mitte. Keefiri ja petti küll. Kodujuust ja ghee on ikka jah mingid korrad aastas ostukorvis. Üldiselt piimatoodetest erinevad (hallitus)juuustud, või ja keefir on rohkem hinnas.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Liiga palju. Peres 4 inimest ja olen kindel, et 1000 (pood + väljas söömine + koju tellimine). Saaks kõvasti kokku hoida, aga liiga mugavad oleme. Poed Selver ja Coop põhiliselt.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )


Esileht Kodunurk Kui palju kulub teil toidule kuus?