Esileht Kodunurk Kui palju kulub teil toidule kuus?

Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Teema: Kui palju kulub teil toidule kuus?

Postitas:
Kägu

Peres 3 täiskasvanut( poeg on 20) Usun, et toidu peale läheb 700-1000€ Kuna olen noorena väga väikeste rahadega pidanud hakkama saama ja pidevalt kombineerima, mida süüa, et toime tulla, siis nüüd, kui mul on korralik sissetulek võin omale lubada toiduks mida tahan. Sööme palju kalatooteid, mahetoitu talunikult, joome head veini. See ei tähenda, et ma ei püüa poes kokkuhoidlik olla, ikka vaatan, kus midagi odavamalt saab.

Päris kohutav kulu. Kas veinid on ca 30.-/pudel? Kui suur on korralik sissetulek, et sellist mõttetut kulu lubada? Ma ei kuluta isegi oma 6000.- kuusissetuleku juures nii ebamõistlikult.

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Issand kui kurb oleks elu, kui peaks aegunud jahu, kompottide ja plekilise õlis baklažaani peal elama ja kolm päeva vana suppi sööma!

Minul on nii, et mida vaesem ma olen, seda keerulisemaid roogi ma ise nullist valmistama hakkan ja maitseelamus ei kannata, toorainete valik lihtsalt muutub. Hästi tehtud toidu puhul ei saa sa aru, mitu päeva see jahu üle aja oli läinud, või et baklažaanil oli üks plekk küljes. Aga kolm päeva vana suppi sööme me ka siis kui mul on raha palju. Lihtsalt minu jaoks on elul veel teisi huvitavaid tahke peale söögi ja ma ei raatsi igat õhtut oma elust toiduvalmistamisele kulutada. Mingit kojutellitavat kiirtoitu ma lausa iganädalaselt küll süüa ei soovi.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jeeesus, ma loen siin neid kommentaare ja mõtlen kuidas mina hakkama saan küll. Elan kaaslase ja kassiga ühe katuse all ja meil kulub kolme peale 170€ kuus, vahel isegi 150€ ja käin ainult Maximas. Kas siis tõesti on Selveri ja Maxima hinnad nii erinevad?

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

6-liikmeline pere, toidupoes kulub umbes 800eur kuus ning väljas söömine ja koju tellimine umbes 200eur kuus. Natuke ikka hindu vaatan, näiteks Selveris on iga päev mõni juust soodukaga, siis valingi just selle sordi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

plekilise õlis baklažaani

Siis kui ma Itaalias elasin, siis mu peakokast korterikaaslane õpetas. Proovi, kui sulle meeldivad päikesekuivatatud tomatid õlis, siis meeldivad need ka. Vali just sellised kergelt üleküpsenud.
Muidugi saad delikatessipoest ehk osta ka baklažaane õlis, aga isetehtud on paremad. Isetehtud pastaga näiteks. Aga vali just sellised juba kergelt pehmed baklažaanid.

Muidugi kui sedasorti kraam ei meeldi ja oled kõige paremas mõttes pigem vanakooli kartuli-hakklihakastme inimene, nagu üks mu pereliige, siis tundubki see sulle jälk.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

2-liikmeline pere, toidule kulub umbes 500.- kuus + alkohol.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainuke asi mida ma ei suuda – sügavkülmutatud liha süüa. Siit jääb mulje, et kõigil külmikud liha täis.

Tõenäoliselt sa ei külmuta kuigi värsket liha (jumal teab, kaua seal poes see seisnud on). Mina külmutan otse lihafarmist spetsiaalsesse lihapoodi toodud värsket liha, näiteks vaatan ise, kui nad liha läbi elektrilisse hakklihamasinasse panevad, kodus panen vaakumpakendisse toiduportsude kaupa. Või säilitan sügavkülmas mehe jahitud ulukiliha või maheveiseliha või mahelambaliha, mille saan kusagilt tuttavatelt, kui neil parasjagu loomatapp käsil. Sellist värsket liha lihtsalt aastaringselt ei saa kusagilt. Lisaks pakendame meie enne sügavkülmutamist liha vaakumpakendisse (kodus spets vahend selleks). Muuseas ulukiliha laseme enne külma panemist veel mitu päeva laagerdada, siis on lihal parim kvaliteet. Ei saa küll öelda, et hästi ei maitse. Ega restoranid oma peenemaid lihasid, mida raske saada on, alati otse tarnijalt ei saa vaid vahel ikka ka sügavkülmast.

