Esileht Kodunurk Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 169 )

Teema: Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?

Postitas:
Kägu

Märkige ära, palun kulub 2022.aastal raha toidu peale kuus ja inimeste arv?

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäh? Kuidas ma seda tean. Jaanuargi pole veel läbi.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on nö majapidamiraha ette nähtud 720 eur, 5liikmeline. Sellest siis toit, puhastusvahendid, mõnikord ka mõni sokipaar vm isiklik asi, mis suures toidupoes koos toiduga korvi rändab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkab jälle pihta…

No mõni inimene kulutab üksi 500€ kuus ja teine väidab, et söödab sama raha eest 10-liikmelise pere ära ja jääb ülegi.

Mida sa selle teadmisega peale hakkad? Siin on neid teemasid küll ja küll, kõik need kähevad lõpuks kemplemiseks, et kes kõige vähem kulutab. Pealegi, praegu jaanuaris on tõesti veel vara üldse mingitest summadest rääkida, toiduainete hinnad alles hakkavad tõusma, pole veel korralikku hoogu sisse saanud.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ma peaksin seda ette tead, kuidas see kujuneb? Muidugi teen mingi plaani, aga kust ma tean, palju maksab novembris riis või kas mu töökoht on siis alles.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See Maalehe artikkel, et kuiads üks inimene kümne euroga päevas söönuks  saab – on ikka täiesti mööda näide või lugu. Kui selline teema teha, et midagi tõestada ka näidata, siis peaks ikka seda realistlikult kajastama. See on ilmselge, et sellega tuleb vabalt ühe inimesega päevas välja. See on samasugune utoopiline lugu, kui elektrilugu, kus  oli jutuks, et nüüd ei saagi lapsi IGA päeva vanni panna. Käi dušiga inimesed üle ja ongi pestud. Ühtegi normaalset lugu ei tehta säästmise kohta, justkui oleks need inimesed päris elust väga kaugel.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See Maalehe artikkel, et kuiads üks inimene kümne euroga päevas söönuks saab – on ikka täiesti mööda näide või lugu. Kui selline teema teha, et midagi tõestada ka näidata, siis peaks ikka seda realistlikult kajastama. See on ilmselge, et sellega tuleb vabalt ühe inimesega päevas välja. See on samasugune utoopiline lugu, kui elektrilugu, kus oli jutuks, et nüüd ei saagi lapsi IGA päeva vanni panna. Käi dušiga inimesed üle ja ongi pestud. Ühtegi normaalset lugu ei tehta säästmise kohta, justkui oleks need inimesed päris elust väga kaugel.

See oli täiesti umbluuartikkel jah. 10 eurot päevas pole mingi närutamisesumma. Ja tehti täiesti normaalset toitu nagu spagetid kanalihaga ning siis autor kommenteeris, et no vaesel ajal kõlbab süüa kah. Ja ostis mitme euro eest päevas pudelivett. Tõeline katsumus ikka:)

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See Maalehe artikkel, et kuiads üks inimene kümne euroga päevas söönuks  saab – on ikka täiesti mööda näide või lugu.

Mulle jäi ka selle artikli pealkirja lugedes arusaamatuks, mis sellise eksperimendi mõte peaks olema. Julgen arvata, et vähemalt pooled Eesti elanikud saavad jooksvalt, kuust-kuusse sellest väiksema summaga hakkama. Ma ise elan koos algklassilapsega ning kannan iga kuu eraldi nö. toiduarvele  300 eur, mille eest ostan koju kogu toidu ja esmatarbekaubad, söön u pooltel päevadel tööl toidukohas lõunat ning käin vahel jooksvalt lapsega ka väljas söömas (tõsi, kiirtoidu- või muidu odavates kohtades). Enamasti jääb sellest 300 eur veel veidi ülegi ja ma pole kunagi mõelnud, et me kuidagi eriliselt säästlikult sööksime.

Artiklit ei viitsinud ise tegelikult lugeda, ma ei usu, et ma sealt mingeid eriti häid nippe või kasulikku teadmist saanud oleks. Korraks silmadega üle lastes nägin, kuidas keegi vingus, et kala ei saa osta, sest see on kallis – no ma ei tea, me sööme küll vähemalt korra nädalas kala, näit. räimed on ju imeodavad, samuti mõned külmutatud valge kala fileed.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole ennustaja pabereid, 2022. aasta jaanuargi on alles poole peal!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neli inimest, kaks täiskasvanut ja kaks teismelist poissi. Umbes 800€ läks eelmisel aastal keskmiselt kuus toidupoodi. Sh kodukeemia, sokid ja muu kraam mida normaalse hinnaga supermarketist saab. Vaatan küll odavama kilohinnaga tooteid, aga väga kokku ei hoia. Sellele lisaks kulub 100€ töö lõunatele. Mees on kodukontoris, nii et tal eraldi lõunale ei kulu. Kui nüüd hinnad veel tõusevad, eks siis peab hoolikamalt jälgima, mis korvi läheb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on olnud küll neid teemasid, kes sõi ühte kana terve nädal oma 5-liikmelise perega, teine pere sõi päevas 2 kana näkku.

Eletriteemadest – ma saan aru, et lihtsurelik, kes kasutas odavat börsi elektrit, ei  märganud seda, et hind tõseb ja on mõistlik fikseeritud hind võtta, aga ettevõtte juhid, kes saavad tuhandeid  palgaks – oleksid seda pidanud küll  ära tabama. Me tegime spet. fikseeritud hinna ja maksima 11 senti kw/h. Kurta, et lapsed ei saa igaõhtu vannis käia on enam, kui jabur.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt sama palju kui 2021. Kaks inimest, nädala kogukulud (peale arvete tasumist) peavad mahtuma 50 euro sisse, sealhulgas ka toit.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meid on kaks ja kuus läheb umbes 400eurot. Me hindasid väga ei jälgi, ostame mis maitseb. Aga just arutasime, et prooviks vähemaga hakkama saada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kui palju, aga palju.  Nii palju läheb, et jonni pärast isegi ei arvuta kokku.

 

Lugesin seda maalehe artikklit – ühele inimesel 10 eurot päevas. No jaa, nuta mulle jõgi 😀 4x10x30 = 1200 ja nii see summa on ka meil. Aga mitte säästu summa, mitte tatart süües ja poole väem hakkliha hautisse panna. Meile meeldib nädalavahetusel sauna kõrvale juustu ja krõpsu ja coca-colat  ja oh jumal küll, õlut võtta.  Mis eksperiment see selline kah on. Ühele inimesel 300.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma saaks enda peale 300 eurot söögiraha kulutada, ma ei peaks üldse kokku hoidma. Praegu on see summa koos teismelise pojaga, kellel on kogu aeg kõht tühi. Nii kui ma koju tulen, tulevad vahivad koer ja poeg mulle otsa, mis sa tõid, anna süüa. Ja selline asi on pidev.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma saaks enda peale 300 eurot söögiraha kulutada, ma ei peaks üldse kokku hoidma. Praegu on see summa koos teismelise pojaga, kellel on kogu aeg kõht tühi. Nii kui ma koju tulen, tulevad vahivad koer ja poeg mulle otsa, mis sa tõid, anna süüa. Ja selline asi on pidev.

Kas sul on siis kapid hommikuks söögist tühjad ? Minu teismeline keedab endale makarone, teeb omletti, praeb eelmisest päveast järgi jäänud kartuleid. Vahest ise koorib ja teeb  kartuli rösti.

Süüa ostan soodushindadega, näiteks tihti on kohalikus  poes 30-50% alla hinnatud lihakraami (sama või järgmise  päeva realiseerimisajaga) – teen kohe valmis ja saab ka võileivale panna või panen sügavkülma. Sedasi iga päev poest süüa tuua on kõige kallim viis.  Ostan ka suurek oti soodushinnaga pelmeene – laps saab sellest endale kõhutäie.