Link

Juba mainisin – ma ei osta liha poest vaid turult tuttava lihuniku käest kes müüb mulle väga värsket liha ! Õpi lugema.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Peres 2 täiskasvanut, 2 last. 2020. kulus kuus keskmiselt toidule 418 eurot, 2019. aastal  396 eurot. Vaatasin huvi pärast, et 2011. oli kulu 273 eurot kuus (siis oli peres 3 liiget).

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just, meie ostame ka väga tihti Prismast lausa -60% tooteid ja siiamaani pole küll kõhuga probleeme olnud. Peale jõule ostsin sealt 4 pakki pardikoibi kilohinnaga 1.80+muud lihatooteid -60%-ga, väga hea sügavkülma varusid täiendada.

Pardifilee ja koivad on meil niigi poes sageli halva lõhnaga, isegi kui säilivuskuupäev veel kehtib. Neid aegununa osta küll ei tasu.

Lõin huvi pärast oma kulud ka kokku (elan üksi). Jaanuari esimese 10 päevaga on toidupoodides 75 eurot kulunud. Oleks arvanud, et rohkem.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olin kindel, et kulutan meeletult, aga nii hull ikka ei ole. Vaatasin üle novembrikuu kulutused – toidu- ja joogikauplustesse olen jätnud veidi üle 800 euro. Peres 3 inimest, üks neist eelteismeline poiss, 4 toortoidul kassi, täiskasvanud mõlemad on suitsetajad ja veini kulub ka omajagu. Esmatarbekaubad on samuti selles arvestuses sees, ainult kassiliiva ostan hulgi mujalt, see poearvetes ei kajastu.

Kui arvestada, et kassitoidu peale kulub sellest summast ca 100 eurot, paarsada läheb sigarettidele, veini peale ka ilmselt suurusjärgus 100, siis toidu ja esmatarvete osaks jääb ca 400 eurot. Arvasin ise, et kõvasti rohkem.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juba mainisin – ma ei osta liha poest vaid turult tuttava lihuniku käest kes müüb mulle väga värsket liha

Ei oska siis arvata, ehk oled nagu veinidegustaatorid, ülitundliku maitsemeelega. Minu jaoks on sügavkülmast võetud ulukiliha veel väga maitsev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Juba mainisin – ma ei osta liha poest vaid turult tuttava lihuniku käest kes müüb mulle väga värsket liha

Ei oska siis arvata, ehk oled nagu veinidegustaatorid, ülitundliku maitsemeelega. Minu jaoks on sügavkülmast võetud ulukiliha veel väga maitsev.

Aga paljud ei oska ka liha õigesti sulatada – pole siis ime, kui tekstuur imelikuks muutub ja “kapilõhn” juures on.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga paljud ei oska ka liha õigesti sulatada – pole siis ime, kui tekstuur imelikuks muutub ja “kapilõhn” juures on.

Aga palun seleta rumalale kuidas sulatatakse ? Ma tõesti õiget viisi ei tea. Mina tõstsin sügavkülmast tavalisse külma kuni liha oli sulanud .

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga paljud ei oska ka liha õigesti sulatada – pole siis ime, kui tekstuur imelikuks muutub ja “kapilõhn” juures on. Aga palun seleta rumalale kuidas sulatatakse ? Ma tõesti õiget viisi ei tea. Mina tõstsin sügavkülmast tavalisse külma kuni liha oli sulanud .

Su tavakülmas on erinevatel tasemetel erinev temperatuur. Enamasti nii, et alumised riiulid on külmemad kui ülemised. Sulatamise eelduseks on see, et sa ei muuda temperatuuri liiga järsult, seega vähemalt sulamise algus peaks käima seal kõige külmemal riiulil. Ideaalis muidugi kogu sulatamine. Järsk temperatuurimuutus tekitab selle, et liha mahlad voolavad välja ja tulemuseks on kuiv käkk, mis ujub lihamahlas.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

2 täiskasvanut ja 2 väikest last, kes söövad nagu hobused, teismelisena söövad mu pankrotti. Nädalas läheb 150 eurot. Seal siis toit, mähkmed ja vajalikud pesuvahendid/tarbed kodule ja inimestele. Tellin barborast, rimist. Varem selverist, aga kallis oli.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa aru, kuidas inimesed kulutavad söögile rohkem, kui keskmine inimene kuus teenib, haige lihtsalt.

+1
-4
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Esileht Kodunurk Kui palju kulub teil toidule kuus?