Koera ei ole, kassile tellin soodsalt konserve ja krõbinaid, mitte ei osta iga päev poest.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast seda kui minu viieliikmeline pere hävitas paari ampsuga eile 20 euro jagu puuvilju, hakkan ma mõtlema, et selliste hindade juures peame vist oma toitumisharjumusi muutma.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on see summa koos teismelise pojaga, kellel on kogu aeg kõht tühi. Nii kui ma koju tulen, tulevad vahivad koer ja poeg mulle otsa, mis sa tõid, anna süüa.

Appi. Osta neile siis kappi midagi süüa. Iga päev poes käimine on aja- ja ilmselt ka raharaisk. Iga teismeline oskab leivale võid määrida või muna keeta. Osta kappi mune, karahelbeid, võid, teraleiba, mõni kurk või tomat. Saab poiss endale muna praadida ning kui koer pole korralikult süüa saanud (miks), saab laps koerale ehk ühe võiga leivakäärugi anda.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul on siis kapid hommikuks söögist tühjad ? Minu teismeline keedab endale makarone, teeb omletti, praeb eelmisest päveast järgi jäänud kartuleid. Vahest ise koorib ja teeb kartuli rösti. Süüa ostan soodushindadega, näiteks tihti on kohalikus poes 30-50% alla hinnatud lihakraami (sama või järgmise päeva realiseerimisajaga) – teen kohe valmis ja saab ka võileivale panna või panen sügavkülma. Sedasi iga päev poest süüa tuua on kõige kallim viis. Ostan ka suurek oti soodushinnaga pelmeene – laps saab sellest endale kõhutäie. Koera ei ole, kassile tellin soodsalt konserve ja krõbinaid, mitte ei osta iga päev poest.

Ma ei soovinud ju öelda, et meil pole süüa ja kust ometi sa võtad, et ma koerale iga päev poest konserve ostan. Tellin neid välismaalt soodsa hinnaga, mu koer ei söögi toidupoe krõbinaid. Ma ütlesin, et toida neid palju tahad, ikka on kogu aeg kõht tühi, mis tähendab, et nad pole just väikese söömaga.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sedasi iga päev poest süüa tuua on kõige kallim viis.

Ja muidugi ma ei käigi iga päev poes, lihtsalt teismeline ja koer tulevad alati vastu, et äkki täna käisin ja tõin midagi head. No ikka täitsa imelik, kuidas jutule pool omalt poolt juurde luuletatakse, millest pole sõnagi juttu olnud.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on see summa koos teismelise pojaga, kellel on kogu aeg kõht tühi. Nii kui ma koju tulen, tulevad vahivad koer ja poeg mulle otsa, mis sa tõid, anna süüa.

Appi. Osta neile siis kappi midagi süüa. Iga päev poes käimine on aja- ja ilmselt ka raharaisk. Iga teismeline oskab leivale võid määrida või muna keeta. Osta kappi mune, karahelbeid, võid, teraleiba, mõni kurk või tomat. Saab poiss endale muna praadida ning kui koer pole korralikult süüa saanud (miks), saab laps koerale ehk ühe võiga leivakäärugi anda.

Mul saab koer väga kvaliteetset, extra premium toitu ja on ülekaalu piiril, aga ikka vaatab sellise näoga nagu talle poleks mitte kunagi mitte midagi süüa antud. Ongi selline iginäljas tõug lihtsalt. Kui ma laseks tal süüa nii palju nagu ta tahab, siis ta oleks tõenäoliselt juba surnud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma saaks enda peale 300 eurot söögiraha kulutada, ma ei peaks üldse kokku hoidma. Praegu on see summa koos teismelise pojaga, kellel on kogu aeg kõht tühi. Nii kui ma koju tulen, tulevad vahivad koer ja poeg mulle otsa, mis sa tõid, anna süüa. Ja selline asi on pidev.

Vabanda, saan siit aru, et poeg ja koer ootavad tühja kõhuga kodus ema, kes neile süüa tooks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaan on kulutada max 50€ nädalas. Selles eelarves on nii majapidamistarbed kui toit, kuid ilmselt mitte lemmikloomatoit- ning tarbed. Olen eelarve tegemises veel algaja, õpin nö töö käigus.

Peres 1 täiskasvanu, kaks koolilast.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on see summa koos teismelise pojaga, kellel on kogu aeg kõht tühi. Nii kui ma koju tulen, tulevad vahivad koer ja poeg mulle otsa, mis sa tõid, anna süüa.

Appi. Osta neile siis kappi midagi süüa. Iga päev poes käimine on aja- ja ilmselt ka raharaisk. Iga teismeline oskab leivale võid määrida või muna keeta. Osta kappi mune, karahelbeid, võid, teraleiba, mõni kurk või tomat. Saab poiss endale muna praadida ning kui koer pole korralikult süüa saanud (miks), saab laps koerale ehk ühe võiga leivakäärugi anda.

Mul saab koer väga kvaliteetset, extra premium toitu ja on ülekaalu piiril, aga ikka vaatab sellise näoga nagu talle poleks mitte kunagi mitte midagi süüa antud. Ongi selline iginäljas tõug lihtsalt. Kui ma laseks tal süüa nii palju nagu ta tahab, siis ta oleks tõenäoliselt juba surnud.

Täpsustan, ma ei ole TA.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaan on kulutada max 50€ nädalas.

50€ nädalas 3 inimese peale on ikka liiga vähe. Ma paar aastat tagasi pidin majandama 50€ kahe inimese peale, sai hakkama, aga pidi ikka iga senti jälgima. Sul oleks reaalsem plaan, kui sa võtaksid eelarveks kolme peale 70-75€ nädalas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sedasi iga päev poest süüa tuua on kõige kallim viis.

Ja muidugi ma ei käigi iga päev poes, lihtsalt teismeline ja koer tulevad alati vastu, et äkki täna käisin ja tõin midagi head. No ikka täitsa imelik, kuidas jutule pool omalt poolt juurde luuletatakse, millest pole sõnagi juttu olnud.

Ise sa kirjutasid täpselt nii, et IGA PÄEV on teismeline ja koer uksel vastas, et kõht tõhi ja kas sa süüa tõid.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sedasi iga päev poest süüa tuua on kõige kallim viis.

Ja muidugi ma ei käigi iga päev poes, lihtsalt teismeline ja koer tulevad alati vastu, et äkki täna käisin ja tõin midagi head. No ikka täitsa imelik, kuidas jutule pool omalt poolt juurde luuletatakse, millest pole sõnagi juttu olnud.

Ise sa kirjutasid täpselt nii, et IGA PÄEV on teismeline ja koer uksel vastas, et kõht tõhi ja kas sa süüa tõid.

Ah, jah, teine võimaus on ka, et sa ei käi iga päev kodus:

Nii kui ma koju tulen, tulevad vahivad koer ja poeg mulle otsa, mis sa tõid, anna süüa.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No sõltumata sellest, et inimene käib kord nädalas poes, võivad lapsed-koerad ikka vastu vahtida ja “midagi head” oodata. Äkki täna tõi?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No sõltumata sellest, et inimene käib kord nädalas poes, võivad lapsed-koerad ikka vastu vahtida ja “midagi head” oodata. Äkki täna tõi?

Jah, just selle kohta kirjutasingi, et osta neile siis kappi midagi head, et nad ei peaks seda midagi head iga päev ootama, kuni sa koju tuled. Kui nüüd sedasorti koer, kes ise konservipurgid lahti keerab ja sedasorti laps, kes kolm kilo komme kohe sisse laksaks, siis esimest peaks tsirkuses näitama ja teist peaks veidigi kasvatama.

+4
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Plaan on kulutada max 50€ nädalas.

50€ nädalas 3 inimese peale on ikka liiga vähe. Ma paar aastat tagasi pidin majandama 50€ kahe inimese peale, sai hakkama, aga pidi ikka iga senti jälgima. Sul oleks reaalsem plaan, kui sa võtaksid eelarveks kolme peale 70-75€ nädalas.

Ega see ei olegi kivisse raiutud plaan. Eks paari nädala pärast ole näha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 169 )


Esileht Kodunurk Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?